3 kişilik aile sobadan çıkan dumandan etkilendi

11 Ocak 2018 Perşembe 11:37

3 kişilik aile sobadan çıkan dumandan etkilendi

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde üç kişilik aile sobadan çıkan dumandan etkilendi. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda sobadan çıkan kıvılcımlar söndürüldü. Ev sahibi kadın ise evini komşularına emanet edip gözyaşlarıyla ambulansa bindi.

Edinilen bilgiye göre yangın Kozlu ilçesi Meşe Sokak’ta meydana geldi. İddialara göre (56) Nezahat ve Hasan Ayan (60) çiftinin kızları Şennur ile ikamet ettikleri evde küçük çapta yangın meydana geldi. Sobadan çıkan kıvılcımlar nedeniyle oluşan yangına olay yerine gelen Kozlu Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.
Bu sırada Nezahat ve Hasan Ayan çifti sobadan çıkan dumandan etkilendi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri çifte ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansa taşıdı. Komşuları ve sağlık ekipleri eşliğinde ambulansa yürüyen Nezahat Ayan, bir komşusuna evini emanet ettiğini söyleyip gözyaşlarıyla ambulansa bindi.
Çiftin kızları Şennur da anne ve babasının bulunduğu ambulansa binerek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen çift, ilk müdahalenin ardından Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
İtfaiye ekipleri ise olayla ilgili tutanak tuttu.

Yorumlar

Devrek Belediyesi tüm Bel-Sen ile toplu sözleşme imzaladı

11 Ocak 2018 Perşembe 11:30

Devrek Belediyesi tüm Bel-Sen ile toplu sözleşme imzaladı

Devrek Belediyesi ile Tüm Bel Sen Zonguldak Şubesi arasında iki yıllık süreyi kapsayacak toplu sözleşme imzalandı.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediyesi ile Tüm Bel Sen Zonguldak Şubesi arasında toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Devrek Belediyesinde çalışan memurları ilgilendiren ve iki yıllık süreyi kapsayan toplu sözleşme Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ile Tüm Bel Sen Zonguldak Şube Başkanı Kenan Şeref tarafından imzalandı. İmza töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Mali Hizmetler Müdürü Nafia Çakır, Tüm Bel Sen Zonguldak Şube Basın Yayın Sekreteri İsmail Karademir ile Örgütlenme Sekreteri İsmail Sefertaş da hazır bulundu.
Toplu sözleşme görüşmelerinin olumlu bir havada geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Çalışanlarımızın alın terleri kurumadan maaşlarının düzenli ve zamanında, hak ettikleri ücreti alabilmeleri konusunda titiz davranıyoruz. Belediyemize yıllardır emek veren memurlarımızın emeklerinin karşılığını alabilmeleri için üzerimize düşeni yaptık. Kurumumuzun çıkarlarını da dikkate alarak karşılıklı mutabakat ile her iki tarafı da memnun eden bir sözleşme imzaladık. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Toplu sözleşme sürecinin Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin olumlu yaklaşımlarıyla kısa sürede tamamlandığını dile getiren Tüm Bel Sen Zonguldak Şube Başkanı Kenan Şeref, “ Toplu sözleşme görüşmeleri sürecinde ve imzalanmasında büyük bir özveri ve duyarlılık gösteren başkanımıza çok teşekkür ediyor ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar

Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonunda 5 tutuklama

11 Ocak 2018 Perşembe 11:25

Zonguldak merkezli FETÖ/PDY operasyonunda 5 tutuklama

Zonguldak’ta düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan 16’sı muvazzaf 24 askerden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 19 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Zonguldak merkezli başlatılan operasyonda gözaltına alınan 16’sı muvazzaf 24 asker, nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de eş zamanlı düzenlenen operasyonda ardışık telefon numaraları ile maskelenen, randevu sistemi ile buluştukları 2013 ila 2016 arasında örgütsel faaliyetlerde bulundukları öne sürülen şüphelilerden 19'u adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken diğer 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Askerlik şubesi başkanı da tutuklandı
Tutuklanan şüpheliler arasında Altındağ Askerlik Şubesi Başkanı Albay A.K.'nin yanı sıra Gölcük Donanma Komutanlığında görevli astsubay K.D., emekli astsubay H.B., KHK'yla askeri okuldan ihraç edilen N.K. ve muvazzaf albay F.S. yer alıyor.

Yorumlar

Basına değer verdiler... Çiçek gönderdiler...

10 Ocak 2018 Çarşamba 16:40

Ereğli Haber

Basına değer verdiler... Çiçek gönderdiler...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Ereğli Belediyesi eski Meclis üyesi İsmet Koç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Ereğli Haber Gazetesi'ne çiçek göndererek çalışanlarımızın gününü kutladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis üyelerinden İsmet Koç gazetecilere verdikleri değeri bir kez daha gösterdi.

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü bir çok yönetici, siyasetçi ve STK temsilcisi yazılı açıklamalar yaparak kutlarken Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Ereğli'nin sevilen simalarından Eski Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç gazetecilere değer vererek çiçek gönderdi.

Ereğli Haber Gazetesi'ne birer çiçek göndererek çalışan gazetecilerimizin günlerini kutlayan Tekin ile Koç farklı bakış açılarını gösterdi.

Ereğli Haber Gazetesi çalışanları olarak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile Kışlalı Eski Belediye Meclis Üyesi İsmet Koç'a ince düşüncelerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Yorumlar

Erdemir taziyeye geldi... Sıcak mesajlar verdiler...

10 Ocak 2018 Çarşamba 16:28

Erdemir taziyeye geldi... Sıcak mesajlar verdiler...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Erdemir Demir Çelik ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odasını’nı ziyaret ederek vefat eden eski Başkan Yaşar Tetiker için taziyelerini sundu.

Ziyarette Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın, TSO yönetim kurulu üyeleri, Sibel Demircin, Mehmet Çivici, Mehmet Remzi Alim, ve Abdülkadir Çınar, Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Aydın Duman, Erdemir Satın Alma Direktörü Berk Onay, Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Aylin Velioğlu yer aldı.
Vefat eden Eski TSO Başkanı Yaşar Tetiker’in baba bir adam olduğunu ve Ereğli için çok büyük fedakarlıklar yaptığını anlatan Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan, yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine müteşekkir olduklarını dile getirdi. Orhan konuşmasında “Yaşar beyin kendine has bir karakteri vardı. Biz kendisi ile güzel çalıştık. Sizde zaten aynı yönetimde birlikteydiniz. Her zaman kendisinden istifade ettik. Hakkında ‘Baba’ diye yazılan bir çok yazı yazıldı. O yazılanların hepsini hak ediyordu. Başınız sağolsun, başımız sağolsun. Bizde TSO’nun bir üyesiyiz sonuçta. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine müteşekkiriz. Ereğli’ye birşeyler yapabilmek adına bizimle işbirliği içerisinde çalıştık sizlerinde bildiği üzere. Ereğli’ye çok faydalı işleri oldu. Nakliyecilerle ilgili çalışmada çok büyük katkıları oldu. Belediye ile olan ilişkilerimizde hep hakem oldu. Allah rahmet eylesin tekrar, başımız sağolsun. Kendisini her zaman rahmetle anacağız. Bayrak yarışı devam ediyor. TSO’nun faaliyetleri sürecek. Ereğli’nin ticari ve sanayi hayatının gelişmesi için ne gerekiyorsa birlikte çalışacağız. Erdemir’e düşen görev ne varsa, biz hazırız. Rifat başkan da (Hisarcıklıoğlu) Ereğli’ye büyük önem veriyor. İnanıyorum ki sizinle de birlikte daha güzel noktalara geliriz. Yaşar başkan döneminde katkılarınız hep oldu. Biz inanıyoruz ki bundan sonrada katkılarınız devam edecek. İnşallah hayırlısı olur.” dedi.
Yaşar Tetiker’in vefatının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ise Erdemir ile ilişkileri daha iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Yaşar Başkanımızın vefatı tabi bizleri de derinden etkiledi ve üzdü. Yaşar Başkanımız Ereğli için gelmiş geçmiş en güçlü başkanlardan bir tanesiydi. Bölge için Ereğli için birçok fedakârlıkta bulundu. Ereğli için çok büyük bir kayıp. Dört sene boyunca sizlerde birlikte çalıştınız. Birlikte Ereğli için yapılması gereken ortak noktalarda Erdemir ve Ereğli için ortak payda da buluşabileceğimiz projelerde birlikte hareket ettiniz. Sizlerin bu noktada odamıza desteklerinizi biliyoruz. Özellikle nakliye konusunda olsun, satın alma konusunda da birçok toplantılar gerçekleştirdik. Üyelerimiz tarafından olumlu sonuçlar alındığını takip ediyoruz. Biz Yaşar başkanla başlatmış olduğunuz ikili diyalogların, Ereğli ekonomisi ile ilgili dönemimizde de devam edeceğine inanıyorum. Sizler bunun bir göstergesi olarak en yakın zamanda bu gün biz üyelerimize duyuruları yaptık; Erdemir’in bölgede yaptığı ihalelerin duyurularını biz kendi web sayfamız üzerinden üyelerimize duyurduk. Bu konuda üyelerimiz ihalelere ulaşamadıkları noktasında serzenişleri oluyordu. Oda üyelerimize bu konuda vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederiz. Bu ihalelerde bölgemize pozitif ayrımcılık noktasında bir farklılık oluşturulabilirse Ereğli ekonomisine katkı sağlamış oluruz. Erdemir bizim odamızın en büyük üyesi. Bizler her bir üyemizin sorununda ne kadar çaba gösteriyorsak, Erdemir’in herhangi bir talebi yada sorunu olduğunda bizde Erdemir’in bölgemize katkı sağlaması amacıyla her türlü katkıyı sunmaya, yanlarında olacağımızı bir kez daha söylüyoruz.”
Yalçın ziyareti takip eden gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı.
Ziyaret yapılan konuşmaların ardından basına kaplı olarak devam etti.

Etiketler:

Erdemir , TSO , ziyaret , Sertan Yalçın ,

Yorumlar