AK Parti'den Ormanlı ziyareti...

2 Nisan 2017 Pazar 23:53

AK Parti'den Ormanlı ziyareti...

AK Parti MKYK Üyesi Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Beldesi’nde “EVET” bürosunun açılışı ve Belediye bünyesine kazandırılan araçların tanıtım törenine katıldı.

16 Nisanda yapılacak olan halk oylaması için Ormanlı’da açılan “EVET” seçim bürosu açılışında Milletvekili Özbakır, Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır’ın bilgilendirme konuşmasında sözlerine karşılık halk alkışlarıyla ve  “EVET” sözleriyle desteklediklerini gösterdiler.
Milletvekili Özbakır, Çaturoğlu ve Ereğli İlçe Başkanı Çakır, Ormanlı Beldesinde düzenlenen programlarda yoğun katılımlı vatandaşın ilgisiyle karşılandı.
Ormanlı Beldesi’nde yapılan programlara Milletvekili Özbakır, Çaturoğlu, ve İlçe Başkanı Çakır, Vatandaşlarla birlikte Merkez Camiide Cuma Namazı kılarak başladı.
Seçim Bürosu açılış konuşmasında Milletvekili Özbakır, yaptığı konuşmasında, Yeni sistem için Meclis görevlerinin yaptıklarını, şimdi sizlere anlatmaya başladıklarını belirterek, özetle şunları söyledi;
“Bundan sonra istikrarın devam etmesi ve güçlü hükümetler kurulması için yeni sistemi getiriyoruz. 16 Nisan’da vereceğiniz güçlü bir “EVET” desteğiyle yeni sistemde Cumhurbaşkanın hem yetkilileri artacak, hem de sorumluluğu artacak. Koalisyonlar dönemi baktığımızda Hükümetlerin ortalama ömrü uzun olmuyor. Yeni sistemde Cumhurbaşkanın kararname yetkisi sadece belli konularda vardır. Cumhurbaşkanın çıkaracağı kararnameler Meclisin ve yargının denetimine tabi olacaktır. Yok efendim diktatör olacak deyip, kestirip atıyorlar. Muhalefetler hayır dedirtmek için her türlü yalanı söylüyorlar. İstikrar için birde yeni sisteme Avrupa karşı çıktığı için “EVET” demeliyiz.”  
Milletvekili Çaturoğlu’da yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet yeni sisteminin getireceği faydalardan bahsederek şunları kaydetti;
“Çok kıymetli hemşerilerim sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. AK Parti olarak hizmet yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Biz bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin, ülkemizi büyük hedeflerine ulaştıracağına inanıyoruz.
Daha çok üretip, daha çok ihracat yapan, daha çok yatırım alan bir ülke olmak istiyoruz. Bunun için İstikrar devam etmesini istiyoruz. Getireceğimiz yeni sistemle güçlü iktidarların devamının yolunu açacağız. Güçlü ‘EVET’ ülkemizi daha güçlü kılacaktır. Ülkemizde Koalisyonlar dönemi bitirmek için sizlerinde  güçlü “EVET” desteğinizi bekliyoruz”
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Çakır yaptığı konuşmasında, Türkiye’de istikrar ve istikbalin devamı için Ormanlı Halkın ‘Evet’ diyeceğine inandığını ifade ederek, “İnşallah 16 Nisan’da önemli bir virajı hep birlikte geçeceğiz. Bu gelecek 100 yılımızın yönetimin sistemin oylanacağı bir halk oylamasıdır. Geleceğimizle ilgili kararımızda geçmişimize bir bakmak lazım. Yeni sistem iki başlığı ortadan kaldıracaktır. AK Parti dönemi ile istikrar başladı. Bunu çekemeyenlere karşı güçlü bir “EVET” desteği bekliyoruz. Artık eskiye dönemeyiz.” Dedi.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol yaptığı konuşmasında, İktidarın nimetlerinden Belde olarak faydalandıklarını belirtti.
Ormanlı’da kendilerini hizmet noktasında yalnız bırakmayan AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar’a ve İlçe Başkanı Çakır’a teşekkür eden Belediye Başkanı Başol, “Biz kimseye ayrım yapmadan hizmet edeceğiz dedik, Allah Şükür bu yönde çalışıyoruz. Bizim hizmet aşkımız bitmez. 16 Nisan’da güçlü “EVET” için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ormanlı’da bizleri yalnız bırakmayan Milletvekillerimize, halkımıza teşekkür ediyorum” sözleriyle duygularını ifade etti.

Seçim Bürosu açılışı ardından Ormanlı Belediyesi önünde Belediye alınan araçlar için tören düzenlendi.  Milletvekili Özbakır, Çaturoğlu, İlçe Başkanı Çakır, Ormanlı Beldiye Başol ile birlikte yapılan törende kurdele kesimi ardından 4 yeni araç belde halkına hizmetine dualarla sunuldu.  


Etiketler:

ak parti , evet , ormanlı ,

Yorumlar

Açılışa özel sürprizler var...

1 Nisan 2017 Cumartesi 23:19

Açılışa özel sürprizler var...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yeni açılan LASMAX Belen Sanayi sitesinde hizmete açıldı. Açılışa özel indirimlerin yer aldığı LASMAX, Pazar günleri de halkın hizmetinde...

Belen Sanayi sitesi F blok numara 1 de, düğün salonunun karşısında eni açılan Lastik Firması LASMAX lastik firması Ereğli ve bölge halkının hizmetine başladı. Açılışa özel indirimler ve sürprizlerin yanı sıra LASMAX pazar günü de yolda kalan, lastik değiştirmek isteyen ve lastik almak isteyen müşterilerini yolda bırakmıyor.

Tecrübeli personeli ile lastik değişimi, satışı, tamiri, rot ve balans ayarlarının da itina ile yapıldığı işyerinin sahibi Murat Baykal, amaçlarının halka kaliteli ve hızlı hizmet sunmak olduğunu söyledi. Dünya marklarının güvendiği Orijinal ekipman lastikleri NEXEN TIRE lastiklerinin yetkili satıcısı olduklarını dile getiren Murat Baykal "Bugün itibari ile Belen Sanayi sitesi F blok numara 1 de hizmet vermeye başladık. Amacımız şoför esnafı başta olmak üzere Ereğli ve bölge halkına en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunmaktır. Tecrübeli personelimiz ile otomobilden  kamyonete, kamyondan TIR'a minibüsten Otobüse kadar her türlü araç için lastiklerimiz mevcut. Bu saydığımız araçların da lastik tamirleri, rot ve balans ayarlarını da yaptırabilecekler. Haftanın 7 günü hizmet veren iş yerimizin özellikle Pazar günü de açık olduğunu buradan halkımıza duyurmak istiyorum. Yeni iş yerimiz hem bizlere hem de halkımıza hayırlı olsun" dedi.

Etiketler:

LASMAX , Belen Sanayi ,

Yorumlar

Utku Koleji'nden eğitici konferans

1 Nisan 2017 Cumartesi 20:36

Utku Koleji'nden eğitici konferans

Kdz. Ereğli Özel Utku Kolejinde geleneksel hale gelen eğitim festivali etkinlikleri kapsamında, anne baba ve öğretmenlere yönelik Hayat Bilgisi konferansı düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Hasan Yılmaz “Günümüz koşulları ve öğretmen davranışları” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Konferansa Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Özel Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Özel Utku Koleji Eğitim Kurumları Müdürü Hülya Çataklı, kurum yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Utku Koleji’ne 2014 yılında da geldiğini ifade eden Doç. Dr. Yılmaz, burasının ticari bir yer olmadığını, herkesin işini aşk ve özveri ile yaptığını gördüğünü söyledi. Yılmaz konuşmasında “Safranboluluyum bu toprakların insanıyım, 33 yıllık meslek hayatım var. Buca cezaevinde hapishane psikoloğu olarak göreve başladım.  Aile danışma merkezinde çalıştım, Güneydoğu’da kara kuvvetleri komutanlığında eğitim danışmanı olarak görev yaptım. Çocuk mahkemelerinde bilirkişi olarak çalıştım. Yani hayatı hayatın içinde öğrendim. Hepimizin ortak paydası bu dünyada emanet edebileceğimiz sağlıklı, mutlu, ayakları yere sağlam basan, güveni olan, omurgalı ve kişilik sahibi insanları nasıl yetiştirebiliriz onu konuşacağız. Anne babanın da, öğretmenin de kaygısı bu. Utku Koleji ile ilgili duygularımı iki düşünce ile ifade etmek istiyorum. Ülkemizde 81 İl ve 300 ilçeye gittim, birçok özel eğitim kurumu ve özel okul gördüm ama bu içinde bu sunduğumuz kurum karşı hayranlığım, sempatim bambaşka. Bu okula 2014 yılında ilk kez geldiğim de duvar yapılıyordu, o duvara harcanan emeğe birebir şahit olmuştum, emeği geçenlerin eline koluna sağlık. Buranın ticari bir yer olmadığı o kadar belli ki, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Onun için Ali Beye teşekkür ediyorum. Bu adar güzelliği bir arada Ereğli gibi bir yerde yaşatabilmek, çok büyük bir aşk ve özverinin sonucudur. Başka türlü de olamaz onun içinde ekibine teşekkür ediyorum.  Özel okula davet edildiğim zaman iki şeyi soruyorum, diyorum ki benim bir çocuğum olsa neden sizi tercih edeyim? İnanın okullardan bunun cevabını alamıyorum.  İkinci sorum ise; öğretmenlerinizin kurumunuzda ortalama kaç yıl çalıştığını söyleyin, inanın bazı okullarda 1 yıl içerisinde kadronun yüzde 80’i değişiyor, böyle bir okulda kurum kültürü oluşmaz. Şu anda Utku Kolejinde 20 yıldır çalışan arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum. Belki de daha fazla vardır benim bilmediğim. Onun için tekrar teşekkürü borç biliyorum ve burada olmaktan da son derece mutluyum” dedi.

“USLU ÇOCUK YETİŞTİRMEYİN”
Anne, baba ve eğitimcilere itiraz edebilen, düşüncesini ifade edebilen, risk alabilen ve sorumluluk üstlenen bireyler yetiştirmelerini tavsiye eden Doç. Dr. Yılmaz, çocuklara kendisini nasıl koruyacağının öğretilmesini istedi. Yılmaz konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Çocuk yetiştirirken düne ait ne varsa, dünde bırakmamız gerekiyor. Bugün yeni şeyler söylenmesi gerekiyor. Çünkü bugünün dünyası dünden çok daha farklı, bugün ülkemiz dünden çok daha farklı. Bir yerlere varabilmemiz için farkındalığımızın artması gerekiyor. Bugünün dünyasının gerektirdiği insan nitelikleri girişken, atak, haklarını koruyan, kurallara uyan aynı zamanda değiştirmeye çalışan, sorumluluk sahibi, kendini anlatabilen, sorunları çözebilen, ekip çalışmasına uyabilen, proje üretebilen bireyler. Lütfen uslu çocuk yetiştirmeyin, burada beni yanlış anlamayın, ortalığı kırıp döken, söz dinlemeyen yaramaz çocuklardan da bahsetmiyorum. İtiraz edebilen, gerektiğinde karşı çıkabilen, hayır, benim ayrı bir düşüncem var diyebilen, risk alabilen, sorumluluk üstlenebilen insanlar yetiştirin, çünkü ülkemizin ve dünyamızın böyle insana ihtiyacı var. Kolay idare edilebilen insan türü, günümüzün insanına uymuyor. Anne babalar genellikle kız gibidir benim oğlum hiç sözümden çıkmıyor, her sözümü dinler diyor. İnanın bu çocuklar ruh sağlığı ve iç dünyası açısından potansiyel risk taşıyor. Günümüzde cinsel istismar arttığı için belirtmek istediğim bir nokta var. Çocuklarımıza kendilerini korumayı öğretin.  O zaman polise veya şüpheye düşmezler.”

“SİZİN İÇİN İYİ MATEMATİKÇİ DEMESİNLER”
Öğretmenlere dersin değil öğrencilerin öğretmenleri olmaları gerektiğini anlatan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öğretmenler, dersinizin değil, öğrencinizin öğretmeni olun. İleri de sizler için iyi matematikçi, iyi fizikçi demesinler, iyi insan desinler. Yetiştireceğiniz bireyleri bu düşünce ile yetiştirin, topluma iyi insan kazandırın. Günümüz de bir insan sorun karşısında 3 farklı duruş sergiliyor.  Sağlıklı, normal ve hasta, normal insan ile sağlıklı insan arasında fark var. Bir sorun ile karşılaştığın da çaba içerisine giriyor, çözüm üretiyor ve yapıcı oluyor ise bu sağlıklı insandır. Normal insan sorunla karşılaştığında benim çabamla ne olacak sanki diyen ve sorunla yaşayan insandır. Hasta insan ise sorunlarını ilişkilerinde yansıtan, başkasına devreden, parmağı hep birilerini gösteren insandır. Hayatta yolunda olmayan bir şey varsa, değişimin iki koşulu vardır. Farkında ve sorumlu olmak. Bir çocuğu sorumluluk duygusu içerisinde yetiştirin. Peki sağlıklı insan yetiştirmek için ne yapmalıyız? Eğitimin iki temeli vardır. Sevgi ve Disiplin. Bu iki temeli uygulamak için sevgi ve disiplini uçlarda yaşamayacağız. Her şeyde olduğu gibi burada da aşırısı zararlı ve çocuğumuzu yanlış adreslere yönlendirmenin temeli. Sevgiden pinti de olmayın. Bırakın yapsın, bırakın istediği yere gitsin değil, anne ve babanın kırmızıçizgisi olması lazım. Anne ve baba olmak hayır demeyi gerektirir. Tabi üslubuna uygun bir şekilde, mesela seni seviyorum oğlum ama hayır. Çocuğunuz ile arkadaş olmayın, anne ve baba olun. Ataerkil toplumdan neredeyse bebe erkil topluma geçtik. Ne izlenecek, evde ne yenecek çocuk karar veriyor. Bunu yapmayın. Çocuğunuz başında ki sineği kendisi kovalasın. Bir çocuğun üzerine sorumluluk binmeden ayakları yere sağlam basmıyor. Siz çocuğunuza sorumluluk yüklerseniz eğer, ileride bu çocuk ülkesine, dünyasına, çevresine ve ailesine karşı sorumlu olacak. Bazen bir hata bir beceriyi getirir. Ölünceye kadar çocuğa engelli muamelesi yapıyoruz, nedeni ise aşırı sevgiden. Çocuğun her şeyini biz seçiyoruz, biz karar veriyoruz. Oyuncak seçiminden başlıyor, okul, iş, eş seçimine kadar karışıyoruz. Bunu da yapmayın. Bir insanın 30-40 yaşında sahip olduğu şeyleri 17-19 yaşında verirseniz o çocuk doyumsuz olur ve başka adreslere gider en önemlisi de sorumluluk sahibi olmaz.”
Konferansın sonunda Doç. Dr. Hasan Yılmaz’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yorumlar

6 yaşında kalp krizinden öldü

1 Nisan 2017 Cumartesi 20:22

6 yaşında kalp krizinden öldü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde parkta oynarken kalp krizi geçiren ve ailesi tarafından hastaneye kaldırılan 6 yaşındaki çocuk, yolda hayatını kaybetti.

Olay, Kestaneci Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sibel ve Yener Yıldırım çiftinin iki çocuklarından biri olan 6 yaşındaki Ömer Yıldırım parkta arkadaşları ile oynarken aniden bayılınca ailesine haber verildi. Anne Sibel Yıldırım’ın vefat eden babası Ramis Avşar’ın cenazesinde bulunan aile, çocuk parkına gelerek Ömer Yıldırım’ı özel araçla hastaneye kaldırdı. Kalbi duran Ömer Yıldırım, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Kalp krizi geçirdiği tahmin edilen Ömer Yıldırım dedesinin ardından bir gün sonra aynı mezarlıkta düzenlenen cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Vefat eden 6 yaşındaki Ömer’in dayısı İsmail Avşar yeğeninin bir rahatsızlığı bulunmadığını belirterek, “Dün babamın cenazesi vardı, onu defnediyorduk. Saat 17.00 civarında yeğenim parkta oynarken düşüp bayılmış. Çocuğu hastaneye götürmüşler, kalp krizi geçirmiş. Hastanede vefat etti, bu gün toprağa verdik. Bir rahatsızlığı yoktu. Bir anda düşüp kalp krizi geçirmiş, genç yaşta” dedi.
Ölümü şüpheli bulunan 6 yaşındaki çocuğa Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde otopsi yapıldığı ve savcılığın soruşturma başlattığı belirtildi.

Etiketler:

kalp krizi , parkta , öldü ,

Yorumlar

Ereğli'de Süleyman Soylu rüzgarı

1 Nisan 2017 Cumartesi 20:17

Ereğli'de Süleyman Soylu rüzgarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde terörle mücadele ilgili mesajlar vererek, "Bu memlekette bir daha kimse PKK’nın adını anmayacak" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile birlikte Kdz. Ereğli ilçesi Erdemir ofis yolu üzerinde düzenlenen mitinge katıldı. Burada kalabalığa hitap eden Soylu, Türkiye’nin sürekli darbelerle ve terörle terbiye edilmeye çalışılıp ilerlemesinin durdurulmaya çalışıldığını söyledi. Soylu konuşmasında "Bizi terbiye etmeye çalıştılar darbelerle, terörizmle. Bizi anarşizmle, enflasyonla, ekonomik krizlerle, siyasal kaoslarla, kıyafetlerimiz üzerinden, inançlarımız, değerlerimiz üzerinden terbiye etmeye çalıştılar. Kardeşi kardeşe vurdurarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. Bizi 1960 darbesi ile bir başbakanımızı asarak terbiye etmeye çalıştılar. ‘Bu ülkeyi size idare ettirmeyeceğiz’ diyerek bizi terbiye etmeye çalıştılar. Oyla iş başına gelen iktidarları ‘İstediğimiz gibi alaşağı ederiz’ diyerek medya baronları ve medya patronları ile bizi terbiye etmeye çalıştılar. 15 Temmuz’da o haninin, o meczubun, o alçağın verdiği talimatlarla bu ülkede F16’larla, helikopterlerle, tanklarla benim ülkemizin masum insanının üzerine kurşun yağdırarak, bu ülkeyi istila etmeye çalışarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. ‘Bu ülkeyi istediğiniz gibi yönetemezsiniz, bu coğrafyada size istediğinizi yaptırmayız, millet idaresi nedir?’ diye bizi terbiye etmeye çalıştılar. 16 Nisan sadece 18 maddelik bir referandumun adı değildir. 16 Nisan sadece bir anayasa değişikliğinin adı değildir. Bu memleketin üzerine oynanan oyunlara karşı, bizi terbiye etmeye çalışanlara karşı, bu vatanda bizimdir, bu toprak bizimdir diyen o güçlü sesin adıdır" dedi.

"Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız"
Soylu, 7 Haziran’da yüzde 10’un üzerinde oy alan HDP’nin afra ve tafrasından geçmediğini ve "Biz arkamızı YPG’ye, PYD’ye dayadık" diyen HDP’li Figen Yüksekdağ’ın da şimdi arkasını kodeste duvara yasladığını söyledi.
HDP’nin seçim şarkısının çalınmasına ‘Tek millete hayır, tek devlete hayır’ sözleri yer aldığı için izin vermediklerini ifade eden Bakan Soylu, savunma sanayiinde yapılanların Türkiye düşmanlarını çıldırttığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Bir taraftan Altay tankımız, bir taraftan Atak helikopterimiz, bir taraftan Cirit füzemiz, bir taraftan Ayyıldızlı markanın üzerinde olduğu insansız hava aracımız. Bizim adım atmamızı istemiyorlar. Bizim zenginleşmemizi, evlatlarımızın kaliteli bir eğitimle buluşmasını istemiyorlar. Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine, zenginliğine herkes bilsin ki kim kötü düşünürse bu millet, bu devlet onu yanına bırakmaz. Birileri de dedi ki; ‘Biz özerklik ilan edeceğiz.’ Nerede ilan edeceklermiş? Şırnak’ta, Cizre’de. Bir haber vereyim size; dün bunlardan o çok konuşanlardan bir tanesi var ya Şırnak’a, Cizre’ye gitmiş. Esnaf ne yapmış biliyor musunuz? Çay istemiş ‘Bizim sana verilecek çayımız yok’ demişler. Biz geçen hafta Silvan’da, Kulp’ta, Hani’deydik. Binlerce insanımızı ayyıldızlı bayraklarla konuştuk. Onlar dün gitmişler 50-60 kişiyi zor bulmuşlar. ‘Hadi bakalım, devriniz bitti sizin’ demişler. Cizre’de, Nusaybin’de, Muş Varto’da özerklik ilan edeceklermiş. Şu kadar bir cesaretiniz yok mu? Hadi bu gün ‘Özerklik ilan edeceğiz’ deyinde alalım boyunuzun, posunuzun ölçüsünü. Terörle mücadele ediyoruz. Hiç merak etmeyin hiç endişe etmeyin. 6 ay boyunca bu kış evlatlarımızı dağlardan bir adım aşağıya inmediler. Binlerce sığınağı tahribat ettiler. Gabar'da, o Tendürek dağlarında her yerde bizim evlatlarımızı aslanlar gibi onları kovaladılar. Onlar da fare gibi kaçtılar. Sandılar ki istediğimiz gibi borumuzu öttürürüz. Öyle bir şey yok. Öyle istediğin yerde istediğin kişiye halk kurdurmazlar. Bu ülkenin beraberliğini, birliğini kardeşliğin ortadan kaldırabilmek için kimin maşalığını yaptıklarını biliyoruz. Buradan söylüyoruz: bu memlekette bir daha kimse PKK'nın adını anmayacak, anmayacak. Kandil'den it gibi havladığınızı biliyoruz. Oradan baskı kurmaya çalışıp ‘Hayır’ deyin diyorlar. Ey Kandildekiler size sesleniyorum; şu kadar yüreğiniz olmadığınızı alçak uşak olduğunuzu, it gibi oradan havladığınızı biliyoruz. Ama buraya gelecek cesaretiniz de olmadığını da biliyoruz. Az zamanınız kaldı bunu bilesiniz. Hiç merak etmeyin, yüreğiniz öyle bir soğuyacak ki hiç merak etmeyin. HDP bir şarkı yazmış. Şarkıda ‘Tek vatana hayır, tek devlete hayır, tek bayrağa hayır’ diyor. Şırnak ve Ağrı Valiliğimiz ile konuştuk. Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız. Kıyameti koparttılar yasak koyuyorlar. Tek devlete kim hayır diyorsa yasak koyarız biz. Tek bayrağa kim hayır diyorsa yasak koyarız. Bizim terörün belini kırmaya az kaldığı bir zamanda terör örgütünün değirmenine su taşıyorsan ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; bu millet bu dünyada da öbür dünyada da bunun hesabını senden sorar."

"2019’da kaybettiklerinde Kılıçdaroğlu’nun arkasına teneke takacaklar"
Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun her seçimde yenilgi almasına rağmen yerinde durduğunu ve yeni istemde ise böyle bir şeyin mümkün olmayacağını anlatan Soylu "Yeni sistemde seçilemezsen milletvekilliği gidiyor, genel başkanlık gidiyor, ekmek elden su gölden sırça köşklerde gidiyor mu? Derdi ne biliyor musunuz? Alışmış kaybederek devam etmeye. 2019’da kaybettikleri andan itibaren Kılıçdaroğlu’nun arkasına tenekeyi takacaklar ‘Yallah’ diyecekler, yallah. Derdi o" dedi.
Soylu konuşmasının ardından vatandaşların yanına giderek tek tek tokalaştı. Vatandaşların büyük sevgi gösterdiği Bakan Soylu, engelli vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.
Bakan Soylu daha sonra Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Etiketler:

bakan süleyman soylu ,

Yorumlar