46 ÜLKEYE UÇUŞLAR DURDURULDU...

21 Mart 2020 Cumartesi 15:08

46 ÜLKEYE UÇUŞLAR DURDURULDU...

Korona virüs önlemleri kapsamında daha önce alınan kararla 22 ülkeye uçuş kısıtlaması getirilmişti. Bu kapsamda listeye yeni ülkeler eklendi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yaptığı açıklamayla Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına göre 22 ülkeye ilave olarak 46 ülkeye daha uçuşların durdurulduğunu duyurdu.

 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına göre, 21 Mart 2020 saat 17.00 itibariyle ülkemiz tarafından uçuşların durdurulduğu 22 ülkeye ilave olarak 46 ülkeye daha uçuşlar durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , SHGM

Yorumlar

Suni teneffüs yaparak son anda ölümden kurtardı...

21 Mart 2020 Cumartesi 14:44

Suni teneffüs yaparak son anda ölümden kurtardı...

Zonguldak’ta güvenlik görevlisi yerde cansız yatan yavru kediyi kalp masajı ve suni teneffüs yaparak son anda ölümden kurtardı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan 41 yaşındaki Erkan Gonca, kampüs içinde devriye atarken yolda cansız yatan bir yavru kedi gördü. Soğuktan ve açıklıktan ölmek üzere olan yavru kediyi nöbet kulübesine getirerek kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Verdiği nefesle hayata dönen yavru kedi ismini “Kader” koyarak sahiplenerek evine aldı. 
Başından geçen olayı anlatan güvenlik görevlisi Erkan Gonca, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde güvenlik görevlisiyim. Dün soğuk bir hava vardı ve yağmur yağıyordu. Yağmurda rutin devriyemi atarken yolda kediyi gördüm cansız yatıyordu çaresizdi. Hemen apar topar nöbet kulübesine getirdim kalp masajı ve suni teneffüs yaptım. Yaşamıyordu tekrar hayata döndürmek için varımı yoğumu ortaya koydum ve bu canımızı yaşattım. Çok mutluyum bir can kurtardık. Ben iyi bir hayvan severim hayvanlara yapılan eziyetleri şiddetle kınıyorum. Bu tür olayların yaşanmaması için ve örnek olması için bütün Türkiye’ye göstermek istiyorum” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken ödenecek!

21 Mart 2020 Cumartesi 14:37

Emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken ödenecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Emeklilere, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyesini nisan ayında vereceğiz" dedi.

 Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenecek bin lira ikramiyenin nisan ayında verileceğini bildirdi. Bakan Selçuk, yeni korona virüsün Etkileri ile Mücadele Paketi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta açıklandığını anımsattı. Paketin çalışma hayatının tüm taraflarının yanı sıra emeklilere yönelik de tedbirler içerdiğini belirten Selçuk, bu kapsamda en düşük emekli aylığının 1500 liraya yükseltildiğini vurguladı. Emeklilerin aylıklarını nisan ayı itibarıyla ödemeyi planladıklarını bildiren Bakan Selçuk, kamu bankalarının yeni korona virüs riskine karşı 76 yaş üzeri emeklilerin istemeleri halinde ödemelerini evlerinde yapabileceğini söyledi.

Emeklilere 2018'den itibaren dini bayramlarda bin lira ikramiye vermeye başladıklarını da hatırlatan Selçuk, "Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini nisan ayında vereceğiz." dedi. Bakan Selçuk, bu süreci takip ederek ihtiyaç oldukça tüm kesimleri ilgilendiren tedbir ve destekler almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ikramiye

Yorumlar

Şoförler ve Otomobilciler Odası virüse karşı önlem aldı!

21 Mart 2020 Cumartesi 14:21

Şoförler ve Otomobilciler Odası virüse karşı önlem aldı!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası korona virüs nedeniyle araçları ilaçlama çalışması yaptı.

 Çaycuma'da korona virüs nedeniyle önlemler alınmaya devam ediyor. Şoförler ve Otomobilciler Odası, iki gün sürecek olan üyelerine ve ticari araçları ilaçlamaya başladı. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Barbaros Uçar, "Elimizden geldiği kadarıyla üyelerimize, çalışan ticari araçlarımıza oda olarak tüm imkanları sunmaya çalışıyoruz. Bu sadece bizimle olmuyor, herkesin bu şekilde uygulamalar yapması gerekiyor.Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak ilk dezenfeksiyon uygulamasını bugün ve yarın yapacağız. Bu virüs karşısında herkesin duyarlı bir vatandaş olmasını bekliyorum." dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , korona virüs , dezenfekte

Yorumlar

GMİS: “Tüm gelişmeleri büyük bir dikkatle takip ediyoruz”

21 Mart 2020 Cumartesi 12:12

GMİS: “Tüm gelişmeleri büyük bir dikkatle takip ediyoruz”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanlar Kurulu, “Korona virüs” gündemiyle GMİS Genel Merkezi’nde toplandı.

 Genel Başkan Hakan Yeşil başkanlığında toplanan Başkanlar Kurulu’na Genel Merkez Yönetim Kurulu ile tüm şube başkan ve yöneticileri katıldı. Tüm dünyada bir salgına dönüşen ve Türkiye’de de etkisini gösteren, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen Korona Virüse (Covid-19) karşı TTK, MTA ve özel sektör işyerlerinde alınan önlemlerin görüşüldüğü toplantı sonrasında yayınlanan sonuç bildirisi şöyle; 
“Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanlar Kurulumuz, Genel Başkan Hakan Yeşil başkanlığında toplanarak tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı işyerlerimizde alınan önlemleri değerlendirdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) işyerlerimizde, Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) Genel Müdürlüğü ve bölgelerdeki işyerlerinde, özel sektör işyerlerinde; giriş ve çıkışlarda, çalışma alanlarında korona virüse karşı alınan tüm önlemler Şube Yönetim Kurullarımız ve temsilcilerimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu, korona virüs salgınına karşı başta TTK ve MTA işveren temsilcileri, ilgili devlet kurumlarının sorumluları ve TÜRK-İŞ ile sürekli görüşme halindedir. Alınan önlemler ve yeni gelişmeler her an takip edilmekte olup, işçi arkadaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini koruma adına atılması gereken adımların acilen hayata geçirilmesi hassasiyetle takip edilecektir Üyelerimizin, işyerlerindeki çalışmanın tatil edilip-edilmeyeceği tedirginliğine yer verilmemesi için devlet yetkilileriyle tüm olasılıklar üzerinde görüşülmektedir. Üretim durdurma kararı verilmediği sürece üyelerimiz, sağduyulu şekilde iş güvenliği kurallarına uyarak çalışmalarını sürdüreceklerdir. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetim Kulumuz, dünyadaki, ülkemizdeki ve Zonguldak bölgemizdeki gelişmeleri büyük bir dikkatle izlemeye devam ediyor. Devletimiz ve kurumlar adına alınacak her kararın anında hayata geçirilmesi için hazır olduğumuzu kamuoyuna bildiririz. Devlet adına yapılacak her türlü uyarıdan ve atılacak adımdan üyelerimiz ivedilikle haberdar edilecektir. Ülkemizin bu zorlu mücadeleden ulusal birlik ve beraberlik içinde daha da güçlenerek çıkacağına olan inancımız tamdır. Bu süreçte başta Sağlık Bakanlığı ve bu alanda görev ve sorumluluk alan tüm sağlık emekçilerine teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gmis , ttk

Yorumlar