ALAPLI JANDARMA EKİPLERİ HER YERDE…

4 Nisan 2020 Cumartesi 23:03

ALAPLI JANDARMA EKİPLERİ HER YERDE…

Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri köylerde ikamet eden ve Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların maaş, yiyecek, temizlik, ilaç gibi tüm ihtiyaçlarını gidererek yardımcı oluyor.

 İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan korona virüs (Kovid-19) salgınını önlemek amacıyla (65) yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı dolayısıyla Alaplı İlçe Jandarma Teşkilatı personeli vatandaşların evine kadar giderek köylülerin her isteğini yerine getiriyor. Vatandaşların ihtiyaçlarının yanında ilçe merkezinden maaşlar çekilerek tutanakla köy muhtarı eşliğinde kendilerine teslim ediliyor.
Bu çerçevede jandarmanın 156 numaralı ihbar hattına gelen her ihbarları değerlendiren Mehmetçik, yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların maaş, market ve eczaneden alması gereken ihtiyaçlarını alıp evlerine kadar götürerek kendilerine destek oluyor.
Böylece devletin şefkat elini yaşlılara uzatarak gönüllerinde taht kuran jandarma ekipleri, köylülerden sağlığınız için evden çıkmamalarını istedi.
Uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını belirten köylüler; “Allah devletimize, milletimize, askerimize ve güvenlik güçlerimize zeval vermesin. Ayaklarına taş deydirmesin. Gece gündüz demeden bizim sağlığımız için canla ve de başla mücadele ediyorlar. Her isteğimizi ayağımıza kadar getirip teslim ediyorlar. Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine çok teşekkür ediyoruz"dedi.

Etiketler:

Zonguldak , alaplı , jandarma , yardım , destek , tedbir

Yorumlar

Erdemir Caddesi'de kapatılıyor...

4 Nisan 2020 Cumartesi 22:59

Erdemir Caddesi'de kapatılıyor...

Kdz. Ereğli İlçesinde Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun talimatıyla İlçe merkezinde ki yoğunluğun azaltılması için yol kenarlarındaki parkların kapatılmasının ardından şimdide Erdemir Caddesi parklanmaya kapatılıyor.

 Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri PTT kavşağından başlayarak Meydanbaşı ve Erdemir Caddesi'nde Ereylin AVM' ye kadar olan bölgede yol kenarlarını bariyer ve şeritlerle kapatarak parklanmaya izin vermeyecek. Uygulamanın hem merkezdeki hareketliliği zorlaştırarak zorunlu haller dışında vatandaşın merkeze gelmemesini sağlamak hem de kaldırımlara ek olarak oluşturulan boş alanlar vasıtasıyla yayaların sosyal mesafeyi korumasına yardımcı olmayı amaçladığı belirtildi.

Etiketler:

Zonguldak. Kdz ereğli , erdemir caddesi , kaymakam

Yorumlar
  • cemal akay
    5 Nisan 2020 Pazar 00:51

    cok güzel olur kapatılsın

Bakan Koca açıkladı... Bugün vefat eden sayı...

4 Nisan 2020 Cumartesi 20:27

Bakan Koca açıkladı... Bugün vefat eden sayı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüste son 24 saatin durumunu sosyal medyadan yayınladı. Bakan koca, dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayısı bugün 786’ya ulaştığını belirtti.

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:”Bugüne kadar yapılan 161.380 testin %12,18’i son 24 saat içinde gerçekleşti. İyileşen hasta sayımızda önemli artış oldu. Dün toplam 484 olan iyileşen hasta sayımız bugün 786’ya ulaştı. Virüs gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım”sözlerini kullandı.

Türkiye günlük korona virüs tablosunda: Bugünkü test sayısı 19 bin 664, vaka sayısı 3 bin 13, vefat sayısı 76, iyileşen sayısı 302 olarak açıklandı. 

Yorumlar

Maske alırken dikkat edilmesi gereken kritik detaylar...

4 Nisan 2020 Cumartesi 19:41

Maske alırken dikkat edilmesi gereken kritik detaylar...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında pazar yerlerinde ve marketlerde maske takmanın zorunlu hale geldiğini açıklamasından sonra hangi tip maskelerin daha güvenli olduğu gündeme geldi. DİŞSİAD Başkanı Uçar, maskenin üç katlı filtreye sahip olmasının, CE belgesine sahip olmasının öneme sahip olduğunu söyledi.

 

DİŞSİAD Başkanı Erkan Uçar, maskenin üç katlı filtreye sahip olmasının, üst kısmında burunu saracak telin yer almasının ve CE belgesine sahip olmasının kritik öneme sahip olduğunu söyledi. 

Uçar, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Satın alınacak maskenin pahalı olması işlevlerini tam anlamıyla yerine getireceği anlamına gelmiyor. 

Fahiş fiyatlı ürünlerden uzak durmakta fayda var. Maskenin içerisinde filtre olup olmamasına dikkat edilmesi, üzerinde burun çevresini sarması için tel olması, maskenin gerekli tıbbi cihaz belgelerinin olup olmaması ve kutu üzerinde CE işaretinin kontrolü, ürünün eczane, medikal ve dental ürün tedariği veya üretimi yapan profesyonel dağıtıcılardan alınması halkımız için kritik öneme sahip.”

Türkiye’de hemen her sektörün maske ve solunum cihazı üretmek için seferber olduğunun altını çizen Uçar, “Dental sektörü de özellikle iç talepte bir sıkıntı olmaması için uluslararası geçerlilik belgelerine ve standartlara sahip maske üretimi yapıyor. 

Bugüne kadar hekimlere ve sağlık personellerimize maske ve eldiven gibi ürünler sunan sektörümüz bir süredir 82 milyonun talebi karşılamak için gece gündüz çalışıyor. 

Sağlık Bakanlığımızın da aldığı önlemler neticesinde ülke olarak maske ve diğer tıbbi malzeme stoğumuz yeterli seviyede. 

Bu salgını ülke olarak birlikteliğimizle, sağlam sağlık sistemi alt yapımızla, çalışkanlığımızla ve en önemlisi evlerimizde kalarak atlatacağız” dedi.

Yorumlar

Kızılay karantinadaki ailelere yardım götürdü

4 Nisan 2020 Cumartesi 19:28

Kızılay karantinadaki ailelere yardım götürdü

Zonguldak’ın Ereği ilçesi Kızılay Şubesi karantina altında tutulan Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’taki ailelere gıda ve nakit yardımı yaptı.

 Kdz. Ereğli Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer Kaymakamlık bünyesinde hizmet Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’ta korona virüs şüphesi nedeniyle karantina altına alınan 10 aileye gıda yardımında bulunduklarını açıkladı. Ciğer açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İlçemizde de kendini hissettiren Korana virüs salgını ile ilgili kaymakamlığımız bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu içerisinde ilçemize ve köylerimizde her gün ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyoruz. Bu güne kadar 185 koli gıda yardımı ve çeşitli nakdi yardımlar yapıldı. Gelecek haftadan itibaren 146 aileye 400 TL’lik nakdi yârdim yapmaya devam edeceğiz. Yine bugün Hamzafakıhlı Mahallesi Karabacak Sokak’ta karantinaya alınan vatandaşlarımıza gıda ve nakit yardımı yaptık. Türk Kızılayı olarak her zaman bu zor günler de vatandaşlarımızla birlikte olduk ve olmaya devam edeceğiz. Hepinize sağlıklı günler dilerim” dedi. 

Yorumlar