589 nüfuslu köy karantinaya alındı

23 Ekim 2020 Cuma 11:36

589 nüfuslu köy karantinaya alındı

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Yeşil köy, 17 evde, toplam 23 kişide korona virüs tespit edilmesi üzerine köy karantinaya alındı. 14 gün karantinada olacak olan köye giriş çıkışlar yasaklandı.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak’ın Gökçebey İlçesine bağlı Gökçebey'e bağlı, 589 nüfuslu Yeşil köyde, 17 evde yaşayan 23 kişinin korona virüs testi pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, köyde yaptığı filyasyon çalışmasının ardından 75 kişinin de korona virüse yakalananlarla temaslı olduğunu tespit etti. Yapılan çalışmaların ardından jandarma ekipleri tarafından köyün girişi kapatılarak giriş ve çıkışlar 14 gün boyunca yasaklandı.
Mahalle sakinlerinden Selahattin Kütükçü, "Bu mahallede çok yok. Diğer mahallede çok. Bizlere test yapılmadı. 14 gün karantinaya alındık” şeklinde konuştu.
Köy giriş ve çıkışları da jandarma ekiplerince bariyerlerle kapatılırken Jandarma, köyün giriş ve çıkışlarına uyarı levhası asarak köy 14 gün boyunca giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Yorumlar

Gülüç can kurtarmak için kan verdi...

22 Ekim 2020 Perşembe 18:28

Gülüç can kurtarmak için kan verdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından Kdz. Ereğli Kızılay Derneği işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş pandemi döneminde kan ihtiyacına daha fazla ihtiyaç duyulduğunu dikkate alarak beldede kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi. Kdz. Ereğli Kızılay Derneği ve Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ile birlikte düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılımın memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Demirtaş “Covid-19 salgını sürecinde bağışçı sayısının azalması nedeniyle zaman zaman kan stoklarında düşüşler yaşandığını biliyoruz. Bizde Zonguldak Kızılay Kan Merkezi’ne destek olmak amacıyla Kdz. Ereğli Kızılay Derneği ile birlikte kan bağışı kampanyası düzenledik. Kampanyaya destek veren belediye personelimiz, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, iş adamlarımız ve esnaflarımız olmak üzere tüm Gülüç halkına teşekkür ediyorum. Ayrıca Zonguldak Kızılay Kan Merkezi çalışanları ile Kdz. Ereğli Kızılay Derneği Başkanı Yaşar Ciğer ile yönetimine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kdz. Ereğli Kızılay Derneği Başkanı Yaşar Ciğer ise duyarlı davranışından dolayı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş ile kampanyaya katılarak kan bağışında bulunan herkese teşekkür etti. Başkan Ciğer, Gülüç’te ilk kez kan bağışı kampanyası düzenlemelerine rağmen yaşanan yoğun katılımın kendilerine fazlasıyla mutlu ettiğini söyledi.

Yorumlar

OSB ve fabrikalara denetim

22 Ekim 2020 Perşembe 16:19

OSB ve fabrikalara denetim

Zonguldak Valiliği denetim ekipleri 48 ekiple Organize Sanayi Bölgeleri, fabrika, işletme yerleri ve personel servisleri gibi yerleri denetledi.

Zonguldak Valiliği denetim ekipleri 7 günde 48 ekiple Organize Sanayi Bölgeleri, fabrika, işletme yerleri ve personel servisleri gibi yerleri denetledi. Denetimlerde 17 OSB, 17 fabrika, işletme ve 202 personel servisi denetlendi. Zonguldak Valiliği tarafından yapılan denetimde, 4 fabrikaya uyarı yapılırken herhangi bir cezai işlem uygulanmadı.

Yorumlar

Posbıyık, uzaktan eğitim sınıfını ziyarette bulundu

22 Ekim 2020 Perşembe 14:06

Posbıyık, uzaktan eğitim sınıfını ziyarette bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediye başkanı Halil Posbıyık, öğrencilerin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri için Cumhuriyet Halk Evleri’nde oluşturulan bilgisayar sınıfını ziyaret etti, öğrencilere başarılar diledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, uzaktan eğitime katkı vermek için Cumhuriyet Halk Evleri’ndeki bilgisayar sınıflarını, bilgisayarı ve interneti olmayan çocuklara tahsis etti. Başkan Posbıyık, burada derslerini takip eden öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi. Öğrencilere kırtasiye seti hediye etti.
Tableti, internet erişimi ve bilgisayarı olmayan çocuklar için 100 adet tablet alarak, dağıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vereceklerini ifade eden Başkan Posbıyık, şunları söyledi:
“Uzaktan eğitim konusunda ülkemizde bir takım sıkıntılar var. Onun için hayırseverler, belediyeler, dernekler, vakıflar ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Biz Ereğli Belediyesi olarak 1 ay önce hazırlığımızı yaptık. Uzaktan eğitime destek için bu bölgedeki öğrencileri buraya davet ettik. Bilgisayarlarımızı ayarladık, Halk Evleri’nde bir sınıf oluşturduk. Şu anda 6-7 öğrencimiz var. Devamının geleceğini tahmin ediyoruz. Masalarımız, bilgisayarlarımız hazır.
Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlıkla anlaşmamız var. 100 tablet vereceğiz. Prosedürlerin tamamlanmasını bekliyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 100 tableti verdikten sonra onlar tableti olmayan yerlere bu dağıtımları yapacak. Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bu konuda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gelen talebe göre buraya yeni bilgisayarlar da koyabiliriz.”
Başkan Posbıyık, daha sonra öğrencilere, içinde kırtasiye malzemelerinin yer aldığı çantalar hediye etti.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi halı saha çalışmalarını başlattı

22 Ekim 2020 Perşembe 14:01

Kdz. Ereğli Belediyesi halı saha çalışmalarını başlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediye başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Halk Evi yanında, Murtaza ve Abalı bölgesi gençlerinin taleplerini yerine getirerek halı saha yapım çalışmalarını başlattı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Murtaza Mahallesi’nde bulunan merkez Cumhuriyet Halk Evi yanında yapımına başlanan halı saha çalışmalarını yerinde takip etti.
Bölgedeki gençlerin taleplerini yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Posbıyık, şu açıklamada bulundu:
“Bu bölgede yaşayan Meclis üyelerimizden Yılmaz Partlak ve Yahya Çakır konuyu dile getirdiler. Benim de mahallem burası. Bölgedeki gençler ile birlikte geldiler. ‘Halı sahaya ihtiyacımız var’ dediler. Biz de gençlerimizin taleplerini yerine getirdik. Bir süredir çalışıyoruz. İnşaatımız hızla devam ediyor ve bu mahallede olan gençler belli saatlerde burada ücretsiz, para almadan maçlarını yapabilecekler.”

Yorumlar