29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

29 Ekim 2018 Pazartesi 15:35

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ne bağlı Gülüç Beldesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Okulu, okul bahçesinde Cumhuriyet’in 95. Yılını düzenledikleri törenle kutladı. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın konuşmasıyla başladı. Demirtaş konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, gözlerinizde ki sevinci, ışığı görmek bizleri mutlu ediyor, hele ki böyle anlamlı bir günde, Cumhuriyetimizin 95. Yılında sizleri sevinç içerisinde görmek, Atatürk’ümüzün emanetine sahip çıktığımızın bir göstergesi. 95 yıl önceki inanç ve bağlılıkla, hep birlikte kutlu bir bayram coşkusunu paylaşıyoruz. Bugün; bize hükmeden, bizi tutsak etmeye çalışan kuvvetlere bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıldönümüdür. Sevgili öğrenciler, ulusumuzun geleceğinin sizlerin elinde olacağını bilen Atatürk, “Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz.” demişti. Öyleyse sizler Atatürk önderliğinde yetişen ve bugünlere kavuşan mutlu bir ulusun çocuklarısınız. Cumhuriyetimize şimdi olduğu gibi her zaman sahip çıkın” ifadelerine yer verdi.
Demirtaş konuşmasının ardından çeşitli branşlarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.
Öğrencilerin okuduğu Cumhuriyet Bayramı şiirleri ile tören sona erdi.

Etiketler:

cumhuriyet , kutlama , ilkokul , Demirtaş

Yorumlar

Gülüçlü kadınlar Cumhuriyet konseriyle coştu

30 Ekim 2018 Salı 18:32

 Gülüçlü kadınlar Cumhuriyet konseriyle coştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında kadınlara yönelik konser düzenledi.

Gülüç Belediyesi Cumhuriyetin 95. Yıl dönümünde kadınlara yönelik Cumhuriyet konseri düzenledi. Konsere Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş eşi Işıl Demirtaş, mahalle muhtarları ve Gülüçlü kadınlar katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, kadınlardan yerel seçim için destek istedi. Demirtaş konuşmasında, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bugün bize hükmeden bize tutsak etmeye çalışan kuvvetlere bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıl dönümüdür. Cumhuriyetimize şimdi olduğu gibi her zaman sahip çıkalım. Cumhuriyetimizin kurulmasında büyük emeği olan siz değerli kadınlarımız için konser düzenledik. Türk toplumunda kadınların yeri her zaman önemlidir. Bu düşünceyle göreve geldiğimiz andan itibaren, kadınlarımıza yönelik, geziler ve etkinlikler düzenledik. Önümüzde ki süreçte yerel seçim var. Bu seçimde desteklerinizi bekliyorum. Gülüç için yapacak daha çok projelerimiz var. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmalarla örnek gösterilen bir belde olduk. Şimdi daha güçlü yaşanabilir bir Gülüç için yeniden oylarınıza talibim. Sizlerin destekleriyle Gülüç’ü getirdiğimiz bu güzel noktadan daha yukarılara taşımak için el ele verelim.” İfadelerine yer verdi.
Demirtaş’ın konuşmasının ardından sahne alan yerel sanaçtı Yağmur Okur seslendirdiği İzmir Marşı’yla davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı

Yorumlar

TTK’da iş kazası...

30 Ekim 2018 Salı 12:36

TTK’da iş kazası...

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesinde sağ kolu iş makinesine sıkışan 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesinde çalışan 38 yaşındaki Sedat Arslan, iş yerinde çalıştığı sırada sağ kolu iş makinesine sıkıştırdı. Aldığı darbeyle yaralanan maden işçisi yaralandı. İlk müdahalesi yapılan maden işçisi Kuruma ait ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan işçinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Karbonmonoksitten zehirlendiler...

30 Ekim 2018 Salı 12:30

Karbonmonoksitten zehirlendiler...

Zonguldak merkeze bağlı Taşçılar Köyünde ve Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Muslu Belediyesi sabah saatlerinde soba gazından zehirlenen 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak merkeze bağlı Taşçılar Köyünde 2 kişi sobadan zehirlendi. Taşçalı Köyünde sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen ve karı koca olduğu öğrenilen Dursun Akalın (60) ve Habbe Akalın (57) 112 Sağlık ekiplerince Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Öte yandan Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Muslu Beldesinde soba gazından zehirlenen Didem Y., (32), Azra Y,(8) ve Cumhur Y., (12) tedavi altına alındı. Ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Zonguldak merkeze bağlı Taşçılar Köyünde ve Kilimli ilçesine bağlı Muslu Beldesinde meydana gelen karabonmonoksit zehirlenmesinde tedavi altına alınan 2’si çocuk 5 kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi

30 Ekim 2018 Salı 12:06

Hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan Soner Topçu, hiç gitmediği traktörüyle İstanbul'da trafik cezası yedi. Tarım aracına gelen cezalar nedeniyle icralık olan Topçu, yetkililere seslendi.

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nin Velioğlu mahallesinde yaşayan Topçu ailesine ait olan 67 DV 487 plakalı tarım aracı olan traktöre gelen cezalar yüzünden icralık oluyordu. Gelen cezalara itiraz ettiği halde hala geldiğini belirten Soner Topçu; “ Tarım aracı olan traktörümün plakasına, İstanbul’un belirli semtleri ve Yavuz Sultan Selim köprüsü gişesinde ceza yazılmış. 2016 yılında gelmeye başlayan cezalar, yıl 2018 hala ilgilenilmedi sistemlerinin değişmesini bekliyoruz. İlk 2014 yılında gelen evraklarla başlayan, plaka karışıklığına mail yoluyla cevaplar verdim. Traktörün ruhsatını, resmini , gelen cezayı ve dilekçemi gönderdim. 2014 yılında gönderdiğim dilekçeye, bir sonuç olarak 2015 yılında düzeltildiğini gördüm. Fakat tekrardan plaka üzerinden 2016 yılının Eylül ayında cezalar gelmeye başladı. Bu plakanın geçtiği toplam 29 tane kayıt var. Şuan hala sisteme baktığımda bu kayıtları üzerime görüyorum. Bugün tekrar Kara Yolları Bölge Müdürlüğü’nü aradım. Traktörüme 2018 yılının 8’inci ayda tekrar ceza yazıldığını 10’uncu ayda son ödeme tarihli olduğunu söyledim. Eskiden yolladığım maillerime de sistemden baktırdım. Daha sonra kendim sistemden incelerken 19 TL’lik cezanın kalktığını gördüm. Devlet sektöründe bu işlem halloluyor ama Yavuz Sultan Selim köprüsü gibi özelleştirilen yerlerde hala bu ceza kalıyor. Verdikleri cevapta sistem sistem diyorlar ama bugün bana gelen icra takibi evrağı hala da mevcut. Kendi sistemlerinin değişeceği bir program olduğunu, bu cezalarında kaldırılacağını söylemişlerdi. En son iki hafta önce babama bir telefon geldi. Telefonda ‘hakkında icra takibinin başladığını ve bu icranın kaldırılması için ödeme yapması’ gerektiği söylenmiş. Babamın üzerinde toplam 550 TL’lik icra takibi vardı. Bundan dolayı da babamın emekli maaşına el konulmaması için 22 TL’lik ücreti mecbur ödeyerek icrayı kaldırdık. Ardından babama, Yavuz Sultan Selim köprüsünden tekrar ceza kesildiği için telefon gelmiş. Bunun üzerine tekrar Yavuz Sultan Selim köprüsü müşteri hizmetlerini arayarak görüştüm. Bundan dolayı icra takibinin kaldırıldığını, gelen cezalara herhangi hiçbir ücret ödemeyin dediler. Yalnız hala sistemde benim üzerime karayolları cezası kayıtlı gözüküyor. Bu cezalar 75 model olan traktörüme aittir. Yaklaşık 40 yıldır traktör bizimdir. Bugün bana ait olan traktörün, Yavuz Sultan Selim köprüsüne, kara yollarına, otobana çıkma yasağı var. Ama hala da plakama benzerliğinden dolayı gelen cezalarla ben uğraşıyorum. Bunun bir an önce kaldırılmasını istiyorum" diye konuştu.

Yorumlar