6 iş yerine ceza kesildi...

21 Kasım 2019 Perşembe 16:56

6 iş yerine ceza kesildi...

Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri simit fırınları, lokanta ve pastanelere denetim yaptı. 6 iş yerine ceza kesildi.

 Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde bulunan simit fırınları lokanta ve pastaneler denetledi. Yapılan denetim ve kontrollerde Kabahatler Kanunu uyarınca 6 işletmeye umumi temizlik ve hijyen kurallarına uymamasından dolayı, 1 işletmeye çevreyi kirlettiğinden 320 TL toplamda 2 bin 240 TL idari para cezası uygulandı. 
Zabıta ekipleri denetim denetimlerde iş yerlerine denetimlerin sürekli devam edeceğini ifade ederek kurallara uymaları ve riayet göstermeleri gerektiği konusunda işletme sahiplerine uyarı ve ikazlarda bulundu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , zabıta , simit fırınları , lokanta , pastane , denetim , iş yeri , ceza kesildi

Yorumlar

Öğretmenlere yönelik 3 günlük seminerler başladı...

21 Kasım 2019 Perşembe 13:49

 Öğretmenlere yönelik 3 günlük seminerler başladı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde okul ve kurumlarda görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile imam hatip liseleri ve ortaokullarındaki meslek dersleri öğretmenlerine yönelik 3 gün boyunca sürecek olan seminerler başladı.

 Bu kapsamda seminerlerin ilki Tahir Karauğuz Konferans Salonunda dün Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Seminerde konuşan Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Seyfullah Kara, öğretmenlere mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanında bilgiler verdi. Seminerin ikinci oturumunda, dersin işlenişi ve öğrencilere yaklaşımlarla ilgili yöntemler ele alınarak öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunuldu. 
Seminerlerin ikincisi 21 Kasım Perşembe Saat: 9.30-12.00'da Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ahmet Zengin Konferans Salonunda, seminerlerin sonuncusu ise 22 Kasım Cuma Saat: 9.30-12.00'da Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İl Sporcu Fabrikası Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , MEB , öğretmenlere yönelik seminer

Yorumlar

Halatla kuyuya indi...

21 Kasım 2019 Perşembe 13:33

Halatla kuyuya indi...

Zonguldak'ta atletizm antrenörü olarak görev yapan 33 yaşındaki Özgür Duman, 2,5 metre derinliğindeki kuyuya düşerek soğuktan donmak üzere olan yavru kediyi kurtardı.

 Zonguldak'ın Fener semtinde bulunan Karaelmas Kemal Köksal Stadyumundaki kapalı tribünleri sağlamlaştırmak için yapılan kuyuya yavru kedi düştü. 2,5 metre derinliğindeki kuyudan çıkmayı başaramayan kedinin sesini stadyumda antrenman yaptıran atletizm antrenörü Özgür Duman duydu. Hemen kedinin yardımına koşan Duman, halat yardımıyla kuyuya inerek yavru kediyi kurtardı. Ardından soğuktan donmak üzere olan yavru kediye yemek veren Duman, kediyi sahiplenerek evine götürdü. Atletizm antrenörü Özgür Duman'ın bu anlamlı hareketi mesai arkadaşları ve sporcular tarafından büyük alkış aldı. 
Atletizm antrenörü Özgür Duman, ''Çocuklarla antrenman esnasında yavru kedi sesi geldiğini fark ettim. Kapalı tribünlerin oraya gittiğimizde 2,5 metrelik kuyuya yavru kedi düştüğünü gördük. Şu an kurtardık onu. Bayağı dar bir bölümdü. Artık onu bırakmayacağız onu sahiplendik'' dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , atletizm antrenörü , Özgür Duman , kuyu , yavru kedi , kurtardı

Yorumlar

Erdemir Genel Müdürü Oral çocuklarla buluştu...

21 Kasım 2019 Perşembe 09:43

Erdemir Genel Müdürü Oral çocuklarla buluştu...

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklara yönelik etkinlik düzenledi.

 Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Erdemir’in yine küçük konukları vardı. Erdemir çalışanlarının çocukları, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yapılan organizasyonla anne ve babalarının iş yerlerini gezdi. Ayrıca bu özel gün dolayısıyla Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Erdemir Kreşi’ndeki miniklerle bir araya geldi. 
Erdemir, çalışanlarının 7-15 yaş arasındaki çocuklarına yönelik üçüncü etkinliğini 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde 20 çocuğun katılımıyla gerçekleştirdi. Erdemir Kültür Merkezi’nde tanıtım filmini ve iş güvenliği konusundaki bilgilendirme sunumunu izleyen çocuklar, güvenlik kamerası ekranlarından üretim tesislerini izledi. Gezi, çocukların fabrika sahasını otobüsle gezdikten sonra geldikleri itfaiye yöneticiliğinde kendileri için hazırlanmış hediyelerin verilmesiyle son buldu. 
Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Erdemir Kreşi’ndeki miniklerle de bir araya geldi. Bir süre onlarla vakit geçirerek oyunlar oynayan Oral, hediyeleriyle miniklerin yüzlerini güldürdü. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü , Erdemir , etkinlik

Yorumlar

Kadınlardan yeni sezon ürünlerine yoğun ilgi...

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:36

Kadınlardan yeni sezon ürünlerine yoğun ilgi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Pazar günleri de dahil haftanın yedi günü hizmet veren bayan giyiminin önde gelen firmalarından Yazıcıoğlu Butik; yeni sezon ürünlerini düzenlediği kokteyl ile tanıttı.

 

Yazıcıoğlu Butik mağazasında düzenlenen kokteyle katılım yoğun oldu. Kokteyle katılanlar yeni sezon ürünlerinin özellikleri, fiyatları ve sürpriz indirimleri hakkında Yazıcıoğlu Butik sahibi Büşra Yazıcıoğlu’ndan bilgi aldı. “Herkesten önce siz görün, siz giyin” sloganı ile düzenlenen kokteylde konuşan Yazıcıoğlu Butik sahibi Büşra Yazıcıoğlu, kokteyle katılan herkese çok teşekkür etti. Yazıcıoğlu konuşamasında,” Sonbahar-Kış sezonu ürünlerimizi, düzenlediğimiz kokteyl ile bölge halkımızın beğenisine sunduk. Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta bulunan mağazamızda verdiğimiz kokteyle, tarzına ve giyimine önem veren herkesi davet ettik. Katılım oldukça güzeldi, bu kapsamda önem verip ziyaret eden ve bizlere vaktini ayıran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca kokteylimizi düzenlediğimiz 20 Kasım Çarşamba gününden itibaren 24 Kasım da dahil, ‘Sezon sonu değil, sezon başı indirimi’ sloganımızla tüm ürünlerimizde yüzde 25 indirim uygulayacağız. Bu vesile ile tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tarzını önemseyen giyim severleri mağazamıza bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Butik Yazcıoğlu , yenisezon , ürün , açılış , davet , kokteyl

Yorumlar