30 Ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos 2019 Cuma 11:59

30 Ağustos zafer bayramı coşkuyla kutlanıyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde “30 Ağustos Zafer Bayramı” vatandaşların yoğun katılımı ile büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutlandı.


Kutlamalara ilk olarak kaymakamlık makamında tebriklerin kabul edilmesi ile başlandı ve ardından da Cumhuriyet Bulvarı Kaymakamlık Binası önünde bulunan Atatürk Anıtına kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla devam etti. Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yetkililer tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yapılırken, öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından program sona erdi. 
Düzenlenen bayram törenine; Gökçebey Kaymakamı Mehmet Ali Uzun, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muharip gaziler, askerler ve vatandaşlar katıldı. 

Etiketler:

30 Ağustos Zafer Bayramı , KdzEreğlihaber , Ereğlihaber

Yorumlar

Batık gemiyi çıkartma çalışmaları başladı

30 Ağustos 2019 Cuma 10:10

Batık gemiyi çıkartma çalışmaları başladı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 2004 yılında çıkan fırtınanın kıyıya sürüklediği ve kayalıklara çarpması sonucu batan geminin hurdası 15 yıl aradan sonra çıkarılmaya başlandı.


Kdz. Ereğli İlçe Liman Başkanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanan özel firma bu gün sabah saatlerinde Kdz. Ereğli sahiline gelerek 15 yıl önce batan gemiyi çıkartmak için çalışmalara başladı. Balık adamlar tarafından zincir ve halatlarla bağlanan geminin büyük parçası henüz çıkarılamazken, küçük parçalar çıkarılmaya başlandı.
Yaklaşık 30-35 ton olduğu tahmin edilen gemi hurdasının kıyıya çıkarıldıktan sonra parçalanarak kaldırılacağı belirtildi. Geminin denizden çıkarılma çalışmaları sırasında Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemi alırken, çalışmaları vatandaşlar merakla izledi.
Türk Bandralı Ahsen isimli 54 metre 65 santimetre boyunda, 8 metre 90 santimetre genişliğinde 713 grostonluk kuru yük gemisi 23 Ocak 2014’te çıkan fırtınada kıyıya sürüklenmiş ve kayalıklara çarpması sonucu parçalanarak batmıştı. Uzun yıllar sahil kenarında bekleyen geminin hurdasının 1-2 gün içerisinde çıkarılacağı öğrenildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Ereğli , sahil , batık gemi

Yorumlar

Keleş Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisini anlattı

29 Ağustos 2019 Perşembe 14:19

Keleş Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisini anlattı

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek Ereğli ekonomisi için beklentilerini anlattı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Genel Sekreter Gündüz Acar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş görüşmede ağırlıklı olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Ereğli ekonomisinin durumu, sorunları ve beklentilerini anlattıklarını söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu’nun aktardıkları konulara çok sıcak baktığını vurgulayan Başkan Keleş, Ereğli ekonomisinin daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Arslan Keleş , TOBB , TSO ,

Yorumlar

Ereğli TSO ve BAKKA'dan "Dış Ticaret Eğitimi Projesi"

29 Ağustos 2019 Perşembe 14:13

Ereğli TSO ve BAKKA'dan "Dış Ticaret Eğitimi Projesi"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı arasında de üyelerine yönelik Dış Ticaret Eğitimi ve Danışmanlığı Projesi için sözleşme imzaladı.

Kdz. Ereğli TSO geçtiğimiz hafta Elpek Bezi projesi ile ilgili imzalanan anlaşmanın ardından BAKKA ile ikinci bir proje anlaşmasına imza attı. Kdz. Ereğli TSO’nun sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından kurum ve kuruluşlara yönelik proje teklif çağrısına çıkılan Teknik Destek Kapsamında hazırlamış olduğu ve geçtiğimiz hafta sözleşmesi imzalanan Kdz. Ereğli Elpek Bezi Coğrafi İşareti Eğitimi ve Danışmanlığı başlıklı projesinin ardından bu kez de üyelerine yönelik Dış Ticaret Eğitimi ve Danışmanlığı projesi için sözleşme imzaladı. BAKKA Program Yönetimi Birimi Uzmanı Ümran Öztürk ve Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar arasında 27 Ağustos 2019 Salı günü proje sözleşmesi imzalandı. İmzalan projenin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar, tüm üyelerimize önümüzdeki günlerde Dış Ticaret Eğitimi ve Danışmanlığı verecek olmamızdan dolayı son derece mutluyuz.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , TSO ,

Yorumlar

“Milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz”

29 Ağustos 2019 Perşembe 14:08

 “Milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünü kutladı. Vali Bektaş, mesajında şöyle dedi:

“Bir kahramanlık destanı olan ve tarihte yerine alan Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından sayılan 30 Ağustos Zaferinin 97’nci yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Asil Türk Milleti tarih boyunca özgürlük ve bağımsızlığından asla taviz vermemiş, her ne suretle olursa olsun ilke ve değerlerinden asla vazgeçmemiştir. Yokluklar içindeki milletimiz ve kahraman ordumuz; büyük bir azim, cesaret ve kararlılık sergileyerek vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, yurdumuzu bölüp parçalamak isteyen yabancı devletlerin işgal ve hükümranlğına son vermek amacıyla Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevk ve idaresinde başlatılan kurtuluş savaşıyla büyük bir destan yazmış, emperyalist güçler dize getirilmiştir. Millî Mücadelemizin son aşaması olarak görülen ve Atatürk’ün liderliğinde başlatılan her safhası eşsiz fedakârlık örneği ve kahramanlıklarla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı da tarihimizin en önemli savaşlarından birisi olmuş, milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi ile bir milletin vatan söz konusu olduğunda neleri başarabileceği tüm dünyaya gösterilmiştir. 30 Ağustos Zaferi aydınlık yarınlarımızın habercisi olmuş, büyük ve temelleri sağlam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman ordumuzun büyük cesaret, özveri ve inancı sayesinde zaferle taçlandırılan kurtuluş savaşıyla bizlere büyük bir devlet ve aydınlık bir gelecek armağan edilmiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere yakın silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğrunda canını feda aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, asil milletimizin ve saygıdeğer Zonguldak Halkımızın Zafer Bayramını en içten duygularıma kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Vali , Erdoğan Bektaş ,

Yorumlar