AK Parti'de Saffet Bozkurt dönemi...

6 Eylül 2020 Pazar 19:38

Ereğli Haber

AK Parti'de Saffet Bozkurt dönemi...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığına Av. Saffet Bozkurt seçildi. Pandemiye rağmen partililer kongreye çok yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’nde Avukat Saffet Bozkurt ilçe Başkanlığına seçildi. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir kongrede yaptığı konuşmasında “Biz millete bakarız. Bizim istikametimizi millet çizer. Onların gönlünden geçeni yaşarız biz” dedi.
Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ile Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak Koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, CHP Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, TSO Başkanı Arslan Keleş, Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek, TESKOMB 32. Bölge Birliği Başkanı Mehmet Azman, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, il genel ve belediye meclis üyeleri, delegeler ve yaklaşık 3 bine yakın partili katıldı.
Kongrede konuşan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir AK Parti siyasi hareketinin mevkilerin geçiciliğine inanan, dava ahlakıyla kuşanmış, adaleti, vefayı, fedakarlığı, çalışkanlığı, en çok da inanmışlığı işin merkezine koyan bir parti olduğunu söyledi. Kandemir konuşmasında şu sözlere yer verdi; “19 yıldır hala bu millete söyleyecek çok sözü olan, umut olmaya devam eden, sadece Türkiye’de değil, dünyanın farklı coğrafyalarında mahzun ve itilmiş, dili, dini, rengi ne olursa olsun, umudu haline gelmiş ve bunu taşımaya devam ediyorsa, bu anlayış sebebiyledir. Onun için Cumhurbaşkanımız ‘iman varsa, imkan da vardır’ diyor. Bize tarif edilen yerde durmayacağız. Bize düne kadar parmak gösterenlerin parmaklarını iade edeceğiz, ettik, etmeye devam edeceğiz. Tabelasını 19 sene önce asmış bir siyasi partiyiz. Kaynağımızı tarihten alıyoruz. Ceddimizin bu dünyaya söylediklerini görüyoruz. Adalet bizim heyecanımız ve aşkımız. Bunu yapmak için gayret edeceğiz. Teşkilatlarımız bugünden itibaren bu heyecanı, bu coşkuyu sahaya yansıtması lazım. Milletimiz bize bir ders vermişse, kabahati kendimizde buluruz, şapkamızı önümüze koyarız, neyin eksik kaldığını, nerede yanlış yaptık der, yeni bir yol haritası çıkarırız. Burada muazzam bir ekip gördüm. Allah’ın izniyle şimdi el ele, gönül gönüle vereceğiz, Türkiye’yi daha ileri götüreceğiz. Biz millete bakarız. Bizim istikametimizi millet çizer. Onların gönlünden geçeni yaşarız biz. Onların sevindiğine sevinir, üzüldüğüne üzülürüz. Dudaklarının ucuyla sevinenlere, AK Parti yaptı diye alkışlamayanlara benzemeyiz biz. 2023’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında ülkemizi dünyanın en iddialı ülkeleri arasına sokmuş olacağız. 2020 yılında göreceksiniz, genel başkanımızın ardı ardına müjdeleri gelecek. 2021 daha da güzel olacak. 2022 daha güzel olacak. Bizim bir hayalimiz, millete bir borcumuz var. Onun peşine düşecek, hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım onun peşine düşecek ve ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Burada görev teşkilatlarımıza düşüyor. Sizden istirhamım ayrılığa gayrılığa düşmeden, aranıza kötüyü, kötülüğü sokmadan, el ele, gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim. Burada yaşadığımız birlik beraberlik tablosunu tüm Türkiye’ye yayarak, inşallah genel başkanımız liderliğinde ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağız.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır görevini devrederken, bundan sonrada teşkilatın emrinde olacağını söyledi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av. Saffet Bozkurt ise konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bozkurt konuşmasında “Türkiye özellikle son on yıllardır çok zorluklardan geçti, güçlükleri aştı. Türkiye’de AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Devlet-Millet dayanışması ile hizmetler zirveye ulaştı. AK Parti 18 yıllık iktidarında her türlü muhtıra ve darbe girişimlerin karşısında Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dik duruş sergilemiş ve demokrasi dışı girişimleri milletimizle birlikte bertaraf etmiştir. Türkiye artık kendi milli sanayisini kurmuş, kendi İHA’ları, SİHA’ları ve daha bir çok teknolojisini geliştirip kendisi üreterek başta yıllardır ülkemizin ayağındaki en büyük prangalar olan terör örgütlerini etkisiz hale getirerek yok edecek düzeye getirmiştir.
Artık hem sahada hem masada oyuncu değil oyun kuran ve sonuçlandıran güçlü bir Türkiye var. 2018 Referandumu ile geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhur İttifakı desteği ile daha ileri adımlar atarak bölgesel güç olma yolunda ilerlemekteyiz. İşte bizde burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde temsil ederek devir aldığımız bayrağı daha ileri taşımak arzusu ile hep birlikte yola çıkıyoruz.
Bu günden itibaren Kırgınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırarak partimizi bölgemizde daha güçlü hale getirmek için yola çıkıyoruz. Sen, Ben, O, Bu yok. Ülkemiz var, Ereğli var, AK davamız var. 18 yıllık AK Parti İktidarımız boyunca Karadeniz Ereğli’ye ulaşımdan sağlığa, eğitimden, spora 100’lerce yatırım yapıldı. Bizlerde yapılanların üzerine yeni hizmetler getirerek Karadeniz Ereğli’nin gelişmesi, insanlarımızın daha refah içerisinde yaşamasını sağlamak için çalışacağız. Kazanımlarımızı artıracak kaybettiklerimizi geri alacağız. Bütün bunları siz değerli dava arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içinde yapacağız, bundan hiç şüpheniz olmasın.
Güçlü Türkiye için, 2023 hedefleri için inandığın yolda yürü Ereğli. Allah yar ve yardımcımız olsun.
Allah’a hamd ediyoruz ki; milletin değerlerini benimseyen cesur lider ümmeti kabul olma duası Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşlarıyız.
Konuşmama burada son verirken partimize gönül vermiş, hizmet etmiş üyelerimizden, delegesine, köy ve mahalle temsilcisinden, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyelerine, yönetim kuruluna, il genel ve belediye meclis üyesine, belediye başkanlarımızdan, ilçe başkanlarına ve milletvekillerimize kurulduğu günden bu yana emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçimle Av. Saffet Bozkurt İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Ahmet Küçük, Fadime Doğru, İbrahim Sezer, Ömer Yazıcıoğlu, Hanife Kaya, Ahmet demir, Kadir Çaygeç, Nuriye Topaloğlu, Mehmet Yiğitoğlu, Satılmış Kurtucu, Muhammet İkbal Çakır, Mustafa Kalkan, Nurgül Kızılarslan, Kemal Demirtaş, Talip Seyhan, Şakir Başol, Derya Demiriz, Nusret Burak Öztürk, Nevzat Tarakçı, Necati Akdeniz, Zelkif Öztürk, Mustafa Güldalı, Halil Kurtay, Turgut Tanyıldız, Hakan Eroğlu, Yakup Akkaya, Şenol Akyol, Muhammet Mücahit Andiç, Celal Zeybek.

Yorumlar

Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan doğalgaz yorumu

29 Ağustos 2020 Cumartesi 18:05

 Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'dan doğalgaz yorumu

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, bulunan doğalgaz ile ilgili, "Yıllardır bu konuda uğraşan bir kardeşiniz olarak 36 yıllık mühendislik hayatımda duyduğum müjdelerden birdir. Bunu hep beraber yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Merkez İlçe 6. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Zonguldak’a geldi. Kemal Köksal Stadyumu’nda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Açılış konuşmalarının ardından söz alan Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta “Müjde” olarak açıkladığı Karadeniz Ereğli'nin 175 kilometre açıklarında 320 milyar metreküp doğalgaz müjdesini değerlendirdi. 36 yıllık mühendislik hayatında aldığı en güzel müjde olduğunu ifade eden Yıldız, “Bugün yer altı zenginlikleriyle beraber şu ana kadar Türkiye'nin enerji istikrarına kömür ile beraber yer altındayken savaşın, yer üstündeyken barışın gerekçesi olan petrol ve doğalgazla da bu katkıyı koyduğunu hep beraber görebiliyoruz. Karadeniz’de münhasır ekonomik sahada Tuna -1 yeni ismiyle Sakarya doğalgaz sahası inşallah yeni bulunacaklarla beraber Zonguldak’ın ve isminin inşallah geçeceği yeni blokların, alanların yalnızca bizim refah seviyemize değil kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklara ve geleceğimize inşallah büyük katkılar koyacağına inandığımız bir enerjiden bahsediyoruz, doğalgazdan bahsediyoruz. Yıllardır bu konuda uğraşan bir kardeşiniz olarak 36 yıllık mühendislik hayatımda duyduğum müjdelerden birdir. Bunu hep beraber yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Vefanın sevdanın ve fıtratın hiç eksilmeden devam ettiği bu bereketli günde hukuklarımızın birbirimize emanet edildiği bugünde hep beraber bunu gerçekleştirmiş olacağız. Ben Zonguldak’ta bulunmuş olmaktan dolayı duyduğum memnuniyet bir kez daha dile getirerek bu kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen merkez ilçe kongresinde Mükerrem Ayçicek merkez ilçe başkanı oldu.

Yorumlar

AK Partili Başkan’dan temayül yorumu “Gaz alma”

10 Mart 2020 Salı 20:24

AK Partili Başkan’dan temayül yorumu “Gaz alma”

AK Parti Genel Merkezi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı’nı belirlemek için ilçe teşkilatı binasında AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çevik’in koordinesinde temayül yoklaması yaptı. Temayül sonrası AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’ın “Temayül nedir ki abi; sonuç ne çıkarsa çıksın onlar için değişen bir şey olmayacak. Gaz alma yöntemi temayül” yorumunda bulunması dikkat çekti.

Ereğli Haber- AK Parti Genel Merkezi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı’nı belirlemek için 9 Mart 2020 Pazartesi günü ilçe teşkilatı binasında saat 11.00-17.00 saatleri arasında AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çevik’in koordinesinde temayül yoklaması yaptı. Temayülde mevcut ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile mahalle ve köy temsilcileri olmak üzere toplam 233 kişi oy kullanma hakkı bulunuyordu, ancak sadece 93 kişi oy kullandı.
Temayül sonrası AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’ın “Temayül nedir ki abi; sonuç ne çıkarsa çıksın onlar için değişen bir şey olmayacak. Gaz alma yöntemi temayül” yorumunda bulunması dikkat çekti. Alabaş’ın bu yorumuna gelen tepkiler üzerine Tekin bu seferde aynı yorumu koordinatör milletvekili ve il başkanına söylediğini, onlarında gülüştüğünü yazdı.

Yorumlar
  • Ereğlili
    11 Mart 2020 Çarşamba 17:28

    Tekin Alabaş kardeş bu gün Fatih başkana temayülde yapılan hareketle Fatih Başkan o koltuğuna oturdu o zaman onun karşısına aday olarak İbrahim Sezer bey çıkacaktı hata seçimle gelelim dedi İbrahim bey o zaman koordinatör milletvekilli Bolu milletvekilli idi hayır dedi ve Fatih ÇAKIR adayımız dedi e Özakman böyle şimdi böyle olmaz o gün ne yaşandıysa bu gün o yaşandı

  • ereğlili
    11 Mart 2020 Çarşamba 14:31

    DEMOKRASİ

Olaylı kongre bitti... Balbaloğlu ezici çoğunlukla kazandı..

29 Şubat 2020 Cumartesi 18:56

Ereğli Haber

Olaylı kongre bitti... Balbaloğlu ezici çoğunlukla kazandı..

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Kongresi’nde Milletvekili Adayı Mehmet Batu Müftüoğlu’nun üye olmadığı için aday gösterilmemesi üzerine tartışmalar yaşandı. Olayların büyümemesi için kongre salonuna polis girdi.

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın 2. Olağan Kongresi Keleşler Park Otel’de gerçekleştirildi. Kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, siyasi parti temsilcileri ve üyeler katıldı. Suriye’nin İdlib kentindeki saldırıda şehit olan askerlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan kongrede Ekrem Güllüdağ’ın başkanlığında Divan oluşturuldu.
Kongrede konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Bölükbaşı İdlib’de yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Türkiye’nin tarih boyunca bu tür sıkıntıları yaşadığını vurguladı. İYİ Parti’de bu güne kadar hizmet eden herkese teşekkür eden Bölükbaşı yeni seçilecek yönetime de başarılar diledi.
Başkan Adaylarının birer konuşma yaptığı kongrede aday olan üç listedeki isimler okundu. Bazı il yöneticilerinin İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Adayı ve ilçe başkanı adayı Mehmet Batu Müftüoğlu’nun partide üyeliği bulunmadığını gerekçe göstererek itirazda bulunması salonda tansiyonu yükseltti. Divan heyetinin İYİ Parti Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Nuri Okutan tarafından partiye gönderildiğini söylediği yazı ile Mehmet Burak Müftüoğlu’nun üye olmadığı gerekçesi ile ilçe başkanı adayı olamayacağı açıklandı. Bunun üzerine salonda yoğun tartışmalar yaşanmaya başlandı. İYİ Partili yöneticilerin talebi üzerine salonda güveliğin sağlanması için polis ekipleri davet edildi. Polis ekipleri müdahalede bulunarak olayların büyümesini önledi.
Adaylığı kabul edilmeyen İYİ Parti Zonguldak Milletvekili Mehmet Burak Müftüoğlu rozetini çıkartarak İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen’in önüne bıraktı. Erkmen’e tepki gösteren Müftüoğlu “Buyrun rozetimi size hediye ediyorum. Bravo, kazandınız, başardınız, AK Partilisiniz” diyerek salondan ayrıldı.

Diğer Başkan Adayı Sinan Durdu (Kasap Sinan) dün akşam kendisine 15 yönetim kurulu üyesinin saldırdığını ve ceketini parçaladıklarını söyledi.
380 delegesi bulunan İYİ Parti Kdz. Ereğli ilçe kongresinde mevcut ilçe başkanı Evrim Balbaloğlu ile Sinan Durdu’nun listeleri yarıştı. 282 delegenin oy kullandığı kongrede Evrim Balbaloğlu190 delegenin oyunu alarak yeniden ilçe başkanı seçilirken, Sinan Durdu ise 90 delegenin oyunu aldı. Kongrede 2 oyda geçersiz sayıldı.

Yorumlar

Göktekin ve Tura“Görev gençlere verilmeli”

20 Şubat 2020 Perşembe 16:32

Ereğli Haber

Göktekin ve Tura“Görev gençlere verilmeli”

AK Parti’de gençlik kolları ve ilçe teşkilatının farklı kademelerinde görev yapan Baki Tura ile AK Parti Zonguldak İl Yönetiminde görev alan İbrahim Göktekin yeni dönemde parti tabanından gelen genç isimlere görev verilmesini beklediklerini söyledi.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda çeşitli kademelerde görev yapan TTK emeklisi Baki Tura ile AK Parti Zonguldak Eski İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Göktekin Ereğli Haber Gazetesi’ni ziyaret ederek AK Parti Kdz. Ereğli Teşkilatı kongresi öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Tura;"Partimizi Ereğli'de toparlayabilecek bir isime ihtiyaç var"
Türkiye Taş Kömürü Kurumu’ndan 2018 yılında emekli olan Tura “AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’mızın önümüzdeki günlerde bir kongre süreci yaşayacak. Bu süreçte ilçe başkanının belirlenmesi için hem genel merkezimiz, hem il yönetimi, hem milletvekillerimiz ve diğer kanaat önderleri çalışmalarını sürdürüyor. Bizim bu süreçte tek isteğimiz tabandan gelen, teşkilatımızda birlik ve bütünlüğü sağlayabilecek genç bir arkadaşımıza görev verilmesidir. Partimizin Ereğli’de toparlanmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. İlçe Başkanı belirlenmesinde görevli büyüklerimizin bu kriterlere riayet edeceğine yürekten inanıyorum. Çünkü Ereğli nüfusu, ekonomik yapısı, sosyal ve kültürel alandaki zenginlikleri ile 81 il arasında ilk 30’a girecek düzeyde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesi ile “Karadeniz’in incisi” ifadesine mazhar olmuş bir ilçemizdir. Bu nedenle artık çoğunluğa hitap edecek, merkez ile köylere hitap edebilecek, şehrin sorunlarını en iyi şekilde yetkili yerlere taşıyabilecek, partinin hafızasına sahip olan, Başkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil edebilecek bir isime görev verilmesi en büyük arzumuzdur.” dedi.

Göktekin; "Birlik ve beraberliği sağlayabilecek bir isim olmalı"

AK Parti Zonguldak Eski İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Göktekin ise “AK Parti’nin 18 yıllık iktidarında her seçimde başarılı olmasının altında teşkilatlardan gelen isimlere yeri ve zamanı geldiğinde görev verilmesi vardır. Bu gün Ereğli’nin durumu ortadadır. Kesinlikle bir toparlanmaya ihtiyacı var. Yönetimiyle, belediye başkanlarıyla, il genel ve belediye meclis üyelerimizle, mahalle ve köy temsilcilerimiz ile en ücra köydeki üyemize varıncaya kadar birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. Bu birlik ve beraberliği sağlayabilecek kişide parti tabanından gelen, genç, enerjisi yüksek, isimlerle sağlanabilir. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda kuruluşundan bu güne hizmet eden, parti yönetimlerimizin çeşitli kademelerinde görev almış, deneyimli bir çok genç arkadaşımız mevcuttur. Ortak akıl ve istişareye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu bir süreç yaşıyoruz. Hesabi değil hasbi düşünen, bu düşüncelerle ortak akıl ile birleştirip şehrimizin her anlamda menfaatine projeleri olan ve bu projeleri hayata geçirebilecek bilgi ve birikime sahip arkadaşlarımıza görev verilmelidir. Cumhur İttifakı’nı da tabana iyice anlatılması gerekmektedir.”

Baki Tura Kimdir?
1976 yılında Kdz. Ereğli ilçesinde doğdu. İlkokulu Erdemir, Orta ve Lise’yi Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1995 yılında mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi 4 yıllık işletme bölümünde eğitim gördü. Babası Hasan Tura’yı 1983 yılında ki TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen grizu faciasında kaybeden ve şehit madenci çocuğu olarak 2000 yılında TTK’da işe başlayan Tura, 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında kurucu üye oldu. Partinin kuruluşu ile birlikte gençlik kolları yönetim kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra 2008 yılında AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşleri’nden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılı görevi yaptı. Tura bu süreçte Genel Maden İşçileri Sendikası, Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneği ve Maden Şehitleri Aileleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği gibi STK’ların çeşitli birimlerinde görev aldı.
Evli ve 3 çocuk babası olan Tura, 2018 yılında TTK’dan emekli oldu.


İbrahim Göktekin Kimdir?
1973 yılında Kdz. Ereğli ilçesinde doğdu. İlkokulu Cumhuriyet, Ortaokulu Atatürk ve Lise eğitimini Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Teknik eğitim Fakültesi’nin Metalurji Bölümü’nden mezun olan Göktekin, memleketine geri döndükten sonra kurduğu firma ile sağlık sektöründe faaliyet gösterdi. Üniversite yıllarında Refah Partisi’nde çeşitli görevlerde bulunan Göktekin, 2001 yılında AK Parti’nin kurulması ile birlikte burada görev almaya başladı. AK Parti Zonguldak İl Yöneti’nde Mali ve İdari İşler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Göktekin evli ve 3 çocuk babasıdır.
Halen sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir.

 

Yorumlar