6 işçi zehirlendi...

5 Haziran 2018 Salı 22:15

6 işçi zehirlendi...

Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde kuyu suyundan zehirlenen 6 işçi hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, ilçeye bağlı Çaydeğirmeni beldesindeki bir inşaat sahasında meydana geldi. İşçilerden Servet K. (36), Aziz S. (34), Mahsum K. (23), Fesih K. (30), Servet E. (30) ile Mahmut K. (28), harç kardıkları sırada kullandıkları kuyu suyunun kokusundan zehirlendiler.
Mide bulantısı ve kusma şikayeti üzerine işçiler inşaat yetkililerinin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri çağrıldığı. İlk müdahaleleri yapılan işçiler sağlık ekipleri tarafından Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

20 yıllık sorun çözülüyor...

5 Haziran 2018 Salı 22:10

20 yıllık sorun çözülüyor...

Alaplı Belediyesi tarafından Yeni Siteler Cami Sokak R Bloklar mevkide başlatılan Çevre düzenleme, peyzaj ve alt yapı çalışmaları ile R Bloklar mevkiindeki 20 yıllık sorun çözüme kavuşmuş olacak.

Alaplı Belediyesi tarafından Yeni Siteler Cami Sokak ‘R’ Bloklar mevkiinde Çevre Düzenleme, Peyzaj ve Alt yapı çalışmaları başlatıldı.
Yağmur suyu kanallarının yetersiz olması nedeniyle sık sık su baskınlarının yaşandığı ve vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığı bölgede başlatılan çalışmalar sona erdiğinde Yeni Siteler Cami Sokak R Bloklar mevkide yaklaşık 20 yıldır yaşanan sorun çözüme kavuşmuş olacak.
Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye Başkanı olarak göreve başladıkları günden itibaren Alaplı’da yıllardır çivi çakılmayan birçok bölgeye hizmet götürdüklerini ifade ederek bu bölgede uzun süredir yaşanan sorunu da yapılan çalışmaların ardından çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Çalışmaları yerinde inceleyen ve bölge sakinlerinin istek ve önerilerini dinleyen Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘ çevre düzenleme, peyzaj, altyapı ve otopark çalışmaları yapılacak olan R Bloklar Mevkiinin çalışmalar tamamlandığında bambaşka bir görünüme kavuşacağını’ ifade etti.

Etiketler:

Alaplı , Nuri Tekin ,

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde ile geldi...

5 Haziran 2018 Salı 22:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde ile geldi...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak mitinginde Türkiye Taşkömürü Kurumu'na yılbaşına kadar bin, yılbaşından sonra 500 olmak üzere 1500 maden işçisi alınacağı müjdesini verdi.

AK Parti'nin Zonguldak mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 16 yılda Zonguldak'a 18 katrilyon yatırım yaptıklarını ifade etti. Eğitim, ulaşım, sağlık, konut yatırımlarını da aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlk olarak hizmetlerimizi sayıyor, yeni dönem için milletimizden yetki istiyoruz. Son 16 yılda Zonguldak'a 18 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde bin 652 yeni derslik inşa ettik. Yükseköğretimde yüksek kapasiteli yurtları üniversite gençliğimizin hizmetine sunduk. Gelecek yıl bin 300 kişilik yeni yurtlar açıyoruz. Zonguldak'a 9'u hastaneden oluşan toplam 17 sağlık tesisi yaptık. 400 yataklı Ereğli Devlet Hastanesi, Zonguldak Kadın Doğum ve Hastalıkları Hastanesi, 100 Yataklı Devrek Devlet Hastanesi bunlardan sadece bazıları. 400 yataklı Atatürk Devlet hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisimizin inşası sürüyor. TOKİ aracılığıyla Zonguldak'a konut projesini hayata geçirdik. 2002 yılına kadar 22 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı. Şimdi bu yol 186 kilometreye çıktı. Yatırım bedeli 6 katrilyon olan 8 yol projemizin inşası ise devam ediyor. Mithatpaşa Tünellerinin de olduğu Zonguldak, Amasra, Cide, Kurucaşile yoludur. Bu projeyi 3 yıl için de tamamen bitireceğiz. Zonguldak-Ereğli-Devrek yolu ile Devrek-Çaycuma ayrımı Zonguldak yolunu da 3 yıl içinde bitireceğiz. Irmak-Karabük-Zonguldak demiryolunu rehabilite ettik. Bölge için yapmayı planladığımız bir diğer demiryolu hattı ise Adapazarı, Karasu, Akçakoca, Ereğli, Bartın demiryolu projesidir. Filyos Limanı alt yapı inşaatında yarıya geldik" diye konuştu.
"Türkiye'nin 3. büyük limanı Filyos Limanı"
Filyos Limanı'ndaki alt yapı çalışmalarını da aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin üçüncü büyük limanı olan Filyos Limanı ile kombine taşımacılıkta hizmet verecek bir tesise kavuşuyoruz. Tüm Karadeniz'in ana ihracat merkezi olacak. Alt yapı yatırım bedeli 676 trilyon. Bu projenin alt yapı inşaatını 2020'de tamamlıyoruz. Zonguldak şehir merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için içme suyu tüneli ve kanalını inşa ederek kent merkezine içme suyunu temin ettik. Ereğli ve yerleşim yerlerinin içme suyunu kökten çözdük. Alaplı'da da içme suyu çalışmaları oldu. 61 yerleşim yerini taşkınlardan koruduk. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleriyle topraklarını korumak için 21 adet taşkın koruma çalışmalarımız oldu. 400 trilyon çiftçilerimize tarımsal destek verdik. Son 16 yılda İş-Kur kanalıyla 35 bin kardeşimiz işe yerleştirildi. İnşallah bu yılsonuna kadar TTK'ya bin kişi alacağız. Önümüzdeki yılda buna 500 ilavemiz olacak. Demek ki toplamda bin 500. Mekanize sisteme geçtiğimiz için bunlar olacak. Zonguldak'a verdiğimiz 660 trilyon tutarındaki teşviklerden toplam 219 bin işverenimiz ve sigortalımız yararlandı. Şimdi ben diyorum ki şu kalan 19 günde kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" ifadelerine yer verdi.
"Hazineye devredilen araziyi Millet Bahçesi'ne dönüştüreceğiz"
Zonguldak'a TTK'dan Hazine'ye devredilen 150 dönümlük araziyi Millet Bahçesi'ne dönüştüreceklerini vurgulayan Erdoğan, "Bugün gelirken elimiz boş gelmedik. Ülkemizin farklı bölgelerine millet bahçeleri kazandırıyoruz. Burada neresi uygun? Cami yapıyoruz ya. Camiyi bizzat takip ediyorum. Muhteşem bir cami yapılıyor. Caminin hemen yanı başında TTK'ya hazineye devredilmiş 150 dönümlük arazi var. Orayı millet bahçesine dönüştüreceğiz. Denizin kenarında böyle bir millet bahçesi. Alacaksınız çocukları yanınıza, çocuklarla beraber yatın yuvarlanın. Bunun tadına doyum olur mu? Bizim de Zonguldak'ta millet bahçemiz var. Biz bugüne kadar hep ülkemiz ve geleceğimiz için çalıştık. 16 yılda ülkeyi tarihinin en büyük hizmetleriyle buluşturduk. Karşılaştığımız tüm badireleri de sizlerin desteği ile aştık. Kurulan tuzakları sizlerin tuzakları ile aştık. 3-5 günlük menfaat için birilerine peşkeş çekmedik. Kalbi milletiyle bir çarpan milletiyle aynı yürüyen hiçbir siyasetçiyi yolundan saptıramaz. 15 Temmuz'da saptırdı mı? Sizlere bir çağrı yaptık. Hepiniz meydanlara döküldünüz. Siz F-16'ların karşısında dik durdunuz. O korkaklar var ya korkalar, Pensilvanya'da var ya. Onun yanından gidenler var ya. Onlar zafer anıtı dikemez. Zafer anıtını millet diker. 16 yıldır hep 'Bize Allah, bize millet yeter' dedik. Önümüzdeki dönem için de aynı şeyleri söylüyoruz. Zorlu yolculuğumuzda bize millet yeter, bize Zonguldak yeter" diye ifade etti.

Etiketler:

Recep Tayyip Erdoğan , Zonguldak , işçi müjdesi ,

Yorumlar
 • Vatan sever
  6 Haziran 2018 Çarşamba 06:00

  2010 da 4000 işçi alacaz diyen akepe 3500 işçi çıkardılar şimdi 1500 işçi alacaz diyen akepe 1200 işçi çıkarır demedi deme

Butik Yazıcıoğlu İnstegram ve whatsap'tan satışa başladı...

5 Haziran 2018 Salı 18:47

Butik Yazıcıoğlu İnstegram ve whatsap'tan satışa başladı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde hizmet veren ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan,’Butik Yazıcıoğlu’nun ınsegram hesabı ve WhatsApp üzerinden sipariş alarak satışlara başladığı bildirildi.

Müftü Mahallesi Yüzbaşı izzet Dura Sokak’ta hizmet veren ,’Butik Yazıcıoğlu’ hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek İnsegram ve WhatsApp üzerinden sipariş almaya başladı. Butik Yazıcıoğlu sahibi Büşra Yazıcıoğlu yaptığı açıklamada,Dükkan satışlarımızın yanı sıra , hizmeti müşterilerimizin ayağına getirmek için, ‘yazicioglubutik’ ınsegram hesabı üzerinden ve 549 467 01 01’nolu WhatsApp hattımızdan sipariş alarak satışlara başladık, Müşterilerimize ,kapıda ödeme, kredi kartı-havale-EFT, iade ve 3 gün içerisinde değişim imkânı sağıyoruz ”dedi.

Yorumlar

Kandilli'de ki maden ocağı ihaleye çıkıyor

4 Haziran 2018 Pazartesi 16:12

Ereğli Haber

Kandilli'de ki maden ocağı ihaleye çıkıyor

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Hema tarafından işletilmekte iken 2014 yılında üretim durdurma kararı alınan Armutçuk Alacaağzı Maden Ocağının ihalesi 06 Haziran 2018 Çarşamba günü yapılacağını belirtti.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “malumları olduğu üzere TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı Alacaağzı maden ocağı rödevans yoluyla HEMA tarafından işletilmekte iken HEMA 2014 yılında üretim durdurma kararı almıştı. Atıl vaziyette bulunan ocağın tekrar işletilmesi, ekonomiye kazandırılması ve istihdama katkı sağlaması için girişimlerimiz sonucunda Armutçuk Alacaağzı Maden Ocağının ihalesi 06 Haziran 2018 Çarşamba günü yapılacaktır.
Bu ocak tekrar işletilmeye başlandığında bölgemizde yaklaşık 700-800 kişi istihdam edilmiş olacaktır. İhalenin ve sonucunun ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar
 • samet
  5 Haziran 2018 Salı 13:49

  işveren hema bedava verılsın bende işçi çalıştıracak devlet bunu görmelı sivil toplum örgütlerı iş başına iş iş sahası hema bu işi biliyor

 • İsmail
  5 Haziran 2018 Salı 12:23

  Yanlış oranında şeker fabrikaları gibi satılması lazım sizin işiniz bu