AK Parti Ereğli ve Alaplı'yı sildi... İşte Liste...

21 Mayıs 2018 Pazartesi 16:55

Ereğli Haber

AK Parti Ereğli ve Alaplı'yı sildi... İşte Liste...

AK Parti'de Zonguldak Milletvekili Aday Listesi açıklandı. Listede herkesi şok etti...

AK Parti'de Zonguldak Milletvekili aday listesi açıklandı. AK Parti'de birinci sırada eski milletvekillerinden Polat Türkmen, 2. sırada Ahmet Çolakoğlu, 3. sırada Hamdi Uçar, 4. sırada Züleyha Arıman ve 5. sırada ise Burhan Onuk yer aldı.

AK Parti tarihinde ilk kez en fazla oy aldığı Ereğli ve Alaplı bölgesine milletvekili aday listesinde yer vermedi.

Mevcut Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu liste dışı kaldı.

Yorumlar
 • Ahmet samuncu
  25 Mayıs 2018 Cuma 21:00

  IAlapli sozunde durur birbirine baglidir

 • Porsuk
  23 Mayıs 2018 Çarşamba 21:21

  Reis en iyisini bilir

 • İsimsiz
  23 Mayıs 2018 Çarşamba 02:57

  Yazık valla çok yazık Ereğli ve Alaplı bölgesinden bitane vekil çıkaramıyoruz demi allah yardımcınız olsun ereğlisiz alaplısız

 • İsimsiz
  22 Mayıs 2018 Salı 15:24

  Bir insan geldiği yeri unutmayacak asla

 • Nurgūl
  22 Mayıs 2018 Salı 14:41

  Hem bu yorumu yapip hem adı gerçek akpartili yazmak çelişki.Bu listeler öylesine yapilmadi sayın Tayyip Erdoğan bizzat inceledi biz ona inanıyor gūveniyoruz.Ereğliden aday yok bizi gözden çikardilar söylemide yanliştir

 • Gerçek akpartili
  22 Mayıs 2018 Salı 00:35

  Ozaman 3 çıkarsınlarda görelim

Cennet gibi bir mekan... Muhteşem görüntüler...

21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:12

Ereğli Haber

Cennet gibi bir mekan... Muhteşem görüntüler...

İz Medya Prodüksiyon olarak Kdz. Ereğli'nin en güzel köylerinden biri olan Hasbeyler Köyü'nü havadan görüntüledik.

İz Medya Prodüksiyon Kdz. Ereğli ilçesinin en güzel köylerinden biri olan Hasbeyler Köyü'nü havadan görüntüledi. İlk kez havadan görüntülenen Hasbeyler Köyü doğal güzelliği ile insanı adeta büyülüyor.

Yaklaşık 200 nüfusun yaşadığı köyün gerçek nüfusunun ise 3 bine yakın olduğu tahmin ediliyor. Hasbeyler Köyü sakinleri genellikle Almanya'nın yanı sıra İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa gibi büyük şehirlerde yaşıyor.

Yorumlar
 • Ramazan Gülsever
  22 Mayıs 2018 Salı 19:49

  Bu yaz ben çekecektim drone ile buna benzer videoyu

İnce geliyor (mu?)

21 Mayıs 2018 Pazartesi 12:46

İnce geliyor (mu?)

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ses kısıklığı sebebiyle iptal ettiğini açıkladığı Bartın ve Zonguldak mitinglerini yapacak.

Dün Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin sesinin kısıldığı gerekçesiyle Bartın ve Zonguldak mitingleri iptal edilmişti. Bugün ise İnce’nin mitingleri yapacağı açıklandı.

CHP Zonguldak İl Başkanvekili Hakkı Güney, CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin bugünkü Zonguldak mitingini gerçekleştireceğini açıkladı. 
CHP Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 21 Mayıs 2018 günü Bartın ve Zonguldak'ta yapacağı mitingler öncesi sesinin kısıldığını açıklamıştı. İnce, "Sesim kısıldı, yarın yapmayı planladığımız Zonguldak ve Bartın mitinglerimizi iptal edersek kusura bakmayın. Önümüzdeki günlerde telafi ederiz" açıklamalarına yer vermişti. Bunun üzerine Zonguldak Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilecek olan miting için hazırlıklar tamamlandı. Ancak mitinglerin iptal edileceği öne sürülünce miting alanı yeniden yaya ve araç trafiğine açılmaya başlandı. 
Madenci Anıtı'na gelerek hazırlıkları yakından takip eden CHP İl Başkanvekili Hakkı Güney, alanda telefon trafiğini sürdürdü. Güney, Muharrem İnce'nin ekibiyle yaptığı görüşmede mitingin gerçekleştirileceği bilgisini aldıklarını söyledi. Gazetecilere açıklamada bulunan Güney, "Muharrem bey Zonguldak'a geliyor. Miting hazırlıklarına tekrar başlıyoruz. Rahatsızlığı vardı, heyetle gerekli görüşmeyi yaptıktan sonra Muharrem bey tekrar kararını verdi. Bunun üzerine Zonguldak'a geliyor" diye konuştu. 

Etiketler:

Muharrem İnce , Zonguldak , Miting ,

Yorumlar

CHP Ereğli Devrek yolunu sordu

21 Mayıs 2018 Pazartesi 12:41

Ereğli Haber

CHP Ereğli Devrek yolunu sordu

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, AK Parti’nin Ereğli halkını Ereğli-Devrek yolu konusunda 15 yıldır kandırdığını söyledi.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Ereğli-Devrek karayolunda çalışmaların tamamen durduğunu belirterek AK Parti yetkililerini halkı kandırmakla suçladı. Ocakçı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Pazartesi günü 17.00 itibari ile iktidar partisinin bölgemizde yeni milletvekili adayları oluşacak ve yeni vaatler, yeni sözler verilecek. Bu sözlerin içinde 2003 yılından bugüne hiç değişmeyen bir vaat yinelenecek, vatandaşın hafızası ile çektikleri sıkıntılar ile alay eder gibi bol kepçeden atılmaya devam edilecek. Nedir bu vaat ve bahaneler?
2003 yılından bugüne hiç değişmeyen, her türlü bahanelerin arkasına sığınılan ve her seferinde pişkin pişkin sözler verilen, bitmeyen aşk diye kara mizaha konu edilmek zorunda bırakılmış, yılan hikayesine dönen Ereğli-Devrek karayoludur.
2003 yılında programa alınan Ereğli-Devrek Karayolu’nda geride kalan 13 yılda bir arpa boyu dahi mesafe kat edilememiştir. 2018 yılının mayıs ayı sonunda topu topu 57 km olan yolun 6`da 1’i dahi bitirilememiştir.
Kısaca bu konu hakkında bilgi vermek gerekirse, hatta söz verip tutmayanlara tekrar hatırlatmak gerekirse bu yolu kullanan 73 köy bulunmaktadır.
Köylümüzün aklıyla, hayalleri ve umutları ile alay edercesine davrananların 2003 yılından bugüne kadar olan süreç içerisinde oynadıkları adeta tiyatro niteliğindeki süreci gözler önüne serelim.
Yıl 2004, Ereğli-Devrek yolu ihalesi bitti, 2 yıl içerisinde bitirilecek müjdesi verildi.
2004 yılında başlayan çalışmalar ne hikmetse birden kesildi ve aradan yıllar geçmesine rağmen ilerleme dahi olmadı.
Her yıl, 2 sene sonrasına müjde verilmeye devam edildi. Her seçim dönemi öncesi müjde vardı. Seçim sonrasında ise bahaneler sıralandı.
Yıl 2010, AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AKP İlçe Yöneticileri, AKP'li Belde Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. BİZİM AMENTÜMÜZ: Hem Ereğli-Devrek hem Ereğli-Kandilli yolu bizim için amentüdür. Bilinen bilinmeyen güçler bir adım atıyor orada yollar duruyor ondan sonra sök sökebilirsen yap yapabilirsen. Ana damarları açmak için hiçbir sorun yok, önümüzü aldık götürüyoruz tali damarlar zaman zaman ana damarların sıkıntısının önüne geçiyor. Yakın zaman Ereğli-Devrek yolu hizmete açılacak bilgisini paylaştı.
Yıl 2012’ye geldiğinde köylümüz bıçak kemiğe dayandı diye isyan etmeye başladı. Siyasiler ise 2012 yılında Van’da yaşadığımız depremi işaret ederek bu yolun ödeneği Van depremzedelerine harcandığını beyan ettiler.
Yıl 2013. Ereğli AKP İlçe Başkanı Fatih Çakır, AKP’li belediye başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ereğli-Devrek yolundaki yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Çakır, “Ereğli-Devrek yolunun Çaylıoğlu'na kadar olan bölümü ham yol olarak bu yıl içinde tamamlanacak.” dedi.
Yıl 2013, AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Ereğli-Devrek Karayolunun, Çaylıoğlu-Ereğli bölgesinde Nisan ayı itibariyle çalışmaların başlayacağını, ilgili kişi ile görüştüğünü Ereğli Devrek yolunun Çaylıoğlu’ndan bu tarafa olan bölümünün yapılacağını söyledi. Bu yol hakkında üzerime düşeni yapıyorum, dedi. Kendisi bana, ‘Nisan ayında göreceksiniz çalışmaya başlayacağız, şu an oralar çamur’ dedi. ‘Kamulaştırma sorunu var’ dedi. Bu yol benim en baştan beri yaptığım bir taahhüt, bir plan dahilinde yürüyor işler. Hiçbir hareket yok diyenler olabilir ancak Nisan ayı itibariyle çalışmalar başlayacak, biz bu konuda takipçiyiz. Olanca gücümüzle bu konu için bastırıyoruz yukarıda” dedi.
Yıl 2014’e geldi. Yerel seçim öncesi malum müjdeler başladı. Seçimlere bir hafta kala AKP’nin Hukuki ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Köksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar'ın da katılımı ile yapılan mitingde Ereğli’ye müjdeyi verdiler. Biz, 50 yıllık yatırımlar yapıyoruz. Ereğli-Devrek yolu 2 seneye bitecek dediler.
Yıl 2014, Armutlucuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği; Kdz Ereğli Devrek Yolu için Milletvekili Ercan CANDAN'a Ereğli Devrek yolunun Yapılması için ve bu yola sahip çıkmaları için Armutlucuma Civar Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği Plaketi verdi.
Yıl 2014 yılının Ağustos ayına geldi. Seçim bitti. Yolda yine bir ilerleme yok. Halk ve Ereğli kamuoyu yine sordu “nerede bizim yolumuz?” diye. Cevap yine aynıydı. 6 Haziranda Zonguldak'ta büyük sel felaketi yaşandı. Yolun parası oraya harcandı dediler.
Yıl 2015, genel seçim takvimi işlemeye başladı. Ereğli Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği toplantıda AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Ereğli-Devrek yolu için el yazısı ile taahhüt imzaladı.
Yıl 2016, Öğberler Derneği'nin iftar programında AKP İlçe Başkanı Fatih Çakır, 2018 yılı mart ayı içerisinde Ereğli-Devrek bitecek ve kullanıma açılacak dedi. Yıl 2016 Zonguldak AKP Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli-Devrek yolunda şu an itibariyle 3 tane firma çalışıyor. Bunlardan biri heyelan için diğerleri yol için. Bu yol için çalışan 2 firmanın ödenekleri bu sene bitiyor. Yıl içerisinde yeniden bir ihale yapılacak. Bu ihaleyi tek ve güçlü bir firmaya komple verilecek. Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’ın söylediğini söylüyorum; ‘2018’de bu yol tamamlanmış olacak, vatandaşlarımızın hizmetine açılacak.
Yıl 2017, AKP Milletvekili ve ilçe başkanı yine umut dağıtmaya devam ediyor. Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yol 2018 yılı içinde kullanıma açılacak. Yıl 2017, Armutlucuma dernek başkanı çalışma olmadığına dair açıklama yapıyor. AKP ilçe başkanından “sezon arası” diye açıklama geliyor.
Yıl 2018, AKP Milletvekili ve ilçe başkanına Armutlucumalılar yolun niye başlamadığını sorduklarında, yol ödeneğinin Afrin harekatı için kullanıldığını anlatıyor. Yıl 2018, Başbakan Binali Yıldırım Zonguldak’a geliyor ve açıklıyor; Zonguldak-Ereğli yolu bu sene bitiyor. Ereğli-Devrek yolu da bu sene bitiyor. Yıl 2018, bir gazeteci arkadaşımız, bölgede çalışma olmadığını görüntülüyor ve haber yapıyor. AKP tarafı çalışma var diyor, köylü yok diyor. Sonunda bölge muhtarlarının ifadesi alınıyor.
15 yıl içerisinde birçok müteahhidin kaçtığını duyduk. Para yok şuraya harcandı bahanesini duyduk. Kamulaştırma sıkıntısı bahanesini duyduk. Heyelan bahanesini duyduk. Her sene bütçeye aldırıyoruz tekrar tekrar ihaleye çıkıyoruz bahanesini duyduk. Bahaneleri duyduk oğlu duyduk.
2003 tarihinden bugüne yeni doğanlar 3 sene sonra askere gidecekler. Yeni evlenenlerin 14 yaşında çocukları var. Siz hala bahane peşindesiniz. Kısacası, birileri halkımıza ya bu yolu lüks görüyor. Ya da İhtiyacın ne kadar önemli olduğundan haberdar değiller, Ya da yeni bir seçim çalışması için vaat olarak görüyorlar. Bu hafta, yeni bir seçim arifesinde yeni milletvekili adaylarının belirlenmesi ile aynı siyasi parti mensuplarının, aynı bölgede, aynı konuyu tam 15 yıldır pişirip pişirip halkımızın önüne tekrar tekrar koyacaklarını bu sefer kızgınlıkla seyredeceğiz.
Her fırsatta yol yaptık diye övünenlerin 15 yıl içerisinde 50 kilometrelik yolu dahi bitiremediklerini vatandaşımız görüyor.
Bu sorunları gidermek, bu yolları yapmak hükümetin görevidir! Halkımızdan, seçim zamanı vaat ettikleri konular için oy aldılar ama bunları gerçekleştirmediklerini görüyoruz. Zonguldak hükümetten üvey evlat muamelesi görmektedir.
Ereğli - Devrek yolu bugüne kadar bitirilemediğine göre, bu demek oluyor ki bu proje ya hayali yapılmış ya da bitirilmesi için gerekli çaba gösterilmemiştir.
Ereğli-Devrek yolu, bir zamanlar bazılarının "Namusumdur" dediği bir yoldu. Birilerinin "Amentüm", dediği bir yoldu. Geldiğimiz noktada ise maalesef iktidar partisinin milletvekili aynı yolda kontrol mühendisi gibi inceleme yapıyorsa, bu ayıp bu yolun bitmesini yıllardır bekleyenlerin değil, iktidarın ta kendisinindir.
Sandık kapıya geldiğinde ezberlenmiş vaatlerini dillendirmek için yollara düşmeyi alışkanlık haline getiren bu siyasiler, yılan hikâyesini andıran Ereğli-Devrek yolunu gündemlerine tekrar almakla, herkesin malumu olduğu üzere referandum için oy avcılığı peşine düşmüşlerdir.
İktidara geldikleri günden bugüne kadar her seçim döneminde Ereğli-Devrek yolunda, Karayolları Kontrol Mühendisleri gibi inceleme yapanlara, köyler güzergâhında devam ettiğini söyledikleri ama birçok zaman olmayan çalışmalarda fotoğraf vermeyi alışkanlık haline getirenlere tek sözümüz “artık yeter” olacaktır.”

Yorumlar
 • Rıfat yılmaz
  22 Mayıs 2018 Salı 13:36

  AKPYE OY VERIRKEN 1 DEFA DEGIL BIN DEFA DAHA DÜŞÜNSÜNLER IŞTE

 • Dursun Aldırmaz
  22 Mayıs 2018 Salı 00:12

  Kdz eregli devrek yolu yol almaz

Çaturoğlu, Alaplı'ya müjdeyi verdi...

15 Mayıs 2018 Salı 19:41

Ereğli Haber

Çaturoğlu, Alaplı'ya müjdeyi verdi...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 2016 yılında yatırım programına alınan Alaplı 50 Yataklı Devlet Hastanesi’nin projesinde son aşamaya geldiğini ve Temmuz ayının ilk haftasında ihalesinin yapılacağını belirtti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Alaplı Devlet Hastanesi yapımı hakkında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Çaturoğlu yaptığı açıklamada şunlara değindi; “Alaplı ilçemizde yeni bir hastaneye ihtiyaç duyulduğunu Sağlık Bakanımızla paylaştık. Bakanımız talimatlarını verdiler ve 2016 yılında 50+25 yataklı C sınıfı bir hastanenin yapılmasını yatırım programına aldırdık. Zemin etüt çalışmaları sonrasında geçen yıl proje ihalesi yapıldı. Ancak bürokrasinin ve proje firmasının işi geciktirmesi nedeniyle yapım ihalesinde gecikme oldu. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmede bu ayın sonunda inşallah proje tamamlanmış olacak. İhale ilan süreci de dikkate alındığında Temmuz ayının ilk haftasında ihalesi yapılacaktır. Ekte sunduğumuz görselden de anlaşılacağı üzere hastane mevcut hastanenin arazisine 2 bodrum kat + zemin kat + 4 kat olarak yapılacaktır. Böylece hastanemiz 50+25 yatak kapasiteye ulaşmış olacaktır. Alaplı ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar