AGD'den gönüllü kan bağışı kampanyası

27 Ekim 2018 Cumartesi 18:35

AGD'den gönüllü kan bağışı kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği ve Türk Kızılay'ının tüm Türkiye'de "Kan'a Kan, Can'a Can" sloganı adı altında vatandaşları kan başına davet etti.

Zonguldak'ta da AGD Zonguldak İl Başkanı Enes Şenol ve Türk Kızılay'ı Zonguldak Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Kan'a Kan, Can'a Can" sloganı altında herkesi Soğuksu'da bulunan kan merkezine davet ederek herkesin kan bağışında bulunmasını istedi. Başkan Şenol yaptığı açıklamada, "Tüm Türkiye'de bugün AGD ve Türk Kızılay'ı olarak 'Kan'a Kan, Can'a Can' sloganı altında kan bağışında bulunuyoruz. Burada bir duyarlılık bir bilinç oluşturmak anlamında bu kampanyaya dahil olmuş oluyoruz. Anadolu Gençlik Derneği Kızılay’la yapmış olduğu protokol çerçevesinde şubeler nezdinde buna dahil oluyor. Bizlerde ye arkadaşlarımızla beraber Kızılay Şubesi’nin yapmış olduğu bu kampanyaya AGD mensupları olarak katılıyoruz, halkımızı da bu kampanyaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Erol Şahin o haberi yalanladı

27 Ekim 2018 Cumartesi 16:37

Erol Şahin o haberi yalanladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları, Esra Alpago ve Ayhan Atay'ın istifa haberleri üzerine Karatrenhaber “İstifaların perde arkası” başlıklı yaptığı haberde başkan yardımcılarının Erol Şahin ile bir araya gelerek yol haritası çizdiklerini ifade etmesi üzerine Şahin, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Bugün Kdz. Ereğli ilçesinde yayın yapan www.karatren.com isimli internet sitesinde “İstifaların perde arkası” başlığı ile yayınlanan haberin içeriğinde yer alan ifadeler tamamen gerçek dışı ve hayal mahsulüdür. Erol Şahin olarak haberde bahsedildiği gibi ne Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları nede belediye meclis üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirmedim. Ayrıca, AK Partili belediye meclis üyelerimizle de ne bir toplantı nede bir görüşme yapmadım. Siyasi hayatım boyunca haberde bahsedilen ve son derece çirkin entrikaların içerisinde bugüne kadar yer almadığım gibi bu günden sonra da yer almayacağımı, beni tanıyan herkes iyi bilir. Adı geçen haber sitesi ve haberi yapan kişinin hangi maksat ve amaç için bu haberi yaptığı haberin tamamı okunduğunda açıkça anlaşılmaktadır. Sonuç itibariyle haberde şahsımla ilgili söylenen tüm ifadeler ve eylemler tamamen yalandır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorumlar

Milli sporcu, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:39

Milli sporcu, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor

Zonguldak’ta milli sporcu Zafer Özmen, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor. Karadeniz’deki balık popülasyonunun önemini vurgulayan Özmen, dinamitle balık avlayanların denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

2015 yılında Türkiye ikinciliği elde eden 27 yaşındaki Serbest Dalış Zıpkınla Balık Avı sporu yapan Zafer Özmen, zıpkınıyla adeta Karadeniz’i keşfediyor. Zıpkınla balık avcılığının önemini vurgulayan Özmen, denetim ve kontrollerin arttırılması durumunda çok sayıda dalgıcın kente gelebileceğini aktardı.
Bu sezon nadir görülen ve ağırlıkları 3 ila 8 kilogram arası değişen Karadeniz levreklerinin yanı sıra torik de avladıklarını belirten milli sporcu, sezonun zıpkıncılar için heyecan ve ümit verici olduğunu dile getirdi.

“Pek tanınmadığı için destek bulamıyoruz”
Serbest dalış zıpkınla balık avı sporunun tanınmadığı gerekçesiyle destek bulamadığını aktaran milli sporcu Zafer Özmen, yarışmalara kendi imkanları ile katıldıklarını vurguladı. Sporun yaygınlaşması amacıyla gençlere de çağrıda bulunan Özmen, “Serbest dalış zıpkınla balık avı sporuyla ilgileniyorum. Türkiye Su Altı Sporları Serbest Dalış Balık Avı kategorisinde 2015 Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğüm var. Boş zamanları denizde geçiriyoruz. Serbest Dalış Zıpkınla Balık Avı pek tanınan bir spor değil. Geride kalan bir spor. Pek desteklenmeyen bir spor. Yarışmalara bile kendi imkanlarımızla gidiyoruz. Pek tanınmadığı için destek bulamıyoruz. Zevkli bir spor. Karadeniz’de balık açısından çeşitliliği geniş. Mevsimine göre levrek, karagöz, taş balığı, torik avlıyoruz. Nadir olarak torik avlıyoruz. Bu spor diğer spor dallarına göre çok farklı. Bu spor yapan kişi sigara ve alkol kullanmaz. Bu spora başladığında bırakamaz, devam ettirir. Genç arkadaşların bu spora başlamasını isterim. Güzel olduğu kadar tehlikeli bir spor. Kurslarını, önlemlerini, eğitimlerini alıp öyle başlamalarını tavsiye ederim. Mevsimine göre balık popülasyonunun ağı çok geniş. Bir nevi Karadeniz’i zıpkınla keşfediyoruz” diye konuştu.

“150 metre ilerimde dinamit patlattılar”
Yasak olmasına rağmen bazı kişilerin dinamit patlattığını ifade eden milli sporcu, unutamadığı bir anısını anlattı. Özmen, “Dinamitçiler yasak olmasına rağmen illegal iş yapıyorlar. Dinamitçi arkadaşlar kayaların tepesine çıkıyor. Balığı yukarıdan görüyor. Dinamit atıp patlatıyor. Kendilerini sakladıkları için göremiyorum. Ben de o sıra dalış yapıyorum. Bir gün 150 metre ilerimde dinamit patlattılar. En kötü orada sıkıntı yaşadım. Kulaklarım epey çınladı. Az daha yakın olsam çok daha farklı şeyler olabilirdi. İlgilenilmesi, denetlenmesi gerekiyor. Bir de zıpkınla balık avı gece yapılması yasak. Balığı uykusunda vuruyorlar. Bunlar denetlenirse dinamitçiler olsun, gece avcıları olsun. Popülasyon daha çok artar” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • 67 ereğli
    1 Kasım 2018 Perşembe 08:40

    Avcı arkadaşların LIMITLER (boy,kilo) dahilinde avlanma sı gerektiği ve avlanınalan balıkların satışının yasak olduğu unutulmamalıdır.

19. Paleontoloji-Stratigrafi çalıştayı başladı

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:22

19. Paleontoloji-Stratigrafi çalıştayı başladı

19. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Konferans Salonunda başladı. 3 sürecek olan çalıştayda, bölgelerin jeolojik ve tarihsel yeraltı zenginliklerinin mercek altına alınacak.

Her yıl Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleşen ve o yörenin jeolojik ve tarihsel yeraltı zenginliklerinin mercek altına alındığı Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayının 19.’uncusu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Konferans Salonunda başladı. Çalıştayın ilk gününde oturum başkanlığını Prof. Dr. Engin Meriç yaptı. Çalıştaya konuşmacı olarak katılan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Genel Jeoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazire Özgen Erdem, UNESCO Küresel Jeoparkların özellikleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Ocakoğlu, Felsefik açıdan Jeolojik Miras ve Türkiye’deki durum, BÜLENT Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Yeşim Büyükmeriç Zonguldak’ın tarihsel jeolojisinin jeopark kapsamında tanıtılması, Mağaracı Engin Zaman ise Zonguldak mağaralarındaki fosiller hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
Çalıştay, gerçekleştirilen sunumların ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Yorumlar

Candan seçim ofisi açtı… Hangi partiden aday?

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:02

Ereğli Haber

Candan seçim ofisi açtı… Hangi partiden aday?

AK Parti Eski Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Seçim ofisini açan Candan’ın MHP’den aday olacağı konuşuluyor.

Ereğli Haber- AK Parti’de 2011-2015 yılları arasında milletvekilliği yapan Prof. Dr. Ercan Candan yerel seçimlerde Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Candan’ın hangi partiden aday olacağını açıklamaması uzun süredir kulislerde dolaşan “MHP’den mi aday oluyor?” sorusunu akıllara getirdi.
2014 yerel seçimlerinde CHP’den transfer ettiği Opr. Dr. Hüseyin Uysal’ı AK Parti’den Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday yapan ve seçimlerin kazanılmasında etkin rol oynayan Candan, 2015 seçimlerinde aday adayı olmasına rağmen AK Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterilmedi. 2015 seçimleri sırasında istediği desteği alamadığı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile ipleri koparan Candan, belediye başkanı adayı olmaya karar verdi.
Milletvekili adayı yapılmadığı için AK Parti’ye de kırgın olduğu bilinen Candan’ın MHP’den aday olacağı konuşuluyor. AK Parti ile MHP’nin yerel seçimlerde ittifak yapmayacak olması Candan’ın MHP’den adaylığını daha da kolaylaştırdı. Candan’ın MHP’de ki tek engeli ise Halil Posbıyık’ın da CHP’den aday gösterilmemesi durumunda MHP’den aday olmayı düşünmesi. Posbıyık’ın CHP’den aday gösterilmemesi durumunda İYİ Parti’yi tercih etmesi Candan’ın elini güçlendirecek.
Candan sosyal medya hesabından Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Değerli Hemşehrilerim; 31 Mart 2019‘da yapılacak yerel seçimlerde Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı olarak Devrim Bulvarındaki Şevket Kalay İş Merkezi (İş Bankası Üzeri) Kat: 2’de seçim ofisimizi açmış bulunmaktayız. Vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür ediyorum. Sizler benim dostum, arkadaşım ve hemşehrilerimsiniz. Desteğinizle, sizlere ve ilçemize hizmet etmek istiyorum.”

Yorumlar
  • Size Oy yok
    31 Ekim 2018 Çarşamba 10:00

    Yaşadığın yere Aday Ol