AK Partili meclis üyesi görevinden istifa etti...

3 Ekim 2017 Salı 20:29

Ereğli Haber

AK Partili meclis üyesi görevinden istifa etti...

AK Parti Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Ömür İlgi Özdemiralp görevinden istifa etti.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında bir dönem kadın kolları başkanlığını yürüten daha sonra AK Parti'den meclis üyesi seçilen Ömür İlgi Özdemiralp, Belediye meclisi üyeliğinden istifa etti.

Özdemiralp istifa açıklamasını "Gördüğüm lüzum üzerine" diye açıkladığı ifade edildi.

 

Özdemiralp'in gerçek istifa nedeni hakkında net bir ifade kullanmazken, kendisi halen halen Gülüç Beldesi'nde eczacılık yapıyor.

Yorumlar
  • Nurgūl karaca
    4 Ekim 2017 Çarşamba 12:16

    Böyle değerli bir insanin ayrilmasi çok üzücü.

Çakır, Trabzon'a gitti, Bakan Soylu ile görüştü...

23 Eylül 2017 Cumartesi 16:33

Ereğli Haber

Çakır, Trabzon'a gitti, Bakan Soylu ile görüştü...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, partisinin Trabzon İline bağlı Of İlçesinin kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen kongrede AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Çakır, Bakan Süleyman Soylu ile samimi bir görüşme gerçekleştirdi.
Soylu ile yaptığı görüşme hakkında bilgi veren Çakır, “Trabzon İlimize bağlı Of İlçemizin bugün gerçekleştirilen 6. Olağan kongresinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığımız görüşmede Zonguldak’ımızın, Ereğli'mizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini iletme fırsatı bulduk. Sayın Bakanımızı Ereğli’mize davet ettik. Kendisi de tüm Zonguldak halkına selamlarını iletti. Önümüzdeki günlerde partimizin üst düzey yöneticilerini ve Bakanlarımızı Zonguldak ve Ereğli halkıyla buluşturma ve sorunlarımızı yerinde görmelerini sağlamaya yönelik girişimlerimiz devam edecek. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, bize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı tüm bölge halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yiğit, Yığılca’ya doğalgazı getiriyor

21 Eylül 2017 Perşembe 19:16

Yiğit, Yığılca’ya doğalgazı getiriyor

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 2018 yılında ilçeye verilmesi planlanan doğalgaz protokolünü imzaladı.

Ereğli Haber- Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede bir ilke daha imza attı. Yığılca ilçesinde hizmette sınır tanımayan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, 2018 yılında ilçeye verilmesi planlanan Doğalgaz protokolünü imzaladı.

Göreve geldiği ilk günden bu yana, yaptığı başarılı çalışmalar ile Düzce başta olmak üzere diğer illerde de dikkatleri üzerine çeken Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yine kıskandıracak bir başarıya daha imzasını attı. Yıllardır gerçekleştirilmeyi bekleyen birçok çalışmayı göreve geldiği günden itibaren özenle takip ederek yeni projeler üreten ve bu projeleri bir bir gerçekleştiren Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede ki doğalgaz hayalini de gerçekleştirmiş oluyor. Başlayacak çalışmalar için ön protokolü bugün imzalayan Başkan Yiğit’in memnuniyeti ve mutluluğu gözlerinden okunuyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yiğit şunları söyledi; “Yığılca için her an yeni bir fikir yeni bir proje için durmadan düşünüyoruz. Acaba Yığılca için daha ne yapabiliriz? Neyimiz eksik? Ne yapmamız lazım? Kafamda durmadan sorular soruyorum. Birçok eksiğimiz vardı. 2014 yılında göreve geldiğimiz günden beri duraksız çalışıyoruz. Birçok eksiğimizi giderdik. Tabi ki 4-4 lük değil ancak biz eksiklerinde eksiğini gidererek 4-4 lük nasıl yaparız bunu düşünüyoruz. Kanalizasyon, içme suyu, caddelerimiz, yaşam alanları, Düzce-Yığılca Yığılca-Alaplı yolları, istihdam için yatırımcıları çekmek vs derken ilçemizin bir eksiğininde doğalgaz olduğunu düşündük ve bu amaçla çalışmaya başladık. Projelerimiz Ankara’da destek görüyor. Yardımcı olanlardan, takipçi olanlardan Allah razı olsun. İlçem adına ne kadar dua etsem teşekkür etsem onlara inanın çok az gelir. Nihayet bugün itibari ile de ilçemizde ki doğalgaz problemini de çözmüş bulunuyoruz. Bugün attığımız bu imza ile protokolümüzü yaptık. 2018 yılında başlayacak çalışmalar neticesinde Yığılca artık bir problemini daha aşmış oluyor. Tüm hemşerilerime hayırlı olsun diyorum. İlçemize doğalgazın kazandırılmasında emekleri bulunan başta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü Bey’e, Sayın Milletvekillerime, İl Başkanımız Sayın Hikmet Keskin’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Tekrar halkımıza da hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

 

Yorumlar
  • rıfat yılmaz
    1 Kasım 2017 Çarşamba 00:40

    HELAL OLSUN ADAMA BİZİM BELEDİYE BAŞKANI BİR TÜRLÜ ÖREN YENİ MAHALLEYE DOĞALGAZI GETİREMEDİ

Fatih Çakır 3. kez ilçe başkanı seçildi

17 Eylül 2017 Pazar 17:10

Fatih Çakır 3. kez ilçe başkanı seçildi

Bilim, Sanayayi ve Tekonoloji Bakanı Faruk Özlü AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Bilim, sanayi ve teknoloji alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Özlü, Türkiye’nin birinci ve ikinci sanayi devrimlerini 100 yıl geriden takip ettiğini ancak dördüncü sanayi devrimini yaptığı yatırımlarla ıskalamayacağını söyledi.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Tek aday olarak kongreye giden Mehmet Fatih 3. kez Kdz Ereğli İlçe Başkanı olarak seçildi.
Kongreye Bilim sanayi ve teknoloji bakanı Faruk Özlü, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, partili belediye başkanları, önceki dönem milletvekilleri, partinin eski ve yeni il ve ilçe yöneticileri, çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile partililer katıldı.

Çakır "Ustalık dönemi için karşınızdayım"
Kongre öncesinde AK Parti’nin 16 yıllık siyasi geçmişini anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. Divanın oluşturulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede konuşma yapan İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, yaptığı selamlama konuşmasında, partinin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001 ‘den bu yana ahirete intikal edenlere rahmet diledi, hayatta olanlara ömür diledi
Bugün 5. Senesine yaklaştığını belirten Çakır, Ereğli’de alınmaz denilen zaferi en yükseğe hep birlikte çıkardıklarını dile getirerek seçim başarılarını anlattı.
Çakır, “Girdiğimiz tüm şehirlerde Ereğli’de hep birinci parti olduk. Dünyada herkes için adalet isteyen bir davanın mensupları olarak çalışıyoruz. Bizim için genel başkanımızın dediği gibi diri olacağız iri olacağız hep birlikte Karadeniz Ereğli olacağız Zonguldak olacağız Türkiye olacağız. Bundan sonraki seçim bugüne kadarki kazanımlarımızı garanti altına alacak. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışında olacağız.. Genel merkezimizin onayı ve sizlerin desteği ile ustalık dönemi için karşınızdayım.” diye konuştu.

Uysal "Başlayamazsam göreve talip olmam"
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm engellemelere rağmen Kent Meydanı’na Camii Projesi yapımına 10 Ekim’den sonra başlayacaklarını söyledi. Başkan Uysal projeye başlayamadığı takdirde bundan sonra hiçbir göreve talip olmayacağını vurguladı. Uysal konuşmasında "Yapılamayanlar,  zor denilenler, yapamazsın denilenleri yaptıkça büyük keyif alıyoruz. Dombay Deresi. Yapamazsın dediler.  Bitireceğiz. Her sorunu bitirdik.  İnanın Ereğli temelleri tamamen kuruldu.  Altyapısı kuruldu. Altyapı deyince toprak üstü sanmayın. Sahilde oturacak yerler yaptık. Herkes oturabiliyor. Çoğu yaptığımız yerde yer bulamıyorsunuz. Beş yüz kişilik yer her gün dolu.  Bunun haricinde en büyük projemiz kent meydanı, katlı otopark ve bölgemizde Karadeniz’de en güzel camiye de Allah’ın izniyle başlıyoruz.  Orada da yapamasınlar,  yapamayacaklar diyenler var, onlara inat yapacağız. Başlayamazsam, hiçbir görev talep etmeyeceğim. Hüseyin Uysal’ın Karadeniz Ereğli ve bu bölgede her tarafta izi var. Kalıcı eser bırakmanın, beş yüz yıl dayanacak eser bırakmanın başlangıcı kent meydanı oluyor. Sizden aldığım destekle. Önümüzdeki günlerde, 10 Ekim’den sonra başlıyoruz.  Bu eserlerin yanında gönül köprüleri de kurduk. Gazilerimize yer verdik. Muhtarlarımıza yer verdik,  Kızılay’ımıza yer verdik. Önümüzdeki günlerde şehit ailelerimize, LÖSEV’e yer vermeye, topluma yer vermeye devam edeceğiz.“ dedi.

Çaturoğlu CHP’li Tanrıkulu’nu eleştirdi
Uysal’ın ardından kürsüye çıkan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ise CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’lar ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Türkiye’de en büyük sorunlardan birinin de muhalefet eksikliği olduğunu anlatan Çaturoğlu “Bu milletin yüzde seksen doksanı PKK’dan nefret eder. Karşımızda öyle bir ana muhalefet partisi var ki, kendi teknolojimizle, kendi istihbaratımızla terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Düne kadar NATO ve İsrail’in sağladığı istihbaratla bunu yok etmeye çalıştık, boş dağları, tepeleri bombaladık. Terör örgütü yok olacağı yerde güçlendi. Bugün kendi insansız silahlı araçlarımızla, helikopterlerimizle, teknik donanımlarımızla, 15 Temmuz’dan sonra tamamen milli hale gelen Türk Ordusu ile mücadele ediyoruz. Bu terör örgütleri diz çökene kadar mücadele edeceğiz. Asla taviz vermeyeceğiz. Şimdi adam diyor ki, Sezgin Tanrıkulu “Silahlı insansız hava araçları ile terörle mücadele etmek ahlaki değildir.” Bak sen ahlaksıza. Zaten terör örgütlerinin yaptıkları dünyanın en ahlaksız, en adi eylemleri değil mi? Terör örgütlerinin ahlakı mı var? Şimdi bunun genel başkanı da kendi adamının kulağını çekeceği yerde tutmuş bizi eleştiriyor. “Onlar piknik yapıyorlarmış ta, onun için onlarla mücadele yapılmazmış.” Biz onları gördük, geçmişte Hüseyin Aygün diye bir milletvekilleri vardı. O’nun ‘İyi çocuklar’ dediği PKK’lılar başsavcımızı ve korumasını şehit ettiler. Elbette başsavcımızın ve korumasının kanı yerde kalmadı. Ama bu zihniyet nasıl bir zihniyettir ki, terörle mücadeleye ‘Ahlaksız’ diyebiliyor. Türkiye’de güçlü bir iktidar var ama iyi bir ana muhalefet partisi yok. Bunun eksikliğini her zaman hissediyoruz” dedi.

Bakan Özlü; “4. Sanayi devrimini ıskalamayacağız”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise konuşmasında Türkiye’de devam eden bilim, sanayi ve teknoloji yatırımları ile ülkemizin hedefleri hakkında bilgiler verdi. Bakan Özlü konuşmasında “Eğitimde, sağlık, ekonomi, ulaştırma ve sanayi gibi bütün alanlarda vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. 2023 hedeflerimizdeki en önemli halkalardan biri bilimdir, teknolojidir, sanayidir. Bizler Türkiye’nin sanayi ile birlikte daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Bizler hükümet ve bakanlık olarak üç temel hedef üzerine yoğunlaşmış bulunuyoruz. Birincisi bilim merkezi Türkiye hedefi, ikincisi teknoloji üssü Türkiye, üçüncüsü ileri sanayi ülkesi üssü Türkiye olacaktır. Türk sanayisinin en önemli halkalarından b iri de inşallah Zonguldak’a kısmet olacaktır. Türkiye’deki beş büyük endüstri bölgesinden biri de Batı Karadeniz bölgesinde bulunuyor. Bu endüstri bölgeleri mega endüstri bölgeleri olacak. Bunlardan birisi Batı Karadeniz’de, birisi Doğu Karadeniz, birisi Güney Marmara, birisi Kuzey Ege’de ve diğeri de Doğu Akdeniz’de olacak. Batı Karadeniz’de bir projemiz var Filyos projesi. Tüm batı Karadeniz’in ve Zonguldak’ın çehresini değiştirecek. Doğu’da Trabzon, Batı’da da Zonguldak kıyı kanunundan muaf olan iki bölge oldu. İnşallah Batı Karadeniz, Zonguldak ve Ereğli’de bir mega endüstri bölgesi kuracağız. Filyos Endüstri Bölgesi’nin yaklaşık 40-50 milyar dolarlık bir cirosu olacak, 2 milyar dolara yakın yatırım yapılacak ve 12 bin kişiye istihdam sağlayacak. En büyük liman projelerinden biri endüstri bölgesinin yakınında devam ediyor. Burası 607 hektarlık karma endüstri bölgesi olması nedeniyle her sektörden yatırımcı çekiyor. Bahsettiğimiz endüstri bölgeleri en az GAP kadar büyük ve önemli projelerdir. Çevremiz ateş çemberine dönmüş olsa da, yurt içi ve yurt dışında terörle mücadelemiz devam etse de bunlar bizi büyüme hedefinden asla geri döndüremeyecektir. Bunların en son örneği birkaç gün önce açıklanan büyüme rakamlarıdır. Türkiye hem birinci hem de ikinci çeyrekte yüzde 5 büyüme gerçekleştirmiş. Bunda geçen sene 8 Kasım’da aldığımız tedbirlerin büyük payı vardır. KGF’den yaklaşık 290 milyar lira bir kaynağı piyasaya sürdük. Yine KOSGEB’ten 6,7 milyar lira bir kaynağı 274 bin kobiye sunduk. Bu büyüme karşısında dünyanın o meşhur kuruluşları şaşkına dönmüşlerdir. Ama biz yine dünyayı şaşırtmaya devam edeceğiz. Hazır teknolojiyi kullanan değil teknolojiyi kullanan bir ülke olmalıyız. Bilimde, teknoloji de ve sanayide çağın gerisine düşmeyeceğiz. Birinci sanayi devrimini 100 yıl geriden takip ettik. Keza ikinciyi de öyle. Bu gün 4. Sanayi devriminin eşiğindeyiz. Ve bu sanayi devrimini inşallah geride kalmadan, yakalıycaz, ıskalamayacağız. Ve Türkiye kendi sanayi devrimini gerçekleştirecek” dedi.
Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından önceki dönem ilçe başkanları için hazırlanan plaketler Bakan Faruk Özlü tarafından verildi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da Bakan Özlü’ye plaket takdim etti.
Yapılan oylamada kongreye tek listeyle giden Fatih Çakır yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Yorumlar

CHP Milletvekili Turpçu Gülüç'te

15 Eylül 2017 Cuma 17:59

Ereğli Haber

CHP Milletvekili Turpçu Gülüç'te

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Tupçu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın beldesine güzel hizmetler kazandıran başarılı bir belediye başkanı olduğunu belirterek, kendisine çalışmalarında her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Demirtaş ise Turpçu’ya beldede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Milletvekili Turçu ile Başkan Demirtaş güncel konular üzerine bir süre sohbet etti.

Yorumlar