94 yaşındaki emekli öğretmen hayatını kaybetti

23 Ekim 2019 Çarşamba 16:24

94 yaşındaki emekli öğretmen hayatını kaybetti

Zonguldak'da uzun yıllar öğretmen olarak görev yapan 94 yaşındaki emekli öğretmen Necati Türkan hayatını kaybetti.

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Belen köyünde yaşayan ve Cumhuriyet’in ilk öğretmenlerinden olan emekli öğretmen Necati Türkan yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetti. 1926 yılında dünyaya gelen Türkan, öğretmenlik mesleğine 1946 yılında başlarken 1979 yılında emekli oldu. Türkiye’nin birçok yerinde öğretmenliği yapan Türkan, Zonguldak çevresinde çok sayıda öğrenci yetiştirdi. Necati Türkan'nın cenazesi yarin Belen Köy Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından aile Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Emekli Öğretmen Necati Türkan, 2018 yılında Emekli Öğretmenler gününde Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik ve beraberindekiler Zonguldak’ın en yaşlı öğretmenin ellerini öperek Öğretmenler Günü’nü kutladı. Emekli öğretmen Necati Türkan, ziyaretten dolayı mutluluğu yüzünden okunurken, tüm öğretmenlerin gününü kutladığı görülmüştü.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Emekli , Öğretmen , Hayatını , Kaybetti

Yorumlar

Galatasaray maçını tribünden izleyip hayallerine kavuştular

23 Ekim 2019 Çarşamba 13:38

Galatasaray maçını tribünden izleyip hayallerine kavuştular

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi'ndeki Galatasaray Taraftarlar Derneği, iki engelli taraftarı Galatasaray-Real Madrid maçına götürerek hayallerini gerçekleştirdi.

Karadeniz Ereğli'de yaşayan 13 yaşındaki fiziksel engelli Sühan Gültekin ile 21 yaşındaki Abdulsamet Baştürk, Galatasaray maçını tribünlerden izleme hayallerine kavuştu. İki taraftarın böyle bir hayali olduğunu öğrenen Karadeniz Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Timur Şen ile yönetim kurulu üyeleri harekete geçti. Başkan Timur Şen, yüreği Galatasaray sevdası ile atan iki taraftara Türk Telekom Stadı'nda maç atmosferini yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Şen açıklamasında "Yüreği Galatasaray sevdasıyla çarpan ama bugüne kadar hiç maça gidemeyen Abdulsamet ve Sühan kardeşlerimize ve ailelerine dün akşamki Galatasaray-Real Madrid Şampiyonlar Ligi müsabakasında Karadeniz Ereğli Galatasaray Taraftarları Derneği olarak stadımızdaki maç atmosferini yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük emekleri için değerli Galatasaray Spor Kulübü Yöneticimiz Banu Vahapoğlu Akgün’e ve engelli kardeşlerimizin ulaşımını sağlayan belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.
İki engelli taraftar Galatasaray-Real Madrid maçını izleyerek ilk maç heyecanını yaşadı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Galatasaray , Dernek , Engelli , Taraftar , Hayaller

Yorumlar

EEF'de 'İletişim Uzmanlığı' zirvesi yapıldı

23 Ekim 2019 Çarşamba 13:12

EEF'de 'İletişim Uzmanlığı' zirvesi yapıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Topluluğu’nun organize ettiği, Deneyimsel Tasarım Öğretisi İletişimde Ustalık Zirvesi 21-22 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

İstanbul Deneyimsel Tasarı Öğretisi Enstitüsü’nden gelen 12 kişilik uzman ekip tarafından gerçekleştirilen seminerlere Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Soner Yavuz, dekan yardımcıları, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı ve PDR Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Bilgin, farklı bölümlerden öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve eğitim fakültesi öğrencileri katıldı. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören İki günlük etkinliğin ilk gününde, “Deneyimsel Tasarım Öğretisi Nedir”, “İletişim ve İletişimin Gerçekleri”, “İnsan Tanıma Sanatı”, “Temsil Sistemleri ve Zihinsel Farklılıklar”, Gizemli Zıtlıklar Yasası (GİZZIT) konularında seminerler verildi. Zirvenin ikinci günüde ise; “İkna Stratejileri”, “İletişimde Bedelin Önemi”, “Mutluluk için Beklentinin Önemi”, “İletişimin Boyutları”, “Sahne ve Sunum Teknikleri” konularındaki seminerler ile etkinlik tamamlandı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , İletişim , Ustalık , Zirve , Seminer , Etkinlik

Yorumlar

"Milli araç Filyos'ta üretilsin"

23 Ekim 2019 Çarşamba 12:27

"Milli araç Filyos'ta üretilsin"

Sinop, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Zonguldak, Karabük ve Bolu İlleri Ankara İl Dernekleri - Federasyonlarından oluşan Batı Karadeniz Platformu ve Karadeniz Birliği, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.

Batı Karadeniz Platformu Başkanı Tuncay Gençer, "Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu'na kendisine Batı Karadeniz Platformunun kuruluş gerekçeleri ile öncelikli hedeflerimizi anlattık. Kendisinden platformumuzun ilk hedefi milli aracın Filyos’ta üretilmesine yönelik gerekçelerimizin makul, gerçekçi ve ülkemiz için değerli bir talep olduğu yönünde tepki aldık. İkinci önemli hedefimiz olarak işin tam da muhatabı olan Genel Müdürümüzden Karadeniz Sahil yolunun Samsun’dan Düzce’ye kadar olan kısmının tıpkı bu yolun ilk kısmı, Bolu tüneli vede olduğu gibi, bir gayret ve yüklenme ile bir an önce bitirilmesine çalışılmasını talep ettik. Genel Müdürümüz Zonguldak’ın ülkemizin ilk sanayi kenti olduğunu, ancak giderek zayıfladığını, ihmal edilmiş bir kent görüntüsü verdiğini, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Filyos Vadisini Mega Endüstri Bölgesi ilan ettiğini, Sakarya’dan Düzce’ye uzanan sanayi bölgesinin daha kısa sürede Filyos’a, Kastamonu’ya ve Sinop kadar ulaşabilmesi ve Kardemir ve Erdemir ile birlikte Filyos’ta çelik endüstrisi için yapılması planlanan tesislerle ilerde yapılacak sanayi tesisleri de dikkate alınarak bu bölgenin sanayi bölgesi olabilmesi için yol sorunlarının çok önemli hale geldiğini, yolun Bölge’nin birçok sektörünün canlanmasına da katkı vereceğini, kendilerinin bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi" dedi.
Gençer, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu'na Bölge talebi ve Zonguldak’ın talebi olarak sundukları dosyada yer alan temel soru, konu ve talepleri şu şekilde açıkladı; "Karadeniz otoyolunun daha sonra Sinop’a kadar bağlanan doğu kısmının tamamlanmasıyla gurur duyduk. Karadeniz sahili boyunca Sinop’tan Düzce’ye kadar olan kısma ilişkin bütünlüklü bir proje var mıdır ve mevcut durumda yolun bu kısmının yapım işi hangi aşamadadır? Ne zaman bitirilmesi planlanmaktadır? 2020 Yılında bu yola ayrılmış ödenek varsa yolun ne kadarının bitirilmesine katkı verebilecektir? Kdz Ereğli ve Trabzon’da yapılacağı ifade edilen yatırım vadilerinden basında bahsedilmektedir. Bu vadilerden Kdz. Ereğli’de kurulacak olanıyla ve bunun hakkında sizin Genel Müdürlüğünüze düşen işlerle ilgili gelişmeleri bize anlatır mısınız? 2020 Yılında bu yola ayrılmış ödenek var mıdır? Varsa yatırım planındaki işler hakkında bilgi alabilir miyiz? Ankara-Zonguldak oto yolu uzun yıllardır tamamlanamamıştır. Bu yol aynı zamanda çevre illeri ve Filyos Projesini de ilgilendirmektedir. Bu yolla ilgili olarak bir bitirilme takvimi verebilir misiniz? 2020 Yılında bu yola ayrılmış ödenek yolun ne kadarının tamamlanmasına katkı verebilecektir? Zonguldak’ta diğer illerde olduğu gibi bir çevre yolu bulunmamaktadır. Bu konuda bir çalışma var mıdır?
Düzce – Zonguldak arası yol tamamlanmış durumdadır. Ancak BEÜ Hastanesinin orada gerçekleşen heyelanla bozulan kısımlar vardır. Bu kısım ne zamana kadar tamamlanabilir? Kilimli – Çatalağzı – Muslu – Göbü tüneli karayolunun yakın zamanda ihale edileceğine ilişkin bilgiler edinilmektedir. Bu konuda ve yolun planlanan bitirilme tarihi hakkında bir takvim verebilir misiniz? Türkali – Filyos ve vadiye bağlanacak yol için kamulaştırma çalışmaları hangi aşamadadır, bu kısmın kamulaştırılması ve yolun tamamlanması için bir çalışma planımız var mıdır, varsa nasıldır? 2020 Yılında bu yola ayrılmış ödenek var mıdır? Varsa kamulaştırmanın bitirilmesine ne kadar katkı verebilecektir? Filyos merkezden Filyos Vadisine viyadükle ya da tünelle bir bağlantı yolu yapılacağı yönünde haberler bulunmaktadır. Bu konudaki çalışmalar hakkında bilgi alabilir miyiz? Bartın’ı ve Karabük’ü Filyos Vadisine bağlayacak yol planları olduğundan bahsedilmektedir. Hatta Bartın ile Filyos Vadisi arasında planlanan yolun yapımına başlandığı bilinmektedir. Söz konusu yolun ve Karabük ile Filyos Vadisi arasındaki yolun yapımıyla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz? 2020 Yılında bu yollara ayrılmış ödenekler varsa bu yolların ne kadarının bitirilmesine katkı verebilecektir? Devrek ile Ereğli arasındaki yol çalışması ile ilgili 2020 Yılı için ayrılan ödenek nedir ve bu yolun yüzde kaçının tamamlanmasını sağlayacaktır? Söz konusu yolun bitirilmesi için belirlenen takvim nedir? Bunların dışında Giresun, Çankırı, Sinop ve Karabük derneklerimizin başkanları da bazı sorunlarını dile getirerek taleplerde bulundular."
Talepleri anlatan Platform Başkanı Gençer, "Genel Müdürümüz, karayollarına ilişkin yatırımların ülke genelinde ekonomik sıkıntılar olsa da sürdürüleceğini, taleplerimizi değerlendirmeye aldığını, elinden geleni yapacağını ifade etti. Son ziyaretten büyük bir hüsnü kabulle karşılandığımız ve taleplerimize ellerinden geleni yapacakları yönünde beyanlar aldığımız için memnun kaldık. Bizleri kabulü, misafirperverliği, samimiyeti, değerli açıklamaları ve projelerimize destekleri için 7 ilin Ankara derneklerinin/federasyonlarının oluşturduğu bir platform olan Batı Karadeniz Platformu ve Karadeniz Birliği adına teşekkür edip, selam ve saygılarımızı sunarak ayrıldık" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Karayolları , Sorunlar , Filyos

Yorumlar

Günlük Burç Yorumu 23 Ekim 2019

23 Ekim 2019 Çarşamba 10:53

askmoyra

Günlük Burç Yorumu 23 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Bugün yüksek enerjilerle güne başlayacağız. İyimseriz ve beklentilerimiz yüksek. Ayrıca risk almaya da meyilliyiz. İstek ve hedefler için adım atmaya hevesliyiz ancak gerçekleri göz ardı etmemeliyiz. Öğlene değin olan zaman dilimi eğitim, yolculuk, yabancılarla olan faaliyetler, hukuksal işler adına hareketli geçebilir.

KOÇ; etrafına belli etmemeye çalışsan da gerek ilişkiler, gerekse finansal konuları kurgulamaktan ve sorgulamaktan sıkılmış olabilirsin. Özel hayatın hareketlense de sosyal hayatından istediğin verimi elde edemiyor olman da mümkün. Ekonomik konular ve ortak paralar gündemini oluştururken, tutkularına da yenik düşmemeli, borç ve alçaklarını dengelemelisin.

BOĞA; enerjinin düşük olması, inat edip ayak direttiğin konuları da tetikleyebilir, karşındakilerle iletişimin sert bir üslupla gerçekleşebilir. Güneş’in karşıt burcuna geçmesiyle birlikte, ilişki ve ortaklık konularında hareketlenmeler yaşanabilir. Beklentin ve zaman zaman güven arayışın artarken duygusal dönüşümler içinde olabilirsin.

İKİZLER; bu dönem içinde günlük işlerinde, çalışma alanında ve sağlığında birtakım dönüşümler ve tekrar gözden geçirilmesi gereken durumlar söz konusu olabilir. Bugün gücünün sınırlanmasından hoşlanmayabilir, kendi doğrularının üzerinde ısrarla durabilirsin.  Rekabete açık olabilir ve bu durumdan da keyif alabilirsin.

YENGEÇ; bugün sosyal çevrenden duyduğun birtakım konuşmaları kafana takman, mantığının dışına çıkman mümkün. Sağduyunu kaybetmemeye çalışmalısın. Önümüzdeki dönemde aşk hayatına, çocuklarla ilişkilerine ve amaçlarına odaklanabilir; kimi zaman şanslı ve keyif duyduğun konularla iç içe olabilir, kimi zaman da duygusal konularla ilgilenebilirsin.

ASLAN; burcunda ilerleyen Ay’la kontrolü eline alabilir ve işleri bildiğin gibi yönetebilirsin. Haber trafiğin, yazılı ve sözlü iletişimin artacağından, biraz sivri dilli olman da mümkün. Önümüzdeki dönem aile içi konular gündemine gelirken, aile bağlarını sağlamlaştırabilir, gayrimenkullerle ilgili eski konuları tekrar mercek altına alabilirsin.

BAŞAK; yakınlarınla iletişiminin yoğunlaştığı, sosyal medyayı aktif olarak kullandığın ve daha önce seyahat ettiğin yerlere tekrar gidebilme şansı bulduğun bir döneme giriyorsun. Gün içerisinde geri planda kalmayı tercih edebilirsin. Diğer taraftan maddi ya da manevi konularda baskın karakterli insanlarla çatışma yaşayabilirsin.

TERAZİ; organize olman gereken işlerinin veya günlük rutinlerinin üstesinden kolaylıkla gelebilir, yakınlarına fikir ve önerilerle destek verebilirsin. Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte maddi konular, özellikle borç alacak konuları gündemine yerleşirken, yatırım ya da harcamalarını tekrar revize edebilirsin.

AKREP; üzerinde durduğun ve uzun süredir planladığın konuları ortaya çıkarma vaktinin geldiğini düşünebilirsin. Ayrıca fiziksel ve ruhsal enerjinin yükselmesi, daha cazibeli veya karizmatik olmanı sağlayabilir. Duygusal paylaşımlarında derinlik ve sezgisellik hâkim olabilir. Bugün samimiyetten uzak olan insanlara karşı söylemlerin sertleşebilir.

YAY; bugünden itibaren hayatının daha ağır ilerlediğini düşünebilir, doğru ve yanlışlarını süzgeçten geçirebilir, yaşanmışlıklarını sorgularken plan ve projelerini derinleştirip, harekete geçebilirsin. Büyük çerçeveden bakarak şekillendirmiş olduğun planların gereken takdiri alıyor olsa da içinde yine de bir endişe olması mümkün.

OĞLAK; bu dönem kariyer hedeflerine daha fazla yön vermek isteyebilir, kazancını sosyal çevrende kurduğun iş birliklerinle arttırabilir, gelenekselliğinin dışına çıkarak dönüşüme açık olabilirsin. Gün genelinde var olan finansal koşullarını zorlayarak isteklerinin peşinden gidebilirsin. Fakat senin adına söz söylemek isteyenler karşısında birtakım önlemler almanda fayda var.

KOVA; Güneş, önümüzdeki dönemde kariyerine ve toplum önündeki duruşuna odaklanmanı, hedef ve uzun vadeli planlarının arkasında durmanı desteklerden, fark edilerek görünür olmana da fırsat verebilir. Gün genelinde karşındaki insanların istek ve arzularını önemseyebilir, akşam saatlerinde maddi konular üzerine yoğunlaşabilirsin.

BALIK; vizyonlarının büyüdüğü, görüş ve inançlarının derinleştiği, eğitim, seyahat konuları ve uzaklarla ilgili destekler bulabileceğin bir dönemdesin.  Gün içerisinde dinginlik arayışı içerisindeyken, kariyerinle alakalı çözümlenmesi gereken konuların üstesinden gelebilirsin. Ancak ekonomik konuların askıda kalabilir.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar