Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

4 Nisan 2018 Çarşamba 19:48

Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu için flaş karar

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu için mahkeme tahliye kararı verdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde 2016 yılının Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve yaklaşık 1,5 yıldır tutuklu yargılanan Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Başkanı Abdullah Tüylüoğlu ile kardeşi Nurettin Tüylüoğlu bu gün mahkeme karşısına çıktı. Yapılan duruşmada mahkeme heyeti mevcut deliller ve şüphelilerin kaçma durumunun bulunmadığına kanaat getirerek tutuksuz yargılanmalarına karar verdi. Abdullah ve Nurettin Tüylüoğlu'nun tahliye işlemleri yapılırken gece saatlerinde Ereğli'de olmaları bekleniyor.

Yorumlar

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

4 Nisan 2018 Çarşamba 16:17

Kozlu’nun kalitesini artırmak için gece gündüz çalışıyoruz”

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Kılıç Mahallesi’nde vatandaşlar ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıç Mahallesi Sakinleri Başkan Yılmaz’ı kahvaltıya davet ettiler. Sıcak samimi bir ortamda geçen kahvaltı buluşmasında belediyenin hizmetlerini anlatan Başkan Yılmaz, mahalle sakinlerinin yol sorununu yerinde inceleyerek sorunun çözümü için talimat verdi.
Mahallelinin yıllardır çözülmeyen yol sorununu çözeceğini belirten Yılmaz, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ve sevgisi karşısında ‘’Ne mutlu bana sizlere hizmet edebiliyor, sizlerin rızasını alabiliyorsam’ ’dedi. Mahalle sakinleri başkan Yılmaz’a kahvaltı davetlerine katıldığı ve uzun yıllardır çözülmeyen yol sorununun çözümü için girişimde bulunduğu için teşekkür ederek ‘’Mahalle olarak Her zaman yanınızdayız Allah yar ve yardımcın olsun. Çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Kozlu’nun yaşam kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kerim Yılmaz "Zamanımız elverdiğince vatandaşlarımızın arasında olarak, sorunları yerinde tespit ediyor ve gerekenin en kısa sürede yapılması için tüm ekiplerimizi seferber ediyoruz. Kılıç Mahallemizin sorununu öğrenir öğrenmez duruma el koyarak gerekli incelemeleri yaptık ve sorunlarının giderileceğini belirtik. Vatandaşlarımızın tüm sorunları bizim için bir emirdir. Halkımızın yaşam standardını yükseltmek adına hizmetlerimiz devam ediyor. Her şey halkımızın refahı içindir’’ dedi.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisinde seçimler yapıldı

4 Nisan 2018 Çarşamba 15:42

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisinde seçimler yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nin 2018 yılı Nisan ayı meclis toplantısında encümen ve ihtisas komisyonu üyeleri seçimle belirlendi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2018 yılı Nisan ayı Belediye Meclisi toplantısı bu gün saat 10.00’da AKM Nikah salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıda encimen üyeliklerine AK Parti’den Sezai Meriç, İhsan Yazıcıoğlu ve Reşat Latif seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Sabri Dinç, Mustafa Şentürk, Mehmet Erdoğan, CHP’den Mustafa Başhan, Sibel Yıldız, İmar Komisyonuna AK Parti’den Fevzi Mazlum, Turgay Aydın, Yusuf Kalay, CHP’den Sertan Ocakcı, Serkan Yalçın, Hukuk İşleri Komisyonuna AK Parti’den Sezai Meriç, Mahmut Kırkpınar, CHP’den ise Nur Oğuz ve Coşkun Öztürk seçildi.
Seçimlerin ardından mecliste Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2017 yılına ait faaliyet ve denetim kurulu raporları okundu. Faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında Başkanlığı en yaşlı üye olan Hacı Mahmut Kırpınar yürüttü. Meclis faaliyet raporunun okunmasının ardından söz alan Kdz. Ereğli Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Sertan Ocak 2017 yılı faaliyet raporuna bitmemiş projelerin konulduğunu ifade etti. Ocakçı’nın konuşmasının uzaması üzerine AK Partili Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Esra Alpago arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
Ocakçı’nın ardından söz alan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2014 yılında göreve geldiklerinde belediyeyi 45 milyon TL borçla devraldıklarını söyledi. 2013 yılındaki yatırım bütçesinin üçte bir oranında gerçekleştiğine vurgu yapan Uysal “Yatırım oranı üçte bir oranında gerçekleşmiş. Buradaki 14 milyon 500 bin liralık bütçe yatırım bütçesi. 83 milyonluk bütçenin, 2014 yılına girerken 43 milyon lira borç. Nisan ayında göreve geldiğimizde bize gelen, özel bankaya ödenmesi gereken miktar 35 milyon 285 bin TL. Bu bütçenin yüzde kaçı yapar? 2013 yılındaki yatırım bütçesi seçim bütçesidir” diye konuştu. CHP’li üyelerin sözünü kesmesine kızan Uysal, “Siz konuşurken ben hiçbir lafa maydanoz olmadım. Dinlersiniz not alırsınız, cevaplarsınız. Karşılıklı birbirimizi dinleme öğretisini anlamamız lazım” diye tepki gösterdi.
Göreve geldiğinde rüzgar sallansa elektrikleri kesilen bir ilçe devraldığını belirten Uysal, “Bizim yatırımlarımızı görmemekte haklısınız, hepsi yerin altında. ‘Kültür merkezinde bir gram ilerleme yok’ diyor. Biz gramla ilerlemiyoruz. Göreve geldiğimiz zaman şehrimizin ihtiyaçlarının çok farklı olduğunu gördük, seller bastı, felaketler oldu. Göreve geldiğimde altyapısı olmayan bir Ereğli vardı. Kültür merkezimiz yer arayışlarımızı vatandaşla paylaşıyoruz, aynı yere mi yapalım, çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizin güvenlik ve başka sorunları vardı. Burada gecikmeler olabilir, 20 yıldır yapılanları gözünüzün önüne getirin, bir de 2014’ten bu yana bizim yaptıklarımızı göz önüne alın” dedi.
Meclis gündemindeki bazı maddeler yarın görüşülecek.

Yorumlar

Çocuklar bir engelliye hayat oldu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:43

Çocuklar bir engelliye hayat oldu

Saltukova İlkokulu tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlatılan kampanyada toplanan mavi kapaklardan elde edilen bir akülü tekerlekli sandalye, düzenlenen törende engelli vatandaşa teslim edildi.

300 öğrencinin öğrenim gördüğü Saltukova İlkokulu, engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal sorumluluk projesi kapsamında mavi kapak kampanyası başlattı. Öğrencilerin yanı sıra maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiği kampanyada toplanan kapaklar Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilciliğine teslim edildi.
Kapaklarla alınan bir akülü tekerlekli sandalye, küçük yaştayken uygulanan yanlış tedavi sonucu yürüyemez hale gelen Recep Canbaz’a düzenlenen törende teslim edildi. Atatürkçü Düşünce Derneği binası önünde düzenlenen törene Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Cem Cemal Ünal, Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir ve öğrenciler katıldı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, katkılarından dolayı Saltukova İlkokulu Müdürü Ergün Aydemir’e teşekkür belgesi verdi.

“Amaç çevre kirliliğini azaltmak ve yardım yapmak”
Okul Müdürü Aydemir, 6-7 ay önce başlayan kampanyaya öğrencilerin yanı sıra aileler, maden işçileri, Saltukova esnafının da destek verdiğini söyledi. Hedeflerinin bundan sonraki yıllarda da düzenlenecek kampanyada her yıl bir engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye vermek olduğunu belirten Aydemir, şöyle dedi: “Sosyal duyarlılık projesi kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimizi bu tip kampanyalara duyarlı olmalarını sağlamak, dikkat çekmek istiyoruz. Hedefimiz bu. Amacımız hem çevre kirliliğini azaltmak, hem de atık hale gelen bu atık malzemeleri geriye dönüşümünü sağlamaktır. Böylece hem engelli vatandaşlarımıza hizmet etmiş, ihtiyaçlarını gidermiş oluyoruz hem de çevre kirliliğine bir nebzede duyarlılık göstererek azaltmak istiyoruz.”
Akülü tekerlekli sandalyeye kavuşan , 46 yaşındaki Recep Canbaz ise çocukların yapmış olduğu davranış çok güzel bir örnek olduğunu belirterek, “Okul müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Bu yaşta bu çocukların engellileri düşünüp kampanya başlatması gerçekten çok güzel bir duygu. Ben çok duygulandım. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise törende çocuklarla kısa süre de olsa sohbet etti. Çocukların dünyanın en temiz varlıkları olduğunu belirten Kantarcı, “Çocuklarımız büyüdüklerinde de ‘hep çocuk kalsınlar’ diyorum ben. Engelsiz bir dünya için bu kadar bir gayret sarf eden Saltukova ilkokulumuza ve onun değerli yöneticilerine Çaycuma Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Daha güzel bir dünya için engelsiz bir dünya için ve mutlu bir dünya için hep beraber el ele olalım” şeklinde mesajlar verdi. Başkan Kantarcı daha sonra öğrencilerle el ele tutuşarak objektiflere poz verdi.

Yorumlar

Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:40

Alaplı'da "Sıfır Atık Projesi" tanıtıldı

Alaplı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan "Sıfır Atık Projesi" okulların yöneticileri ve öğretmenlerine anlatıldı.

“Sıfır Atık Projesi” tanıtım toplantısı, Alaplı Fiskoma Salonunda gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıya, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu başkanlığında yapılan toplantıya okulların yöneticileri ve öğretmenleri katıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Personeli Murat Yılmaz sunumunun ardından yaptığı konuşmada, bütün kamu dairelerinde hayata geçirilecek projenin önemli olduğunu söyledi.
Özellikle plastik ve pil atıklarının çevreye çok uzun yıllar zarar verdiğine işaret eden Murat Yılmaz, ilçede projenin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti. Atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda başlatılan "Sıfır Atık Projesi"nin kamu kurumlarında uygulanmasıyla ilgili çalışmalar yapıldığını belirten Yılmaz şöyle dedi:
”Dikkat edilmesi gereken husus, hangi çöpleriniz varsa ona odaklanmanızdır. Kamu kurumlarında en çok kağıt olur. Bunları koridorlara ya da uygun olmayan yerlere yerleştirmenizde başka sıkıntı ve risklerimiz olabilir. Bu konuyu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde bu işin eğitimini almış görevli arkadaşlarımızla istişareli biçimde çalışırsanız memnun olurum."
Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü uzmanları tarafından “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili sunum yapıldı.

Yorumlar