6 yaşında kalp krizinden öldü

1 Nisan 2017 Cumartesi 20:22

6 yaşında kalp krizinden öldü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde parkta oynarken kalp krizi geçiren ve ailesi tarafından hastaneye kaldırılan 6 yaşındaki çocuk, yolda hayatını kaybetti.

Olay, Kestaneci Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sibel ve Yener Yıldırım çiftinin iki çocuklarından biri olan 6 yaşındaki Ömer Yıldırım parkta arkadaşları ile oynarken aniden bayılınca ailesine haber verildi. Anne Sibel Yıldırım’ın vefat eden babası Ramis Avşar’ın cenazesinde bulunan aile, çocuk parkına gelerek Ömer Yıldırım’ı özel araçla hastaneye kaldırdı. Kalbi duran Ömer Yıldırım, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Kalp krizi geçirdiği tahmin edilen Ömer Yıldırım dedesinin ardından bir gün sonra aynı mezarlıkta düzenlenen cenaze namazının ardından toprağa verildi.
Vefat eden 6 yaşındaki Ömer’in dayısı İsmail Avşar yeğeninin bir rahatsızlığı bulunmadığını belirterek, “Dün babamın cenazesi vardı, onu defnediyorduk. Saat 17.00 civarında yeğenim parkta oynarken düşüp bayılmış. Çocuğu hastaneye götürmüşler, kalp krizi geçirmiş. Hastanede vefat etti, bu gün toprağa verdik. Bir rahatsızlığı yoktu. Bir anda düşüp kalp krizi geçirmiş, genç yaşta” dedi.
Ölümü şüpheli bulunan 6 yaşındaki çocuğa Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde otopsi yapıldığı ve savcılığın soruşturma başlattığı belirtildi.

Etiketler:

kalp krizi , parkta , öldü ,

Yorumlar

Ereğli'de Süleyman Soylu rüzgarı

1 Nisan 2017 Cumartesi 20:17

Ereğli'de Süleyman Soylu rüzgarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde terörle mücadele ilgili mesajlar vererek, "Bu memlekette bir daha kimse PKK’nın adını anmayacak" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile birlikte Kdz. Ereğli ilçesi Erdemir ofis yolu üzerinde düzenlenen mitinge katıldı. Burada kalabalığa hitap eden Soylu, Türkiye’nin sürekli darbelerle ve terörle terbiye edilmeye çalışılıp ilerlemesinin durdurulmaya çalışıldığını söyledi. Soylu konuşmasında "Bizi terbiye etmeye çalıştılar darbelerle, terörizmle. Bizi anarşizmle, enflasyonla, ekonomik krizlerle, siyasal kaoslarla, kıyafetlerimiz üzerinden, inançlarımız, değerlerimiz üzerinden terbiye etmeye çalıştılar. Kardeşi kardeşe vurdurarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. Bizi 1960 darbesi ile bir başbakanımızı asarak terbiye etmeye çalıştılar. ‘Bu ülkeyi size idare ettirmeyeceğiz’ diyerek bizi terbiye etmeye çalıştılar. Oyla iş başına gelen iktidarları ‘İstediğimiz gibi alaşağı ederiz’ diyerek medya baronları ve medya patronları ile bizi terbiye etmeye çalıştılar. 15 Temmuz’da o haninin, o meczubun, o alçağın verdiği talimatlarla bu ülkede F16’larla, helikopterlerle, tanklarla benim ülkemizin masum insanının üzerine kurşun yağdırarak, bu ülkeyi istila etmeye çalışarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. ‘Bu ülkeyi istediğiniz gibi yönetemezsiniz, bu coğrafyada size istediğinizi yaptırmayız, millet idaresi nedir?’ diye bizi terbiye etmeye çalıştılar. 16 Nisan sadece 18 maddelik bir referandumun adı değildir. 16 Nisan sadece bir anayasa değişikliğinin adı değildir. Bu memleketin üzerine oynanan oyunlara karşı, bizi terbiye etmeye çalışanlara karşı, bu vatanda bizimdir, bu toprak bizimdir diyen o güçlü sesin adıdır" dedi.

"Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız"
Soylu, 7 Haziran’da yüzde 10’un üzerinde oy alan HDP’nin afra ve tafrasından geçmediğini ve "Biz arkamızı YPG’ye, PYD’ye dayadık" diyen HDP’li Figen Yüksekdağ’ın da şimdi arkasını kodeste duvara yasladığını söyledi.
HDP’nin seçim şarkısının çalınmasına ‘Tek millete hayır, tek devlete hayır’ sözleri yer aldığı için izin vermediklerini ifade eden Bakan Soylu, savunma sanayiinde yapılanların Türkiye düşmanlarını çıldırttığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Bir taraftan Altay tankımız, bir taraftan Atak helikopterimiz, bir taraftan Cirit füzemiz, bir taraftan Ayyıldızlı markanın üzerinde olduğu insansız hava aracımız. Bizim adım atmamızı istemiyorlar. Bizim zenginleşmemizi, evlatlarımızın kaliteli bir eğitimle buluşmasını istemiyorlar. Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine, zenginliğine herkes bilsin ki kim kötü düşünürse bu millet, bu devlet onu yanına bırakmaz. Birileri de dedi ki; ‘Biz özerklik ilan edeceğiz.’ Nerede ilan edeceklermiş? Şırnak’ta, Cizre’de. Bir haber vereyim size; dün bunlardan o çok konuşanlardan bir tanesi var ya Şırnak’a, Cizre’ye gitmiş. Esnaf ne yapmış biliyor musunuz? Çay istemiş ‘Bizim sana verilecek çayımız yok’ demişler. Biz geçen hafta Silvan’da, Kulp’ta, Hani’deydik. Binlerce insanımızı ayyıldızlı bayraklarla konuştuk. Onlar dün gitmişler 50-60 kişiyi zor bulmuşlar. ‘Hadi bakalım, devriniz bitti sizin’ demişler. Cizre’de, Nusaybin’de, Muş Varto’da özerklik ilan edeceklermiş. Şu kadar bir cesaretiniz yok mu? Hadi bu gün ‘Özerklik ilan edeceğiz’ deyinde alalım boyunuzun, posunuzun ölçüsünü. Terörle mücadele ediyoruz. Hiç merak etmeyin hiç endişe etmeyin. 6 ay boyunca bu kış evlatlarımızı dağlardan bir adım aşağıya inmediler. Binlerce sığınağı tahribat ettiler. Gabar'da, o Tendürek dağlarında her yerde bizim evlatlarımızı aslanlar gibi onları kovaladılar. Onlar da fare gibi kaçtılar. Sandılar ki istediğimiz gibi borumuzu öttürürüz. Öyle bir şey yok. Öyle istediğin yerde istediğin kişiye halk kurdurmazlar. Bu ülkenin beraberliğini, birliğini kardeşliğin ortadan kaldırabilmek için kimin maşalığını yaptıklarını biliyoruz. Buradan söylüyoruz: bu memlekette bir daha kimse PKK'nın adını anmayacak, anmayacak. Kandil'den it gibi havladığınızı biliyoruz. Oradan baskı kurmaya çalışıp ‘Hayır’ deyin diyorlar. Ey Kandildekiler size sesleniyorum; şu kadar yüreğiniz olmadığınızı alçak uşak olduğunuzu, it gibi oradan havladığınızı biliyoruz. Ama buraya gelecek cesaretiniz de olmadığını da biliyoruz. Az zamanınız kaldı bunu bilesiniz. Hiç merak etmeyin, yüreğiniz öyle bir soğuyacak ki hiç merak etmeyin. HDP bir şarkı yazmış. Şarkıda ‘Tek vatana hayır, tek devlete hayır, tek bayrağa hayır’ diyor. Şırnak ve Ağrı Valiliğimiz ile konuştuk. Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız. Kıyameti koparttılar yasak koyuyorlar. Tek devlete kim hayır diyorsa yasak koyarız biz. Tek bayrağa kim hayır diyorsa yasak koyarız. Bizim terörün belini kırmaya az kaldığı bir zamanda terör örgütünün değirmenine su taşıyorsan ey Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; bu millet bu dünyada da öbür dünyada da bunun hesabını senden sorar."

"2019’da kaybettiklerinde Kılıçdaroğlu’nun arkasına teneke takacaklar"
Konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun her seçimde yenilgi almasına rağmen yerinde durduğunu ve yeni istemde ise böyle bir şeyin mümkün olmayacağını anlatan Soylu "Yeni sistemde seçilemezsen milletvekilliği gidiyor, genel başkanlık gidiyor, ekmek elden su gölden sırça köşklerde gidiyor mu? Derdi ne biliyor musunuz? Alışmış kaybederek devam etmeye. 2019’da kaybettikleri andan itibaren Kılıçdaroğlu’nun arkasına tenekeyi takacaklar ‘Yallah’ diyecekler, yallah. Derdi o" dedi.
Soylu konuşmasının ardından vatandaşların yanına giderek tek tek tokalaştı. Vatandaşların büyük sevgi gösterdiği Bakan Soylu, engelli vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.
Bakan Soylu daha sonra Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Etiketler:

bakan süleyman soylu ,

Yorumlar

İşçiler başkanlarını tezahüratlarla karşıladı

31 Mart 2017 Cuma 23:05

İşçiler başkanlarını tezahüratlarla karşıladı

Sabah kahvaltısını Belen’deki yeni şantiyede çalışanlarıyla birlikte yapan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Temizlik İşleri Şantiyesi’ndeki çalışanlarla da akşam yemeğinde yemekte bir araya geldi.

Şantiyeye girişte,  konfeti, davul-zurna ve alkış ve sloganlarla karşılanan Başkan Uysal, çalışanlarıyla gurur duyduğunu belirtirken, işçiler, ‘En büyük başkan bizim başkan’, ‘Ereğli seninle gurur duyuyor’ sloganı atarken, Başkan Uysal’da bu sloganlara, ‘Ereğli sizlerle gurur duyuyor’ karşılığını verdi.
Başkan Uysal işçilere hitaben yaptığı konuşmada, ‘Arkadaşlar, kardeşlerim. Hep beraber Ereğli’yiz, Hep beraber Türkiye’yiz. Çünkü bizler birlik ve beraberlik içinde olunca, sizde, bizde yol alırız. Sizde işinizi yapacaksanız bizde işimizi yapıp, son sürat beraber yol alacağız, el ele vereceğiz. Gece gündüz, kar-kış demeden daha temiz bir Ereğli için çalışan sizlerle gurur duyuyorum.’ diye konuştu.  
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için işçilere seslenen Başkan Uysal, “Önümüzde 16 Nisan’da halk oylaması var. Cumhurbaşkanlığı halk oylamasında nasıl ve niçin oy kullanacağınızı biliyor musunuz?” diye sorunca işçiler hep bir ağızdan ‘Evet’ diye bağırdı. Bu sözler üzerine Başkan Uysal’da, “Evet dediniz, bu cevap yeterli” dedi.
Başkan Uysal’a Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin bir plaket verirken, yemeğe, Başkan Yardımcıları Esra Alpago, Hüseyin Ağlar, Atilla Bulak ve Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ve müdürlük personeli katıldı.  

 

Etiketler:

ereğli belediyesi , hüseyin uysal , temizlik işçileri ,

Yorumlar

Demirtürk adaylığını açıkladı, kongre ertelendi

31 Mart 2017 Cuma 22:54

Demirtürk adaylığını açıkladı, kongre ertelendi

MHP’nin 2 Nisan’da yapılması planlanan Kdz. Ereğli ilçe kongresi muhalefetin ortak adayı Rahman Demirtürk’ün adaylığını açıkladığı gün ertelendi. Bilindiği üzere İlkay Özdemir’de daha önce Talat Şeker’in kongreyi kazanacağını anlaması üzerine kongreyi ertelettirmiş ancak kaybetmekten kurtulamamıştı.

Ereğli Haber- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında tabanın ortak adayı Rahman Demirtürk yanına eski ilçe başkanlarını da alarak adaylığını açıkladı. Ancak Demirtürk’ün adaylığını açıklamasının üzerinden sadece 2 saat geçtikten sonra iddiaya göre Talat Şeker ilçe seçim kuruluna giderek kongrenin ertelendiğini içeren dilekçesini sundu. Yine iddiaya göre Talat Şeker, MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’dan durumunun kritik olduğunu belirterek kongrenin ertelenmesini talep etti.
Bilindiği üzere Talat Şeker, eski İlçe Başkanı İlkay Özdemir’in karşısına aday olduğunda MHP kongresi ertelenmişti. Kongrenin ertelenmesini o günlerde “Hava muhalefeti” gerekçe gösterilirken, Talat Şeker’in nasıl bir gerekçe göstereceği ise merak ediliyor.
MHP’de tüm delegeleri Talat Şeker yapmasına rağmen Rahman Demirtürk’ün ilçe kongresini kazanmasının neredeyse kesinleşmesi üzerine erteleme kararının alınması manidar bulundu.
Demirtürk’ün adaylığını açıkladığı toplantıya MHP eski Ereğli ilçe başkanları Mehmet Özkanca ve İlkay Özdemir, Ülkü Ocaklarının eski başkanları, MHP’li eski yöneticiler, MHP’de milletvekili ve belediye başkan adayı olmuş isimler ve çok sayıda delege katıldı.
Demirtürk,  patinin ileri gelenlerinin kendisini bu göreve layık görmesi ve yapılan istişareler sonucu aday olmaya karar verdiğini söyledi. Demirtürk konuşmasında “Bu kararı almamdaki en büyük etken ocak başkanlığı, ilçe başkanlığı ve belediye başkan adayı olmuş, partimizde belde teşkilatlarımızda ülkücü hareketin çeşitli görevlerinde bulunmuş kardeşlerimizle, büyüklerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucu bu göreve layık görülmemdir. Adaylığım konuşulmaya başlandıktan sonra gördüm ki, ülkücü hareket içerisinde olumlu yönde büyük bir heyecan oldu. Ülkücü hareketin, yoğun baskılar, çeşitli fitneler ile dağıtılmak, kardeş kavgası çıkarılmak istendiği, zor günlerinde birlik ve beraberliği daha da sağlamlaştırmak adına adaylığım konusunda teşvik edici övgüler aldım. Teşkilatlarımız adına ortak problem olarak görülen kırgınlıkları, dargınlıkları, küskünlükleri ortadan kaldırıp, ülkücü hareketin her ferdini birbiri ile kucaklaştırıp, dağılan, parçalanan, yıpran teşkilatımızı şahlandırıp davamıza, ülkümüze, şehrimize ve ülkemize hizmet etmek görevi ve amacı ile beni bu yolda öncü eden ülkücü iradeye teşekkür ederim. Bütün samimiyetim ile ülkücü camiaya sesleniyorum. Ülkücü camiayı bizimle beraber hareket etmeye çağırıyorum. Biz, güçlü bir aileyiz. Biz, bütün sorunları güven, ilgi, beceri ve hatta ülkücü camianın verdiği teşkilat anlayışı ile aşacağız. Hazreti Hızır yoldaşımız, Hazreti Ali kılıcımız, Hazreti Ömer adaletimiz, Hazreti Muhammet de şefaatçimiz olsun. Adaylığımız, partimize ve Karadeniz Ereğli’ye hayırlı olsun. Talat benim kardeşimdir. Ben, sürekli yanındayım. Seçimde kazanırız ya da kaybederiz ama biz yine beraberiz. Bu birlik ve beraberliğin olabilmesi için bana ne düşüyor ise yapmaya hazırım. Ben, bir haftadan beri adayım. Bütün yollarda, kendi ile beraber olduğumu söylüyorum. Ben O’nun rakibi değil O’nun ağabeyiyim. O benim kardeşimdir” dedi.
MHP Eski Ereğli ilçe başkanları Mehmet Özkanca’da ülkenin zor günlerden geçtiğini belirterek böylesine önemli bir süreçte MHP’de ki birlik ve beraberliğin önemli olduğunu söyledi.
MHP Eski ilçe başkanlarından İlkay Özdemir’de her iki adaya başarılar dileyip birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
MHP’de Kdz. Ereğli ilçe kongresinin ne zaman yapılacağı henüz netlik kazanmadı.

Etiketler:

ereğli , MHP ,

Yorumlar

Tersanede tekne yandı

31 Mart 2017 Cuma 22:40

Tersanede tekne yandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi tersaneler bölgesinde bir teknede çıkan yangını itfaiye ekipleri söndürdü.

Yangın, Kdz. Ereğli tersaneler bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karada atıl durumda bekleyen teknede akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Tersane yetkililerinin haber vermesi üzerine Ereğli ve Alaplı Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Yangın kısa sürede söndürülürken, soğutma çalışması ise devam ediyor.
Yangında maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Etiketler:

yangın , ereğli , tersane ,

Yorumlar