8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı...

4 Ağustos 2017 Cuma 16:47

8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı...

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden ocağında kaynak yapıldığı sırada dumandan etkilenen 8 maden işçisi hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan işçilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesinde meydana geldi. - 700 kotunda kaynak yapıldığı sırada -630 kotunda çalışan 8 maden işçisi dumandan etkilendi. Mesai arkadaşlarının yardımıyla yeryüzüne çıkartılan işçiler, ambulanslarla BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
Hastanede tedavi altına alınan işçiler Bayram Şen, Mehmet İnal, Erol Gökmen, Savaş Güneş, Ceyhun Bozkurt, Ümit Aysal, Ramazan Kocamekik, Yusuf Kasapoğlu'nun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan tedavileri tamamlanan işçiler taburcu oldu. Müessese yetkilileri ve Genel Maden İşçileri Sendikası yetkilileri de hastaneye gelerek madencilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.
Meydana gelen olayla ilgili açıklamalarda bulunan ve madencilerin durumunun iyi olduğunu ifade eden GMİS Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, “Kurumumuza meydana gelen olay günlük çalışma sistemimizdeki günlük olaylardan birisi çok ciddi bir olay değil. -700 kotunda yapılan kaynak çalışması sonucunda -630 çalışan 8 maden işçisi arkadaşımız meydana gelen kaynak dumanından etkilendikleri için kurumuz tarafından tedbir amaçlı üniversite hastanemize gönderildiler. Tedavileri yapılarak taburcu edildiler herhangi bir aksi durum yok. İşçi arkadaşlarımızın sağlık durumları gayet iyi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

madenci , zehirlenme ,

Yorumlar

Gülüç sahiline yakıştı... Demirtaş her şeyi düşünüyor...

3 Ağustos 2017 Perşembe 20:07

Gülüç sahiline yakıştı... Demirtaş her şeyi düşünüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından yapımı devam eden Gülüç Sahili’ne mescit yapıldı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş vatandaşların sahilde ibadetlerini rahatça yapabilmeleri için mescit yaptıklarını söyledi. Demirtaş açıklamasında “Bizim için öncelikli insanların hayat standartlarının yükseltilmesi ve maneviyatıdır. Gülüç’ün yeniden imarı yanında insanlarımızın sosyal aktivitelerinin yükseltilmesi bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu yönde Gülüç halkı için maddi ve manevi yaptığımız çalışmalar tüm hızıyla devam edecektir. Hedefimiz insanlarımıza daha yaşanabilir bir Gülüç sunmak. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Gülüç sahilinde çalışmaların büyük kısmı tamamlanırken, ikinci etap çalışmalarına en kısa sürede başlanacağı belirtildi.

Yorumlar

Abartı egzozlara ceza... Alaplı emniyeti iş başında...

3 Ağustos 2017 Perşembe 15:49

Abartı egzozlara ceza... Alaplı emniyeti iş başında...

Alaplı Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri tarafından, Yalı Caddesi üzerinde, abartılı ses çıkaran egzoz kontrolü ve genel trafik uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada 6 araca işlem yapıldı.

Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, egzoz denetimlerine hız verdi. Alaplı Trafik ekipleri Yalı Caddesi üzerinde APP plaka, abart egzoz ve genel denetimlerini sürdürdü. Yalı cadde üzerinde yapılan denetimler sırasında da araçlar durdurularak hem arandı hem de standart dışı aksesuar takıp takmadıkları kontrol edildi. Trafik ekiplerince gün içerisinde yapılan denetimlerde 30 araç kontrol edildi. Bunlardan kusurlu görülen 6 araca para cezası uygulandı. Ayrıca 1 araç trafikten men edildi.

Etiketler:

egzoz , abartı ,

Yorumlar

"Ereğli’nin ve Zonguldak’ın geleceği parlak”

3 Ağustos 2017 Perşembe 12:59

"Ereğli’nin ve Zonguldak’ın geleceği parlak”

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu ile İl ve İlçe teşkilatı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti. AK Parti Milletvekilleri ziyarette, “Ereğli’de belediyemiz büyük işler yapıyor. Çalışmaları takdir ediyoruz ve yeni çalışmalar noktasında başkanımız ve belediyemizin yanındayız” dediler.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, İl Başkanı Zeki Tosun çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldikleri Kdz. Ereğli’de, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Milletvekilleri Özbakır ve Çaturoğlu’nu Belediye girişinde zabıta mangası eşliğinde karşıladı.
Kdz. Ereğli halkı adına Milletvekillerine ziyaretleri için teşekkür eden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, memnun olduğunu söyledi. Uysal konuşmasında, “Öncelikle ziyaretten duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Sizlerle de paylaştığımız projelerimizin Ankara’da takibi desteğinizi alıyoruz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Bu güne kadar çok sayıda hizmet yaptık. Bu hizmetlerin ve hayata geçen projeler için bir açılış programı organize etme hazırlığındayız. Önümüzdeki günlerde sizleri de ziyaret ederek, bir planlama dâhilinde bu açılışlarımızı yapmak istiyoruz” dedi.
Çaturoğlu: Belediyemiz Büyük İşler Yapıyor
Kdz. Ereğli’nin geleceğinin parlak olduğunu belirten AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, büyük işler yapıldığını ifade etti. Çaturoğlu, “Ereğli’de belediyemiz büyük işler yapıyor. Çalışmaları takdir ediyoruz ve yeni çalışmalar noktasında başkanımız ve belediyemizin yanındayız. Ereğli’yi canlı tutmak konusunda en önemli görev yerel yönetimlere düşüyor. Ülkemizdeki koşullar dikkate alındığında Ereğli de önemli işler gerçekleştiriliyor. Yapılan işler için teşekkür ve tebrik ediyoruz. Ereğli’nin ve Zonguldak’ın geleceği parlak” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olan Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’da yaptığı konuşmada; “Başkanımız izlediğimiz ve gördüğümüz kadarıyla başarılı çalışmalar içinde. İlçenin çehresi değişiyor. Başkanımız bizim başkanımız ona sahip çıkacağız ve destekleyeceğiz. Yerel yönetimler partimizin yüz akıdır. Belediyelerimiz ne kadar başarılı olursa bu durum partimize o kadar olumlu yansıyor. Başkanımızı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyor. Birlik ve beraberlik içindeyiz. Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaretin ardından AK Parti mensupları toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

 

Etiketler:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu , Hüseyin Özbakır , Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal , Fatih Çakır , Zeki Tosun ,

Yorumlar

Çaturoğlu fındık toplantısına katıldı

1 Ağustos 2017 Salı 18:03

Çaturoğlu fındık toplantısına katıldı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 2 milyon kişiyi ilgilendiren “Fındık” konulu istişare toplantısına katıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Geçtiğimiz hafta Cuma günü Fındığın durumunu değerlendirmek ve sorunların çözümü için neler yapılabileceğini istişare etmek üzere; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba başkanlığında 16 İlin Milletvekilleriyle Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde yaklaşık 4 saat süren ve 500 bin üreticiyi dolayısıyla 2 milyon kişiyi ilgilendiren “Fındık” konulu istişare toplantısına katıldı.
Milletvekili Çaturoğlu, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Fındığın yetiştiği tüm illerde üreticilerimizin sorunlarını çok iyi biliyor, yakinen takip ediyor ve üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Bu sebeple fındığın her yönden ele alındığı toplantıda sorunlar ve çözüm önerilerini masaya yatırdık ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Yaptığımız istişare toplantısında fındıkla ilgili görüş ve önerilerimizi de sunma fırsatı bulduk. Bu bağlamda; Tüm zamanlar için geçerli ve kurallarını ihtiva eden fındıkla ilgili Kanunun çıkarılmasını istedik. Hububatta başarı ile uygulanan Lisanslı Depoculuk uygulamasının fındık içinde yaygınlaştırılmasını talep ettik. Bu konu ürün borsalarının gelişmesi açısından da büyük önem arz etmektedir. Alan bazlı fındık destek ödemlerine devam edilmesini istedik. Bununla birlikte tarlasını yenileyen ve ıslah eden üreticilere ilave destek verilmesini önerdik. Fındık üretilen 16 ilde fındık mamulleri ve bu mamullere dayalı (çikolata vb.) ürünlerin teşvik edilmesini önerdik. Fındık alımında tekelleşme iddialarının araştırılmasını talep ettik. Fındıkta rekolte fazlası olduğunda arz fazlasını emecek, rekoltenin az gerçekleştiği yıllarda ise talep fazlasını karşılayacak bir mekanizmaya ihtiyaç olduğunu ve bu mekanizmanın oluşturulması halinde ise rekoltenin yüksek olduğu yıllarda fiyat düşüklüğünün önüne geçilmiş olacağını, rekoltenin az olduğu yıllarda ise talep fazlalığını giderecek ve fındıkta sürdürülebilir fiyat politikasının ortaya konmuş olacağını belirttik. Fındık rekoltesinin bu yıl tüm bölgelerde geçen yıla nazaran yüksek oranda gerçekleşeceği ve bununda fiyatları düşüreceği, dolayısıyla üreticinin zarar etmemesi için 2016 yılında olduğu gibi bu yıl da (TMO) Toprak Mahsulleri Ofisinin mutlaka fındık alımı yapmasının elzem olduğunu ve asgari alım fiyatlarının geçen yılın üstünde gerçekleşmesi gerektiğini ifade ettik. Ayrıca, yıllık fındık rekoltesi Ziraat Odaları, İhracatçı Birlikleri, Fındık Ticaret Borsaları ve Bakanlık tarafından açıklanmakta ve ortaya farkı rakamlar çıkmakta idi. Toplantıda rekoltenin sadece Bakanlık tarafından açıklanması prensip olarak kabul edildi. Alınan prensip kararı ile rekolte konusundaki kafa karışıklığı da ortadan kaldırılmış oldu. Talep ve önerilerimizi dinleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba ise toplantının çok faydalı geçtiğini, Bakanlıklarının ve Hükümetimizin her zaman üreticinin yanında olduğunu ve dolayısıyla fındık üreticilerinin de yanında olacaklarını ifade ettiler. Önerdiğimiz konular üzerinde ise ayrıca bir çalışma yaptıracağını ve sonuçlarının bölge Milletvekilleriyle paylaşacaklarını belirttiler. Bakanlık görevine atanmasının daha ilk haftasına fındık konusunu gündeme getirmesi ve yapmış olduğu istişare toplantısından dolayı Bakanımız Sayın Fakıbaba’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu , Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba ,

Yorumlar