3 gündür kayıp olan yaşlı adam barakada ölü bulundu

28 Ekim 2018 Pazar 17:07

3 gündür kayıp olan yaşlı adam barakada ölü bulundu

Zonguldak'ta 3 gün önce ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu 81 yaşındaki adam bir barakada ölü olarak bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Devrek'in Müfettişler köyünde yaşayan 81 yaşındaki Mehmet Terzioğlu, 25 Ekim 2018 günü kayboldu. Ailesi de jandarmaya yaşlı adam için kayıp ihbarında bulundu. Jandarma ekipleri arama çalışmalarını sürdürürken AFAD ekiplerine de haber verildi. 3 gün süren arama çalışmalarına köy sakinleri de katıldı. Yaşlı adamın cansız bedeni Hatipler köyü girişindeki bir barakada bulundu. Soğuktan ve yağmurdan korunmak amacıyla barakaya girdiği tahmin edilen yaşlı adamın cansız bedeni, yer sahibi tarafından bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri bölgede çalışma yaptı. Yaşlı adamın cansız bedeni kesin ölüm sebebinin araştırılması sebebiyle otopsi için Devrek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yorumlar

Şehit oğullarının odasını müzeye çevirdiler

28 Ekim 2018 Pazar 17:05

Şehit oğullarının odasını müzeye çevirdiler

Batman'da PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan'ın (23) Zonguldak’ta yaşayan ailesi, oğullarının odasını Türk bayrakları ve özel eşyalarıyla süsledi.

Batman'da PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Recep Turan'ın babası Ercan Turan şehit oğlu için Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Musabeyli köyündeki evlerine özel oda yaptırdı. Recep Turan'ın ailesi köydeki evinin odasını, Türk bayrakları ve şehidin plaketleri, son giydiği postalı, beresi ve diğer özel eşyalarıyla donattı. Ayrıca, dolabındaki eşyalar arasında, Turan'ın şehit düştüğünde kolunda takılı olan saati de yer alıyor.

"Anıları, kokusu hep bu oda da yaşayacak"
Baba Ercan Turan, oğlunu her gün giydiği, kullandığı eşyalarıyla hatırlamak için şehide yakışacak bir oda yaptıklarını söyledi. Turan, oğlundan kendilerine kalan en değerli eşyalarından birinin parmağında taktığı yüzüğü olduğunu belirtti. Turan, "Oğlumun arkadaşları ve vatandaşlar, odayı ziyarete geliyor. Elimizden geldiğince oğlumuzun anılarını bu odada yaşatmaya çalışıyoruz. Onun anıları, kokusu hep bu odada yaşayacak. Yüce Allah, hiç kimseye bu acıyı yaşatmasın. Her şeye rağmen vatan sağ olsun. Oğlumun hayalini yaşatmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu acı çok farklı bir duygu, yaşamayan bilmez" dedi.

"Hatırası kalsın diye yaptırdık"
Şehit babaannesi olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Ayşe Turan ise, "Recep oğlumuzu unutmamak için anısı olsun diye yaptırdık. Rabbim benden bir evlat aldı ama binlerce evlat verdi bana. Oğlumun şehit düşmesinin ardından bir an olsun bizleri yalnız bırakmayan ve bizleri sürekli ziyaret edenlerden Allah'ım binlerce kez razı olsun" diye konuştu
Öte yandan şehidin ailesini görmeye gelen vatandaşlar ise şehidin odasını da ziyaret ederek bir kez daha gözyaşlarına boğuldu.

Yorumlar
  • ser-g
    30 Ekim 2018 Salı 08:25

    Recebin ailesi çok güzel düşünmüş çok gurur verici. bir kez daha allah rahmet eylesin.

AGD'den gönüllü kan bağışı kampanyası

27 Ekim 2018 Cumartesi 18:35

AGD'den gönüllü kan bağışı kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği ve Türk Kızılay'ının tüm Türkiye'de "Kan'a Kan, Can'a Can" sloganı adı altında vatandaşları kan başına davet etti.

Zonguldak'ta da AGD Zonguldak İl Başkanı Enes Şenol ve Türk Kızılay'ı Zonguldak Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Kan'a Kan, Can'a Can" sloganı altında herkesi Soğuksu'da bulunan kan merkezine davet ederek herkesin kan bağışında bulunmasını istedi. Başkan Şenol yaptığı açıklamada, "Tüm Türkiye'de bugün AGD ve Türk Kızılay'ı olarak 'Kan'a Kan, Can'a Can' sloganı altında kan bağışında bulunuyoruz. Burada bir duyarlılık bir bilinç oluşturmak anlamında bu kampanyaya dahil olmuş oluyoruz. Anadolu Gençlik Derneği Kızılay’la yapmış olduğu protokol çerçevesinde şubeler nezdinde buna dahil oluyor. Bizlerde ye arkadaşlarımızla beraber Kızılay Şubesi’nin yapmış olduğu bu kampanyaya AGD mensupları olarak katılıyoruz, halkımızı da bu kampanyaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Erol Şahin o haberi yalanladı

27 Ekim 2018 Cumartesi 16:37

Erol Şahin o haberi yalanladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları, Esra Alpago ve Ayhan Atay'ın istifa haberleri üzerine Karatrenhaber “İstifaların perde arkası” başlıklı yaptığı haberde başkan yardımcılarının Erol Şahin ile bir araya gelerek yol haritası çizdiklerini ifade etmesi üzerine Şahin, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Bugün Kdz. Ereğli ilçesinde yayın yapan www.karatren.com isimli internet sitesinde “İstifaların perde arkası” başlığı ile yayınlanan haberin içeriğinde yer alan ifadeler tamamen gerçek dışı ve hayal mahsulüdür. Erol Şahin olarak haberde bahsedildiği gibi ne Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları nede belediye meclis üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirmedim. Ayrıca, AK Partili belediye meclis üyelerimizle de ne bir toplantı nede bir görüşme yapmadım. Siyasi hayatım boyunca haberde bahsedilen ve son derece çirkin entrikaların içerisinde bugüne kadar yer almadığım gibi bu günden sonra da yer almayacağımı, beni tanıyan herkes iyi bilir. Adı geçen haber sitesi ve haberi yapan kişinin hangi maksat ve amaç için bu haberi yaptığı haberin tamamı okunduğunda açıkça anlaşılmaktadır. Sonuç itibariyle haberde şahsımla ilgili söylenen tüm ifadeler ve eylemler tamamen yalandır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorumlar

Milli sporcu, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor

27 Ekim 2018 Cumartesi 14:39

Milli sporcu, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor

Zonguldak’ta milli sporcu Zafer Özmen, zıpkınıyla Karadeniz’i keşfediyor. Karadeniz’deki balık popülasyonunun önemini vurgulayan Özmen, dinamitle balık avlayanların denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

2015 yılında Türkiye ikinciliği elde eden 27 yaşındaki Serbest Dalış Zıpkınla Balık Avı sporu yapan Zafer Özmen, zıpkınıyla adeta Karadeniz’i keşfediyor. Zıpkınla balık avcılığının önemini vurgulayan Özmen, denetim ve kontrollerin arttırılması durumunda çok sayıda dalgıcın kente gelebileceğini aktardı.
Bu sezon nadir görülen ve ağırlıkları 3 ila 8 kilogram arası değişen Karadeniz levreklerinin yanı sıra torik de avladıklarını belirten milli sporcu, sezonun zıpkıncılar için heyecan ve ümit verici olduğunu dile getirdi.

“Pek tanınmadığı için destek bulamıyoruz”
Serbest dalış zıpkınla balık avı sporunun tanınmadığı gerekçesiyle destek bulamadığını aktaran milli sporcu Zafer Özmen, yarışmalara kendi imkanları ile katıldıklarını vurguladı. Sporun yaygınlaşması amacıyla gençlere de çağrıda bulunan Özmen, “Serbest dalış zıpkınla balık avı sporuyla ilgileniyorum. Türkiye Su Altı Sporları Serbest Dalış Balık Avı kategorisinde 2015 Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğüm var. Boş zamanları denizde geçiriyoruz. Serbest Dalış Zıpkınla Balık Avı pek tanınan bir spor değil. Geride kalan bir spor. Pek desteklenmeyen bir spor. Yarışmalara bile kendi imkanlarımızla gidiyoruz. Pek tanınmadığı için destek bulamıyoruz. Zevkli bir spor. Karadeniz’de balık açısından çeşitliliği geniş. Mevsimine göre levrek, karagöz, taş balığı, torik avlıyoruz. Nadir olarak torik avlıyoruz. Bu spor diğer spor dallarına göre çok farklı. Bu spor yapan kişi sigara ve alkol kullanmaz. Bu spora başladığında bırakamaz, devam ettirir. Genç arkadaşların bu spora başlamasını isterim. Güzel olduğu kadar tehlikeli bir spor. Kurslarını, önlemlerini, eğitimlerini alıp öyle başlamalarını tavsiye ederim. Mevsimine göre balık popülasyonunun ağı çok geniş. Bir nevi Karadeniz’i zıpkınla keşfediyoruz” diye konuştu.

“150 metre ilerimde dinamit patlattılar”
Yasak olmasına rağmen bazı kişilerin dinamit patlattığını ifade eden milli sporcu, unutamadığı bir anısını anlattı. Özmen, “Dinamitçiler yasak olmasına rağmen illegal iş yapıyorlar. Dinamitçi arkadaşlar kayaların tepesine çıkıyor. Balığı yukarıdan görüyor. Dinamit atıp patlatıyor. Kendilerini sakladıkları için göremiyorum. Ben de o sıra dalış yapıyorum. Bir gün 150 metre ilerimde dinamit patlattılar. En kötü orada sıkıntı yaşadım. Kulaklarım epey çınladı. Az daha yakın olsam çok daha farklı şeyler olabilirdi. İlgilenilmesi, denetlenmesi gerekiyor. Bir de zıpkınla balık avı gece yapılması yasak. Balığı uykusunda vuruyorlar. Bunlar denetlenirse dinamitçiler olsun, gece avcıları olsun. Popülasyon daha çok artar” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • 67 ereğli
    1 Kasım 2018 Perşembe 08:40

    Avcı arkadaşların LIMITLER (boy,kilo) dahilinde avlanma sı gerektiği ve avlanınalan balıkların satışının yasak olduğu unutulmamalıdır.