400 adet uyuşturucu hapla yakalandı

25 Ekim 2019 Cuma 16:42

400 adet uyuşturucu hapla yakalandı

Zonguldak Alaplı ilçesinde aldıkları bir ihbarı değerlendiren Alaplı Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri tarafından yakalanan A.S'nin (38), üzerinden 400 adet ramadal türü uyuşturucu hap ele geçirildi. A.S. sevk edildiği adliyede tutuklandı.

 Alaplı Emniyet Müdürlüğü bağlı asayiş ekipleri aldıkları bir ihbar üzerine gece saatlerinde Alaplı- Akçakoca Çevre yolu üzerinde takibe aldıkları A.S'yi (38) otomobili durdurdular. A.S'nin yapılan üst aramasında 400 adet ramadal türü uyuşturucu hap ele geçirildi.Gözaltına alınan A.S., karakoldaki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , Asayiş , Uyuşturucu , Adliye

Yorumlar

Kızına şiddeti kameraya alan baba velayeti kazandı

25 Ekim 2019 Cuma 16:10

Kızına şiddeti kameraya alan baba velayeti kazandı

Zonguldak’ta eşinin 2 yaşındaki kızına şiddetini kameraya kaydeden baba, velayet davasını kazandı. Zonguldak’ta 2017 yılında 2 yaşındaki öz kızı Esila’yı darp eden annenin vahşeti, eşinin durumdan şüphelenip eve gizli kamera koymasıyla ortaya çıkmıştı. Aradan geçen 2 yıl ardından velayet davası açan baba Erdem T., velayet davasını kazandı. ÖZ KIZI ESİLA’YI DARP EDEN ANNENİN VAHŞETİ

 Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde, kızı Esila'ya 2 yaşındayken, anne Tuğba T.'nin şiddet uyguladığını evin salonuna yerleştirdiği gizli kamerayla ortaya çıkararak, 1 yıl 3 ay hapis cezası almasını sağlayan baba Erdem T. (32), açtığı davayı kazandı. Gökçebey ilçesinde beyaz eşya işletmesi bulunan 29 yaşındaki Erdem T., 2014 yılında Tuğba T. ile görücü usulüyle evlenerek dünya evine girdi. Çiftin 2 yıllık evliliklerinden Esila isimli kız çocukları dünyaya geldi. Erdem T., kızı Esila'nın vücudundaki morlukları görünce durumdan şüphelenip evine gizli kamera yerleştirdi. Annenin kızını dövüp darp ettiği görüntüleri gizli kamera ile tespit eden Erdem T., elindeki görüntülerle polis karakoluna giderek şikayetçi oldu. Tuğba T. hakkında, Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali' ve 'alt soya karşı kasten yaralama' suçlarından 5,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Tuğba T., kızına karşı 'basit yaralama' suçunu işlediği kanaatiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, sanığın pişman olması ve iyi hali nedeniyle ertelendi. 
“Velayet babaya verildi” 
Erdem T., ve Tuğba çiftinin Çorlu Aile Mahkemesi'nde açtığı boşanma ve velayet davası sonuçlandı. Mahkeme çiftleri boşarken 4 yaşındaki Esila’nın velayetini baba Erdem T’ye verdi. 
Dehşet anları gizli kamerada 
Erdem T.’nın evin bir bölmesine gizlice yerleştirdiği gizli kameranın kaydettiği o anlar adeta kan dondurdu. Tuğba T’nin “Gırgır nerede? Gırgırı nereye koydun? Hemen getir. Gırgırı nereye koydun ya?” diye bağırdığı görüntülerde minik Esila’nın ağladığı görülüyor. Yerden kalkan ağlayarak çığlık atan kızına “Allah belanı versin, gırgırı nereye koydun” diye tepki gösteren anne, bir süre sonra kızını tokatlayıp kaldırıp yeniden koltuğa fırlatması dehşete düşürdü. Kızının velayetini alan baba Erdem T., "Karardan çok mutluyum biraz uzun sürdü ama sonucunda kızımın velayeti bana verildi. Çocuğumla çok mutluyum. Bundan sonra sadece kızımın geleceği için yaşayacağım” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , darp , kız çocuğu , velayet

Yorumlar

Meme kanseri farkındalık konferansı düzenlendi

25 Ekim 2019 Cuma 14:45

Meme kanseri farkındalık konferansı düzenlendi

Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık etkinlikleri kapsamında Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilimdalı ve Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği ortaklığında “ Her gün değerlidir, erken tanı hayat kurtarır “ sloganı ile organize edilen Meme kanseri Farkındalığını artırmak amaçlı halka yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Zonguldak Belediyesi nikah salonunda düzenlenen eğitimin açış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürlüğünden Kanser Birim Sorumlusu Esin İlhan, Ulusal kanser Tarama Programını tanıtarak Zonguldak’ta bu hizmetleri alabilecekleri yerleri tanıttı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşmacı olarak katılan Bülent Ecevit Üniversitesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, Kanser farkındalığı ve tarama programları, dünya genelinde ve ülkemizde meme kanseri istatistikleri, meme kanserinin tanı, tedavi ve takip süreci, erken tanı yöntemleri, kendi kendine meme muayenesi, meme kanseri ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, erkeklerde meme kanseri ve meme kanser riskini azaltma stratejileri konusunda bilgilendirmede bulunurken, Sağlık Bakanlığı KETEM birimlerinin önemini vurguladı. Kanserin dünya genelinde en önemli sağlık sorunlarının başında yer alması ve erken tanının hayat süresi ve hayat kalitesi üzerindeki önemli etkisi nedeni ile meme kanserinin yanı sıra, rahim ağzı ve kalın barsak kanseri için tarama programlarına dahil olunması konusunda dinleyicileri uyardı.
Bülent Ecevit Üniversitesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı ve aynı zamanda Batı Karadeniz Meme Hastalıkları Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Meme Hastalıkları Ünitesi olarak meme kanseri tedavisinde güncel teknoloji eşliğinde, multidisipliner ekip çalışması ve onkoloji konsey kararları doğrultusunda, hasta merkezli bir yaklaşım ve kanıta dayalı tedavi algoritmaları ile ulaşılan kalite standartlarını koruyup geliştirerek, bölgemizdeki tek onkoloji merkezi olarak Zonguldak ve bölge halkına hak ettiği hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi ve KETEM ile birlikte yapmakta olduğumuz farkındalık ve eğitim toplantıları vasıtası ile şehrimiz dahilinde her ilçe, nahiye ve köydeki kadınlara ulaşarak kanser farkındalığının önemini kavratıp erken tanı konusunda halkımızın farkındalığının artmasını ve bilinçlenmesini sağlamak, kanser tanı ve tedavisinde başarının anahtarıdır’ şeklinde konuştu.
Konferansın ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Karadeniz Çakmak ‘Kanser farkındalığının artması ve erken tanı yöntemleri konusunda halkımızın göstermiş oldukları ilgi ve hassasiyet için ayrıca şükranlarını dile getirirken, etkinliklerin gerçekleşmesi konusunda desteklerinden ötürü başta Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zonguldak Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ve Kanser Birim Sorumlusu Esin İlhan olmak üzere etkinliğe katkı ve destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Meme , Kanser , Farkındalık , Günü , Konferans

Yorumlar

Minik öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi

25 Ekim 2019 Cuma 14:25

Minik öğrencilerden Barış Pınarı Harekatına destek kermesi

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde ilkokul öğrenci velileri okul bahçesinde "Barış Pınarı" harekatına destek olmak amacıyla kermes düzenledi.

Minik öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklarını Mehmetçik vakfına bağışladı.
Alaplı Ahmet Zeki Atalay İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencileri ve velileri Sınıf Öğretmeni Veysel Özmen öncülüğünde okul bahçesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) "Barış Pınarı Harekatı"na destek vermek amacıyla kermes düzenledi.
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na bir destekte Alaplı’dan geldi. Öğrenci anneleri evlerinde hazırladıkları birbirinden güzel yiyecekleri öğrencilerin ve kermese gelen misafirlere sundu. Okul öğrencileri o günkü harçlıklarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayarak askerlerinin yanında olduklarını belirttiler ve tam destek verdiler.
Asker kıyafetleri giyen ve asker keplerini de takan minik öğrenciler kermes sonunda annelerinin yanında asker selamı vererek, "Vatan sana canım feda" ve "Ne mutlu Türküm diyene" sloganlar attı.
Okul Müdürü İsmail Yavuz öğrenci velilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Alaplı , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek , Kermes

Yorumlar

Devrek’te Dünya Hasta Hakları Günü etkinliği

25 Ekim 2019 Cuma 13:57

Devrek’te Dünya Hasta Hakları Günü etkinliği

Devrek ilçesinde düzenlenen “ Dünya Hasta Hakları Günün de sağlık çalışanları ve protokol bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde 26 Ekim Dünya Hasta Hakları günü nedeniyle program düzenlendi.
Devrek Devlet Hastanesinde düzenlenen etkinlikte; Devrek Kaymakam Vekili, Ümit Altay, Hastane Başhekimi Onur Merdivan, İdari ve Mali, İşler Müdürü Feti Kuzu, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Aylin Gökmen hazır bulundular. Servislerde yatan hastalar ziyaret eden heyet hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, Devrek Eczacılar Birliğinin sponsorluğunun üstelendiği ve ilçenin sembolleri arasında yer alan Devrek Bastonu Kaymakam Vekili Altay tarafından özel gün nedeniyle hasta refakatçilerine hediye edildi.
Devrek Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Sorumlusu Semra Budak tarafından da Hasta Hakları broşürü dağıtılarak gerek hastaların ve gerekse hasta yakınlarının konu ile ilgili bilgilendirilmeleri sağlandı.
Programın ardından Hastane Başhekimi Onur Merdivan tarafından Altay’a hastanenin durumu hakkında bilgilendirmede bulunuldu

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Devrek , Hasta , Hakları , Günü

Yorumlar