600 aileye gıda yardımında bulundular

13 Mayıs 2020 Çarşamba 11:58

600 aileye gıda yardımında bulundular

AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı, ihtiyaç sahibi 600 aileye Ramazan yardımı yaptı.

AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Yaşar Karacan, Ramazan ayına girmeden başladıkları gıda yardımında, şu ana kadar 600 ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunduklarını ifade ederek, "Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasında katkılarını esirgemeyen, partimizin eski yeni tüm yöneticilerine, Gençlik ve Kadın Kolları başkanlarımız ve yöneticilerimize, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerimize, hayırsever iş insanlarımız ve esnaflarımıza, şahsım ve parti adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Her konuda olduğu gibi, Ramazan ayı vesilesiyle, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığımız yardımda da örnek bir dayanışma sergiledik. Herkes, elinden gelen katkıyı verdi ve 600 ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Bu örnek dayanışmayı bundan sonra da sergileyip, insanlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz " dedi. 

Yorumlar

Evin havalandırmasına yuva yaptılar...

12 Mayıs 2020 Salı 19:27

Evin havalandırmasına yuva yaptılar...

Alaplı İlçesine bağlı Cambazlı Köyünde bir haftadır Eve korku yaşatan esrarengiz çığlık sesinin evin havalandırmasına yavrulayan Baykuş ve yavrularının olduğu ortaya çıktı.

 Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyünde Sami Yalçın ait evde özellikle geceleri çığlık sesini andıran bir ses duyan evde oturanları tedirgin olmaya başladı. Sami Yalçın ve çocukları sesin nereden geldiğini bulmak için evin içerisini ve çevresini arasalar da bulamadılar. 
Sami Yalçın gece uyudukları sırada çığlık sesinin evin içinden geldiğini anlayınca, havalandırma içini açınca ilginç gerçek ile karşılaştı. Havalandırma içinde 6 baykuş kuşu yavrusunun esrarengiz çığlık sesinin kaynağı olduğu anlaşıldı. 
Ev sahibi Sami Yalçın, Bir hafta önce evde uyumaları esnada çeşitli sesler duyduklarını belirterek, "Önce evin içine baktık bir anlam veremedik. Sonradan havalandırmayı açtığımda 6 tane yavruyu fark ettim. Ardından Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü aradım. Kendileri bu yavruların yeni doğduğunu bir şey yapamayacakları bilgisini bana vererek, Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünü aradılar. Bir geri dönüş olmadı. Tuvaleti kullanamıyoruz. Çocuklarım ve eşim çok korkuyor. Gündüzleri anne baykuş olmuyor, geceleri geliyor. Bizde mübarek ramazanda zarar vermemek için bir şey yapamıyoruz. Çocuklarım ve eşim çığlık sesinden çok korkuyorlar. Her gün sabaha kadar bağırdılar korkmamak elde değil" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ALAPLI , BAYKUŞ , ESRARENGİZ OLAY

Yorumlar

Ereğli Belediyesi 3 su deposu inşasına başladı...

12 Mayıs 2020 Salı 17:48

Ereğli Belediyesi 3 su deposu inşasına başladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi, enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için şehrin 3 ayrı noktasına su deposu inşasına başladı.

 Korona virüs salgınıyla mücadelesini sürdüren Kdz. Ereğli Belediyesi, bir yandan da şehrin ihtiyaç duyduğu yatırımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Belediye, şehrin 3 ayrı noktasına 1 milyon TL yatırım ile 3 adet su deposu inşasına başladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmaları yerinde denetleyerek Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca’dan bilgi aldı.

“Evlerde su kesilmeyecek”

Başkan Posbıyık, çalışmalar tamamlandığında evlerde su kesintilerinin yaşanmayacağını söyledi. Yatırımlara devam ettiklerini anlatan Başkan Posbıyık şu ifadelere yer verdi:“Korona virüsle mücadelemiz sürerken bir yandan da yatırımlara devam ediyoruz. Osmantepe’ye 500 metreküp, Elmatepe İnallı’ya 100 metreküp ve Kestaneci Radar Tepe’ye 500 metreküp 3 adet su deposu yapımına başladık. 1 milyon TL’lik bir yatırım bu. Bu bölgelere hidroforlarla su ihtiyacı sağlandığı için her hangi bir elektrik kesintisinde halkımız su kesintisi yaşıyordu. Su depoları devreye alındığı zaman hidrofor sistemi iptal olacak. Su depomuzda 500 metreküp rezerv su olacağından enerji kesilse dahi halkımız su kesintisi yaşamayacak. Depolarla beraber 1500 metre terfi hattı ve 500 metre depo çıkış hattı yapılacak. Aynı zamanda bölgede içme suyu şebeke hatları tamamen yenilendi. Şimdiden Ereğli halkına hayırlı olsun.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar

Rektör Çufalı'dan Engelliler Haftası mesajı...

12 Mayıs 2020 Salı 15:24

Rektör Çufalı'dan Engelliler Haftası mesajı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

 Rektör Çufalı, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
"Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri “Engelliler Haftası” olarak kabul edildiğinden çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. 
Bu yıl tüm dünyanın içinden geçtiği bu zor günlerde de bugüne değin ülkemizdeki engelli çalışmalarında çok önemli mesafeler kaydedildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engellilerin, üniversitelerimizdeki sayılarının katlanarak artması, toplumumuzun farkındalık düzeyinin yükselmesi, yükseköğretimde çıtanın ve eğitim imkânlarında erişilebilirliğin çok yükseldiği bu dönemi hepimizin görmesi gerekir. Üniversitemiz engelli bireylerin kabul edilen en yüksek düzeyde eğitimi alabilmesi meslek sahibi olmaları yönünde katkı sağlayarak üretken bireyler olarak yaşamlarını devam ettirmeleri yönünde çalışmalarını önümüzdeki dönemlerde de sürdürmeye devam edecektir. 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki “Engelliler Haftası” nın engelli bireylerin karşılaştıkları sorunların çözümü ve onların yaşamlarını kolaylaştırması yönünde bir farkındalık oluşturduğunun bilinciyle engelsiz bir dünyada yaşayabilmek için çaba sarf eden herkesi kutlar, engelli vatandaşlarımıza ve onların ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ÇUFALI

Yorumlar

Özdolap; hemşireler gününü kutladı

12 Mayıs 2020 Salı 15:21

Özdolap; hemşireler gününü kutladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şenay Özdolap Çoban Hemşireler Günü'nü kutladı.

 Uluslararası Hemşireler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan Prof. Dr. Şenay Özdolap Çoban şunları söyledi: “Florence Nightingale'in de doğum günü olduğu bilinen 12 Mayıs tarihi her yıl tüm dünyada Uluslararası Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. 2020 yılı ayrıca Dünya Sağlık Örgütü tarafından Hemşire ve Ebe Yılı ilan edilmiştir. Tüm dünyayı kasıp kavuran corona virüsü salgını Dünyada ve ülkemizde hemşirelerin sağlık profesyonelleri içindeki önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu süreçte kritik rol üstlenen hemşire ve ebelerimize minnetimiz sonsuzdur. Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin her türlü özveri ve gayretle çalışan hemşerilerimizin "Hemşireler Gününü" kutlarım. İyi ki varsınız.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar