AK Parti, Armutlucuma'ya çıkartma yaptı

26 Ekim 2020 Pazartesi 09:53

AK Parti, Armutlucuma'ya çıkartma yaptı

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar partisinin Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt’un düzenlediği programda köy muhtarları ile biraraya gelerek Armutlucuma bölgesinin sorunlarını görüştü.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve bölge muhtarları Ereğli ilçesinde çeşitli bölgelerde incelemelerde bulunarak muhtarların taleplerini dinledi. AK Parti Milletvekilleri ve beraberindeki heyet Ören Mahallesi’nde hafif tonajlı araç ve yayalar için yapımı devam eden üst köprü, Kızılcapınar-Ormanlı sapağında yapılması planlanan kavşak yapımı, Elmacı Köyü’ne yapılması düşünülen alt geçitli dönüş yolu yapımı ve son olarak da Ereğli-Devrek yolundaki yapımı süren çalışmaları inceledi.
AK Parti Zonguldak Milletvekilleri incelemelerin ardından, Vakıf Köyü’ndeki Vakıf İlköğretim Okulu önünde düzenlenen programa katıldılar. Burada bölge muhtarları adına bir konuşma yapan Vakıf köyü Muhtarı Sadullah Karahan, en büyük sıkıntılarının yol olduğunu ifade etti. Köy yollarının özel idare ve köylere hizmet götürme birliği aracılığı ile bir şekilde yapıldığını ifade eden Muhtar Karahan, Ereğli-Devrek karayolunun yapılmasını istedi. Karahan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Son aldığımız duyumlara göre de karayolları, ihaleyi alan firmanın çalışmalara devam edeceğini söyledi. Nasip olur da inşallah yolun devamını yaparlar. Diğer yandan, 11 tane köyün sağlık ocağı ile ilgili sorunu var. En yakın sağlık ocağı Öğberler köyünde var. Öğberler’deki sağlık ocağına sürekli burada kalabilecek bir sağlık memuru verilse iyi olur.”

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, ise özel idare olarak köylerde bir çok programı uyguladıklarını söyledi. Karaveli konuşmasında “Pandemiye rağmen biz yine özel idare olarak meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber bölgede elimizden geleni yaptık. Allah’a şükür şuana kadar uygulamadığımız programımız yok gibi. Malumunuz Kasım ayı bütçe ayı, bütçe konusunda toplantılarımıza ayın 1’inden itibaren başlayacağız. Tabi yatırıma alacağımız ödenek çok önemli. Pandemiden dolayı İller Bankası paylarında da bir düşüş yaşandı. Ama inşallah, biz kurum olarak bunu bir şekilde telafi etmeye çalışacağız. Söylemiş olduğunuz tüm sorunları ve isteklerinizi arkadaşlarla beraber tekrar değerlendirmeye çalışacağız. Bu konuda bir tereddüdünüz olmasın. Sıkıştığımız yerde İlçe Başkanımız zaten burada, benim zaten telefonum her daim açık. Biz açamazsak il başkanım, vekillerim var. Biz bütün problemleri çözmekle mükellefiz. Çünkü bizim bir hedefimiz var; memleketimize hizmet etmek. Özellikle de 2023’te her zaman vermiş olduğunuz desteği sizlerden bir kez daha istiyoruz” dedi. Karaveli ayrıca muhtarları bölgelerinde kaçak yapılara izin vermemeleri noktasında uyardı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise konuşmasında bölge muhtarlarına Ereğli-Devrek karayolunun yapım çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Türkmen konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yolun bir kısmı yapıldı. Geri kalan kısmını da Bayburt İnşaat yapıyordu. Bir aralar Zonguldak’taki tüm işleri yaptıkları dönem ‘Alalım biz bu işi Bayburt İnşaat’tan. Çalışmıyorlar bunlar’ dedik. İptal edecektik onların iş sözleşmesini ama onlar bu işi yapabileceklerine dair taahhüt verdi. Geçenlerde yine kendileriyle görüştüm. Aynen onun ifadesini söylüyorum ‘Ben oradan ekmek yedim, bütün imkânlarımı Zonguldak’a seferber edeceğim ve Zonguldak’ın işlerini yapacağım’ dedi. Bizim amacımız, Zonguldak’ta anayol ağı diye adlandırdığımız, başta Devrek-Ereğli arasındaki yol olmak üzere anayol ağında hiçbir eksiğimizin olmaması yönünde planlama yapmak. Müteahhidin de dediği gibi, bakanlıktan da aldığımız bilgilerle Allah’ın izniyle biz burayı söylenen süre içerisinde inşallah sıcak asfalt gibi az bir eksik ile bu yolu bitireceğiz.”

Yorumlar

Bozkurt’tan birlik ve beraberlik mesajı

23 Ekim 2020 Cuma 12:39

Bozkurt’tan birlik ve beraberlik mesajı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerini kabul ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik ve Yönetimi, Kdz. Ereğli Balı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz ile azaları ve Üniversite Kent Birliği Platformu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nda İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, başarı temennisinde bulundular.
İlk ziyaret Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şube Başkanı Abdullah Hasçelik ve Yönetimi tarafından gerçekleştirildi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Hasçelik, ziyarette yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
"Size ve yönetiminize görevinizde başarılar diliyoruz. Sivil toplum örgütünün başı olarak elimizden gelen ne ise birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yürüteceğiz.”
Hasçelik, ayrıca Başkan Bozkurt’a kurum olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ise Hasçelik’e teşekkür ederek; “Hoş geldiniz, bizi kalabalık bir şekilde ziyaret ettiniz, onurlandırdınız. Türk Hava Kurumu’nun İlçemizdeki çalışmaları, hizmetleri ortada. Bu anlamda da sizlere teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte İlçemizdeki sivil toplum örgütleriyle iç içe, kol kola olacağız. Onlarla birlikte istişare ederek, Ereğli’yi güzel noktalara götürme noktasında düşüncemiz var. Türk Hava Kurumu da bu anlamda önemli bir kurum. İnşallah beraber çalışacağız.” dedi.
Ziyaretin sonunda Türk Hava Kurumu Başkanı Hasçelik, İlçe Başkanı Bozkurt’un yakasına kurumun rozetini taktı, ardından kurumun bayrağını takdim etti.
Günün ikinci ziyareti Kdz Ereğli Balı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yılmaz ve Azaları tarafından gerçekleştirildi. Muhtar Yılmaz, İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetimine hayırlı olsun temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Bozkurt ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Muhtar Yılmaz ve azalarına teşekkür etti.
Günün son ziyareti ise Üniversite Kent Birliği Platformu tarafından gerçekleştirildi. Platform üyeleri, Başkan Bozkurt ve Yönetimine hayırlı olsun temennilerinde bulunup başarılar dilerken; Bozkurt’ta ziyaretlerinden dolayı platform üyelerine teşekkür etti.

Yorumlar

Ereğli’nin bozkurtları MHP il yönetiminde

21 Ekim 2020 Çarşamba 19:46

Ereğli’nin bozkurtları MHP il yönetiminde

Kdz. Ereğli ilçesinde yıllarca ülkücü camiaya hizmetleri bulunan Ali Toprak, Yakup Yıldırım, Atilla Tarık Semiz, Abdullah Bekar, Erdal Şahin ve Ali Yıldırım’ın MHP Zonguldak il yönetiminde yer almaları sevinçle karşılandı.

MHP Genel Merkezi tarafından tek adayla gidilen MHP Zonguldak İl Başkanlığı kongresi önceki gün yapıldı. Varol Demirköse’nin yeniden İl Başkanlığı’na seçildiği kongrede Kdz. Ereğli’den yönetime güçlü isimler girdi. Kdz. Ereğli ilçesinde Ülkücü camianın yakında tanıdığı ve sevilen isimler Ali Toprak, Yakup Yıldırım, Atilla Tarık Semiz, Abdullah Bekar, Erdal Şahin ve Ali Yıldırım MHP Zonguldak İl Yönetimi’nde yer aldı. MHP il yönetimine Kdz. Ereğli’den 6 ismin girmesi ülkücü camiada sevinçle karşılandı.

Yorumlar
  • A.Reis
    23 Ekim 2020 Cuma 09:15

    Devlet beye ne kadar muhalif varsa il yönetime girmiş bir zamanlar iyi parti saflarında gezenler MHP zarar verenler yine en ön safta ülkücüleri mi savunacak lar bu nasıl bir iş CHP meclis üyesinden delege isteyenler le yol gidilmez Zonguldak il kongresinde Sertan kuzunun ne işi vardı bunu biri ülkücülere açıklasın Ereğli'de teşkilat büyük darbe vurulmuştur bu yorumu yayınlayın

  • Yaşar kurt
    21 Ekim 2020 Çarşamba 23:38

    Ülkücü camiamıza hayirli olsun mevlam utandirmasin

Başkan Bozkurt'a tebrik ziyaretleri sürüyor

19 Ekim 2020 Pazartesi 20:09

Ereğli Haber

Başkan Bozkurt'a tebrik ziyaretleri sürüyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Şubesi, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi ve Kdz. Ereğli Armutlucuma ve Civarı Köyleri Yardımlaşma Derneği başkan ve yöneticileri, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’na ilk ziyaret, MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleşti. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyen Çınar, başarı temennisinde bulundu. Başkan Çınar konuşmasında şunları söyledi: "Yeni göreviniz hayırlı, uğurlu olsun, Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun, seçilen tüm arkadaşlarımıza da hayırlı, uğurlu olsun. Hizmetlerinizde Allah sizleri muvaffak etsin inşallah. Bayrağı devraldınız. Aldığınız bayrağı inşallah en güzel şekilde taşıyacağınıza ve güzel hizmetler yapacağınıza eminiz.”
Başkan Bozkurt ise ziyaretten dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek, Başkan Çınar ve yönetimine teşekkür etti.
İkinci ziyaret ise Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Ziyarette Şube Başkanı Ercan, İlçe Başkanı Bozkurt'a ve çalışma arkadaşlarına yeni görevlerinde başarılar dileyerek; “Yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Yaptığınız genel kurul hayırlara vesile olsun, inşallah iyi şeylere imza atarsınız.” dedi.

“Ziyaretiniz bizi fazlasıyla memnun etti”
Başkan Saffet Bozkurt ise iyi dileklerinden dolayı Şube Başkanı Ercan'a teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Metal Sendikası gerek Türkiye’de gerek Ereğli’de hem sendikal, hem de sivil toplum örgütü olma anlamında büyük işlevleri olan bir sendika. Bu noktada ziyaretiniz bizi fazlasıyla memnun etti. Bundan sonraki süreçte de tabi sivil toplum örgütleriyle iletişimimizin iyi olması noktasında biz Türk Metal Sendikası’na ayrı bir önem vereceğiz. İnşallah ilerleyen süreçte fikir alışverişi, proje noktasında sizlerle beraber çalışmaktan, sizlerle beraber istişarelerde bulunmaktan büyük mutluluk duyacağız. Geldiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyaretin sonunda Şube Başkanı Ercan, Başkan Bozkurt’ta kahve fincanı hediye etti.
Son ziyaret ise Kdz. Ereğli Armutlcuma ve Civari Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Cengiz Demircan ve dernek yönetimi tarafından gerçekleşti. Başkan Demircan, dernek adına Başkan Bozkurt ve yönetimine başarılar diledi.
Başkan Bozkurt ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Demircan ve dernek yönetimine teşekkür etti.

Yorumlar

AK Parti muhtarları dinledi

23 Eylül 2020 Çarşamba 19:48

Ereğli Haber

AK Parti muhtarları dinledi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile birlikte düzenlenen toplantıda AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ile İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli mahalle ve köy muhtarlarının sorunlarını dinledi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve İl Genel Meclisi Üyeleri Ormanlı Beldesinde mahalle ve köy muhtarlarının sorunlarını dinledi. Ormanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, yaklaşık 30 Muhtar katıldı.
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, partisinin Ereğli İlçe Yönetimi ile birlikte düzenledikleri organizasyona katılımlarından dolayı Milletvekili Uçar, İl Başkanı Tosun, Kozlu Belediye Başkanı Bektaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Karaveli’ye teşekkür etti. Toplantıda konuşan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt bundan sonra belde ve köylere daha sık geleceklerini ve sorunların çözümü için milletvekili, il başkanı, belediye başkanı, il genel ve belediye meclis üyeleriyle çalışacaklarını ifade etti.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ise Ormanlı Beldesi ve civar köylerde Zonguldak İl Özel İdaresi’nin çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Sorunların çözümünde herkesin samimi ve gayretli olması gerektiğini ifade eden Uçar, “Bugünkü toplantımızın amacı, burada ikamet eden Muhtarlarımızın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunmak. Bizler, sizin içinizden biriyiz. Buralara gelmekten imtina etmeyiz, aksine mutlu oluruz. Bundan sonra da köylerimize gelip, yapılan çalışmaları ve sorunları yerinde göreceğiz” dedi.
Toplantıda köyleri için talepleri olan muhtarlar tek tek dinlenirken, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da beldenin en önemli sorununun su olduğu dile getirdi. Bu konuda birtakım girişimlerde bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade eden Başol, Milletvekili Uçar’dan destek istedi.
Muhtarlar Milletvekili Uçar ve beraberindekilere yeni iş sahalarının açılması, pazaryeri, yol, bazı köylerde cep telefonlarının çekmemesi, elektrik hatlarının yenilenmesi ve doğalgaz sorunu ve taleplerini iletti.
AK Parti heyetinin Ormanlı programı, Belde Teşkilatı ve Belediye ziyareti ile sona erdi.

Yorumlar