AK Parti Kdz. Ereğli’de delege seçimleri başladı...

12 Aralık 2019 Perşembe 17:57

AK Parti Kdz. Ereğli’de delege seçimleri başladı...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe teşkilatının 6. Olağan kongresi için delege seçimleri yapılmaya başlandı.

 AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 6. Olağan kongre öncesi 400 delegenin belirlenmesi için seçim çalışmalarına parti teşkilatında başladıklarını söyledi. Sabah saatlerinde başlayan mahalle ve köy delege seçimleri için AK Parti İl Başkan Yardımcısı Naci Kırlak ve İl Başkanlığı Ereğli İlçe Koordinatörü Adem Sevim sandıkların başında bekledi. Seçimlerin 15 Aralık 2019 Pazar günü tamamlanacağı belirtildi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır tüm üyeleri seçimlere katılmaya davet etti. Çakır seçimlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Genel Merkezimiz ve Zonguldak İl Başkanlığımız, delege seçimleri için tarih olarak, 10 ila 15 Aralık tarihleri arasını belirlediler. Bizler de Ereğli İlçe Örgütü olarak delege seçimlerini başlatmış olduk. Mahallelerimizden ve köylerimizden üyelerimiz Pazar gününe kadar belirlenen takvime göre kendi mahalle ve köy delegelerini seçmek için oy kullanacak. İlçemize, ilimize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm parti üyelerimizi sandık başına gelerek, parti delegelerimizin seçimi için oy kullanmaya davet ediyorum. İlçemizde gerçekleştireceğimiz 6. olağan kongre için tarih henüz belirlenmiş değil. Bu süreç Genel Merkezimizin sürdürdüğü bir süreç. İlçe kongresinin tarihi konusunda belirttiğim gibi genel merkez bir tarih belirleyecektir. Muhtemelen Şubat ayı içerisinde olur. Yaklaşık Temmuz ayı gibi İl kongresi yapılabilir. Ardından da büyük kongre gerçekleşecektir. Bu süreçler tümüyle Genel Merkezimin inisiyatifinde gelişeceği için kesin tarih vermek zor ama İlçe kongremiz Şubat ayı gibi gerçekleşir düşüncesindeyim.” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , AK Parti , 6. Olağan kongre , delege seçimleri , Fatih Çakır

Yorumlar

Şenol: “Doğu Türkistan’ın sesine kulak verin”

12 Aralık 2019 Perşembe 17:57

Şenol: “Doğu Türkistan’ın sesine kulak verin”

Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şube Başkanı Enes Şenol, Doğu Türkistan’da yaşananlara değindi. İnsan hak ve hürriyetlerinin ihlal edildiğinin altını çizen Şenol; “Baskı ve şiddet politikaları ile meşhur olan Çin, Doğu Türkistan’ı içler acısı bir hale getirmiştir” dedi.

 

 AGD Şube Başkanı Enes Şenol, “2019 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bugün zulüm dünyanın dört bir yanını sarmış durumda. Her yerde zulmün yaygınlaştığına şahit oluyoruz. Başımızı nereye çevirsek kan, gözyaşı ve acı ile karşılaşıyoruz. Bunun en üzücü örneklerinden birisi de bugün Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramıdır. Çin’in uyguladığı zulüm sınırları aşmıştır. 40 milyondan fazla bir nüfus bu zulme maruz kalıyor. Dünya siyasetine hak ve adalet değil güç ve çıkar yön vermektedir. Başta ABD olmak üzere teknolojik bakımdan güçlü olan ülkeler, çıkarlarını her türlü kutsalın üzerinde tutarak zayıf bırakılmış ülkeleri ve halkları ezmeye devam etmektedir. İslam alemi bu konuda topyekun tavır almalıdır. Bu zulüm devam ettiği sürece ülkemizde ve İslam dünyasında Çin mallarına karşı ciddi bir boykot uygulanmalıdır. Bu zulme karşı rıza gösterilmeyeceği ortaya net olarak konulmalıdır. Çin bizim yaptığımız bu açıklamaları duymazdan gelir, kendi askeri gücüne ve ekonomik büyüklüğüne insanların temel hak ve özgürlüklerinden daha fazla inanırsa, tüm İslam dünyasında kendisine karşı nefret büyütmekten başka bir şey elde edemeyecektir. Çin, Müslüman Doğu Türkistan halkının ve Çinli Müslümanların haklı taleplerini susturmak, örtbas etmek ve bu hakların dış dünyayla irtibatlarını kesmek yerine farklı kimliklerin temel hak ve özgürlüklerini yaşayabilecekleri bir zemin oluşturmanın gereklerini yerine getirmelidir. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan’ın haklı talepleri doğrultusunda Çin’e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Doğu Türkistan

Yorumlar

Kadın Giyim Modelist Yardımcısı kursu açıldı...

12 Aralık 2019 Perşembe 17:42

Kadın Giyim Modelist Yardımcısı kursu açıldı...

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında İşbirliği Protokolü, Özel Politika kapsamında Çaycuma ilçesinin Güdüllü Köyü’nde ‘’Kadın Giyim Modelist Yardımcısı’’ kursu düzenlendi.

 Güdüllü Köyünde ilk kez düzenlenen kurs katılımcıları memnuniyetlerini ‘’Hayatımızda ilk kez kursa katılacağız, çok heyecanlıyız. İşkur'a teşekkür ederiz" sözleriyle dile getirdiler. Mülakat sonrası kursa katılacak olan 12 kursiyere 16.12.2019 - 17.04.2020 tarihleri arasında haftada 5 gün olmak üzere saat 09.00-13.20 arası Güdüllü Köy Konağında eğitim verilecek 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Güdüllü Köyü

Yorumlar

Çağrı merkezleri 112'de toplandı...

12 Aralık 2019 Perşembe 17:35

Çağrı merkezleri 112'de toplandı...

Zonguldak'ta acil sağlık hizmeti, emniyet, jandarma acil numaraları 112 acil çağrı merkezi numarasında toplandı.

 Acil çağrı hizmeti veren numaraların tek çatı altında toplanması için İçişleri Bakanlığınca yürütülen 112 projesi kapsamında emniyet (155), jandarma (156) çağrıları 112 Acil Çağrı Merkezinde hizmet vermeye başladı. Artık Sağlık ve itfaiye çağrılarının yanında emniyet ve jandarma çağrıları da 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde devreye alındı. 112 hattını gereksiz çağrılarla meşgul edilmesi halinde, acil yardıma ihtiyacı olan diğer vatandaşların 112'ye ulaşmasını engellediğinin unutulmaması gerektiği, 112 numaralı telefonun acil durumlarda kullanılmasına dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , çağrı merkezi , 112

Yorumlar

"Paramı yönetebiliyorum" eğitimi...

12 Aralık 2019 Perşembe 17:32

"Paramı yönetebiliyorum" eğitimi...

Zonguldak'ta kursiyerlere 'paramı yönetebiliyorum' eğitimi verildi.

 Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Filyos Belediyesi arasında düzenlenen İç Giyim Konfeksiyon Makineci kursu kursiyerlerine Habitat Derneği Eğitmeni Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi Kübra Yetkin tarafından ‘’Paramı Yönetebiliyorum’’ eğitimi verildi. Bireylerin sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendirip kişisel mali kaynaklarını doğru kullanmalarına destek olmayı ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmalarını hedef alan eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kurs , kursiyerler , paramı yönetebiliyorum kursu

Yorumlar