AK Parti'den Yiğit'e ziyaret...

2 Ekim 2017 Pazartesi 19:46

AK Parti'den Yiğit'e ziyaret...

Düzce’nin Yığılca ilçesi Ak Parti ilçe teşkilatı geçtiğimiz hafta gerçekleşen teşkilat kongresinin ardından Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Yığılca AK Parti ilçe Başkanı Kerem Yalçıner ve AK Parti heyeti Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i makamında ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundular. Başkan Yiğit’e ilçede yürüttüğü başarılı çalışmaları ve hedeflediği projelerde istikrarlı çalışmaları adına ilçe yönetimi ve ilçe halkı adına teşekkür eden Ak Parti İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, bundan sonraki süreçte beraber hareket edeceklerini söyledi. Yalçıner konuşmasında, “2013 yılında atama ve 2014 yılında kongre ile yürüttüğümüz ilçe başkanlığı görevimiz sürecinde ilçemizi teşkilat-belediye ve belediye-teşkilat işbirliği ile birlik içinde, dedikoduya ve fitneye mahal vermeden yürütmekteyiz. İlçemizde genç ve dinamik teşkilat yapısı ile bundan sonraki süreçlerimizde de bu anlayış ve beraberlikle yolumuza Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019-2023-2053-2071 hedefleri doğrultusunda devam edeceğiz. Teşkilatımızın içinden gelen bir belediye başkanımız olmasının avantajını bugüne kadar hep yaşadık. Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Yiğit’e ilçe teşkilatımıza vermiş olduğu desteklerden ve ilçemiz adına gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalarından ötürü ilçem ve teşkilatım adına teşekkür ederim” dedi.
Gerçekleşen ziyarette konuşan Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit uyum içerisinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yiğit konuşmasında, “ “Bilindiği üzere kısa bir süre önce ilçemizde Ak Partimiz adına bir kongre gerçekleştirdik. Bu kongremizle birlikte mevcut başkanımız Kerem Yalçıner güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanlığı vazifesine layık görüldü. Her ne kadar 2014 yılında Belediye Başkanlığı vazifesine layık görülmüş olsak da ilçe yönetimi ile bağlarımız ilk günkü kadar sağlam. İlçe Başkanımızın da dediği gibi her türlü faaliyetlerimizde teşkilat-belediye uyumundan asla ödün vermedik. Gerçekleştirdiğimiz her çalışmada ilçe yönetimimizin de katkısını yadsımak olmaz. Bu bir çarkın dişlileri gibi. Dişliler ne kadar uyum içinde çalışır ise çark da o denli sistemli ve başarılı çalışır. Bizde bu anlayışla çalışmalarımızda ilçe yönetimimizle uyumlu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesile ile İlçe Başkanımız Sayın Kerem Yalçıner nezdinde yönetim kurulumuza kendilerine tevdi olan görevlerinin hayırlı olmasını diler, gerçekleştirecekleri her çalışmada başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yığılca AK Parti ilçe Başkanı Kerem Yalçıner , AK Parti heyeti Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Oltasıyla martıyı öldürdü...

2 Ekim 2017 Pazartesi 18:58

Oltasıyla martıyı öldürdü...

Zonguldak'ta amatör balıkçıların balık avladığı derede kancaya takılan martı can çekişerek öldü. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ise martının ölüsünün ekiplerce alınmasını istedi.

Olay kent merkezindeki Valilik binasının arka caddesinde meydana geldi. İddialara göre Üzülmez Deresi'nin deniz ile birleştiği bölümde balık avlayan amatör balıkçılardan birinin kancasına takılan martı kurtarılmayı bekledi. Derenin üzerinden geçen kabloya takılan çaparanın ucunda çırpınan martı güzergahı kullanan vatandaşların gözü önünde öldü. Kurtarılmayı beklemesine rağmen ölüme terk edilen martının cansız bedeni yaklaşık üç gündür derenin üzerinde bekliyor.
Vatandaşların sıklıkla tercih ettiği Liman Caddesi güzergahındaki manzara ise görenleri hayrete düşürüyor. Esnaflık yapan Ahmet Kalaycıoğlu, "İki üç gün önce balık tutan kişilerin kancasına takılıp asılı kalmış. Ben iki üç gündür burada olduğunu görüyorum. Şu anda ölmüş. Belediye aslında bunu buradan kaldırabilirdi. Sanırım belediye henüz farkında değil. En kısa zamanda kaldırılırsa iyi olur. Çocukların da gördüğü bir şey. O da sonuçta bir candı. Bir an önce kaldırılırsa iyi olur. Gelen geçen herkes görüyor. Kurtarmak için elden bir şey gelmiyor" diye konuştu.

Etiketler:

martı , amatör balıkçılar ,

Yorumlar

50 milyon TL'ye mal oldu... 2045'e kadar yetecek...

2 Ekim 2017 Pazartesi 18:46

50 milyon TL'ye mal oldu... 2045'e kadar yetecek...

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kdz. Ereğli İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı inşaatını büyük bir hızla sürdürüyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen projenin arıtma tesisinde yüzde 99, isale hattında ise yüzde 95’lik fiziki gerçekleşme sağlandı. Projenin tamamlanması ile birlikte Ereğli ilçesi Gülüç Beldesi ve civar yerleşimlerin 2045 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. Yaklaşık 50 milyon TL’ye mal edilecek tesisin bu yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Zonguldak’ı baraj, gölet ve içme suyu projeleri ile donattıklarını belirterek şunları söyledi: “Biz Zonguldak için muazzam yatırımlar yapıyoruz. Şehrimizin 2045 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını güvence altına almak gayesiyle geliştirdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz ve özellikle içme ve kullanma suyu teminin de uzun vadeli hareket ediyoruz. İlçe, belde ve köy demeden yatırım yapmaya ve inşa ettiğimiz tesisleri halkımızın hizmetine açmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Erkan Tektaş emekli edildi...

2 Ekim 2017 Pazartesi 18:33

Erkan Tektaş emekli edildi...

Alaplı eski ilçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş emekli edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu değerlendirme sonunda 56 tane emniyet mensubu emekliliğe sevk edildi.

Emekliye sevk edilenlerden Alaplı İlçe Emniyet Müdürü iken Aydın Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 3. sınıf emniyet Müdürü Erkan Tektaş'ta bulunuyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından belirlenen karara göre 9’u birinci sınıf, 15’i üçüncü ve dördüncü sınıf 27’ si emniyet müdürü 29’u emniyet amiri toplamda 56 personel emekli edildi.

Yorumlar

Belediye başkanından o madencilere büyük jest

2 Ekim 2017 Pazartesi 18:26

Ereğli Haber

Belediye başkanından o madencilere büyük jest

Zonguldak’ta “kirlenmesin” diye koltuklara oturmayan maden işçilerinin fotoğrafını çeken Aslı Ertürk’e Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman son model cep telefonu hediye etti.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde “kirlenmesin” diye koltuklara oturmayan 6 maden işçisinin fotoğrafını ekranı kırık cep telefonuyla çekerek sosyal medyada paylaşan Aslı Ertürk’e son model cep telefonu hediyesi verildi.
Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman, TTK Karadon Müessesesinde maden işçileri ve fotoğrafı çeken Aslı Ertürk ile bir araya geldi. Ertürk de minibüs yolculuğunun ardından ilk kez madencilerle bir araya geldi.

“Zonguldak’ın unutulmuşluğu vardı”
Maden işçilerine ve Aslı Ertürk’e İhlas Kuzuluk Termal Otel’de iki gün iki gece tatil hediye eden Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman, Aslı’ya da cep telefonu hediye etti. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Adıyaman, “Geçmişten günümüze küçülen bir Zonguldak, küçülen bir maden. Zonguldak’ın bir unutulmuşluğu vardı. Maden işçisinin o otobüsteki toplumsal saygıyı açık bir dille sergilediler. O koltukların kirlenmemesi pahasına rağmen onca yolculuğa rağmen o seyahati gerçekleştirdiler. Aslı kızımız da o duyarlılığını, o üzüntüsünü ve mutluluğunu elindeki kırık telefon ile fotoğrafını çekmeyi başardı. Kocaman bir mesaj verdi. Bu onurlu yürek dolu davranışınızdan dolayı en kalbi saygılarımı sunuyorum. Hepiniz tüm maden işçileri gibi bir onurun bir emeğin gerçekten bir dersini sundunuz. Aslında tokat gibiydi bu davranışınız. Ama şunu da söylemek istiyorum. Maksadımız konuyu tiyatrolaştırmak değil. Belki o kirlenen koltuklar olacaktı ama baktığımız zaman şu an kirlenen sadece kamu vicdanını görüyorum. Onun için bu asaletinizi, bu emeğinizi, yüreğinizi, kişiliğinizi ben önce Muslu halkımla onların selam ve saygılarıyla sizlerle paylaşmak istedim. Kocaman TTK müessesesi ile bunu bütünleştirmek istedim. Aslı kızımız da emeğin, onurun ve saygınlığın fotoğrafını çekmiş. Ben bunu böyle algıladım. Bu anlamlı davranışlarından dolayı kardeşlerimize iki günlük tatil armağan etmek istiyorum. Eşleriyle çocuklarıyla beraber. Bundan sonraki hayatlarında sağlık başarı mutluluk dolu kocaman bir ömür diliyorum. Allah’ım her türlü beladan musibetten sizleri korusun. Aslı kızımıza da bir telefon hediye etmek istiyorum. Gönlünde bu mutluluklar duygusallıklar hep olsun. Zonguldak’ı bir kez daha ulusala taşımış olsun. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Adıyaman ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yorumlar