28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:43

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde bulunan Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile Türk Metal Sendikası arasında 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ilk oturumunun gerçekleştirildi.

Sendikanın sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilere göre, Erdemir adına görüşmeleri sürdüren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) İstanbul’daki merkez binasında gerçekleştirilen birinci oturumda, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube eğitim Sekreteri Birol Oya, Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan ve Sendikanın Toplu Sözleşme Uzmanı Berna Kavukçuoğlu hazır bulundu.
MESS Genel Sekreteri Özgür Barut’un yanı sıra Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaya, MESS Baş Hukuk Müşaviri Sayın Av. Erten Cılga, Av.Burak Türkmen, Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Atilla Yelboğa, Erdemir Endüstri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi ve MESS temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen oturumda görüşülen 10 idari madde üzerinde taraflarca anlaşmaya varıldı.
Erdemir’de çalışan sendika üyesi yaklaşık 4200 işçiyi kapsayan 28. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ikinci oturumu ise 9 Kasım saat 14.00’de aynı yerde yapılacak.
Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her türlü tedbirlerin alındığı gözlenen oturumda, taraflar karşılıklı oluşturulmuş masalarda ve dijital ekran üzerinden görüşmelerini sürdürdü.

Yorumlar

7A Yapı Market’ten anlamlı sosyal sorumluluk!

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:03

 7A Yapı Market’ten anlamlı sosyal sorumluluk!

7A Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim, Eşi ve aynı zamanda İnsan Kaynakları Müdürü Tülin Alim ile birlikte kendi bünyelerinde çalışan personellerin evde eğitim gören ve tableti olmayan çocuklarına tablet hediye etti.

7A Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Remzi Alim, eşi Tülin Alim ile birlikte Covid-19 tedbirleri kapsamında evinde eğitime devam eden personellerinin çocuklarının tablet ihtiyacını karşıladı. Sosyal sorumluluk yatırımlarının büyük bir bölümünü eğitime harcayan 7A Yapı Market ailesi bir kez daha eğitime verdikleri önemi gösterdi. Zonguldak, Bartın ve Kdz. Ereğli’de mağazası bulunan 7A Yapı Market personellerini bizzat ziyaret ederek hediyelerini takdim eden Mehmet ve Tülin Alim, eğitimi her alanda destekleyerek bu tarz sosyal sorumluluklarının devam edeceklerini söyledi.

 

 

Yorumlar

Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:53

Acil çağrı ekipleri tatbikatlarla afetlere hazırlanıyor

Zonguldak'ta ihbarlarla vatandaşın imdadına yetişen acil çağrı merkezi personelleri, deprem tatbikatıyla olası afetlere hazırlanıyor.

Zonguldak'ta 112 Acil Çağrı Merkezi'nde görevli ön çağrı, sağlık, itfaiye, polis, jandarma, GAMER, AFAD personelleri tek çatı altında gelen ihbarlarla vatandaşların imdadına yetişiyor.
Koordinasyonun tek merkezden sağlandığı acil çağrı merkezinde, acil olayların yanı sıra ihbarda bulunan vatandaşların imdadına yetişen ekipler, bir taraftan da doğal afetlere hazırlanıyor.
Sivil savunma planı kapsamında personellere yönelik yangın ve deprem tatbikatları yapıldı. Sirenin çalmasıyla birlikte binayı tahliye eden ekiplere, AFAD eğitmenleri tarafından yangına müdahale ve bina tahliyesi konularında da eğitim verildi.
Yangın tatbikatıyla da olası yangın durumlarında müdahale yöntemleri uygulamalı gösterildi. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Cemal Kar ve AFAD Eğitim Şube Müdürü Sami Göktaş da eğitimde yer aldı.

Yorumlar

Vali Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:19

Vali Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz trafik kontrolü yapan görevlileri denetledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Zonguldak’ın Bakacakkadı beldesi mevkiinde trafik kontrolü yapan polis ekiplerini denetledi. Kontrolü yapılan araç sürücüleriyle sohbet eden Vali Tutulmaz korona virüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarıda bulundu. Polis ekiplerine kolaylık ve başarılar dileyen Vali Tutulmaz sürücülere ise hayırlı yolculuk temennisinde bulundu.

Yorumlar

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı

14 Ekim 2020 Çarşamba 16:14

BAKKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bartın’da yapıldı.

Toplantıya; BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Karabük Valisi Fuat Gürel, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ile ajans uzmanları katıldı.
Yönetim Kurulu Üyelerine, Mali Destek Programları ile ilgili genel bilgilendirme yapılarak program ilerleme raporları ve Ajans faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Yorumlar