390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

29 Ocak 2018 Pazartesi 11:14

390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi vatani görevini yapacak 390 asker için uğurlama töreni düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Mehmetçik ve aileleriyle yakından ilgilenerek; “Rabbim askerimize güç kuvvet versin. Şimdiden hayırlı teskereler diliyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ilçe genelinde ilk kez askere gidecek Mehmetçikler için ‘En büyük asker bizim asker’ sloganıyla uğurlama töreni düzenledi.
Ereğli Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği işbirliğinde Belediye düğün salonunda ‘En Büyük Asker Bizim asker’ sloganı altında 98/1 tertip 390 asker adaylarını birliklerine dualarla uğurlama törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Piyade Albay Murat Türker, Askerlik Şube başkanı Jandarma Üst teğmen Bahri Yalçınkaya, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, yönetimi ve muhtarlar, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, bazı belediye meclis üyeleri ve diğer protokol üyeleri ile Ak Parti Gençlik kolları yönetimi, askere gidecek gençler, anne-babaları ve yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından dua edildi.
98/1 tertip asker adayları adına bir konuşma yapan Belediye Veteriner işleri müdürlüğü çalışanlarından veteriner Özgür Coşkun, “Bugün şahsımın da dahil olduğu Vatani görevini yapmak için can atan kardeşlerimizi uğurlamak için toplanmış olduğumuz bu salonda söylemek isterim ki gerek Afrin’de gerekse de ülke sınırları içerisinde devletimize, milletimize, vatanımıza ve bayrağımıza karşı yapılan tüm hain girişimleri bozmak için gerekirse canımızı ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın “dedi.
Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’da yaptığı konuşmada vatani görevini yapacak olan askerlere şimdiden hayırlı teskereler diledi.
"SEVGİLERİN EN GÜZELİ EN KUTSALI"
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasında dünyanın hiçbir ülkesinde kına yakarak, davul, zurna ve düğünlerle asker gönderilmediğini anlatarak şunları söyledi: "Askerlik, millete, bayrağa ve vatana sevgidir. Sevgilerin aşkların en güzelidir. Vatan, millet, bayrak sevgisi, sevgilerin en güzeli en kutsalıdır. Bugün sizler artık askere gidiyorsunuz. İnşallah askerliğinizi hayırlısı ile bitirip hayırlısı ile teskerenizi alırsınız. Nöbet tutan, hudutlarda sınırlarımızı bekleyen tüm askerlerimize, polislerimize rabbim güç kuvvet versin. Sizler askere gidiyorsunuz ve artık adınız Mehmetçik. Ailelerinizi hiç merak etmeyin artık onlar bizlere emanet. Şimdiden hepinize hayırlı teskereler diliyorum."
Başkan Uysal, etkinliğe katılan asker adayları ve aileleriyle yakından ilgilendi.
"ASKER OCAĞI PEYGAMBER OCAĞIDIR"
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı konuşmada 1998/1 tertip askere gidecek gençlerin onurlu bir görev üstleneceklerini belirterek, "Hiç şüphe yok ki asker ocağı peygamber ocağıdır. Oraya giden insanlar o kutsal ocakta, asker, mehmetçik olur. Vatanımızın, birlik, beraberliği ve bütünlüğü için her türlü kutsal değerimiz için millet, devlet, bayrağımız için sizler gerekirse çok aziz canınızı, kanınızı verecek ve şehit olacaksınız. Biz sizlerin sağ salim buraya dönmenizi istiyoruz. Düşmana aman vermemenizi bekliyoruz. Sizler bizim gururumuz, onurumuzsunuz. Sizler giderken bize emanet ettiğiniz aileleriniz, yakınlarınız bizlerin emaneti olarak rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamalarına devam edeceklerdir" dedi.
Konuşmaların ardından asker türküleri ve mehter marşlarıyla bir süre eğlenen Mehmetçiklerle protokolün toplu hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı. Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından hazırlatılan içerisinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu asker çantaları protokol üyeleri tarafından asker adaylarına verildi. 1998/1 tertip asker adayları düğün salonundan davul ve zurnalar eşliğinde uğurlandı.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , askerler tören , uğurlama ,

Yorumlar

Ereğli fuardan ödülle dönüyor

27 Ocak 2018 Cumartesi 20:36

Ereğli Haber

Ereğli fuardan ödülle dönüyor

Kdz.Ereğli Belediyesi, 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’ında Destinasyonlar dalında “En iyi Stand Dekoru” ödülüne layık görüldü.

EMITT organizasyon kurulu, fuar boyunca gösterdiği özgün tanıtım aktiviteleri nedeniyle ilgi odağı haline gelen Kdz.Ereğli Belediyesini ''EMITT En İyi Stand Dekoru'' ödülüne layık gördü.
Kdz.Ereğli Belediyesi adına ödülü Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak teslim aldı.
Zonguldaklılar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuk gün içinde fuar standında ağırlandı.
22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı, yarın sona erecek.

Yorumlar

Durmak yok 'Civelek' le yola devam...

27 Ocak 2018 Cumartesi 19:44

Ereğli Haber

Durmak yok 'Civelek' le yola devam...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası’nın 38. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Cevdet Civelek güven tazeledi.

Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası’nın 38. Olağan Genel Kurulu bu gün gerçekleştirildi. 810 üyenin oy kullandığı seçimlerde Cevdet Civelek 455 oy alarak seçimlerin galibi oldu. Kongrede aday olan Murat Akyüz 351 oy alırken, 4 oy geçersiz sayıldı.
Kongrede konuşan Başkan adaylarından Cevdet Civelek görev yaptığı süre içerisinde şoför esnafının iyi gününde de kötü gününde de yanında olmaya çalıştığını söyledi. Civelek konuşmasında bilerek yada bilmeyerek kırmış olabileceği şoförlerden özür dileyip helallik isterken, ilk günkü heyecanla hizmet etmeyi sürdüreceğini dile getirdi.
Kongreye Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ile siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Civelek'in yeni listesi şu şekilde oluştu: 

YÖNETİM KURULU ASİL

Cevdet Civelek,Ahmet Küçük, Selahattin Yavuz, Mehmet Ertürk, Kadir Özdemir, Dündar Arıkan, Muhammed Başkan, Çetin Çimen, Cevdet Eşgün    

YÖNETİM KURULU YEDEK

Himmet Polat, Aydın Sevim, Erol Arkın, Taner Acar, Mehmet Yavuz, Ali Uçar, Ergün Kuzu, Mevlut Erol, Turgay Orhan

DENETİM KURULU ASİL

İsmail Aydın, Tanju Fidan, Yasin Aydın,

DENETİM KURULU YEDEK

Cüneyt Akbaş, Engin Şen, Cengiz Eroğlu

Etiketler:

Cevdet Civelek , Murat Akyüz , Ahmet Küçük , Kdz. Ereğli Şoförler Odası , Sertan Yalçın , Kdz. Ereğli TSO

Yorumlar
  • Bilinçli vatandaş
    28 Ocak 2018 Pazar 17:04

    Turkiyenin kaderi gelen gitmiyorrrrrrrr ben soför degilim ama kan tazelemekte herzaman fayda var kaç sene daha aynı kişi görev yapacak herkes kendi delegesini yapar ölene kadar göreve devam hatta öbür taraftada devam

  • Muhammet
    28 Ocak 2018 Pazar 09:58

    Hicde sevinemedim

Yıldız’dan Çınar’a ziyaret...

26 Ocak 2018 Cuma 17:40

Yıldız’dan Çınar’a ziyaret...

26 Ocak tarihinde kutlanan “Dünya Gümrük Günü” nedeniyle Zonguldak Gümrük İl Müdürü Mehmet Yıldız, Vali Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.

Gümrüklerin işleyişi hakkında farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl 26 Ocakta kutlanan “Dünya Gümrük Günü” dolayısıyla İlimiz Gümrük Müdürü, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, İl Ticaret Müdürü ve Gümrük Teşkilatı personeli Vali Ahmet Çınar’ ı makamında ziyaret etti.
Dünya Gümrük Gününü kutlayan Vali Çınar’ a Gümrük Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Etiketler:

Vali , Ahmet Çınar ,

Yorumlar

Demirtaş yine yaptı yapacağını...Çalışanlar mutluluktan uçtu

26 Ocak 2018 Cuma 17:34

Demirtaş yine yaptı yapacağını...Çalışanlar mutluluktan uçtu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi Başkanı Gökhan Demirtaş belediyede çalışan memurlara Sosyal dengede yüzde 100 artış yaparak yüzlerini güldürdü.

Gülüç Belediyesi ve Yerel Hizmet- Sen sendikası arasında 2018-2019 dönemini kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.
İmza töreninde Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Yerel Hizmet-Sen Sendika Şube Başkan Yardımcıları Haydar Açıkgöz, Hasan Çöyendez, Belediye yazı İşleri Müdürü Kerim Sönmez ve Tevfik Yıldız yer aldı.
Belediye çalışanlarıyla aile olduklarını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, birlikte daha güçlü olduklarını belirtti. Demirtaş, “ Biz Bir aileyiz, birlikte güçlüyüz, birlikte ayaktayız, bugüne kadar yaptığımız hizmetleri sizlerle beraber başardık, bundan sonra da sizlerle daha güzel hizmetlere beraber imza atacağız. Sizlerden tek isteğim mesainize zamanında gelin, zamanında çıkın, vatandaşa güler yüzlü olun'' dedi.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş , maaş , zam , işçi , çalışan ,

Yorumlar