30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:56

Ereğli Haber

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı kutlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ilk tören Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bir süre önce yenilenerek modern bir hale getirilen Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Protokolün çelenk sunumunun ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra Devrim Bulvarı üzerinde gerçekleşen tören ise Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğ Amiral Aykut Manioğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın katılımcıları selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Deniz Binbaşı Ömer Aynacı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Deniz Binbaşı aynacı, 30 Ağustos’un sadece askeri değil siyasi zaferleri de beraberinde getirdiğini söyledi. Aynacı konuşmasında “Bu gün tarihinin hiçbir döneminde hürriyetinden zerre kadar ödün vermemiş büyük Türk milletinin istilacı devletlere karşı canını ortaya koyarak verdiği yaşam mücadelesinin amacına ulaştığı çok anlamlı bir gündür. Bu günün değerini anlamak ancak dünü öğrenmek ve daima hatırlamak ile mümkün. 30 Ağustos zafere inanan, kendisine güvenen, askerine destek olmuş, özgürlüğüne gönül vermiş ve bütün imkânsızlıklara rağmen güçlü düşmanları yenen bir milletin destanıdır. Başkomutanlık meydan muharebesinin önemi sadece düşman ordularının yenilmesinde değil, ayrıca yüce Türk Milleti’nin tarihinde yeni bir dönem açarak yeni bir Türk devletinin kurulmasına imkan sağlamasından da kaynaklanmaktadır. Bu gün Başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk milletinin kahramanlık duygusunu ve milli gururunu besleyen en güçlü kaynaklardan biridir ve böyle kalacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri 95 yıl önce olduğu gibi bu günde üstün bir vazife anlayışı içerisindedir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için canını seve seve vermeye hazırdır. Milleti ve ordusu işle bir bütün halinde hareket eden yüce Türk ulusunun varoluş nedeni olan bu kutsal zaferin 95. Yıl dönümündü başta ebedi Başkomutanımız, eşsiz önder Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin önünde saygı ile eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Günün anlam ve önemine ilişkin öğrencilerin şiir okuduğu kutlamalar askerlerin ve gazilerin geçiş töreni ile sona erdi.
Törene AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Ereğli eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik ve STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Çaturoğlu, muhtarlarla içme suyu problemini konuştu

29 Ağustos 2017 Salı 19:46

Çaturoğlu, muhtarlarla içme suyu problemini konuştu

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek burada Çayırlı bölgesi muhtarları ile bir araya gelerek, köylerin içme suyu problemlerini görüşmek üzere toplantı yaptılar.

Karadeniz Ereğli ilçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ile birlikte Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneğini ziyaret ettiklerini belirten Milletvekili Çaturoğlu, sorunları masaya yatırdıklarını söyledi. Çaturoğlu konuşmasında, “Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve Çayırlı bölgesi muhtarlarımız ile bir toplantı yaptık. Toplantıya DSİ Zonguldak Şube Müdürlüğünden bir mühendis arkadaşımızda katıldı. Köylerimizin içme suyu problemlerini masaya yatırdık ve çözüm önerilerini konuştuk. DSİ’den gelen mühendis arkadaşımız Ereğli’nin içme suyu isale hattı ve arıtma tesisi ihtiyacını uzun vadede çözüme kavuşturulması amacıyla yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ve önümüzdeki 3 ay içerisinde tesislerin tamamlanarak Ereğli Belediyesine devredileceğinin bilgisini verdiler. Ereğli İçme suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi projesi tamamlandığında Ereğli ilçe merkezi, Gülüç, Delihakkı, Ören yerleşim yerleri ve civar yerleşim yerlerine yılda 25,6 milyon metreküp arıtılmış içme suyu temin edilecek. Yapımı tamamlanacak olan isale hattından Çayırlı bölgesindeki köylerimize de içme suyu verilmesi için DSİ Genel Müdürlüğü ve Ereğli Belediyesi ile görüşeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Köylerin içme suyu ihtiyaçlarının çözümü için yapılan toplantıdan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve Çayırlı Bölgesi muhtarları, Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır’a teşekkür ettiler.

Etiketler:

DSİ , KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ , ÇAYIRLI , FARUK ÇATUROĞLU , FATİH ÇAKIR ,

Yorumlar

Alaplı Belediyesi işçilerinin ikramiye sevinci

29 Ağustos 2017 Salı 19:29

Ereğli Haber

Alaplı Belediyesi işçilerinin ikramiye sevinci

Alaplı Belediyesi, bayramdan önce memur ve işçi çalışanlarına ikramiyelerini ödedi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 26 memur ve 51 kadrolu işçi olmak üzere toplam 77 çalışanın ikramiyelerinin bayram öncesi hesaplarına aktarıldığını belirterek, “Çalışanlarımızın ikramiyelerini aileleriyle birlikte güle güle harcamalarını diliyorum" dedi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ayrıca tüm personele bayram çikolatası hediye edildiğini ifade ederek, “Personelimizin ve milletimizin bayramını da bu vesileyle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde nice bayramlar diliyorum" dedi.

Yorumlar

Korkmaz 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

29 Ağustos 2017 Salı 19:29

Korkmaz 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Korkmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer Türk Milleti’nin fedakârlığının, kararlılığının, vatan sevgisinin, önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 95. yıl dönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

 

Etiketler:

Numan Korkmaz ,

Yorumlar

Mezarlıklar bayrama hazır...

29 Ağustos 2017 Salı 17:43

Ereğli Haber

Mezarlıklar bayrama hazır...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresince yoğun olarak ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alan mezarlıklar, belediye ekipleri tarafından temizlenerek bayrama hazır hale getirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kurban Bayramı'nda vatandaşların rahat bir şekilde mezarlık ziyareti yapabilmeleri için ilçe genelindeki 57 mezarlıkta temizleme ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı.
Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Arife günü ve Kurban Bayramı süresince vatandaşların, vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaretlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını, titiz bir çalışmayla temizlenip bakım ve onarımlarının yapıldığını söyledi.
Atay, Arife günü saat 13.30’da Şehir Mezarlığında Mevlid-i Şerif programı düzenleneceğini bildirdi.

Yorumlar