AVM’den okul çantası hediyesi

5 Eylül 2019 Perşembe 11:21

AVM’den okul çantası hediyesi

Esas 67 Burda AVM, 1 Eylül tarihi itibarı ile düzenlediği çok özel okula dönüş kampanyası ile minik ziyaretçilerine okul çantası hediye etti.


Esas 67 Burda AVM, 300 TL ve üzerinde alışveriş yapan ilk 400 ziyaretçisine okul çantası hediye etti.1 Eylül 2019 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek kampanya kapsamında Esas 67 Burda AVM’ deki mağazalardan kampanya süresince aynı gün içinde toplamda 300 TL ve üzeri tutarında alışveriş yapan ziyaretçiler, okul çantasının sahibi oldu. 

Yorumlar

Aycan tetanozdan öldü

5 Eylül 2019 Perşembe 10:19

Aycan tetanozdan öldü

Zonguldak'ta ayağına çivi batan 18 yaşındaki Aycan Kara yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Genç kadının 2 aylık hamile olduğu öğrenildi. Kara, ailesi tarafından İstanbul'da defnedildi.


Edinilen bilgiye göre fındık işçiliği için ailesi ile birlikte Alaplı ilçesine gelen 18 yaşındaki Aycan Kara'nın bir süre önce ayağına çivi battı. Ailesi ile birlikte ilçedeki hastaneye giden genç kadın, tedavisinin ardından evine geri döndü. Ancak bir süre sonra çenede kasılma ve kilitlenme yakınmaları yeniden hastaneye başvurdu. Çenede yutma güçlüğü ve ağzını açmada güçlük çeken 2 aylık hamile kadın başvurduğu hastaneden Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi enfeksiyon hastalıklarına sevk edildi. 
Tetanoz tanısıyla hastanede yoğun bakım servisine yatırılan Kara, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Aycan Kara'nın karnındaki bebeği de doğmadan yaşamını yitirdi. 

11 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördü 
BEÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Öğretim Üyesi Dilek Okyay İHA'ya yaptığı açıklamada tedavi sürecini ve tetanoz aşısının önemine değinerek şöyle dedi: 
"18 yaşındaki bir kızımız ayağına çivi batmasından 10 gün sonra sağlık sıkıntıları nedeniyle hastaneye başvurabiliyor. Ne yazık ki bize geldiğinde tetanoz bulguları mevcuttu. 11 gün boyunca yoğun bakımda tetanoz tanısıyla hastamızı takip ettik. Yeterli ve etkin tedavimize rağmen ne yazık ki hastamızı kaybettik. Tetanoz önemli bir hastalık. Ölüm oranı yüksek görülebilen bir hastalık. Aşı ile önlenebilen bir hastalık. Geriye dönüp baktığımızda bu kız çocuğunun çocukluk döneminde aşılarının tam olmadığını gördük. Buradan çıkaracağımız bir sonuç vatandaşlarımızın hem çocukluk hem de aşılama konusunda daha duyarlı olmasını önermekteyiz" 
Kara'nın cenazesi ailesi tarafından İstanbul'daki evlerinin önünden helallik alınmasının ardından toprağa verildi. 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , tetanoz , sağlık

Yorumlar

Şoförler Odası'ndan Posbıyık'a tepki...

4 Eylül 2019 Çarşamba 18:54

Ereğli Haber

Şoförler Odası'ndan Posbıyık'a tepki...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi’nin 20 adet halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine getirmesine tepki gösteren Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, bu kararın mevcut esnafı mağdur edeceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 115 halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine taşımasına tepki gösterdi. Kdz. Ereğli ilçesinde hizmet veren 115 halk otobüsünden 16’sının yolcu sayısı yeterli olmadığı için her gün beklemede kaldığını dile getiren Küçük, bu karar alınırken kendilerine hiç sorulmadığını söyledi. Kdz. Ereğli’de tüm okullarda tekli eğitime geçildiğini, öğrenci servisleri geçtiğimiz yıl 4 sefer yaparken bu yıl iki sefer yapacağını ve gelirlerinin yüzde 50 azalacağını vurgulayan küçük, 20 halk otobüsü ve 30 servis aracı alımının esnafı mağdur edeceğini belirtti. Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyelerine çağrıda bulunan küçük, karar alırken esnafı da düşünmelerini istedi. Küçük ayrıca önümüzdeki ay ki meclis gündemine 30 adette taksi alımı ihalesinin yapılacağını, bu kararında yanlış olduğunu ifade etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bu gün görüşülen 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis minibüsü, 4x4 hizmet aracı alımı ile toplu taşıma ücretlerine zam yapılması konusunu görüşen Kdz. Ereğli Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun AK Partili meclis üyeleri 4 maddeye şerh koyarken, CHP’li üyeler kabul oyu kullandı.

Yorumlar

AK Partili meclis üyeleri şerh koydu

4 Eylül 2019 Çarşamba 16:54

AK Partili meclis üyeleri şerh koydu

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin AK Partili Meclis üyeleri yolcu taşıma ücretlerine zam, 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis aracı ve itfaiyeye 4x4 hizmet aracı alımına komisyonda karşı çıkarak şerh koydu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin halk otobüslerinin toplu taşıma ücretlerine zam yapılması, 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis aracı ihalesi ile itfaiyeye 4x4 hizmet aracı alımı konuları plan ve bütçe komisyonunda görüşüldü. Komisyonda AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Numan Korkmaz ile Zafer Durmaz 4 ayrı gündem maddesine şerh koydu. AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyeleri yarın yapılacak oylamada 4 gündem maddesine ret oyu kullanılması yönünde grup kararı aldı.

Yorumlar

20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

4 Eylül 2019 Çarşamba 12:02

Ereğli Haber

20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alınmasını meclis gündemine getirdi. Başkan Posbıyık önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısına ise 30 adet ticari taksi alımını gündeme getirecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’nda yapıldı. Mecliste Doğalgaz firmasının genel kurullarında temsil edilmek üzere belediye başkanına yetki verilmesi, Kdz. Ereğli ilçesinde Echomar Hastanesi ile Kışla Kamyon Garajı mevkisine yeni taksi duraklarının yapılması, şehir içi toplu taşıma ücretlerine zam yapılması, ilçedeki 115 özel halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha otobüs ile 30 adet S plakalı servis aracı alınması, Köseler Mahallesi’nde belediyeye ait 2 katlı binanın Köseler Mahallesi Kalkındırma Derneği’ne tahsis edilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün görev ve yetkilerinde değişikliğe gidilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne 4x4 öncü hizmet aracının alınması maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet S plakalı servis aracı alınmasına gerekçe olarak ilçe nüfusu ve öğrenci sayılarının artışını gerekçe gösterdi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündemde yer alan diğer maddeler ile komisyona havale edilen maddeler karara bağlanmak üzere meclisin 5 Eylül 2019 tarihinde toplanmasına karar verdi. Toplantı sonrasında bir vatandaşın söz almak istemesi üzerine tepki gösteren Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Burası sadece meclisin konuşma yeri, siz sadece izlersiniz, bakarsınız o kadar” dedi.

Başkan Posbıyık'ın önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısında ise 30 adet taksi alımını gündeme getireceği öğrenildi.

Yorumlar