AK Parti ilçe kongresi gerçekleştirildi

14 Eylül 2020 Pazartesi 10:08

AK Parti ilçe kongresi gerçekleştirildi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 7. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Tek liste ile gidilen kongrede Birol Yiğit delegenin oyu ile ilçe başkanlığına seçildi.
Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek düğün salonunda gerçekleşen kongreye, AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Zonguldak Koordinatörü Metin Çelik, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, belde ve belediye başkanları ile delegeler katıldı.
Tek liste olarak gidilen kongrede delegelerin oyu ile seçilen Birol Yiğit’in yönetimi ise şu isimlerden oluştu; Veli Verim, Ali Büber, Dilek Keleş, Ülkü Cengiz Çıtak, Tuğba Nur Çarşamba, Büşra Akyüz, Hamit İncircioğlu, Burhan Genç, Aycan Gencer, Tolga Köktürk, Ecevit Kalaycıoğlu, Selami Ilgın, Adem Torlak , Turgut Baloğlu, Onursal Aydın, Levent Ilgın, Faruk Saymaz, Halit Öztürk ve Yıldıray Dilek.”

Yorumlar

Başkan Bozkurt emeği geçen herkese teşekkür etti

7 Eylül 2020 Pazartesi 18:09

Başkan Bozkurt emeği geçen herkese teşekkür etti

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanlığına seçilen Av. Saffet Bozkurt, kongreyle ilgili teşekkür mesajı yayınladı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda yapılan kongresinde ilçe başkanlığına seçilen Av. Saffet Bozkurt, kongreye katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Bozkurt yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Gerçekleştirdiğimiz Ak Parti Karadeniz Ereğli 6. Olağan İlçe Kongremize başta mesaj göndererek bizleri onurlandıran dünya mazlumlarının umudu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kongremize teşrif eden Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir ile Zonguldak il Koordinatörümüz Kastamonu Milletvekili Metin Çelik'e, Milletvekillerimiz Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, önceki dönem milletvekillerimiz Fazlı Erdoğan, Hüseyin Özbakır, İl, İlçe ve belde belediye başkanlarımıza, İl, İlçe ve belde teşkilat başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşu başkanları ve yönetimine, diğer siyasi partilerin ilçe ve belde başkanlarına, kuruluşundan günümüze partimizde görev yapan il, İlçe ve belde başkanlarına, il genel ve belediye meclis üyelerimize, delegelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, kongre salonu tahsisi ve en güzel şekilde ev sahipliği yapan Gülüç Belediye Başkanımız Mustafa Gökhan Demirtas'a, mahalle ve köy temsilcilerimize tüm Karadeniz Ereğli halkımıza ve basın mensuplarımıza, şahsım ve teşkilatım adına yürekten teşekkür eder saygılarımı sunuyorum. İlçemizdeki teşkilat çalışmalarında göstermiş oldukları özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı benden önceki yönetime teşekkür ediyorum. Bu hizmet bayrağını daha da yükseklere çıkarmak için ekip arkadaşlarımla birlikte güzel bir çalışma içinde olacağız. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Karadeniz Ereğlimizde Ak Parti Teşkilatı ve gönüldaşları siyasi faaliyetlerini kardeşlik ruhu içerisinde sürdürecek. Bu kutlu görev süremizde yapacağımız tüm hizmetlerde siz değerli hemşerilerimizin dualarını esirgemeyeceğiniz dileğiyle, herkesi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Yorumlar

AK Parti'de Saffet Bozkurt dönemi...

6 Eylül 2020 Pazar 19:38

Ereğli Haber

AK Parti'de Saffet Bozkurt dönemi...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına Av. Saffet Bozkurt seçildi. Pandemiye rağmen partililer kongreye çok yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’nde Avukat Saffet Bozkurt ilçe Başkanlığına seçildi. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir kongrede yaptığı konuşmasında “Biz millete bakarız. Bizim istikametimizi millet çizer. Onların gönlünden geçeni yaşarız biz” dedi.
Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ile Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak Koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, TSO Başkanı Arslan Keleş, Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek, TESKOMB 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, il genel ve belediye meclis üyeleri, delegeler ve yaklaşık 3 bine yakın partili katıldı.
Kongrede konuşan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir AK Parti siyasi hareketinin mevkilerin geçiciliğine inanan, dava ahlakıyla kuşanmış, adaleti, vefayı, fedakarlığı, çalışkanlığı, en çok da inanmışlığı işin merkezine koyan bir parti olduğunu söyledi. Kandemir konuşmasında şu sözlere yer verdi; “19 yıldır hala bu millete söyleyecek çok sözü olan, umut olmaya devam eden, sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı coğrafyalarında mahzun ve itilmiş, dili, dini, rengi ne olursa olsun, umudu haline gelmiş ve bunu taşımaya devam ediyorsa, bu anlayış sebebiyledir. Onun için Cumhurbaşkanımız ‘iman varsa, imkan da vardır’ diyor. Bize tarif edilen yerde durmayacağız. Bize düne kadar parmak gösterenlerin parmaklarını iade edeceğiz, ettik, etmeye devam edeceğiz. Tabelasını 19 sene önce asmış bir siyasi partiyiz. Kaynağımızı tarihten alıyoruz. Ceddimizin bu dünyaya söylediklerini görüyoruz. Adalet bizim heyecanımız ve aşkımız. Bunu yapmak için gayret edeceğiz. Teşkilatlarımız bugünden itibaren bu heyecanı, bu coşkuyu sahaya yansıtması lazım. Milletimiz bize bir ders vermişse, kabahati kendimizde buluruz, şapkamızı önümüze koyarız, neyin eksik kaldığını, nerede yanlış yaptık der, yeni bir yol haritası çıkarırız. Burada muazzam bir ekip gördüm. Allah’ın izniyle şimdi el ele, gönül gönüle vereceğiz, Türkiye’yi daha ileri götüreceğiz. Biz millete bakarız. Bizim istikametimizi millet çizer. Onların gönlünden geçeni yaşarız biz. Onların sevindiğine sevinir, üzüldüğüne üzülürüz. Dudaklarının ucuyla sevinenlere, AK Parti yaptı diye alkışlamayanlara benzemeyiz biz. 2023’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında ülkemizi dünyanın en iddialı ülkeleri arasına sokmuş olacağız. 2020 yılında göreceksiniz, genel başkanımızın ardı ardına müjdeleri gelecek. 2021 daha da güzel olacak. 2022 daha güzel olacak. Bizim bir hayalimiz, millete bir borcumuz var. Onun peşine düşecek, hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım onun peşine düşecek ve ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Burada görev teşkilatlarımıza düşüyor. Sizden istirhamım ayrılığa gayrılığa düşmeden, aranıza kötüyü, kötülüğü sokmadan, el ele, gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim. Burada yaşadığımız birlik beraberlik tablosunu tüm Türkiye’ye yayarak, inşallah genel başkanımız liderliğinde ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağız.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır görevini devrederken, bundan sonrada teşkilatın emrinde olacağını söyledi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av. Saffet Bozkurt ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bozkurt konuşmasında “Türkiye özellikle son on yıllardır çok zorluklardan geçti, güçlükleri aştı. Türkiye’de AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Devlet-Millet dayanışması ile hizmetler zirveye ulaştı. AK Parti 18 yıllık iktidarında her türlü muhtıra ve darbe girişimlerin karşısında Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dik duruş sergilemiş ve demokrasi dışı girişimleri milletimizle birlikte bertaraf etmiştir. Türkiye artık kendi milli sanayisini kurmuş, kendi İHA’ları, SİHA’ları ve daha bir çok teknolojisini geliştirip kendisi üreterek başta yıllardır ülkemizin ayağındaki en büyük prangalar olan terör örgütlerini etkisiz hale getirerek yok edecek düzeye getirmiştir.
Artık hem sahada hem masada oyuncu değil oyun kuran ve sonuçlandıran güçlü bir Türkiye var. 2018 Referandumu ile geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhur İttifakı desteği ile daha ileri adımlar atarak bölgesel güç olma yolunda ilerlemekteyiz. İşte bizde burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde temsil ederek devir aldığımız bayrağı daha ileri taşımak arzusu ile hep birlikte yola çıkıyoruz.
Bu günden itibaren Kırgınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırarak partimizi bölgemizde daha güçlü hale getirmek için yola çıkıyoruz. Sen, Ben, O, Bu yok. Ülkemiz var, Ereğli var, AK davamız var. 18 yıllık AK Parti İktidarımız boyunca Karadeniz Ereğli’ye ulaşımdan sağlığa, eğitimden, spora 100’lerce yatırım yapıldı. Bizlerde yapılanların üzerine yeni hizmetler getirerek Karadeniz Ereğli’nin gelişmesi, insanlarımızın daha refah içerisinde yaşamasını sağlamak için çalışacağız. Kazanımlarımızı artıracak kaybettiklerimizi geri alacağız. Bütün bunları siz değerli dava arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içinde yapacağız, bundan hiç şüpheniz olmasın.
Güçlü Türkiye için, 2023 hedefleri için inandığın yolda yürü Ereğli. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Allah’a hamd ediyoruz ki; milletin değerlerini benimseyen cesur lider ümmeti kabul olma duası Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarıyız.
Konuşmama burada son verirken partimize gönül vermiş, hizmet etmiş üyelerimizden, delegesine, köy ve mahalle temsilcisinden, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyelerine, yönetim kuruluna, il genel ve belediye meclis üyesine, belediye başkanlarımızdan, ilçe başkanlarına ve milletvekillerimize kurulduğu günden bu yana emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimle Av. Saffet Bozkurt İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Ahmet Küçük, Fadime Doğru, İbrahim Sezer, Ömer Yazıcıoğlu, Hanife Kaya, Ahmet demir, Kadir Çaygeç, Nuriye Topaloğlu, Mehmet Yiğitoğlu, Satılmış Kurtucu, Muhammet İkbal Çakır, Mustafa Kalkan, Nurgül Kızılarslan, Kemal Demirtaş, Talip Seyhan, Şakir Başol, Derya Demiriz, Nusret Burak Öztürk, Nevzat Tarakçı, Necati Akdeniz, Zelkif Öztürk, Mustafa Güldalı, Halil Kurtay, Turgut Tanyıldız, Hakan Eroğlu, Yakup Akkaya, Şenol Akyol, Muhammet Mücahit Andiç, Celal Zeybek.

Yorumlar

Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan doğalgaz yorumu

29 Ağustos 2020 Cumartesi 18:05

 Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan doğalgaz yorumu

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, bulunan doğalgaz ile ilgili, "Yıllardır bu konuda uğraşan bir kardeşiniz olarak 36 yıllık mühendislik hayatımda duyduğum müjdelerden birdir. Bunu hep beraber yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Zonguldak’a geldi. Kemal Köksal Stadyumu’nda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Açılış konuşmalarının ardından söz alan Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta “Müjde” olarak açıkladığı Karadeniz Ereğli'nin 175 kilometre açıklarında 320 milyar metreküp doğalgaz müjdesini değerlendirdi. 36 yıllık mühendislik hayatında aldığı en güzel müjde olduğunu ifade eden Yıldız, “Bugün yer altı zenginlikleriyle beraber şu ana kadar Türkiye'nin enerji istikrarına kömür ile beraber yer altındayken savaşın, yer üstündeyken barışın gerekçesi olan petrol ve doğalgazla da bu katkıyı koyduğunu hep beraber görebiliyoruz. Karadeniz’de münhasır ekonomik sahada Tuna -1 yeni ismiyle Sakarya doğalgaz sahası inşallah yeni bulunacaklarla beraber Zonguldak’ın ve isminin inşallah geçeceği yeni blokların, alanların yalnızca bizim refah seviyemize değil kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklara ve geleceğimize inşallah büyük katkılar koyacağına inandığımız bir enerjiden bahsediyoruz, doğalgazdan bahsediyoruz. Yıllardır bu konuda uğraşan bir kardeşiniz olarak 36 yıllık mühendislik hayatımda duyduğum müjdelerden birdir. Bunu hep beraber yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Vefanın sevdanın ve fıtratın hiç eksilmeden devam ettiği bu bereketli günde hukuklarımızın birbirimize emanet edildiği bugünde hep beraber bunu gerçekleştirmiş olacağız. Ben Zonguldak’ta bulunmuş olmaktan dolayı duyduğum memnuniyet bir kez daha dile getirerek bu kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen merkez ilçe kongresinde Mükerrem Ayçicek merkez ilçe başkanı oldu.

Yorumlar

AK Partili Başkan’dan temayül yorumu “Gaz alma”

10 Mart 2020 Salı 20:24

AK Partili Başkan’dan temayül yorumu “Gaz alma”

AK Parti Genel Merkezi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı’nı belirlemek için ilçe teşkilatı binasında AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çevik’in koordinesinde temayül yoklaması yaptı. Temayül sonrası AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’ın “Temayül nedir ki abi; sonuç ne çıkarsa çıksın onlar için değişen bir şey olmayacak. Gaz alma yöntemi temayül” yorumunda bulunması dikkat çekti.

Ereğli Haber- AK Parti Genel Merkezi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı’nı belirlemek için 9 Mart 2020 Pazartesi günü ilçe teşkilatı binasında saat 11.00-17.00 saatleri arasında AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çevik’in koordinesinde temayül yoklaması yaptı. Temayülde mevcut ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile mahalle ve köy temsilcileri olmak üzere toplam 233 kişi oy kullanma hakkı bulunuyordu, ancak sadece 93 kişi oy kullandı.
Temayül sonrası AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’ın “Temayül nedir ki abi; sonuç ne çıkarsa çıksın onlar için değişen bir şey olmayacak. Gaz alma yöntemi temayül” yorumunda bulunması dikkat çekti. Alabaş’ın bu yorumuna gelen tepkiler üzerine Tekin bu seferde aynı yorumu koordinatör milletvekili ve il başkanına söylediğini, onlarında gülüştüğünü yazdı.

Yorumlar
  • Ereğlili
    11 Mart 2020 Çarşamba 17:28

    Tekin Alabaş kardeş bu gün Fatih başkana temayülde yapılan hareketle Fatih Başkan o koltuğuna oturdu o zaman onun karşısına aday olarak İbrahim Sezer bey çıkacaktı hata seçimle gelelim dedi İbrahim bey o zaman koordinatör milletvekilli Bolu milletvekilli idi hayır dedi ve Fatih ÇAKIR adayımız dedi e Özakman böyle şimdi böyle olmaz o gün ne yaşandıysa bu gün o yaşandı

  • ereğlili
    11 Mart 2020 Çarşamba 14:31

    DEMOKRASİ