45 yılda tamamlanamayan yolu AK Parti yaptı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 12:06

45 yılda tamamlanamayan yolu AK Parti yaptı

Zonguldak’ta 1974 yılında yapımı programa alınmasına rağmen bir türlü bitirilemeyen 36 kilometrelik duble yolun yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.

Zonguldak-Ereğli karayolunun yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. 1974 yılında programa alınan yol bu süreçte görev yapan hükumetler tarafından bir türlü bitirilemedi. 2001 yılında ihalesi yapılan fakat yüklenici firmaya verilen 15 yıllık süre nedeniyle ağır aksak ilerleyen yolun yapımı 2017 yılında yolun yeniden ihaleye çıkması sonrasında 2 yılda tamamlandı. Tüneller, viyadükler ve köprülerin yer aldığı yol zorlu arazi koşullarına rağmen, AK Parti hükumeti döneminde 2 yılda bitirildi.
AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır Düzce-Ereğli yolundan sonra Ereğli-Zonguldak karayolunun yapımının tamamlanarak halkın hizmetine açılmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada “1974 yılında başlayan Ereğli-Zonguldak yol çalışmaları 2002 AK Parti iktidarında öncesinde 15 yıllığına ihale edilmişti. Yaşanan gecikmelerin en büyük sebebi 15 yıllık sürenin eski ihale şartnamesine göre verilmiş olması. Bu sürenin tamamlanmasından sonra hızlı bir şekilde hükumetimizin ihaleye çıkarmasıyla yaklaşık 2-2,5 yıl gibi bir süre zarfında zorlu bir coğrafya olmasına rağmen yolu bugün tamamlamış oluyoruz. 36 kilometre olan Ereğli-Zonguldak yolu vatandaşımızın hizmetine sunuldu. Vatandaşımızın bizden önemli derecede beklediği bir yoldu. Bu hizmeti de vatandaşımızın hizmetine sunmuş olduk. Ereğli-Düzce yolu o günün şartlarında 612 trilyon liraya mal olan bir yoldu. 9 tünelli Avrupa standartlarında kaliteli bir yol oldu. AK Parti iktidarında hemen ihale edilip başlanılan ve kısa bir süre zarfında bitirilen bir yoldu. Ama dediğimiz gibi Ereğli-Zonguldak yolu bizden önce ihale edildiğinden dolayı gecikmeler yaşandı. Burayı da hemen uygun bir süre zarfında ihale edip tamamladık. Birde Ereğli-Devrek yolumuz var. Ereğli-Çaylıoğlu yolu arasında yol çalışmaları devam ediyor. Ekim- Kasım ayı gibi inşallah oranında asfaltlanarak Ereğli-Çaylıoğlu arasının vatandaşımızın hizmetine sunulması planlanıyor. Bir yandan da çevre yolu zemin etüt çalışması başlatıldı. Önümüzde ki süreçte bakanlığımızın uygun gördüğü bir zamanda ihaleye çıkarılacak ve böylelikle de bölgemizin tam anlamıyla bütün yolları bitirilip vatandaşımızın hizmetine sunulacak” dedi.
Hizmete açılan Ereğli-Zonguldak yolu daha önce yaklaşık 1 saatte kat edilirken, yolun yapımının tamamlanması ile birlikte bu süre 30 dakikaya düştü.

Yorumlar

Eren Enerji Müdürü son yolculuğuna uğurlandı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 10:18

Eren Enerji Müdürü son yolculuğuna uğurlandı

Eren Enerji Liman Müdürü Özkan Ege, son yolculuğuna uğurlandı.

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Eren Enerji Liman Müdürü Özkan Ege, bugün Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Eşi ve oğlunun taziyeleri kabul ettiği cenaze törenine Eren Holding yönetim kurulu başkanı Ahmet Eren ve şirketin üst düzey yöneticileri de katıldı.Yaklaşık iki yüz çalışma arkadaşı da son yolculuğunda Haydar Özkan Ege’yi yalnız bırakmadı.

Yorumlar

Demir Devrek’i salladı

29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:56

Demir Devrek’i salladı

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde “30. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali” etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde Ünlü Sanatçı Betül Demir sevenleri ile buluştu.


Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bu yıl 30. düzenlenen “Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali kapsamında hayata geçirilen etkinlikler çerçevesinde Devrek Belediyesinin katkıları ile sahne alan Ünlü Sanatçı Betül Demir dev sahnede binlerce kişiye unutulmaz saatler yaşattı. Düzenlenen festivalde konuşan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,” Dönemin belediye Başkanı Sadık Hamarat ile başlayan ve 30 yıldır kesintisiz devam eden festivalimizin son gecesinde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. İnşallah gelecek yıllarda da festivallerimizin devamı gelecektir. Son gecemizi ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğum Betül Demir ile sonlandıralım istedik sağ olun var olun değerli hemşehrilerim verdiğiniz desteklerden dolayı” diye konuştu. Sadece bastonu değil simidi de meşhur olan Devrek'te,"5 simit yediğini ve bu simitlerin dünyada tanıtılması için gönüllü olduğunu söyleyen Betül Demir, Devrek’te kilo aldım" dedi. 
Başkan'dan Demir'e jest 
Koyu Fenerbahçe taraftarı olan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Betül Demir’in Galatasaray’a gönül verdiğini bildiğim için onun bastonunu özelikle aslan başından hazırlattım” dedi. Betül Demir ve Çetin Bozkurt sahnede birlikte “Dostum Dostum” türküsünü söyledi. 

Yorumlar

Heyelan, mağarayı ortaya çıkardı

27 Temmuz 2019 Cumartesi 17:52

Heyelan, mağarayı ortaya çıkardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz haftalarda yağan aşırı yağışlar sonrası oluşan heyelan Köseağzı mevkisinde bir mağaranın ortaya çıkmasına yol açtı.


Kdz. Ereğli ilçesinde geçtiğimiz haftalarda yağan aşırı yağışlar birçok noktada heyelana yol açtı. İlçeye bağlı Keşkek Köyü sınırları içerisinde bulunan Ereğli-Kandilli yolu üzerinde de bazı noktalarda heyelanlar meydana geldi. Köseağzı mevkisinde Kandilli Beldesi istikametine gidişte yaklaşık 600 metre ileride ki yol kenarında oluşan heyelanla birlikte çok eski bir mağara da kısmen ortaya çıktı. Mağaranın uzunluğu yaklaşık 50 metreyi bulurken, içerisindeki toprağın çıkarılması ile birlikte daha da büyük olduğu tahmin ediliyor. İçerisinde oluşan sarkıklar nedeniyle çok eski olduğu tahmin edilen mağaranın gün yüzüne çıkarılması isteniyor. 43 yıldır Kandilli Beldesi’nde yaşadığını ve her gün Ereğli ilçesine gelip gitmek için bu yolu kullandığını belirten Fevzi Ömer Yıldız, mağarayı gördüğünde çok şaşırdığını söyledi. Daha önce kayalık gördüğü bölgede bir mağaranın ortaya çıkmasını şaşkınlıkla karşıladığını anlatan Yıldız, Zonguldak Valiliği ve Ereğli Kaymakamlığı’ndan bölgede inceleme yapılması için girişimlerde bulunmalarını istedi. Yıldız gazetecilere yaptığı açıklamada “Kandilli Beldesi’nde ikamet etmekteyim ve 43 yaşındayım. 43 yıldır Ereğli istikametine gidip geliyoruz. Bu yol üzerinden geçtiğimiz günlerde geçerken büyük bir boşluk gördüm. Arkadaşıma ‘Bir durup bakalım’ dedim. Bakarken içeri girdim. İçeri girdiğimde gidebildiğim kadarıyla 50 metre kadar bir boşluk var. Bu mağaranın da kapatılıp kapatılmadığına yönelik söylentiler vardı. ZonguldakValimizin bu konuya hassasiyet göstermesini ve turizme kazandırılması için çalışma başlatmasını istiyorum. Valimizin bu konuya duyarlılık göstereceğine inanıyorum. Mağaranın içerisinde sarkıklar var. Bunlar kaç yüzyıla dayanır bunlar araştırılmalı. İnanıyorum ki bu mağaranın tarihi çok daha eskilere dayanıyor” dedi. 

Yorumlar
 • dernek
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:37

  sadec üç : bravo bıravo bravo

 • Tarih Öğretmeni
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 08:03

  İlginç yannız derinlerr inilmesi lazımdırkesinlikle derinlerde dahaçok er var arkadaşa teşekkürler.

 • Doktor
  28 Temmuz 2019 Pazar 21:06

  Ger çekten çok güzel bir buluş gereçekten araştırlması gerkir bir yer

 • Safaaaa
  28 Temmuz 2019 Pazar 18:02

  ilginç çok güzel buluş arkadaşı kutluyoruz. Helal olsun bir keşkekli olarak bu yere sahip çıkılmasini istiyoruz.

Karabük Milletvekili Aksoy görevdeki 1. yılını değerlendirdi

27 Temmuz 2019 Cumartesi 17:33

Karabük Milletvekili Aksoy görevdeki 1. yılını değerlendirdi

CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy düzenlediği basın toplantısında bir yıllık çalışmaları değerlendirdi.


Safranbolu ilçesinde bir konakta düzenlediği basın toplantısında konuşan Aksoy, Filyos Projesi’nin liman, endüstri bölgesi, serbest bölge ve etrafındaki alanlarla dört aşamalı olduğunu söyledi. Filyos’un Batı Karadeniz’in limanı olduğunu ifade eden Aksoy, “Toprak kullananın, su üzerinden geçenindir. Filyos Nehri Karabük’teki Araç ve Soğanlı çaylarının birleşmesiyle oluşur dolayısıyla burada bizim, Bartın’ın ve Zonguldak’ın hakkı var” dedi. 
Aksoy, genç işsizlik oranının yüksek olduğunu kaydederek, “10 binin üzerinde resmi işsiz bulunuyor. Dört bin kişi de işsizlik maaşı alıyor. Birinci derdimiz bu işsizliği nasıl yok edebiliriz. Devletten hangi yatırımları isteyebiliriz. KARDEMİR'e kardeş istiyoruz. Ekonomik durumu açmak için KARDEMİR'e kardeş gelmesi lazım. Otomobil fabrikası olur, tekrar demir çelik fabrikası olur” ifadelerini kullandı. 
Uzmanlık alanının sağlık olduğuna dikkat çeken Aksoy, Karabük’ün sağlık sorunlarını Sağlık Bakanı Mehmet Koca’ya bizzat aktardığını belirtti. 
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Safranbolu ilçesinin, Karabük’ün turizm lokomotifi olduğunu aktaran Aksoy, “Hadrianapolis Antik Kenti gibi turistik değerlerimizi turizme kazandırıp, turisti ilimizde daha fazla tutma ve bu sektörden hakkımız olan payı almak için mücadele etmeliyiz” diye konuştu. 

Yorumlar