AK Parti’de ilk başvuruyu o yaptı

5 Kasım 2018 Pazartesi 17:56

Ereğli Haber

AK Parti’de ilk başvuruyu o yaptı

AK Parti’de aday adaylığı başvuruları bu gün başladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilk başvuruyu Kdz. Ereğli Eski İlçe Tarım Müdürü Ahmet Kızmaz yaptı.

Ereğli Haber- AK Parti Genel Merkezi’nin yerel seçimlere ilişkin aday adaylığı başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacağını açıklamasının ardından ilk gün Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığı için sadece Ahmet Fikri Kızmaz başvuruda bulundu. Kdz. Ereğli Eski İlçe Tarım Müdürü Kızmaz başvurusunu AK Parti Zonguldak İl Başkanlığına yaptı.

İşte aday adaylığı başvurusu yapacak isimler
AK Parti’de Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı için mevcut ilçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, AK Parti Eski Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan ile Prof. Dr. Ercan Candan, AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanları Muhammet Köse, Mustafa Demiray ve Erol Şahin, Av. Ahmet Köse, Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer, Yusuf Kalay, Av. Saffet Bozkurt, İbrahim Sezer, Yüksel Balcı, Cevat Kır, Eski Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Mustafa Kalkan’ın kesin başvuru yapması beklenirken, sayının 20’yi bulacağı tahmin ediliyor.

Uysal başvuru yapmayacak

AK Partili Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal genel merkezin aldığı karar doğrultusunda aday adaylığı başvurusu yapmayacak. AK Parti Genel Merkezi mevcut belediye başkanlarının durumunu merkez yoklaması ile değerlendirip, yeniden aday olup olmayacaklarına karar verecek.


Ahmet Fikri Kızmaz kimdir?
1960 Kdz. Ereğli doğumlu.
Geniş bir aile yapısına sahip olup Ereğli ve Köylerinde yaşayan çok sayıda akrabam vardır.
İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimimi Kdz. Ereğli’de tamamladım.(Kdz.Ereğli Lisesi)
Üniversite eğitimimi Ankara Ün. Veteriner Fakültesinde 1983 yılında tamamladım.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji okumaktayım.
Askerlik görevimi 1985 yılında Yedek Subay olarak Bandırma’da tamamladım.

İş Deneyimi :
1984 Yılında Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü’ne Veteriner Hekimi
Mayıs 1986-Aralık 1989 yılları arası Şanlıurfa-Akçakale İlçesinde Tarım İlçe Müdürü,
1990-1993 arası Kdz.Ereğli Tarım İlçe Müdürlüğü-Hükümet Veteriner Hekimi,
1993-2007 Yılları arası Ereğli Tarım İlçe Müdürü olarak Kamu hizmetlerinde 14 yılı aşkın süre yöneticilik görevlerini ifa ettim.

Tarım Müdürlüğü’nde görev yaparken ayrıca;
Mayıs 1986-Aralık 1989 arası Akçakale Belediyesi Tabii Encümen Üyeliği
1990-1994 arası Ereğli Gülüç Belediyesi Encümen üyeliği
1994-2002 Ağustos ayına kadar Ereğli Belediye Encümen Üyeliği görevlerini yürüterek Belediye çalışmaları içinde bulundum.
2012 -2018 Yılları Arası Ereğli TSO Meclis Üyeliğinde bulundum.
2007 yılında emekli olmamdan itibaren halen Kdz.Ereğli Merkezli Elmaks Mühendislik ve Danışmanlık A.Ş. de Kurucu şirket ortağı ve Şirket Müdürü olarak öncelikle bölgede Proje hazırlama ve danışmanlığı,(Tarım Bakanlığı, Bakka, Kosgeb), biyosidal mücadele ve personel çalıştırma işleri yapmaktayım.
Şubat 2007-Haziran 2008 arası MÜSİAD Akademi Liderlik MBA eğitimi
2002 yılında Genel seçimler Ak Parti Millet Vekili Aday Adaylığı

Diğer Bilgileri:
Evli ve (eşim ev ekonomisti) 3 çocuk babasıyım. (Çocuklarımın mesleği Elektrik Mühendisi, Öğretmen ve Mimar)
İyi derece de İngilizce konuşma

Yorumlar

Koç ailesinin acı günü...

5 Kasım 2018 Pazartesi 17:30

Ereğli Haber

Koç ailesinin acı günü...

Kdz. Ereğli Kışla Mahallesi sakinlerinden Eski Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç'un ağabeyi Temel Koç'un eşi Nigar Koç hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli İlçesi Kışla Mahallesi sakinlerinden, Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyelerinden İsmet Koç'un ağabeyi Erdemir emeklisi Temel Koç'un eşi Nigar Koç tedavi gördüğü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 3 çocuk annesi Nigar Koç için yarın öğle namazına müteakip Kışla Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhume Nigar Koç'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Karadeniz hamsisi tezgahlarda yerini aldı...

5 Kasım 2018 Pazartesi 16:06

Karadeniz hamsisi tezgahlarda yerini aldı...

Zonguldak açıklarında avlanmaya başlanan Karadeniz hamsisi, balıkçı tezgahlarında kilosu 10 TL’den yerini aldı.

1 Eylül’de başlayan avlanma sezonunun ardından denizlere açılan balıkçıların yüzü palamut ile güldü. Sezon başlarında 5 TL’ye satılan ve günden düne fiyatları değişkenlik gösteren palamut balığı, hem balıkçıları hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Yaklaşık 1 aydır tezgahlarda satılan Marmara hamsisinin yerini ise Karadeniz hamsisi almaya başladı. Balıkçıların, Zonguldak taraflarında avlanmaya başladıkları hamsi tezgahlardaki yerlerini aldı. Şu an orta boyutlarda olan hamsinin kilosu ise 10 TL’den satışa sunuluyor. Balıkçılar, Karadeniz hamsisinin yaklaşık 10 gündür avlandığına dikkat çekerek, vatandaşların ilgi gösterdiğini belirtiyor.

“Karadeniz hamsisiz kalmaz”
Ordu’da balıkçılık yapan Aydın Ceylan, bu yıl balıkçıların yüzünün palamut ile güldüğünü, hamsi balığından da umutlu olduklarını aktardı. Ceylan, “Karadeniz’de yaklaşık 15 gündür hamsi var. Şu an boyut olarak orta bir hamsi, ne küçük ne de büyük. Boyutu kurtarıyor ama az miktarda çıkıyor. Çünkü denizlerde palamut ve çinakop çok olduğu için pek fazla gelmiyor. Palamut ve çinekopun yemi hamsi olduğu için şuan pek avlanılmıyor. Palamut balığından çok güzel avcılık yapıldı. Bu sene herkesin yüzü palamut ile güldü. Hamsiden de bir umut görünüyor. Ne kadar sürer bilemiyoruz ama Karadeniz hamsisiz kalmaz. Karadeniz hamsisi daha yağlı ve lezzetli olduğu için daha çok tercih ediliyor” dedi.

"Karadeniz hamsisine rağbet çok"
Balıkçılardan Aziz Ceylan ise şu an 10 TL’den satışa sunulan hamsinin, Zonguldak taraflarında avlandığını ve bol çıktığı sürece daha da uygun olacağına dikkat çekerek, “Karadeniz’de hamsi yaklaşık 10 gündür çıkmaya başladı. Şu anda Zonguldak Ereğli taraflarında avcılık var. Yavaş yavaş inşallah bu taraflara doğru ilerliyor. Karadeniz hamsisine rağbet çok. Hem hamsiler düzgün. Bu hamsilerin şu anda boyu kurtarıyor. Bu hamsi inşallah bu sene bol olursa, hem kayıkçıların, hem komisyoncuların hem de esnafın yüzü güler. Hamsinin fiyatı şuanda 10 TL’den satışa sunuldu. İnşallah bol olduğu zamanda ha da düşer. Amacımız fiyatların yüksek olmaması ve hamsinin bu zamanda bu şekilde çıkması. Denizlerde ince balıkların kontrolü yapılmalı ve hamsi balığına yasak gelmemesi lazım. Hamsiye yasak gelirse, bizim de sonumuzun geldiği demektir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Brahma cinsi tavukları yaygınlaştırmayı amaçlıyor

5 Kasım 2018 Pazartesi 12:51

 Brahma cinsi tavukları yaygınlaştırmayı amaçlıyor

Zonguldak’ta mobilya ustası Erdem İnam, 3 yıl önce iki çift olarak satın aldığı Brahma cinsi tavukları yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Çaycuma ilçesine bağlı Basat köyünde yaşayan 23 yaşındaki Erdem İnam, 3 yıl önce Kırıkkale’den Brahma cinsi tavuklardan satın aldı. Süs tavuğu yetiştiriciliği yapan İnam, “Brahmaşk” diyerek başladığı ve nadir bilinen türü yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
30’a yakın tavuk sahibi olan İnam, dernekler ve kulüpler aracılığıyla Hindistan kökenli tavuğun Türkiye’de yaygınlaştırılmasının amaçlandığını vurguladı. İnam, “Ben mobilyacıyım. İlk önce Kırıkkale’de bir üretici arkadaşımdan denk geldim. Oradan iki çift aldım. Sonra sayılarını ilerleterek bu günlere geldik. Yapılan düzenlemeler, çalışmalar var. Biz de istedik güzeli olsun, daha iyi noktalara gelelim. Bu hayvanları kazandık. Türkiye’de yeni yeni yapılan çalışmalarla, kulüpler olsun dernekler vasıtasıyla olsun. Belirli noktalara gelinmeye çalışılıyor. Hindistan kökenli bir hayvan Amerika ve Avrupa tarafından yapılan çalışmalarla şu anki haline getirilmiş. Ben de bu hayvanların yaygınlaştırılması için çaba sarf ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Belediyenin dördüncü katından atlamak istedi

5 Kasım 2018 Pazartesi 12:46

Belediyenin dördüncü katından atlamak istedi

Zonguldak’ta eşiyle arasında problem olan kadın belediyenin 4 katındaki pencereye çıkarak atlamak istedi. Kısa sürede olaya müdahale eden ekipler kadını alarak ambulansla hastaneye kaldırdı.

İddiaya göre İŞKUR aracılığıyla Zonguldak Belediyesi'nde çalışan Selma Ö., (45) eşiyle problem yaşadığı gerekçesiyle belediyenin 4 katındaki cama çıktı. Sinir krizleri geçiren Selma Ö., çıktığı pencereden aşağıya kendini atmak istedi. Bu sırada belediye çalışanları durumu fark ederek Selma Ö.'yü ikna etmeye çalıştı. Bir taraftan da 112 ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler kadına müdahale etti. İkna çabalarının ardından kadın; ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar