AK Parti’nin ‘askeri’ Erol Acar destek istedi

2 Mayıs 2018 Çarşamba 17:56

AK Parti’nin ‘askeri’ Erol Acar destek istedi

AK Parti’de çeşitli kademelerde uzun yıllar görev yapan Erol Acar Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunun ardından, delegelerden yapılacak temayül yoklaması öncesinde destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı engelliler Komisyonu Başkanı Erol Acar milletvekili adaylığı için temayül yoklamasında oy kullanacak partililerin desteğini istedi. Acar konuya ilişkin olarak yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Ben Kdz. Ereğli’nin Şamlar Köyünde doğdum. Reçber babanın 4 çocuğunun en büyüğüyüm. 2002 Yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisinin, kuruluşundan bu yana Köy Temsilcisi, Gençlik Kolları olmak üzere her döneminde davamız için yılmadan, küsmeden mücadele ettim. Bugün Zonguldak ‘ta aday adayı olan herkes kadar bu kutlu mücadelede emeğim var. Her seçim döneminde kar kış demeden beni karşılarında gören tüm dava dostlarımızın temayülde bana gösterecekleri destekten dolayı şimdiden Şükranlarımı sunuyorum. 24 Haziran seçimlerinin Ülkemize, Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesi temennisiyle, Allah’a emanet olun.”

Etiketler:

Ak parti , Erol acar , Adalet Kalkınma Partisi

Yorumlar

DSP Alaplı İlçe yönetimi mazbata aldı

2 Mayıs 2018 Çarşamba 17:05

DSP Alaplı İlçe yönetimi mazbata aldı

DSP Alaplı İlçe Başkanlığı'nın 10. Olağan kongresinde ilçe başkanı seçilen İrfan Türkyılmaz , İlçe Seçim Kurulu Başkanın'dan mazbatasını aldı.

Geçen Cumartesi olağan genel kurulunu gerçekleştiren DSP'de bir süre önce genel merkez oluruyla bu göreve atanan mevcut Başkan İrfan Türkyılmaz'ı yeniden başkan olarak belirledi. Alaplı İlçe Seçim Kurulu yetkileri DSP Alaplı teşkilatına gelerek, Türkyılmaz ve ekibinin seçimleri kazandığına dair mazbatayı teslim ettiler. Mazbata töreni sırasında il yöneticilerini yalnız bırakmazken; törende ilçe yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu da hazır bulundu. DSP İlçe Başkanı Türkyılmaz'ın mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bugün göreve seçilen yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte mazbatamızı aldık. Geçmişte partimizde görev alan tüm eski yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra tüm eski ve yeni yöneticilerimizle kol kola omuz omuza yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Mazbata töreninin ardından Türkyılmaz başkanlığında toplanan DSP'de görev dağılımı şu şekilde yapıldı:
"Başkan İrfan Türkyılmaz, Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmet Kocaman, İlçe Sekreteri Mustafa Uysal, Sayman Dursun Ayçiçek, Basın Sorumlusu Mehmet Avşar, Kadın Kolları Berrin Ertur, Köylerden Sorumlu Bagi Sezgin, Yılmaz Şen, Belde Sorumlusu Arif Kameray, Üyeler Mustafa Sevim, Ali Şen, Bayram Türkan, Mustafa Öztürk."

Yorumlar

Çakır aday adaylığını açıkladı…

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:41

Ereğli Haber

Çakır aday adaylığını açıkladı…

AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı Fatih Çakır Milletvekili Aday Adaylığını parti binasında açıkladı. Çakır konuşmasında “Yerimiz, safımız belli olsun diye aday olduk” dedi.

Milletvekili aday adayı Fatih Çakır’ın basın toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi. Çakır’ın konuşması parti binasında hazırlanan ses sistemi yardımı ile çalınan parti müzikleri ile desteklendi. Toplantıya Eski İl Başkanı Celil Uzun, Eski İlçe Başkanı Muhammet Köse ve partinin yeni ilçe başkanı Mustafa Kumaş ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’da katıldı.
Çakır, safını belli etmek için aday adayı olduğunu söylerken aday olduğu takdirde herkesin farkını göreceğini dile getirdi.
Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu bir davadır. Biz de bu davada safımız belli olsun diye aday adayı olduk. Aday adayı olmamızın iki ana sebebi var. Bir tanesi tüm dünyadaki mazlum milletlerin, adaletsizliğe, haksızlığa uğramış tüm insanların kaderiyle birleşen Türkiye’nin kaderini, Türkiye’nin kaderiyle birleşen kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak için biz de aday adayı oluyoruz. Dünyada oynanan oyunları bozmak için biz de varız. Safımızı belli etmek için varız. Bugün, Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, tüm Müslüman coğrafyasında, Myanmar’da, Arakan’da zulüm var. Bu zulümleri oyunları bozacak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Birincisi bu davada bugüne dek olduğumuz gibi bundan sonra da hizmetkâr olmak için aday adayıyız. Diğer bir konu Ereğli’nin sorunlarını bilen, bugüne kadar sizlerle birlikte çalıştığımız gençliğimizle, enerjimizle, Allah’a hamdolsun sağlığımızla dahi fazla mücadele etmek, daha fazla koşmak için aday adayıyız. Yaklaşık altı yıla yakın Ereğli’de sizlere hizmet etme imkânını Allah bize verdi şükürler olsun. Belediye seçimlerinde hep beraber çalıştık. Eğer ortada bir başarı varsa tamamen halkımızın, ekibimizin elbirliğiyle sağlanmış bir başarısıdır. 20 senedir, 40 senedir Ereğli’de alamadığımız belediyeyi, Allah’a hamdolsun tüm ekibimizle ve milletimizle birlikte, Ak Parti bayrağını belediyenin en tepesine asmış olduk. Halk oylamalarında, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekillerimizle, adaylarımızla, teşkilatımızın emriyle gece gündüz demeden çalıştık. Ereğli’nin sorunlarını biliyoruz. Enerjimize güveniyoruz. Gece demeden, gündüz demeden günde 12 saat, 14 saat Ereğli’mize, ülkemize hizmet etmek için biz bu göreve talibiz. Genel Merkezimizde çeşitli istişarelerde bulunduk. Genel merkezimizin izni ve oluru ile sayın genel başkanımızın müsaadesiyle ilçe başkanlığı görevimizden istifa ettik. Bu davada durmak yok, bu davada makam mevki önemli değil. Biz aday olsak da olmasak da bu davanın başarıya ulaşması için, mazlum milletlerin sesi olmak için, Ereğli’mizin, Zonguldak’ımızın, Alaplı’mızın dertlerinin azalması için gece gündüz bu davaya hizmet etmeye varız. O yüzden aday adayı olduk. Yorgunluk yok, yılgınlık yok. Mücadelede sonuna kadar, sabırla, şevkle, kararlılıkla sizlere hizmet için adayız Allah’ın izniyle.”
Çakır konuşmasının ardından toplantıya katılanları parti binası önünden tek tek uğurladı.

Yorumlar

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:22

Ereğli Haber

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4 yıllık görev süresi içinde yapılan Belediye hizmetlerini “ “Hizmette 4 Yıl” adıyla kitaplaştırdı.

 

Kitapçığa ait görsel video görüntülerini de sosyal medya hesabından da paylaşan Başkan Uysal, sunuş yazısında, “4 yılda bizlere duyduğunuz güven hep gücümüz oldu. Daha güzel bir Kdz. Ereğli yolunda ilk gün ki aşkla, daha güzel bir Kdz. Ereğli için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

İşte AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesi aday adayları

28 Nisan 2018 Cumartesi 11:50

Ereğli Haber

İşte AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesi aday adayları

AK Parti’nin Ereğli ve Alaplı bölgesinden şu ana kadar 11 kişiden bazıları resmi müracaatını yaparken bazıları da dosya aldı. Aday adayları arasından sadece 5 kişi ilk kez başvuru yaparken, 6 isim ise şansını defalarca denedi.

Ereğli Haber- AK Parti’de Zonguldak Milletvekili aday adaylığı başvurusu sayısı il genelinde 20’yi geçti. Başvuru yapan aday adayları arasından 11 isim ise 2. sıra için yarışacak. Ereğli ve Alaplı bölgesinden 6 isim daha önce birçok kez aday adaylığı için başvuru yaptı ancak içlerinden sadece Faruk Çaturoğlu ile Ercan Candan milletvekili seçilebildi. Ereğli ve Alaplı bölgesinden Numan Korkmaz, Fatih Çakır, Emre Tanyıldız, Fatih Uçar ve Niyazi Özcan ise ilk kez aday adaylığı başvurusu yapan isimler.

Candan hatalarından ders aldı mı?
2011 genel seçimlerinde ilk kez aday adayı olan ve 2. Sıra milletvekili adayı olarak seçimlere girip kazanan Prof. Dr. Ercan Candan Ereğli ve Alaplı bölgesine başta milli eğitim olmak üzere, ulaşım ve su gibi birçok temel ihtiyaçlar konusunda önemli hizmetler gerçekleştirdi. Ancak Prof. Dr. Candan, kibirli siyaset yapınca genel merkeze ulaşan şikayetler sonrası 2015 seçimlerinde aday gösterilmedi. Candan’ın hatalarından ne kadar ders aldığı kafalarda soru işareti olarak yer alsa da genel merkezin vefalı duruşu nedeniyle kendisini yeniden aday gösterebileceği konuşuluyor.

Çakır’ın adaylığı iki milletvekilinin gitmesine bağlı
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır görevinden istifa edip ilk kez milletvekili aday adaylığı için müracaat etti. İlçe Başkanlığı döneminde her seçimden başarı ile çıktı. Partisinin bölgeye yaptığı hizmetleri ön plana çıkartmayı başardı. Ancak Çakır’ın aday olabilmesi için AK Parti genel merkezinin hem Trabzon kökenli Hüseyin Özbakır’ı hemde Ereğli ve Alaplı bölgesine verilen ikinci sıra için Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nu saf dışı bırakması gerekecek.

Çaturoğlu bir dönem daha istiyor
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu hem belediye başkanlığı hemde ilçe başkanlığı dönemlerindeki “Tuttuğunu koparan” tavrını son 3,5 yılda göremedi. Ancak Çaturoğlu diğer milletvekillerinin aksine telefonlarını danışmanlarına yönlendirmedi ve bölge halkına hep açık oldu. 15 Temmuz darbe girişimi ve Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonları gibi olumsuz koşullar altında görev yapmaya çalıştı. Çaturoğlu’nun yeniden aday yapılması durumunda karşısına Ereğli Eğitim Kampüsü ve Ereğli-Devrek karayolu projeleri sorun olarak karşısına çıkacak gibi görünüyor. Çaturoğlu’nun son 3,5 yıllık süreçte yaşanan tüm olumsuz koşullarda partisine karşı gösterdiği sadakatin onu yeniden milletvekili adaylığına taşıyabileceği konuşuluyor.

Numan Korkmaz sürpriz yapar mı?
Dönemin Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Numan Korkmaz’ı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne taşıdı. İkilinin uyumlu çalışması Ereğli Milli Eğitimde büyük yatırımlara vesile oldu. Korkmaz döneminde Ereğli’ye birçok okul kazandırılarak fiziki koşullar tarihinin en üst seviyesine çıktı, hemde eğitimdeki başarı çıtası yükseldi. Ereğli Numan Korkmaz döneminde Batı Karadeniz Bölgesinde en başarılı ilçe oldu. Bürokraside ki tecrübesi, Ereğlili olması ve halkla kurduğu iletişimin Numan Korkmaz’ın adaylığı yönünde olumlu referanslar olarak duruyor.

AK Parti’de iki genç aday adayı
AK Parti’de genç işadamı Emre Tanyıldız ile Vergi Dairesi memurlarından Fatih Uçar’da aday adaylığı müracaatında bulunacak. Genç yaşına rağmen iş dünyasında başarılı işlere imza atan ve çevresinde sevilen bir isim olan Emre Tanyıldız’ın aday olma şansı oldukça yüksek. Gülüçlü vergi dairesi memurlarından Fatih Uçar’da yine adaylık noktasında öne çıkabilecek isimler arasında yer alıyor.

AK Parti’den aday adayı olan ve olması beklenen isimler;
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Kdz. Ereğli eski ilçe başkanları Muhammet Köse, Mustafa Demiray ve Adem Öztürk, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Zonguldak Eski Milletvekili Ercan Candan, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Engelliler Komisyonu Başkanı Erol Acar, Kdz. Ereğli TSO Eski Meclis Üyesi Niyazi Özcan, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Süpervizörlerinden Fatih Uçar, Tanyıldız Şirketler Grubu üyelerinden Genç İşadamı Emre Tanyıldız.


AK Parti’de ki aday adaylığı ücretleri şu şekilde;

28 yaş ve üstü erkeklere müracaat 6 bin TL

18-25 yaş arası 3 bin TL
Engelliler bin TL
Bayanlar 3 bin TL

AK Parti Zonguldak Milletvekili aday adaylığı için Zonguldak İl Başkanlığına 6, Genel Merkez dahil 14 kişi resmi müracaat yaptı. Aday adaylığı için şu ana kadar 20 kişinin daha dosya aldığı ve yarın akşama kadar resmi müracaatlarını yapmaları bekleniyor. AK Parti'nin Zonguldak genelinde aday adayı sayısının 30'u geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar