AK Parti’de ‘Kurt’ sürprizi yaşanır mı?

4 Aralık 2018 Salı 16:08

Ereğli Haber

AK Parti’de ‘Kurt’ sürprizi yaşanır mı?

AK Parti’de tüm gözler Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayına çevrilirken, Yüksek İnşaat Mühendisi Mustafa Kurt’un sürpriz aday olup olmadığı tartışılıyor. Bilindiği gibi AK Parti’de 2011 yılında Prof. Dr. Ercan Candan milletvekili adayı, 2014 yılında ise Hüseyin Uysal sürpriz bir şekilde aday yapılmıştı.

Ereğli Haber- AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kurt bu sabah öğretmenevinde gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
Basın toplantısında Kurt’a iş Adamı Alim Özer’de eşlik etti.
Kdz. Ereğli’nin trafik sorunu kısa vadede çözecek projeler açıklayan Kurt, ilçeye mutlaka üniversite kurulması gerektiğini açıkladı.

Rüzgar enerjisi Ereğli’ye para kazandıracak
Ereğli’nin 6-7 tepesinin bulunduğunu ve bu tepelerin iyi rüzgar aldığını anlatan Kurt, bu tepelere rüzgar enerjisi santralleri kurularak belediyeye ciddi bir gelir sağlanacağını savundu. Göztepe’nin altına tünel otopark yapılabileceğini belirten Kurt, çarşı merkezinden devlet hastanesine kadar raylı sistemin kurulmasının da mümkün olduğunu anlattı.
“Annem Kestaneci, babam Korubaşı Köyü’nden”

Neden Ereğli’den aday oldu?
Kurt, bir çok donanıma sahipken ve AK Parti’de üst düzey kişilerle bağı bulunurken Ankara yada İstanbul’dan her hangi bir ilçe yerine neden Ereğli’ye gelip Belediye Başkanlığına aday olduğu ile ilgili soruya “Bu memleketin çocuğuyum. Annem Kestaneci köyünden, Babam Korubaşı’ndan. Memleketime hizmet etmek istiyorum. Belediye başkanlığını bir dönem yaparken yerime en az üç tane lider yetiştirmek istiyorum” dedi.

‘Projelerimi halka inandırabilirim”
Anlattığı projeleri nasıl hayata geçireceği ve parasını nasıl temin edeceği noktasında yöneltilen soruya da yanıt veren Kurt, açıkladığı projelerin birçoğunun yap-işlet-devret modeli ile yapılabileceğini ve dolayısı ile belediye kaynaklarına çok fazla ihtiyaç duyulmayacağını söyledi. Kurt, projelerini halka anlatarak inandırabileceğini ifade etti.

İşte o projelerden bazıları
Kurt’un açıkladığı bazı projeleri şu şekilde: Trafik sorunu çözüm sistemleri; hafif raylı ulaşım sistemi: hastane, (otogar, İstanbul yol sapağı, sahilden çınar altı- mevkii -adalet sarayı, Kırmacı mahallesi, İstanbul yol sapağından, sanayi sitesi, Anadolu oteli, Gülüç, Belediye plajı, Alaplı güzergâhı.) ; Göztepe toprak altı tünel otopark düzenlemesi; şehir kent meydanı; Yıldız Teknik üniversitesi Vakfı Destekli Teknik Üniversite kurulması; millet bahçesi (Subaşı-Delihakkı civarında), Kdz. Ereğli platformu kurulması.

Yorumlar

Böylesi ilk kez oldu... Görenler pür dikkat izledi...

4 Aralık 2018 Salı 14:52

Ereğli Haber

Böylesi ilk kez oldu... Görenler pür dikkat izledi...

Bülent Ecevit Üniversitesi, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Programı ikinci sınıf öğrencileri “Bağımlılık” temalı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.

Öğretim Görevlileri Bircan Topçu Yurdigül, Derya Erarslan ve Meva Apaydın’ın danışmanlığında gerçekleştirilen projede hazırlanan temalarla kumar, alkol, sosyal medya, pedofili, online alışveriş gibi birçok konuya farklı bakış açılarıyla değinilerek farkındalık oluşturuldu.
Projede “ Yaşamak Senin Elinde” adlı kısa filmde, kumar bağımlısı bir aile reisinin her şeyini kaybetmesi ve “Pedofili Hastalık Değil Bağımlılıktır” adlı kısa filmde pedofili bağımlısı birinin çocuk kaçırma sahnesi gösterilerek vatandaşlar bu konularda bilinçlendirmeye çalışıldı. Etkinlikte ayrıca “Güler Misin Ağlar Mısın?” adlı özgün baskı sergisinde insanların içinde bulunduğu bağımlılıklar dramatik bir biçimde ele alındı. “Sessiz Çığlık” adlı canlı heykel sergisinde de kumar, sigara, sosyal medya ve alkol bağımlılığı üzerine örnekler verildi. Sosyal sorumluluk proje kapsamında yapılan etkinlikte en fazla dikkati ise öğrencilerin bağımlılık ürünleriyle hazırladıkları tabut dikkat çekti. Etkinliği izleyen vatandaşlara öğrenciler tarafından kitap okumanın ve eğitim almanın faydaları olumlu örnek olarak gösterildi. Ereğli ilçesindeki bir AVM’de düzenlenen etkinliğe ilgi büyük olurken, projede yer alan öğrenciler vatandaşlara el ilanı dağıtıp bağımlılıkla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Yorumlar

Japonya’dan engelliler için istihdam sağlanacak

3 Aralık 2018 Pazartesi 18:52

Japonya’dan engelliler için istihdam sağlanacak

Zonguldaklı işadamı Murat Ensici, Japonya’da “Elpek bezi ile engeller kaldırılıyor” projesi ile engellilere uluslararası istihdam sağlanacağını ifade etti.

Japonya’da yaşayan Zonguldaklı işadamı Murat Ensici, engellilere ve kadınlara iş imkanı oluşturulması için Japonya’dan verdiği mücadelede yakın süreçte olumlu sonuç almayı ümit ettiğini belirtti.. 15 yıl önce Japonya’da kurduğu şirketi aracılığıyla Türkiye ve Japonya arasında adeta köprü vazifesi kuran Ensici, engelliler için sözde değil icraatla destek olunması gerektiğini vurguladı.
“Elpek Bezi ile Engeller Kaldırılıyor” projesi ile engellilere iş istihdamı oluşturulmasının hedeflendiğini belirten işadamı Ensici, “Engellilerimize ve kadınlarımıza iş imkânı oluşturulması için verdiğim mücadelede çok yakında olumlu bir sonuç almayı ümit ediyorum. Japonya’da 15 yıldır kurmuş olduğum şirketimle Türkiye’nin el dokuması kilimlerini ithal ederek satışını yapmaktayım. Ülkemin ihracatına ve tanıtımına da gecen bu 15 yıl içerisinde elimizden gelen imkânları sonuna kadar kullanmaya çalıştığımıza inanıyorum. Bu arada memleketim olan Zonguldak’ın tanıtımına da katkı sağlamaya çalıştım. Tabi ki bunlar kesinlikle yeterli değil diye düşünüyorum. Memleketime vefa borcumu ödemem gerektiğine inandığım için uygulamayı planladığımız projelerimizin ilkini başlatabilmek için çalışmalarımızı Zonguldak’taki yetkili ve ilgililerimizle titizlikle yürütmekteyiz. Biraz zaman alıyor ancak olsun. Önemli olan kafalardaki soru işaretlerinin kalkması ve birbirimize güvenmemizdir. Gerisi de zaten gelecektir diye düşünüyorum. İlk projemizin adi, ‘Elpek Bezi ile Engeller Kaldırılıyor.’ Sürdürülebilir bir proje olması en önemli farkımız olacaktır. Elpek Bezi dokumacılığının bir meslek haline getirmek istiyorum. Hem kültürümüzün yasatılması hem bölgemizin işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlaması hem ülkemizin ve memleketimizin ihracat çeşitliliğini artırarak döviz girdisinin sağlanmasına katkı sağlanması hem bölgemizin tanıtımının yapılması ile de turizmin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ve en önemlisi de dezavantajlı kesimimizin meslek ve is sahibi olmaları bu projenin hedefleri arasındadır. Engellilerimizin ve engelsizlerimizin birlikte gerçekleştireceğimiz bu proje ile dezavantajlı kesimize sürdürülebilir bir is imkân sağlanarak engellilerimizin düzenli bir gelir elde etmelerini sağlamak hepimizin görevi olduğuna inanıyorum. Elpek Bezinin Japonya’ya ihracatının sürdürülebilir hale getirmek için Japonya’daki AR-GE, tanıtım, pazarlama ve satışı konusundaki çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Japonya’da yasayan bir Zonguldaklı olarak engellilerimizin iş hayatına atılmalarını sağlamak için elimden geleni yapacağım. Bu projemizde desteklerini esirgemeyen Köksal Toptan Bey'e ve eşi Saime Hanım'a da çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

GMİS, Dünya Madenciler Günü’nü kutlandı

3 Aralık 2018 Pazartesi 18:49

GMİS, Dünya Madenciler Günü’nü kutlandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Yönetim Kurulu adına bir basın açıklaması yaparak 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutladı.

Demirci’nin açıklaması şöyle; "4 Aralık tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaktadır. Bugün, en öncelikli sorunlarımızı kamuoyu ile paylaşır, çözüm önerilerimizi ifade ederiz. Türkiye ve Zonguldak’tan baktığımızda da madencilik sektörü önemli sorunlarla boğuşmaktadır. Sektördeki sendikalaşma oranı yüzde 20’nin altındadır. Kaçak ve sigortasız çalıştırılanlarla bu oran daha da düşmektedir. Dünyada da durum pek farklı değildir. Örgütsüz çalışmak demek, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinden mahrum kalmak demektir. Yani önce ölüm riski sonra yoksulluk ve açlık riski gelir. 4 Aralık tarihi, Roma İmparatorluğu döneminde babasının gazabından kaçarak, madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve madenciliğin piri olarak kabul edilen Santa Barbara'ya adanmıştır. Madenciler tarafından azize kabul edilen Santa Barbara'nın aynı zamanda İzmit'te yaşamış olması ve efsanenin geçtiği mekânların Anadolu olmasının da ayrı bir önemi vardır. 4 Aralık tarihi önce Anadolu'da daha sonra Avrupa ve tüm dünyada "Dünya Madenciler Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır. Sanayi Devrimi ile birlikte ülkemizde madencilik faaliyetlerinin en önemli merkezlerinden birisi Zonguldak Maden Havzası oldu. Zonguldak, maden kömürüyle, koklaşabilir taşkömürü üretimiyle birlikte büyüdü gelişti, Cumhuriyetin ilk ili oldu. Kardemir ve Erdemir ile sanayinin olmazsa olmazı olan demir-çelik üretiminin merkezi oldu. ÇATES ile çevresini ve ülkesini aydınlattı. Madencilikte 170 yıllık üretim tarihi, bugün Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) adıyla devam ediyor. Bugün TTK, tarihinin en düşük işçi sayısıyla en az üretimini yapıyor. Ülkemizin yıllık 35 milyon tona yakın taşkömürüne ihtiyacı varken, biz bunun ancak, kamu ve özel sektör olarak yaklaşık 1,5 milyon tonunu üretebiliyoruz. Ülkemiz her yıl taşkömürü ithalatına 4-5 milyar dolar civarında para öder hale geldi. 1980 sonrası izlenen bu politikalarla sık sık ekonomik krizler yaşadık. Bugün yine bir krizle mücadele ediyor ve hep bir ağızdan yerli kaynakların öneminden söz ediyoruz. Ancak hızlı adımlar atamıyor ve yüksek faizle borç arıyoruz. Biz, ülkemizin yeniden üretim ekonomisine dönmesini istiyoruz. Biz, TTK'nın 5 milyon ton üretmesi için nelerin yapılması gerektiğini her fırsatta anlatıyoruz. Biz, daha sağlıklı, daha güvenli ve daha verimli üretim yapmak için çalışıyoruz. Türkiye’nin Zonguldak’a ihtiyacı var. İşçi açıklarının giderilmesi durumunda Türkiye Taşkömürü Kurumu, süratle üretimi artırabilecek durumdadır. TTK’nın işçi açıkları acilen giderilmeli ve gündemde olan 1500 işçi alımı hayata geçirilmelidir. Kurumun norm kadro ile istikrarlı şekilde çalışması sağlanmalıdır. Tüm madencilerimizin ve bölgemiz halkının Dünya Madenciler Günü’nü kutlarız. Tüm maden şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

Yorumlar

Turkcell Nuhoğlu İletişim’den dev yatırım…

3 Aralık 2018 Pazartesi 18:43

Turkcell Nuhoğlu İletişim’den dev yatırım…

MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, kendi sektöründe büyük bir yatırıma girerek Turkcell İletişim Merkezi sayısını 3’e çıkardı.

Ereğli Haber- MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, Çarşı-Merkez ve Alaplı- Merkez Turkcell İletişim Merkezlerini devir alarak, sayıyı 3’e çıkarttı. Yaklaşık 17 yıldır iletişim ve telekomünikasyon sektöründe Turkcell bayiliğini yürüten Fehmi Nuhoğlu, 2 yıldır İletişim Merkezi sistemine geçen Turkcell’in yetkili firması olarak Ereğli halkına hizmet veriyor. Turkcell İletişim Merkezi olarak Uğur Mumcu Caddesi’nde tek bayii ile başlayan Nuhoğlu, Kdz. Ereğli Çarşı Merkez ve Alaplı Merkez bayilerini devir alarak, toplam da 3 İletişim Merkezi ve 15 İletişim-Satış Danışmanıyla hem Ereğli hem de Alaplı halkına hizmet vermeye başladı.
Nuhoğlu İletişim Merkezleri ; Turkcell Fatura Ödemesi, doğalgaz, elektrik ve su fatura ödemesi, İnternet fatura ödemesi, telefon satışı, telefon aksesuarları, Superonline bayiliği, Digitürk, Superonline başvuru noktası ve ev interneti gibi bir çok alanda hizmet sunuyor.
Gelişen teknolojiyi her bütçeye uygun hale getirerek, kaliteli hizmet anlayışı ve profesyonel kadrosu ile iletişim çözüm merkezi olarak hizmet veren Nuhoğlu İletişim Merkezleri, bölgeye özel kampanyalarla Ereğli halkının yüzünü güldürüyor. Bayiye özel 32 TL’ye sınırsız ev interneti, KVK garantili cep telefon satışlarında 6-9-12 ay taksit seçenekleri, Tablet, Akıllı Çocuk Saati, Bluetooth kulaklıklar peşin fiyatına 36 aya varan taksitler, Paycell Kart kolaylığı ile tüm faturaların tek bir kartla ödenmesi ve ödeme yapıldıkça internet kazandırma ve mağazaya özel Turkcell’e geçmek isteyenlere özel fırsatlar gibi birçok avantajı Nuhoğlu İletişim Merkezleri’nde bulabilirsiniz.
Müşteri memnuniyetinin her zaman ön planda olduğunu söyleyen MHP 27. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı ve Turkcell İletişim Merkezi Sahibi Fehmi Nuhoğlu, Turkcell’in temsilciliğini yapmaktan mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Nuhoğlu konuşmasında, “Bayi sayımızı 1’den 3’e çıkarttık. Allah hayırlı uğurlu etsin. İletişim ve Telekomünikasyon sektöründe yaklaşık 17 yıldır hizmet veriyoruz. Bu süreçte Türkiye’nin milli şirketi olan Turkcell’in temsilciliğini yapmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Yaptığımız tüm işlerde su gibi berrak, güneş gibi faydalı olmaya çalışıyoruz. Personel kadrosu eğitimli ve profesyonel kişiler. Müşterilerimizin hatları ya da kullandıkları cihazlarda çözüm odaklı çalışıyoruz. Kısacası bizim için müşteri memnuniyeti her şeyden önce geliyor. Nasip oldu bayi sayımızı 3’e çıkardık, sadece Ereğli’de değil, Alaplı’da da hizmet veriyoruz. Öncelikle özveri ile çalışan personelime sonra bizi tercih eden herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.


Nuhoğlu İletişim Merkezleri,

Kdz. Ereğli Çarşı Şube; Müftü Mahallesi, Hamam arası Sokak, No/24 (Ali Molla Camii Karşısı)


Kdz. Ereğli Merkez Şube;
Müftü Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi 3/A


Alaplı- Merkez Şube;
Merkez Mahallesi, Hükümet Caddesi No /22

 

Etiketler:

Nuhoğlu İletişim , Turkcell , Kdz. Ereğli , Alaplı , Fehmi Nuhoğlu ,

Yorumlar