AK Gençliğin yeni başkanı Tunay Berber...

6 Kasım 2020 Cuma 20:17

AK Gençliğin yeni başkanı Tunay Berber...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Seçime tek liste ile giren Tunay Berber, AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Bozkurt “Yeni Erdoğan’lar sizlerin aranızdan çıkacak”
Kongrede konuşan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, önceki dönem Gençlik Kolları Başkanı Tekin Alabaş’a ve yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Bozkurt gençlere güvendiğinin altını çizerek; “Bu ortam bugünlere kolay gelmedi. Büyük bedeller ödedik. Her karış toprağımızda şehitlerimizin kanı var. Başta vatan savunmasında şehit düşen asker ve polislerimiz olmak üzere alçak FETÖ kalkışmasında vefat eden 15 Temmuz şehitlerini, rahmet ve milletle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Terör örgütleri şunu iyi bilsinler ki; ‘Bizi asla bölemeyecekler’. Bu topraklarda kıyamete kadar ezan sesi dinmeyecek, al bayrağımız şanlı şanlı dalgalanmaya devam edecek. Ayrıca geçen hafta İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dilerim. Bugün gerçekleşecek kongre sonucu bayrağı devredecek olan Kdz. Ereğli Gençlik Kolları başkanımız Tekin Alabaş ve yönetim kurulu üyelerine de bugüne kadar partimize vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Yeni dönem için görev alacak Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber ve ekibine de çalışmalarında başarılar diliyorum. Hepiniz bizim için ayrı bir değersiniz. AK teşkilatın AK gençlerine tavsiyem okumalarınızı artırmanız, daha çok bilgi edinmek, topluma yön vermede farkınızı ortaya koymanızdır. Bizlerin gençlik yılları kolay geçmedi. Sizler kadar şanslı değildik. Darbeler, yokluklar, kuyruklar, iç ve dış baskılara boyun eğmiş bir ülkede yaşadık. Milletimize boynu bükük olmayı ve kaybeden taraf olarak kalmayı alıştırdılar. 1980’ler, 90’lar, ekonomik krizler, koalisyon kavgaları ile geçti. Ülkemizin her hamlesi sekteye uğradı, yavaşlatıldı, durduruldu. Ta ki rabbimiz bizlere, ülkemize karşı kurulan tüm tuzakları bozan, zincirleri bozan, milletten aldığı güç ve destekle tüm vesayet odaklarını, darbe sevicilerini alt eden dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı nasip edene kadar. Onun liderliğinde her şey değişti, bundan sonra da değişmeye devam edecek. Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan liderliğinde 2023 hedefleri için çalışıyoruz. 2053, 2071 vizyonunu oluşturma ve hayata geçirme misyonu sizlerin olacak. Yeni Erdoğanlar sizlerin arasından çıkacak, yük sizlerin omuzları üzerinde olacak. Sizlere inancımız ve güvencimiz tam. Sevgili gençler ve dava arkadaşlarım sizlerden bir söz istiyorum. Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedefleri için canla, başla çalışmaya hazır mısınız?” diye sordu.

Tosun “Belediyeyi yeniden alacağız”
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, ilk hedeflerinin çok çalışarak belediyeyi geri almak olduğunu söyledi. Tosun konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Biz teşkilat olarak Ankara’nın bizlere vermiş olduğu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Buradan emeği geçen bütün kardeşlerime, ilçe başkanlığımıza, görev bırakan ilçe başkanlarımıza, teşkilata mensup arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Herkes görevini, görevi çerçevesinde en iyi şekilde yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Çünkü partimizde görev bırakıldı, iş bitti diye bir şey yok. Onun için AK Partilik, AK Parti davasına inanmak, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaktır. Bugün Ereğli’den kendisine ne kadar destek verebilirsek gücüne güç katmış oluruz. Bende Ereğli teşkilatının, yeni yönetimle beraber kaldığı yerden devam ederek güzel çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun semerisin hep beraber göreceğiz. İlk başta, kaybettiğimiz belediyeyi çok çalışarak alacağız. Ben hepinize güveniyorum. Genç kardeşimizden Ereğli için bir söz istiyoruz. Ereğli’de 25 bin 908 genç seçmenimiz var. Bunun bin 428’i bizim. Bu üye sayısı çok düşük. İnşallah gençlerden başlayarak yeni gençlik kolları yönetimimiz, limitin üzerinde üye yaparak gücümüze güç katacak. Ben arkadaşlarımıza güveniyorum.”
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş ise yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşında 80 milyonun duası, AK Gençlik gibi dinamik, güçlü bir teşkilat olduğunu ifade etti. Keleş yeni görev alacak Gençlik Kolları Başkanı ve ekibine başarılar diledi.

Berber “Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız”
Görevi devralan Yeni Başkan Tunay Berber ise aldıkları bayrağı en ileriye taşımak için çalışacaklarını vurguladı. Berber kongredeki konuşmasında şunları söyledi; “Biz, yapacağımız işi inanç ile yaparız. Onun için Cumhurbaşkanımız, ‘iman varsa imkan vardır’ diyor. Biz, başkasının çizdiği yolda değil kendi çizdiğimiz ve inandığımız yolda yürüyeceğiz. Hangi engeller çıkarsa çıksın, davamızdan ve inandığımız yolda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bugünden itibaren kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp; sıkılmadık el, çalınmadık kapı, ulaşılmadık genç kardeşimiz bırakmayacağız. Köy köy, mahalle mahalle, belde belde, yağmur çamur demeden, davamıza sahip çıkıp, genç kardeşlerimize ulaşacağımıza söz veriyoruz. Bu bayrak yarışında hedefimiz devraldığımız bayrağı en ileriye taşımak olup, bir nebze de olsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerindeki yükü hafifletmek olacaktır. Durmadan, usanmadan mücadelemize devam etmek olacaktır. Teşkilatımızda sen ben diye bir kelime yoktur, biz vardır.”
AK Parti Kdz. Ereğli Gençlik Kolları Başkanlığı için tek aday olarak kongreye giren Tunay Berber’in İlçe yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Abdullah Başkan, Aslı Köse, Birkan Cinkılıç, Emre Avcı, Eray Berberkayar, Fethi Yılmaz, Muhammet Orhan, Şevket Cerrah, Onur Acar, Mervenur Kayık, Eylül D. Karanfil. Taylan Yılmaz, Alihan Kılıç, Korhan Baba, Merve Göktekin, Yasin Önal, Onur Demir, Mustafa Özcan, Ferhat Adıgüzel, Şerife Kaya, İsmail Solmaz, Bayram Tezeren, Zuhal Aydoğan, Gökhan Tekin, Ufuk Erdoğan, Enes Keleş, Celal Ergene, Beyza Koç, Onur Okut.
Kongreye; AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi veTeşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Keleş, Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, Zonguldak Eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Önceki Dönem İlçe Başkanı Fatih Çakır, kadın kolları ve partililer katılırken, meclis çalışmaları nedeniyle AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu kongreye katılamadı.

Yorumlar

Posbıyık: “Fiziki eylemlere hazırlanıyoruz”

5 Kasım 2020 Perşembe 18:35

Posbıyık: “Fiziki eylemlere hazırlanıyoruz”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Deva Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek Ereğli’de fiziki eylemlere başlayacaklarını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gerçekleştirdikleri kongreler sonrası Belediye Başkanlığı’na ziyarette bulunan siyasi partilere iade-i ziyaret turları kapsamında Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Deva Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur ve yöneticiler tarafından karşılanan Başkan Posbıyık’a belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Aktimur, ziyareti nedeniyle Başkan Posbıyık’a teşekkür etti. Deva Partisi yönetimine tekrar ‘hayırlı olsun’ diyen Başkan Posbıyık, Ereğli’deki tüm siyasi partilere çağrısını yineledi ve “Ereğli’nin Ereğlililerden başka dostu yok. El ele vermeliyiz” dedi.

“Ereğli’ye gelen yatırımlar, yardımlar diğer ilçelere gönderiliyor”
Başkan Posbıyık şunları söyledi: “Yolunuz açık olsun. Handan hanım çok eski arkadaşım. Ereğli meselesinde bir çok noktada hep beraber hareket ettiğimiz bir arkadaş. İlçe Başkanı olması Ereğli açısından beni çok mutlu etti.
Ülkemiz hakikaten sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Belediyeye her gün ‘açım, işsizim’ diye gelen insanlara cevap veremiyoruz. Bunu hep birlikte aşmamız lazım. Ereğli yıllardan beri hep itekleniyor, hep hırpalanıyor. Ereğli’nin Ereğlililerden başka dostu yok diyorum. Maalesef çok konularda engelleniyoruz. Ereğli engelleniyor. Ereğli’de ‘Demir Çelik fabrikası var, orası onlara bakar’ diyorlar devletten gelen yatırımlar diğer ilçelere gönderiliyor. Ereğli’de Demir Çelik var, diyorlar; o da boğazımızı sıkmaya çalışıyor. Belediyeye vergilerini vermiyor, halkı zehirliyor.

“İşsiz gençler Ereğli dışında koloniler kurdu”
Ereğli’deki siyasi parti ilçe başkanlarının, STK’ların hepsinin el ele vermesi lazım. Birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Partimize hepimiz bağlıyız ama Ereğli meselesinde siyaseti bir tarafa bırakmalıyız. Bizden sonra gelecek nesillere, çocuklara, torunlarımıza sorumluluğumuz var. Biz Erdemir’de çalışırken bile şartlar çok iyiydi. O günleri arıyoruz. Hatta bana eylem yaparken herkes gülüyordu, ‘Ne yapıyor bu adam’ diye… Bazıları ‘Erdemirliler pazar yerine gidiyor, pazarlık yapmadan alışveriş yapıyor, biz de onlar yüzünden maydanozu bile yüksek fiyattan almak zorunda kalıyoruz’ diyordu. Yaşadık bunların hepsini. Biz eylem yaparken herkes bakıyordu ve Ereğli iyi bir noktaya gelmedi. Gençlerimiz işsiz. Hepsi de İstanbul, Yalova, Bursa’da koloniler kurmuşlar. Kimi nişanlısından kimi kocasından uzak. Bu ortamı yaratanlar bizim kuşağımızdaki insanlar. Vicdanımızın sızlaması lazım, benim sızlıyor. Erdemir özelleşirken eylemler yapmadık. Yüzde 35 işçilerin maaşını kestiler, kimseden ses seda çıkmadı. Demokratik haklarını kullanmaları lazım insanların, Ereğli’de bu yok. Ben biraz demokratik haklarımızı kullanmaya çalışıyorum, bağırıyorum, çağırıyorum bana da kavgacı diyorlar.

“Engelliler derneği ve çevreci dernekleri nerede?”
Ereğli’den adam almıyorlar içeriye. Belli memleketlerden alıyorlar, nedir oraların özelliği bilmiyorum. OYPA’da çalışan Ereğli’nin köylerinden alınan insanlara kadrolarını vermiyorlar, asgari ücretle çalıştırıyorlar. Dışarıdan gelenlere yüksek ücret ödüyorlar. 92 tane engelli kadrosu boş. Engelli kadrolarına kimseyi almıyorlar. Ereğli’de STK’lardan, derneklerden bahsediyorlar. İsmail bana kızar belki ama nerede bu Engelliler Derneği? 92 engelli kadrosuna işçiyi nasıl almaz Erdemir, bir eylem yapın. Memleketimiz çalışmak isteyen engellilerle dolu; almıyorlar. Kimse de sesini çıkartamıyor, korkuyor, ürküyor. Ben konuştuğum zaman bana da kavgacı diyorlar.
Ereğli’de havayı kirletiyorlar. Kanser yapıyorlar. Lösemi yapıyorlar. Bakın Bakanlığın sitesinde Ereğli’nin havasına… ‘Dışarı çıkıp bisiklete binmeyin’ diyor hava kirliliğinden dolayı. Nerede bu çevre dernekleri? Yemek olduğu zaman herkes oraya gidiyor ama onun dışında hiçbir şey yok. Kandilli’de defneler koparılıyor. Köklerinden çıkarılıyor defneler. Çevre dernekleri nerede? Hiç olmazsa yaprağını koparın da kökünden çıkartmayın. En yakınımızda Kandilli’de kimseden ses soluk çıkmıyor. Yine ben söylemek zorunda kalıyorum. Türkiye’nin en büyük sanayisinin olduğu yerde işsizlik var. Üniversite mezunları temizlik işçisi olmak için, çöpe gireyim diye yalvarıyor. Bu noktaya geldi Ereğli.

“Fiziki eylemlere hazırlanıyoruz”
Erdemir’in Ereğli’ye verdiği kirliliğe, Erdemir’in istihdam konusunda hiçbir yaklaşım göstermemesine, Ereğli halkına kaba bir şekilde davranmasına karşı yapılacak tek çözüm kalmıştır. Demokratik kurallar içerisinde fiziki eylem. Bütün partiler, STK’lar bir araya gelmeli ana kapıya doğru bir yürüyüş yapmak lazım. Haklılığımızı Türkiye’ye duyurmamız lazım. Bunun tek çözüm yolu budur. Ben şimdiden bu hazırlıklar için başladım. Burada Deva Partisi’ne de bunu duyurmuş olayım. Bütün partilere, STK’lara çağrıda bulunuyorum. Eğer evlatlarınızı, çocuklarınızı seviyorsanız, ‘Çocuğum işsiz kaldı, üniversitede okuttum, ne yapacağım’ diye ağlayacaklarına yüreklilik göstersinler toparlanalım bir ayağa kalkalım. Dünyanın parasını kazanıyorlar, daha fazla kazansınlar. Biz yardım edelim daha fazla kazansınlar ama artık biraz da Ereğli halkına baksınlar.

“İkinci çözüm Ereğli’nin il olması”
İkinci bir çözüm var. Kızanlar çok oluyor ama açık söylüyorum; bizim Ereğli olarak il olmamız lazım. Ereğli’de Erdemir var diye bütün yardımlar, yatırımlar öbür taraflara gidiyor. Kaymakamlık ödeneğimiz Kozlu’ya gitti. Kozlu’da Kaymakamlık binası var, Ereğli’de yok. 2016’da havuz projesi çıktı, ödeneği Kilimli’ye gitti. Orada yüzücü bulamıyorlar burada yüzücü çok. Bunları görüp de tepkilerini ortaya koymayan bir vatandaşın hiçbir şey yapması mümkün değil. Bu Erdemir acaba Trabzon’da olsaydı oraya dışarıdan bir tane işçi girebilir miydi? Bana kızıyorlar ama ben söylüyorum. Kimseden korkum yok.”

“Sizden öğrendiğimiz gibi halkın arasında siyaset yapmaya çalışıyoruz”
Deva Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur da Başkan Posbıyık’a, ‘Ereğli çıkarları söz konusu olduğunda yanınızdayız’ dedi. Aktimur şu mesajları verdi: “Hem merkezde, hem köylerde projeler üretiyoruz. İnsanlara nasıl dokunabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz diye çalışıyoruz. Kızılca Köyü’nde çilek yetiştirme projemiz var. Eğitim konusunda siz de öncülük ettiniz tablet bağışladınız. Bizler de ulaşabildiğimiz yerlere tablet ve bilgisayar bağışladık. Siyasete yeni bir soluk getirmek istiyoruz, farklı bir dizayn getirmek istiyoruz. Dört duvar arasında değil, sizden öğrendiğimiz gibi halkın arasında siyaset yapmaya çalışıyoruz. Gençlerin siyasette önünü açalım dedik. Kadın sayımız yönetimimizde oldukça fazla. Siyasette yer almak isteyen, aktif olmak isteyen kadınlarımıza yer verdik. Kadının siyasette bakış açısının, duyarlılığının birçok fark yarattığını gördüm. Bundan sonra da yaratacağını düşünüyorum. Genç arkadaşlarımız da çok istekle, heyecanla çalışıyorlar. Onların enerjisi, bizlerin tecrübesiyle birleşince güzel işler çıkacağını, güzel hizmetler yapacağımızı düşünüyoruz. Gençlik çalıştayı yapmak istiyoruz. ‘Ne yapabiliriz’i sizlerle istişare etmek istiyoruz. Sizin Ereğli için bir araya gelme fikriniz bizim için çok kıymetli. Yapılacak çalışmalarda desteğimiz sizinle. Her ay basınla ve STK’larla toplantı yapıp Ereğli’nin çıkarları noktasında neler yapabiliriz konusunu konuşacağız.”
Başkan Posbıyık daha sonra ziyaretin anısına Aktimur’a Herkül heykeli hediye etti, birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar

"Yerelde de ittifak yapacağız"

5 Kasım 2020 Perşembe 16:07

"Yerelde de ittifak yapacağız"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri ve kadın Kolları ile birlikte MHP ve BBP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatları, Kdz. Ereğli Kızılay Derneği ve LÖSEV il temsilciliğini ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ilk ziyaretini ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ dolayısıyla, Kdz. Ereğli’de bulunan LÖSEV İl Temsilciliğine gerçekleştirdi. LÖSEV İl Temsilcisi Tarkan Atik, AK Parti heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, kanser hastalığı, çeşitleri, belirtileri, LÖSEV’in çalışmaları ve Ankara’da bulunan LÖSEV-LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi hakkında da bilgi verdi. Konuşmasında, Türkiye’de en çok kanser vakalarının Zonguldak ilinde göründüğüne dikkati çeken Atik, Kdz. Ereğli’de ‘Onkoloji’ ve ‘Hematoloji’ bölümlerinin mutlaka olması gerektiğini söyledi.
LÖSEV-LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi ile ilgili de açıklama yapan Atik, “Ankara’da bulunan hastanemiz, iddia ediyorum Türkiye’deki 5 yıldızlı otellerden daha temiz, hijyenik ve konforlu. 400 yataklı olan ve şuan yarı kapasitede hizmet veren hastanemizin, peyderpey ruhsatını alarak tam kapasite hizmet vermesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kansere yakalanan bir vatandaşımız, bize başvurduğu andan itibaren biz o hastanın tüm masraflarını karşılıyor, tedavi sürecini takip ediyoruz. Bunun yanında lösemili vatandaşlarımıza çeşitli yardımlarımız oluyor. Yetişemediğimiz yerde, belediyelerimizden, siyasilerimizden, iş insanlarımızdan ve sivil toplum kuruluşlarımızdan destek istiyoruz. Bu anlamda AK Parti İlçe Teşkilatı’nın da bizim yanımızda olacağına olan inancımız tamdır” diyerek AK Parti İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Bozkurt: “Ulvi bir görevi yerine getiriyorsunuz”
Kendilerini kabul ettikleri için Atik’e teşekkür eden Bozkurt ise LÖSEV’in, ülkede büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi. LÖSEV İl Temsilciliğinin çalışmalarını takip ve takdir ettiğini ifade eden Bozkurt, “Bizler tüm sivil toplum kuruluşlarımızın olduğu gibi LÖSEV’in de yanındayız. Tabi LÖSEV Gönüllüleri olarak sizler gerçekten çok ulvi bir görevi yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Bizler de her zaman, her konuda sizlerin yanında olmaya özen göstereceğiz. Hastaların tedavi süreçleri ve yapılması gereken yardımlarla ilgili bizleri her zaman arayabilirsiniz. Hastalığı yenmeyi başaran vatandaşlarımızın mutluluğunu görmek, bizleri bu yönde hareket etmek için daha da kamçılayacaktır” dedi.
Ziyaretin ardından Atik, AK Parti İlçe Kadın Kolları adına Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Doğru’ya ‘Teşekkür Belgesi’ takdim etti.

Ciğer: “Su ve kan, sürekli ihtiyaçtır”
AK Parti heyeti, günün ikinci ziyaretini ise ‘Kızılay Haftası’ dolayısıyla, Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi’ne gerçekleştirdi. AK Parti İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt ve beraberindeki partilileri, Kızılay Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve Kızılay Gönüllüleri dernek binası girişinde karşıladı. Ziyarette konuşan Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, Bozkurt ve ekibine iade-i ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi veren Ciğer, “Kızılay ve Kızılhaç; insanların diline, dinine, ırkına ve mezhebine bakmadan yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmeyi kendine şiar edinmiş ve uluslararası kabul görmüş hizmet kuruluşlarıdır” dedi. Kan bağışı kampanyalarının devam edeceğini ifade eden Ciğer sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biliyorsunuz hayatımızdaki iki önemli sıvı su ve kandır ve bunlar sürekli ihtiyaçtır; en kısa sürede bulunmaları gerekir. Bu anlamda bizler de zaman zaman kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Bunun yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik çeşitli yardımlarımız da devam ediyor. Zonguldak Valiliğimiz tarafından İzmir depreminde mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik bir yardım kampanyası başlatıldı. Biz de Kızılay olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Muhtemelen Cuma günü, toplanan yardımları İzmir’e göndereceğiz.”
AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da kendilerini kabul ettikleri için Ciğer ve Kızılay Gönüllülerine teşekkür ederek ‘Kızılay Haftası’nı kutladı. Ziyaretin sonunda Ciğer, Bozkurt’a Kızılay’ın rozeti taktı.

Çelik: “Size güveniyoruz”
AK Parti heyeti, Kızılay’ın ardından Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
Ziyarette konuşan BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, Bozkurt ve ekibine güvendiklerini ve ilçede iyi işler yapacaklarına inandıklarını ifade etti. Çelik ayrıca kendilerine ihtiyaç duyulan her noktada Bozkurt ve ekibine destek vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.
AK Parti İlçe Başkanı Av.Saffet Bozkurt da hukuki meşruiyeti ve Ereğli’nin ortak menfaatine olan her işte taşın altına ellerini koyacaklarını söyledi.

Demirtürk: “Ayrı gayrı yok”
AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt ve beraberindeki partililer, son olarak ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Teşkilatına gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, birlik ve beraberlik mesajı vererek şunları söyledi: “Bizi ziyaret ettiğinizden dolayı size ve ekibinize teşekkür ederim. Teşkilat anlamında birlik ve beraberlik içerisinde inşallah Ereğli’ye güzel hizmetler yaparız. Ayrı gayrı düşüncesi yok, birlik beraberlik içerisinde memlekette, Ereğli’de neler yapabiliriz ona bakmak lazım. Diyaloglarımızı sıkı tutarak bunu başarabiliriz. Ereğli’nin meselelerini istişare yaparsak, beraber çözersek daha güzel şeyler yapabiliriz. Siz ve ekibiniz inşallah Ereğli’de başarılı şeyler yaparsınız, birlikte yaparız.”

Bozkurt: “Geneldeki ittifakı yerelde de yapmakta kararlıyız”
AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt ise kendilerini kabul ettikleri için Demirtürk ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Kongreleri aynı dönemde yaptık, siz bizi ziyaret ettiniz ama bizim iade-i ziyaretimiz biraz gecikti. Öncelikle özür diliyoruz. Yoğun bir süreç geçiriyoruz. Bizi kabul etiğiniz için teşekkür ediyorum. İttifakın değerli ortağı sizlerle beraber Ereğli’de çalışmaktan onur ve gurur duyacağız. İnşallah geneldeki ittifakın yerelde de devam etmesi noktasında üzerimize düşen ne varsa onu yapmakta kesinlikle kararlıyız. Ereğli’de yapılacak hizmetler noktasında, Ereğli’deki sorunlar noktasında sizlerle istişare halinde olacağız. Ereğli’deki sıkıntıları aşma noktasında sizlerin desteğine, öngörülerinize ihtiyacımız var. İnşallah Ereğli’de güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

Yorumlar

"Suçumuz CHP'li belediye olmak"

4 Kasım 2020 Çarşamba 19:06

"Suçumuz CHP'li belediye olmak"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bu gün gerçekleşen belediye meclisi toplantısı öncesinde ilçeye kazandırmak istediği hizmetlerin engellenmeye çalışıldığını iddia etti.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kasım ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada CHP’li Belediye oldukları için kente yaptıkları hizmetlerin engellendiğini söyledi. Başkan Posbıyık, şu değerlendirmeleri yaptı: “CHP’li Belediye olduğumuz için çok büyük haksızlıklara uğruyoruz. Mesela Zonguldak’ta TOKİ sahil yollarını yapıyor, trilyonluk işler yapıyor. Kanalizasyonu yapıyor. Devlet yapıyor; kıskanmıyorum, benim vilayetime yapıldığı için... Ama devlet oraya yapıyor. Milletvekilleri oraya yapıyor, Ereğli’ye bir şey yok. Hizmet yok. Zonguldak Belediyesi’nin borçları var, bilançosu kötü ama asfalt için İller Bankası’ndan 18 milyon para verdiler, asfaltları dökülüyor. Bilançomuz çok düzgün olduğu halde bize vermiyorlar. Niye? Suçumuz CHP’li Belediye olmak. Büyük gayretlerle Güneş Enerjisi için Avrupa’dan yatırım imkanı bulduk. Bedavaya Güneş Enerjisi yapılacaktı. Ereğli’nin aydınlatması için 800 bin lira aylık elektrik parası ödüyoruz. Bu Güneş Enerjisi sistemiyle 400 bin liralık enerji üretecektik. Her şeyi yaptık. Vali beyle anlaştık, defterdarlıktan geçti, dosya Ankara’ya gitti ama Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Sütlüce’de Güneş Enerjisi sistemini yapacağımız yeri alamadık. Açıkça söyleyeyim, Zonguldak’taki bazı AKP Milletvekilleri CHP’li belediyeyiz diye ‘Bu araziyi vermeyin’ dediler. Benim bütün günahım CHP’li belediye başkanı olmak! Bunları herkesin bilmesi lazım. Şimdi yeni bir hadise daha oldu. CHP’li belediye olmanın suçu. Dün akşam uyku uyumadım üzüntümden; CHP’li belediye olmak bu kadar kötü bir şey mi bilmiyorum. Belediyenin önünden geçen Pençes deresini yapıyoruz. Geçtiğimiz 5 sene Ereğli’yi yöneten AK Parti Belediyesi elini bile oynatmamış burası için. Hükümet desteğini almak suretiyle hiçbir şey yapmadılar. Trafik burada felç durumda. En çok kargaşanın, trafik sıkışıklığının olduğu bir yer. Bu derenin yapılması lazım. Benim zamanımda stadyuma kadar buranın onayı alınmış durumda. Elimde belgeleri. Ama ellerini bile sürmediler. Yan duvarları çöküyor, tabanda kanalizasyon kokuları var. Elif Otel’in orada bile kanalizasyon kokusu var. Buranın yapılması lazımdı, 5 sene yapmadılar, biz geldik, ‘yapalım’ dedik. İmkanlarımızın az olmasına rağmen hemen yan duvarları yaptık. Siyasetçiler şikayet etmişler. Dün Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nden yazı geldi, ‘Dereyi kapatıyorsun, kapatma’ diye. Nasıl uyursun Belediye Başkanı olarak. Yazıktır, günahtır. Kendi kendimizi şikayet ediyoruz. Ben kendime yapmıyorum, ben yürümeyeceğim oralarda. Ereğli halkı yürüyecek. Enerji-Sa’yı devreye soktuk, enerji hatları çöküyordu, yer altına aldırdık, oraları temizledik. Kötü bir şey mi yaptık. Maddi imkansızlıklara rağmen bir şeyler üretmeye çalışıyoruz, engel oluyorsunuz. Gölge etmeyin başka ihsan istemez. Çelme takmayın bize, yazık günahtır Ereğli’ye. Hırsızlık yapmıyorum, arsızlık yapmıyorum ben çalışmaya devam ediyorum. Beni mahkemeye vereceklerse versinler, hodri meydan. Asacak değiller beni. Hırsızlık yapmıyorum, arsızlık yapmıyorum, halkım için, insanlarımız için hizmet yapıyorum.
Aynı şeyi Balıkçı Barınakları konusunda Bozhane’de yapıyorlar. Bu konuda konuşmayacağım. Orası 1994 öncesine dönüyor. Bıraktım, beni hiç ilgilendirmiyor. Lokantaları da kapatsınlar, ne yaparlarsa yapsınlar, ilgilenmiyorum. Orası 94 öncesine dönüyor, o uğraşanlar kına yaksınlar. Görecekler, ben hiç karışmıyorum. Yazık bu Ereğli’ye, günah.”

Yorumlar

Posbıyık, AK Parti'de...

3 Kasım 2020 Salı 19:10

Posbıyık, AK Parti'de...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, Başkan Posbıyık'ın AK Parti Zonguldak Milletvekillerini eleştirmesine karşı çıktı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetimi tarafından karşılanan Başkan Posbıyık’a belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Bozkurt, ziyareti nedeniyle Başkan Posbıyık’a teşekkür etti. AK Parti yönetimine tekrar ‘hayırlı olsun’ diyen Başkan Posbıyık, kent gündemiyle ilgili mesajlar verdi.
“Ortak noktamız Ereğli meselesi”
AK Parti İlçe Başkanlığı görevine seçilen Av.Saffet Bozkurt’un bu görevinde başarılı olacağına inandığını ve birlikte kente güzel hizmetler yapmayı umduklarını anlatan Başkan Posbıyık şunları söyledi: “Ereğli’yi iyi noktaya getirebilmek için davamız, mücadelemiz bir. El ele verip inşallah güzel işler yapmaya çalışacağız. Hepimiz birer partinin mensubuyuz. Ereğli halkının rahat etmesi için, mutlu olması için bizler el ele çalışmak durumundayız. Partilerimiz, anlayışımız farklı olsa da ortak noktamız Ereğli meselesi. Saffet bey çok sevdiğim eski dostumdur. Ben şahidim ki Ereğli sevdalısıdır. Birçok ortak çalışmamız oldu. Mesela Şamlar Okulu’nu hatırlıyorum. Ben belediye olarak bir şeyler yapmaya çalıştım kendisi de cebinden bir şeyler yaptı. Ormanlı’da yaptıklarını biliyorum. Herkese yardım etmeye çalışan, yardım ederken de reklamını yapmayan ilkeli arkadaşımızdır. Siyasette yetkili bir yere geldi. İnşallah birlikte güzel işler yaparız. Ereğli’de çok büyük sıkıntılar var. Bizim bizden başka dostumuz yok. Nedense bizi hep kıskanıyorlar. ERDEMİR’in burada kurulması gerekçe oluyor. Sanki herkes Demir Çelik’ten büyük paralar alıyor ve ERDEMİR Ereğli’ye yetiyor gibi bir anlayıştan dolayı devletten gelen bütün yatırımları, yardımları maalesef Zonguldak, Çaycuma ve Devrek’e gönderiyorlar; açıkça konuşuyorum. Bize bir şey göndermiyorlar. 2016 yılında gelen Havuz Projesi Kilimli’ye gitti. Ereğli’ye yapılmadı. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ereğli hep mağdur oluyor. Bütün siyasi parti ilçe başkanları, hepimiz birbirimizi dinleyerek, doğruları anlatarak Ereğli’ye iyilik yapabileceğimize inanıyorum. Bunun için de diyalog ve iletişim olması gerektiğine inanıyorum.

“Pandemi sürecinde belediyelerde sıkıntıda”
Pandemi sürecinde vatandaşlar gibi belediyelerinde bazı gelirlerini toplayamadığı için sıkıntı yaşadığını ancak maaşları düzenli ödemeye devam ettiklerini ve muhtarların taleplerini yerine getirmeye devam ettiklerini anlatan Posbıyık, AKM’yi bitirildiklerini, halk kafeyi de yakın zamanda hizmete açacaklarını ifade etti. Ofis yolunda balık restoranı yapacaklarını, Dombay Deresi bölgesinde trafiği rahatlatmak için çalışma gerçekleştireceklerini belirten Posbıyık, Kent Meydanı ve atlına katlı otopark yapımı için 60-70 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğunu ve bu parayı bulmak için bir karar vereceklerini vurguladı.
Erdemir ile ilgili sorunları Vali’ye anlattığını ve kendisinden haber beklediklerini aktaran Başkan Posbıyık “Bazıları Halil Posbıyık sustu diyor ya. Vali bey, Devlet sus dediği için sustuk. Ama peşini bırakmayacağız. Ereğli halkının hakkını arıyoruz, demokratik mücadele veriyoruz. Zaten Ereğli’nin en büyük eksiği o. Demokratik haklarımızı korumaktan geri durduğumuz için zaten Ereğli bu noktaya geldi. OYPA’daki işçiler hala daha 22 seneden beri haklarını alamadılar. Maalesef Ereğli’den ne mühendis alıyorlar, ne işçi alıyorlar. Hep dışarıdan getiriyorlar adamları. Fabrika bugün Trabzon’da olsaydı herhalde dışarıdan bir tane adam giremezdi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un devamlı kendilerine yardım ettiğini, Ereğli’ye hizmet etmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini aktaran Posbıyık, fakülte binalarının yapımı konusunda güzel gelişmeler olduğunu dile getirdi.

Bozkurt “Milletvekillerimizle ilgili görüşlerinize katılmıyorum”
Başkan Posbıyık’ın AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar ile diğer milletvekillerini eleştirmesi üzerine AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, bu konudaki görüşlerine katılmadığını, milletvekillerinin Ereğli’ye hizmet noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. Bozkurt konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Ziyaretiniz bizi fazlasıyla onurlandırmıştır. Bizim olduğumuz yerde haklının ve adaletin dışında bir durumun söz konusu olmayacağı çok iyi bilinmeli. Temelinde hukuki, meşruiyet olan, Ereğli’nin ortak menfaatine olan her konuda biz elimizi taşın altına sokacağımızı ifade ettik. Bunun dışındaki durum bizim yönetimimizde AK Parti’de olmayacaktır. Biz kararlarımızı AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bağımsız, hiç kimsenin etkisi altında kalmadan veriyoruz. Yine belediye grubu olarak hiç kimsenin etkisi altında kalmadan özgür hür irademizle kararlarımızı veriyoruz. Burada iradesini ortaya koyabilecek çok nitelikli arkadaşlarımız var. Bizim kimsenin etkisi altında kalma gibi durumumuz söz konusu değil. Ereğli’nin hak ve menfaatine olabilecek, temelinde hukuki meşruiyet olan her türlü tasarrufun yanındayız. Biz milletvekillerimizle birlikte çalışma durumundayız. AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı Milletvekillerinin dışında bir tasarruf üretemez. Milletvekillerimiz de inşallah bundan sonraki süreçte bizimle beraber Ereğli’nin menfaatleri noktasında her türlü tasarrufu yapacaklardır. Bu noktada en azından biz bunun mücadelesini fazlasıyla vereceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Siyaset olmazsa olmazımız değildir. İlla siyasetin içinde olacağız diye kendimizden taviz verecek durumda değiliz. Kimse AK Parti İlçe Teşkilatına yön veremez. Milletvekillerimizle ilgili görüşlerinize katılmıyorum. Vekillerimizin Ereğli menfaatleri dışında hareket edeceklerini düşünmüyorum. Ereğli’nin ortak menfaatlerinde yapılacak her türlü tasarrufta sizlerin yanındayız.”
Başkan Posbıyık daha sonra ziyaretin anısına Bozkurt’a Herkül heykeli hediye etti, birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar