40 bin öğrenci ile eğitim öğretime start verdi...

18 Eylül 2017 Pazartesi 19:26

Ereğli Haber

40 bin öğrenci ile eğitim öğretime start verdi...

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başladı. Yaklaşık 40 bin öğrenci Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ders başı yaptı.

BEÜ, 2017- 2018 akademik yılında 116 ön lisans, 87 lisans, 78 lisansüstü programı ile toplam 285 bölüm ve programda eğitim verecek. 10 ayrı kampüste hizmet veren BEÜ’de, birinci ve ikinci öğretim programlarının yanında uzaktan eğitim ve tezsiz yüksek lisans programları da bulunuyor.
2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı dileyen BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer: “Bülent Ecevit Üniversitesi ailesi yaklaşık 40 bin öğrenciye sahip bir üniversite. Üniversitemiz bünyesinde 14 fakülte, 3 enstitü,4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 1 devlet konservatuvarı ile toplamda 285 bölüm ve programda eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her geçen gün büyüyen Üniversitemiz eğitim-öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerinin kapasitesi ve kalitesini de artırmaya devam etmektedir. Üniversitemiz sadece sayısal artışa önem vermemekte aynı zamanda kaliteyi de büyüme stratejisinin merkezine koymuştur. Tüm kampüslerimizde çok önemli yatırımlar yapılmış, eğitim-öğretimle ilgili tüm altyapı, derslikler ve laboratuvarlar güncellenmiş ve eksiksiz bir şekilde hizmete sunulmuştur. 2017 yılı içerisinde İbn-i Sina Kampüsü Kütüphane ve Sosyal Tesisini ve Farabi Kampüsü Mühendislik Fakültesi yeni binasını hizmete aldık. Yine 2017-2018 akademik yılı itibariyle tüm eğitim birimlerimizde 166 laboratuvar hizmet verecek. Üniversitemizde; ülkemizde bir ilk teşkil eden 7/24 hizmet veren iki kütüphaneyi öğrencilerimizin ve personelimizin hizmetine sunduk. Bu hizmet ve yatırımlarımıza ek olarak pek çok Avrupa ülkesi ile yürüttüğümüz Erasmus ve Erasmus+ programları, Farabi ve Mevlana programları ile öğrencilerimize farklı ülkelerde ve üniversitelerde eğitim deneyimleri sunuyoruz. Öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizle birlikte üniversitemizi daha iyi yerlere getirmek istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, tüm akademik ve idari personelimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Özel okul konforunda köy okulu

18 Eylül 2017 Pazartesi 15:03

Ereğli Haber

Özel okul konforunda köy okulu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğretmen ve veliler Çayırlı Köyü İlkokulu’na yaptıkları çalışmalarla özel okul konforu kazandırdı.

Kdz. Ereğli ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki 8 derslikli Çayırlı Köyü İlkokulu öğretmen ve velilerin iş birliği ile özel okul gibi yapıldı. ‘Bu okulda herkes çok mutlu’ sloganı ile yola çıkan Okul Müdürü Ersin Yalçınkaya, Müdür Yardımcısı Murat Argun ve 9 öğretmen öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim görmesi için çalışma başlattı. Okul iç ve dış duvarları boyanarak yapılan dekorasyon ve koridorlardaki duvarlara Atatürk fotoğrafları, sözleri ve Türk bayrakları asıldı. Veliler için konforlu bekleme salonu, öğrenciler için drama, zeka oyunları sınıfı ve masa tenisi konuldu. Koridorlara cep kütüphaneleri yapılarak öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması hedeflenirken, sınıflar ve yemekhanelerin tüm masa ve sandalyeleri yenilendi. ‘Askıda kırtasiye’ uygulaması ile kullanmadıkları malzemeleri toplayan öğrenciler, ihtiyacı olan diğer arkadaşlarının bu malzemelerden faydalanmasını sağlıyor. Yapılan çalışmalar da temizlik, hijyenik ve çocukların sağlığına verilen önem nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Beyaz Bayrak’ ödülü verdiği okul, e-twinining proje çalışmalarıyla birde ‘Ulusal kalite etiketi” ödülü almayı başardı.

Öğrenciler okulu çok sevdi
Yapılan yeni düzenlemeler sonrası hem öğrenciler hem de velileri Çayırlı İlkokulu’na hayran kaldı. Daha önce başka bir okulda eğitim-öğrenim gören oğlunun bu okulu gördükten sonra çok sevdiğini ve bu okulda kalmak istediğini anlatan öğrenci velilerinden Fatma Gün, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Fatma Gün gazetecilere yaptığı açıklamada “Benim oğlum daha önce başka bir okulda öğrenim görüyordu. Buraya ziyarete geldik. Okulu çok beğendik. Hele çocuğum drama sınıfı, zeka oyunları olsun, buraya geldiğinde 'Anne ben o okula gitmek istiyorum' dedi. Başka da bir şey demedi. Çocuğumu buraya aldığım için çok memnunum. Öğretmenlerimiz çok başarılı. Okulumuz çok güzel. Gerek görsel gerekse de eğitim olarak daha önce ben de burada okudum. O zamanki hali ile şimdiki hali arasında çok fark var. Mesela yemekhane ve drama sınıfı eskiden bizim çatı idi. Orada hiç bir şekilde etkinlik yapılmıyordu. Şu anda çocuklarımız etkinliklerini yapabiliyorlar, oyunlar oynayabiliyorlar. Zeka oyunlarımız var. Yemeklerini temiz bir ortamda istedikleri gibi rahat bir şekilde yiyebiliyorlar" dedi.
Yapılan çalışmalar ve düzenlemelerle öğrencilerin okula severek gelmeleri ve eğitimlerindeki başarılarının daha da artırılması hedefleniyor.

Yorumlar

Okula gidemeyince öğretmen evine geldi

18 Eylül 2017 Pazartesi 14:58

Ereğli Haber

Okula gidemeyince öğretmen evine geldi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Eisenmenger sendromu hastası olan 12 yaşındaki Gökçe Bozkurt, okula gidemeyince görevlendirilen öğretmen tarafından eğitim-öğrenimine evde başladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve beraberindeki protokol üyeleri Nimet İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi İclal Gökçe Bozkurt’u evinde ziyaret etti. Kalp ve Akciğer sorunu yaşayan ve kalabalık ortamlarda bulunamayan İclal Gökçe Bozkurt için Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından evinde eğitimine devam etmesi için Zeynep Ak isimli öğretmen görevlendirildi. Bozkurt, bu gün diğer arkadaşları ile birlikte okula gidemese de 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk dersini evinde göremeye başladı.
İclal Gökçe Bozkurt’a yeni eğitim öğretim yılında ders kitaplarını veren Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı evde eğitim örneğinin çok güzel bir uygulama olduğunu söyledi. Madenoğlu konuşmasında “Özel durumları nedeniyle okula devam edemeyen öğrencilerin evde eğitim öğretime tabi tutulması harika bir uygulama. Dünyada benzeri yoktur böyle bir uygulamanın. Benzerini hiç duymadım. Bu uygulamadan dolayı devletimizin görevini gerçekten iyi bir şekilde yapıyor olarak algılıyoruz biz. Çocuğumuzun başarısının daim olmasını diliyorum. İleride, öğretmen, herhangi bir memur, polis, hatta kaymakam bile olabilir. Bu çocuğumuza evine gelip ders veren öğretmenine ve okul müdürümüze de teşekkür ediyoruz” dedi.

Baba Bozkurt: “Kızım çok başarılı bir öğrenci”
Kızının çok başarılı bir öğrenci olduğunu ancak kalabalık ortamlarda bulunamadığını dile getiren baba Halil Bozkurt, onu okula gönderemediklerini ifade etti. Baba Bozkurt konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kızım üç senedir evde eğitim görüyor. Şu anda 12 yaşında üçüncü sınıfa gidiyor. Normalde kalabalığa girmesi yasak. Evde eğitim sistemi bu tip hasta çocuklar için çok güzel bir şey. Kızım kalabalığa giremediğinden, okulun tozundan etkileniyor. Fazla yürümesi sakıncalı. Kızım çok başarılı bir öğrenci, evde eğitim öğretim uygulaması devletimizin çok güzel hizmetlerinden biri. İnşallah devam eder. Kızım çok akıllı bir çocuk, okula gitmeyi çok istiyor ama gönderemiyoruz.”
Ziyaret sonrası 12 yaşındaki İclal Gökçe Bozkurt, öğretmeni Zeynep Ak ile ilk dersini yapmaya başladı.

Yorumlar
  • Furkan
    19 Eylül 2017 Salı 00:08

    Nimet İlkokulu idaresi gerçekten iyi çalışıyor ve öğrenciler le ilgileniyor helal olsun gen İdareciler .

Çaturoğlu tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi

18 Eylül 2017 Pazartesi 13:23

Ereğli Haber

Çaturoğlu tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajında eğitim ve öğretimin ülkemizin gelişmesi açısından önemine değinen Çaturoğlu, tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere başarılar diledi. Milletvekili Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Eğitim, bireyin ve toplumun gelişmesini, bilgi teknolojilerinden azami seviyede yararlanılmasını sağlamasının yanı sıra, ekonomik kalkınmayı destekleyen, millî ve manevî değerlerimizi koruyup geliştirmeye yarayan kısacası toplumun ve bireylerin şekillenmesinde yegâne etkendir.
Eğitim hayat boyu devam eder. Öğrencilerimizin bilgi çağı insanı olarak yetişmesine bilgiyi sadece elde etmekle yetinmeyip onu uygulamasına, ezberci değil düşünen, eleştiren ve araştıran beyinler olmasına, milli manevi ve kültürel değerlerimizi, bilimsel ve evrensel değerlerle kaynaştıran nesiller olarak yetişmesine vesile olacak en önemli etken eğitimdir.
İlim ve tekniği kendisine tek ve en gerçek yol gösterici olarak alan, araştıran, keşfeden, yeniden yapılandıran, özgür düşünen, kendi kendine yetebilen, yeniliklere açık, ülkemizin sorunlarıyla ilgilenen ve geleceğimize sahip çıkan, ruhen ve bedenen sağlıklı bireylerin yetişmesine vesile olan değerli öğretmenlerimiz bizler için birer gurur ve övünç kaynağıdır.
Unutmayalım ki eğitim ailede başlar. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını arttıracaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının, ülkemizin güçlü yarınlarında söz sahibi olacak ve yarınlarımıza yön verecek öğrencilerimize başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyor; öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar

Uysal bin öğrenciyi sevindirdi...

18 Eylül 2017 Pazartesi 13:20

Ereğli Haber

Uysal bin öğrenciyi sevindirdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilk, orta ve lisede eğitim gören ihtiyaç sahibi bin öğrenciye kırtasiye seti yardımında bulundu.

Karadeniz Ereğli Belediyesi 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı kapsamında 1000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuyor.
İlk ve ortaokullar ile liselerde okuyan 1000 öğrenciye yönelik kırtasiye yardımı bugün başladı.
İçinde defter, Türkçe ve İngilizce sözlük, atlas, pergel takımı, kaplık, kuru ve pastel boya takımı gibi kırtasiye malzemelerinin yer aldığı okul çantalarının dağıtımının startını Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal verdi.
Kırtasiye malzemelerinin dağıtımı sırasında velilerle bir süre sohbet eden Uysal, yeni eğitim dönemine ilişkin mesajında, “2017 -2018 Eğitim -Öğretim yılı başlarken, geleceğin teminatı çocuklarımız, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan aileleri ve büyük fedakârlıklarla hizmet veren öğretmenlerimizin heyecan ve coşkusunu yürekten paylaşıyor, tüm öğretmen, öğrenci ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunarken yeni ders yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” görüşlerine ver verdi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi son 3 yılda Özel Kalem Müdürlüğü aracılığıyla 3000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunmuştu.

Yorumlar