80 köye ulaşım sağlanamıyor

7 Ocak 2019 Pazartesi 12:26

80 köye ulaşım sağlanamıyor

Zonguldak'ta 80 köye ulaşım sağlanamıyor. Ekiplerin yol açma çalışmaları aralıksız sürüyor.

Zonguldak il genelinde etkili olan kar yağışı sürüyor. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler de ulaşım sağlanamayan köylerde yol açma çalışmalarını aralıksız sürüyor. Zonguldak Valiliği ise merkez ilçede 8, Kozlu ilçesinde 15, Alaplı ilçesinde 2, Çaycuma ilçesinde 8, Devrek ilçesinde 12, Kdz. Ereğli ilçesinde 33, Gökçebey ilçesinde 2 olmak üzere toplam 80 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu ve yol açma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yorumlar

6 yıl önce maden patlamasında ölen 8 madenci dualarla anıldı

7 Ocak 2019 Pazartesi 12:24

6 yıl önce maden patlamasında ölen 8 madenci dualarla anıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesinde 7 Ocak 2013 tarihinde taşeron şirketin çalıştığı galeride metan gazı patlaması sonucu şehit olan 8 maden işçisi için Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şube Yönetim Kurulu tarafından 7 Ocak 2019 tarihinde düzenlenen törene TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Kararataş, Şube Sekreteri Korhan Boz, Mali Sekreter Bülent Kılıç, Teşkilat Sekreteri Tevfik İncebacak, Amelebirliği Karadon Gelik İşletmesiYönetim Kurulu Üyesi Hakan Yeşil, Amelebirliği Karadon Kilimli İşletme Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Yıldız ve 08-16 vardiyasında işe gidecek olan maden işçileri katıldı.
Anma töreninde Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. GMİS Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak; “Taşeron sisteminin kullanılmasından dolayı meydana gelmiş bir kaza. Ama maalesef belirli bedeller ödendikten sonra acılardan ders alınarak taşeron sistemi yer altı işletmeciliğinden çıkartıldı. İnşallah bundan sonra yeni acılar yaşamayız. Ölen arkadaşlarımıza rahmet yakınlarına ise başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.
8 şehit madenci için okunan kuran, okunan dua ve dağıtılan mevlit şekeri sonrasında maden işçileri ocaklara indiler.

Yorumlar

Bu köpeklerin değeri dudak uçuklatıyor

5 Ocak 2019 Cumartesi 20:44

Bu köpeklerin değeri dudak uçuklatıyor

Zonguldak'ta Anadolu Çobanı köpeklerinin değeri dudak uçuklatıyor. 24 aylık Anadolu Çobanı köpekleri otomobil fiyatına alıcı buluyor.

Kent merkezinde yaşayan 40 yaşındaki Emre Baykal, çocukluğundan beri köpeklerle yaşadığını anlattı. Kangal sevgisinin başka bir ayrıcalık olduğunu belirten Baykal, 14 adet köpeğinin olduğunu ifade etti. Ayağa kalktığında insan boyunu geçen köpekler ise büyük ilgi görüyor. Fiziki anatomisi ile Türkiye'nin en iyi köpeklerinden biri olarak bilinen köpekler, et ve mama ile besleniyor.
Baykal, "İlk başta yavru köpek aldık. Nesillerini çoğaltmaya çalışıyoruz. Şu anda 14 köpeğimiz var. Anadolu Çoban köpekleri epey bir ilgi çekiyorlar. Türkiye'nin hemen hemen her şehrine gönderiyoruz. Yakın zamanda Azerbaycan'a gönderdik. Yavrularının fiyatları 3 bin 500'den başlayıp 5 bine kadar satılıyor. Yetişkinler ise dişiler 5 bin liradan başlayıp 15 bine kadar satılabiliyor. Erkekleri ise 15 binden başlıyor. Bazen sıfır araba fiyatına bile oluyor. Elimizden geldiği kadar bunu sürdüreceğiz. Çünkü bu bizde hobi oldu. Kangal, Anadolu Çobanı Malaklı cinsi köpeklerimiz var" diye konuştu.

Yorumlar

Dev dalgalar arasında ölümüne poz verdiler

5 Ocak 2019 Cumartesi 20:41

Dev dalgalar arasında ölümüne poz verdiler

Zonguldak’ta bir grup genç, fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar arasında poz verdi. Gençlerin tehlikeli davranışları kameralara yansıdı.

Zonguldak'ta kent merkezinde dün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli yağış etkili olmaya başladı. Bazı balıkçı tekneleri limana demirlenirken rüzgarın etkisiyle oluşan dev dalgalar zaman zaman 7 metrelik istinat duvarını aşarak limanın içine girdi.
Saatteki hızı yer yer 75 ila 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Liman Caddesi’ndeki dev dalgalar arasında hatıra pozu vermek isteyen gençlerin tehlikeli davranışları kameralara yansıdı. Adeta ölümüne poz veren gençler, 10 metreyi bulan dev dalgaları arkalarına alarak fotoğraf çektirmeye çalıştı. Oluşan dev dalgalar arasında ıslanmalarına rağmen vazgeçmeyen gençler bir süre daha dalgaların arasında kaldı.
Vatandaşların, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi, kar yağışı veya kar örtüsü olan bölgelerde tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yorumlar

Vekilerden Demirtaş'a övgüler... 'Seni seviyoruz'

4 Ocak 2019 Cuma 21:23

Ereğli Haber

Vekilerden Demirtaş'a övgüler... 'Seni seviyoruz'

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, il, ilçe ve belde başkanları ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek kendisine destek verdi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belde başkanları, kadın ve gençlik kolları va çok sayıda parti yöneticisi ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Demirtaş “Seçimi en farklı şekilde almak istiyoruz”
Milletvekilleri ve AK Partili yöneticileri kapıda karşılayan Başkan Demirtaş ziyarette yaptığı konuşmada önümüzdeki yerel seçimleri çok farklı şekilde almak istediklerini söyledi. Demirtaş konuşmasında “Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, “Değerli il başkanıma, milletvekillerime, ilçe başkanıma, belediye başkanları ve belde belediye başkanlarıma AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapan yönetici arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Beldemize yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Önümüzde yerel seçimler var. Belde başkanımız, yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımızla seçimlere her türlü şekilde hazırız. Yeniden aday gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu seçimi en farklı şekilde almak istiyoruz. Burada yeniden AK Parti bayrağını dikerek, genel iktidarın da gücünden faydalanarak beldemize hizmet etmek istiyoruz. Bu günden Gülüç halkımıza şunu söylüyorum; beldemize güzel hizmetlerimiz olacak. Hedefimiz Gülüç’ü bu günkünden daha modern ve daha güzel bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Yılmaz “AK Parti’yi Gülüç’te zirvenin en üst noktasına taşıyacağız”
Gülüç’ün daha fazla hizmet alması için milletvekillerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını anlatan AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, yerel seçimlerde AK Parti’yi Gülüç’te zirvenin en üst noktasına taşıyacaklarını vurguladı. Yılmaz konuşmasında şunları söyledi; “Başkanımızın da dediği gibi Gülüçümüzü layık olduğu en üst noktaya taşıyacağız. Yatırımlar noktasında siz değerli milletvekillerimizin kapısını çok aşındıracağız, sizlere çok ihtiyacımız olacak. AK Parti’yi burada zirvenin en üst noktasına taşımak için tüm çalışmalarımızı yapıyoruz. Seçim bürolarımızı tuttuk, süreç başlamış gibi yolumuza devam ediyoruz.”

Çakır “Demirtaş’ın katılımı ile partimizin çıtasını daha da yükselttik”
AK Parti Kdz. Ereğli ve belde teşkilatları olarak yerel seçimlere her anlamda hazır olduklarını belirten İlçe Başkanı Fatih Çakır, genel merkezin resmi adaylıkları açıklaması ile birlikte sahaya ineceklerini dile getirdi. Çakır konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gülüç Belediye Başkanımızın katılımları ile partimiz Gülüç’te daha da büyük bir ivme kazandı. El birliği ile daha güzel hizmetler yapacağız. AK Parti’nin hizmet kalitesini getirerek Gülüç’te de çıtayı yükselterek halkımızla buluşturacağız. Gülüç’te olduğu gibi tüm beldelerimizde hazırlığımızı yaptık. Genel merkezimizin adayların isimlerini resmen açıklamasını bekliyoruz. 31 Mart seçimlerinin öncelikle Gülüçümüze ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Tosun “Gökhan başkan yeniden yuvasına dönmüş oldu”
Başkan Demirtaş’ın AK Parti camiasına uzak olmadığını ve yeniden yuvasına dönmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Gülüç’te daha güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi. Tosun konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Vekillerimizin yoğun mesailerinden dolayı Gülüç Belediye Başkanımıza ziyaretimizi bu gün yapıyoruz. Gökhan başkan zaten bizim içimizden birisiydi. Tekrar kendi yuvasına gelmiş oldu. İnşallah AK Parti olarak Gökhan başkanla Gülüç’te daha güzel oy alacağız. Ben bu güzel ve kalabalık karşılamadan dolayı herkese teşekkür ediyorum.”

Uçar “Yeniden aramızda olmanızdan büyük mutluluk duyuyorum”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ise Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın AK Parti camiasından olduğunu belirterek bundan sonra AK Parti camiası olarak kendisinin arkasında olacaklarına vurgu yaptı. Uçar ziyarette yaptığı konuşmasında “Sayın Başkanım hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Yeniden aramızda olmanızdan dolayı büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu camiaya yabancı değilsiniz. Bu camianın içerisinde bir arkadaşımız, kardeşimiz olarak yeni dönemde Gülüç gibi şirin bir beldemizde belediye başkanı olarak hizmet etmek herkese nasip olmaz. İnşallah bundan sonraki süreçte de Gülüç halkımızın size vereceği destekle projelerinizi hayata geçirme konusunda bizlerde AK Parti ailesi olarak arkanızda olacağız. Hep birlikte burada güzel işler yapacağımızı buradan taahhüt ediyoruz. Bizi burada çok coşkulu bir şekilde karşıladınız, şaşırdım bende bir anda. Çok heyecanlı, çok dinamik bir ortam gördüm. Bundan sonra sık sık bir araya gelerek vatandaşlarımızın taleplerini alıp sizlerin projelerini hep birlikte paylaşacağız. Bu yola beraber çıktık, inşallah beraberce devam edeceğiz” dedi.

Türkmen “Gülüç’ü ve seni seviyoruz”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen ise Gökhan Demirtaş’ı Gülüç halkının çok sevdiğini ve kendisinin de çok sevdiğini söyledi. Bundan sonraki süreçte milletvekilleri ve teşkilatlar olarak kendisinin yanında olacaklarını ifade eden Türkmen şunları dile getirdi; “Polat Türkmen; Değerli Gökhan kardeşim seni Gülüç’ü neresinde nasıl olursan ol seviyoruz. Seni Gülüç halkıda seviyor. Herkesin de söylediği gibi zaten AK Parti ailesinin içerisinde bir kardeşimizdin. Değerli belde, ilçe ve il başkanımız vesile oldular, senin de arzunla AK Parti ailesi ile buluşarak daha zevkli, daha şevkli, daha güzel hizmetleri verebilmek adına inşallah birlikte çalışacağız. Seçimler sadece yöresel değildir. Bu seçimlerin çokta önemi var. Bu seçimleri ‘Şurası kar eder, şurası zarar eder’ anlayışı ile hareket eden insanlar ve teşkilatlar olmayacağız. Bizim teşkilatlarımız her zaman canlı. Bu gün de burada bunu gördüm. Bizim teşkilatlarımız bir seçim biter, bir sonrakine hazırlanır. Biz Cumhur ittifakı yaptık. Bunu Cumhurbaşkanımız çok önemsiyor. Bu bir seçim ittifakı değil ülkemizin istikbal ve istiklal meselesidir. Bu bir seçim karı, zararı gibi algılamayın. MHP’li kardeşlerimizde bunu öyle algılamazlar. Çünkü Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli beyde aynı şeyleri söylüyor. O yüzden biz söylemlerimize ve eylemlerimize dikkat edeceğiz. Her parti ülke meselesiyle partim ondan sonra gelir konumundayız şu anda. Önce ülkem, sonra partim gelir zihniyetindeyiz hepimiz. Ben bu vesileyle Gökhan başkanıma tekrar hoş geldin diyorum. Kendisine ekipleriyle beraber başarılar diliyorum. Bizde il ve ilçe yönetimlerimizle birlikte buralarda olacağız. Ülkemizin ve özellikle Zonguldak’ımızın hak ettiği yere gelmesi için hepimiz gayret edeceğiz. Gülüç halkımızın ben sizleri çok sevdiğini izliyorum ve şahit oluyorum. İnşallah bu sevginiz artarak devam eder diye dua ediyorum.”
Yapılan ziyarette açıklamaların ardından Başkan Demirtaş, milletvekilleri ve parti yöneticileri ile bir süre sohbet etti.

Yorumlar