AK Parti'den Demirtürk'e ziyaret...

15 Şubat 2018 Perşembe 15:35

AK Parti'den Demirtürk'e ziyaret...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve ekibi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ü makamında ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis üyeleri ve Belde Başkanları, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’e iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette birlik beraberlik mesajı verildi.
MHP teşkilatına teşekkür eden AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, aynı resme, aynı gözle bakabildiklerini söyledi. Çakır konuşmasında, “Göreve geldikten sonra başta Sayın Rahman Başkanım ile birlikte ekibi ziyarette bulunmuşlardı. Biz de bugün iadeyi ziyaret kapsamında hem de şehirle alakalı birlikte aynı resme aynı gözle bakabilmenin değerlendirmesini hep birlikte yapalım diye ziyarette bulunmak istedik, belde başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz, belediye meclis üyelerimiz ile birlikte. Kendileri sağolsunlar ekibi ile beraber bizleri iyi karşıladılar. Bugün de müsait oldukları için bu ziyareti gerçekleştirelim istedik, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
“Büyükşehir konusu rafa kaldırıldı”
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Zonguldak’ın büyükşehir ya da bütünşehir olması konusunda da açıklamalarda bulundu. Çakır’ın yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi: “Büyükşehir ya da bütün şehir ile ilgili süreç 2019 yılından sonra değerlendirilmek üzere rafa kaldırıldı. Genel merkez ve genel başkan yardımcılarımız çerçevesinde, açıklamalarda bulunuldu. Bununla birlikte Ereğli’mizde beldelerin kapanmayacağı şu anda ki mevcut durumun devamı ile ilgili bir karar çıkmıştır. Ereğli’mize ve ülkemize Zonguldak’ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”
MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, doğru yapılan işlerde yanlarında olduklarını belirtti. Demirtürk ”Bizi ziyaretleri için öncelikle AK Parti ilçe teşkilatına teşekkür ediyoruz. Bizzat kendileri ile sürekli istişare içerisinde oluyoruz. Ereğli’nin meselelerini gündeme taşıma adına ya da ne yapılabilir adına, beraber ne yapmamız gerektiği ile ilgili sürekli konuşuyoruz. Biz AK Parti ile ilgili, Türkiye ile ilgili meselelerde birlikte hareket ettiğimiz zaten ortadadır. Benim farklı bir şey söylemem mümkün değil. Bizim genel merkezimizin de bize talimatı kesinlikle sürtüşmeye mahal olmayacak, olumsuz söylemlerde bulunmaması gerektiği, eksik yapıldığında eksiğin söylenmesi gerektiği, doğru yapıldığında evet doğru yapıyorsunuz, halk adına yapılan doğrularda yanlarında olduğumuzu zaten söylüyoruz. Ekibi ile bizi ziyaret ettiği için de AK Parti Teşkilatına teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

AK Parti , MHP , Rahman Demirtürk , Fatih Çakır , Ziyaret ,

Yorumlar

İnşaat firmasının mezarlara kadar kazı yapmasına tepki

15 Şubat 2018 Perşembe 15:26

İnşaat firmasının mezarlara kadar kazı yapmasına tepki

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir inşaat firmasının yaptığı hafriyat kazısının mezarlıklarına zarar verdiğini iddia eden vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesi İlyas Karaca Sokak’ta yapımına başlanan konut inşaatı sırasında hafriyat kazısının bölgede bulunan mezarlara zarar verdiği iddia edildi. Ailesinin mezarlarının bulunduğu alanın tapulu arazileri olduğunu ifade eden Yavuz Ağralı, müteahhit firmanın belediye ile anlaşarak bilgileri dışında imar yolunu değiştirdiğini iddia etti. Yolun müteahhitin arsasından alınarak mezarların içerisine verildiğini söyleyen Ağralı “Burası benim annemin amcasının kabristanı. Şuradaki bidonun olduğu yere kadar bütün bir araziydi. Üst taraftaki gibi kabristandı. Her kes kendisine ait alana mevtalarını ebedi istirahatgahlarına defnedilmesini sağlar. Ancak gözü para hırsı bürümüş bazı insanlar, insanların ebedi istirahatgahlarına kadar göz diktiler. Kabristanlara gelmeden önce burada yol vardı. Ama müteahhitler belediyede nasıl işlerini hallediyorlarsa bu yolu kabristanlara kaydırmışlar. Kabristanın hali ortada. Uçurumun kenarında duruyoruz. Buranın iki tarafıda tapulu arazi. Tapulu araziye sahiplerinin izni olmadan nasıl giriyorlar? Nasıl hafriyat çalışması yapabiliyorlar? İnsanları ebedi istirahatgahlarında bile rahat bırakmayacaklar. Buraya yüzme havuzu ve golf sahası yapacaklarmış. Bu mevtalara bir hakarettir. İnsanlar ebedi istirahatgahlarında rahat uyuyamazken bunlara ödün veren insanları ben esefle kınıyorum. Burada nasıl gelirsin de dua edersin? Şimdi burada ki kabristanda yatanların çocukları ne yapar? Kime başvurur? Karşıdaki mezarların yıkılıp alındığına dair söylentiler dolaşıyor. Karşıda da kabristanlar vardı, çökmüş durumda. Her hangi bir istinat duvarı yapılmadan oradaki mezarların kaybolduğuna dair köylünün duyumları var” dedi.
Ağralı, konuyu mahkemeye taşıdıklarını belirterek kabristanlarla ilgili imarın eski haline dönüştürülmesi ve inşaatın durdurulmasını istediklerini söyledi. Adaletin yerini bulmasını isteyen Ağralı, herkesin mevtalarının başında dua edebilmesi gerektiğini vurguladı.
Hafriyat kazısını yapan inşaat firmasının yetkilisi Tamer Öztürk, kazı sırasında mezarlara herhangi bir şekilde zarar verilmediğini belirterek, kabristanlarda yatanlara saygı duyduklarını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi yetkilileri ise bölgeye giderek inşaat firmasının çalışmaları hakkında inceleme başlattı. Mezarlık bölgesindeki imar değişikliğinin 2012’de dönemin CHP’li belediyesi tarafından yapıldığını ifade eden Kdz. Ereğli Belediyesi yetkilileri, mezarlıklara zarar verilmesine müsaade etmeyeceklerini dile getirdi.

Yorumlar

"Çiftçilerimizin haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız"

15 Şubat 2018 Perşembe 15:15

"Çiftçilerimizin haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız"

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık'ın hayatını kaybetmesinin ardından göreve başlayan Şerafettin Albayrak, açıklamalarda bulundu.

Albayrak, Kabarık'a Allah'tan rahmet diledi. Çiftçilerin taleplerini yerine getirmek, teşviklerden yararlanmak için faaliyetlere devam edeceklerini belirten Albayrak, "Değerli basın mensupları, saygıdeğer vatandaşlarımız, Ziraat Odası olarak üzüntülü günlerden geçiyoruz. Ebediyete uğurladığımız Hasan Kabarık Başkanımıza Allah tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ziraat Odası olarak, Başkanımızın bıraktığı hizmet makamını Ziraat Odası meclisimizin ve yönetim kurulu üyelerimizin destekleri ve genel merkezimizin uygun görüşü ile devir alarak çiftçilerimizin taleplerini yerine getirmek, Tarım ve Hayvancılık teşviklerinden yararlanmak, çiftçilerimiz için bilgilendirme toplantıları yapmak gerçekleştirerek faaliyetlerimize devam edeceğimizi ifade etmek isterim. Çiftçilerimizin haklarını sonuna kadar takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Makamların vatandaşlarımıza bir hizmet aracı olduğunu, çalışmalarımızın bu doğrultuda yapacağımızı ve hazırlayacağımız projelerle çiftçilerimize yeni imkanlar sunarak daha ileriye taşıyacağımıza şahsım ve ekip arkadaşlarımla gayret göstererek yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağımıza söylemek isterim. Şahsıma duyulan güvene teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım" diye ifade etti.

Yorumlar

Zonguldak'ta kıyı kenarındaki yapıların yıkımına başlandı

15 Şubat 2018 Perşembe 15:11

Zonguldak'ta kıyı kenarındaki yapıların yıkımına başlandı

Zonguldak’ta kıyı kenar çizgisinde yer alan yapıların yıkımı sabah erken saatlerde başladı. Çok sayıda polis ve yıkım ekibi bölgede görev aldı.

Zonguldak Valiliğinin kent merkezinden Kapuz mevkisi arasında yer alan ve kıyı kenar çizgisinde bulunan yapıların yıkımı için aldığı karar doğrultusunda ekipler sabah saatlerinden itibaren harekete geçti.
İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, belediye fen işleri müdürlüğü, milli emlak, defterdarlık ve özel idare ekipleri sabah saatlerinde bölgeye geldi. Toplumsal Müdahale Aracı da (TOMA) bölgede konuşlandırıldı. 170’in üzerinde polis ekibi bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, çok sayıda yıkım işçisi evlerini ve barakalarını boşaltan vatandaşlara yardım etti.
Vatandaşlar evlerini ve barakalarını boşaltırken, bir taraftan da iş makineleri bölgede yıkım çalışmalarına başladı. 7 yıl önce yaptığı barınağının yıkıldığını anlatan Engin Karayıl, “Burada barınak sahibiyim. 2011 yılından bu yana buradayım. İlk önce bize valilikten emir geldi. Gerçi buranın yolu da yok. Buradan bir kilogram balık çıkartmak için insanlar evlerine ekmek getirmek için uğraşıyorlardı. Yolu olmayan bir yer nasıl bu yıkımlar oluyor anlamış değiliz. Herkes mağdur. Burada çoğu arkadaşlarımız ev geçindiren insanlar. Hepsi balıkçı insanlar. Üç gündür kepçelerin hepsi duruyordu, bu gün de yıkıma başladılar” diye konuştu.
Bir yakınına ait barınağın yıkılması üzerine olay yerine geldiğini anlatan Mehmet Gümüş, “Bizim gidecek yerimiz de yok. Kayıklarımız deniz kenarında. Bizim ömrümüz burada geçti. Daha dün yurt dışından geldim. Gerekçeyle ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. Ne olacağı da belli değil buranın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Zabıta ekiplerinden kaldırım işgali yapan esnaflara ceza

15 Şubat 2018 Perşembe 14:57

Zabıta ekiplerinden kaldırım işgali yapan esnaflara ceza

Zonguldak Belediyesi Merkez Zabıta Karakolu ekipleri daha önce uyarıda bulunduğu esnaflara kaldırım işgalinden cezası kesti.

Zonguldak belediyesi Zabıta ekipleri caddelerdeki kaldırım işgallerine son vermek amacıyla denetimlerde bulunan zabıta ekipleri daha önce uyarılarda bulunulmasına rağmen yönetmeliğe uymayan esnaflara ceza yağdırdı.
Denetimlerin sıkılıkla devam ettiğini ifade eden Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, “Satışa sunulan ürünlerle kaldırımları işgal eden esnaflarımıza kuralları hatırlatarak tekrarlanmaması konusunda uyarıyoruz. Bu iyi niyet çerçevesinde yaptığımız ihtarlarımıza rağmen ısrarla kaldırımları işgal etmeye devam ettiğini tespit ettiğimiz esnaflarımıza para cezası ile yaptırım uyguluyoruz. İhtar edilen esnaflarımız tekrar kurallara uymadıkları takdirde caydırıcı yaptırım cezaları uygulanmaya devam edilecektir” dedi.

Yorumlar
  • Bravo
    16 Şubat 2018 Cuma 09:00

    Ereğli Belediyesinden de aynı hassasiyeti bekliyoruz..!! Sadece esnaf değil kaldırımı işgal eden, duyarsız firma araçlarıda kaldırıma çıkıp, vatandaşı yolundan ediyor..!!