263 Madenci anısına tırmanış yapılacak

28 Şubat 2019 Perşembe 15:11

263 Madenci anısına tırmanış yapılacak

Pusula Doğa Sporları Kulübü tarafından ilki 2009'da yılında yapılan geleneksel maden şehitleri anma tırmanışının bu yıl 11'incisi gerçekleştirilecek.

3 Mart 1992 yılında bölgenin en büyük maden faciası olan ve 263 madencinin hayatını kaybettiği kazada şehit olan madencileri anmak için 3 Mart Pazar günü Karabük İlinin en yüksek tepesi olan Keltepe'ye 2000 metre tırmanış yapılacak. Etkinlik için Maden Mühendisleri alt cemiyet önünden saat 07.30'da araçlar kalkacak. Maden şehitleri için yapılacak olan etkinliğe yoğun katılımın olması bekleniyor. 

Yorumlar
  • Ibrahim
    2 Mart 2019 Cumartesi 00:49

    Çıkıyorsunuz bu zorlu havalarda kar kış arkanizdan da milleti sürüklüyorsunuz sizi bulmak icin .illaki oralara gitmenizmi gerekiyor daha uygun havalarda yapin bu işi cok daha guzel olur derim

67 Burda'dan 10 kişiye 5 bin TL

28 Şubat 2019 Perşembe 13:16

67 Burda'dan 10 kişiye 5 bin TL

Esas 67 Burda AVM’nin 10. yaşına özel Param Kart Kampanyası 28 Şubat’ a kadar devam ediyor. Esas 67 Burda AVM, 10. Yıla özel Param Kart Kampanyası ile şanslı 10 ziyaretçisine 5 bin TL hediye edecek.

Esas 67 Burda AVM, 10. yıla özel Param Kart Kampanyası ile ziyaretçilerine unutulmaz bir yıldönümü yaşatacak. 1 Aralık 2018 - 28 Şubat 2019 tarihleri arasında devam edecek kampanya kapsamında Esas 67 Burda AVM, şanslı 10 ziyaretçisini bekliyor. Esas 67 Burda AVM’deki mağazalardan kampanya süresince aynı gün içinde toplamda 100 TL ve üzeri tutarında alışveriş yapan ziyaretçiler arasından 9 Mart tarihin de saat 14.00 de noter huzurunda yapılacak çekiliş ile belirlenecek 10 şanslı ziyaretçi 5 bin TL değerindeki hediye Param Kart’ın sahibi olacak. 28 Şubat Perşembe gününe kadar devam edecek kampanya kapsamında aynı gün içerisinde toplamda 100 TL ve üzeri tutarında alışveriş yapan ziyaretçiler hazırlanacak özel danışma bankosunda kaydını yaptırarak çekilişe katılma hakkını kazanacak. Esas 67 Burda AVM mağazalarından yapılan her 100 TL ve üzeri tutarındaki alışveriş ile 1 çekiliş hakkı kazanacak olan ziyaretçiler 5 bin TL kazanma şansı yakalayacak.

Yorumlar

Uysal, "Demek ki biz doğru olanı yapmışız"

28 Şubat 2019 Perşembe 11:08

Uysal, "Demek ki biz doğru olanı yapmışız"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal BBP İlçe Başkanı Turabi Çelik, partililer ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Topçalı ve Hamzafakılı mahallesini ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Topçalı Mahallesi Muhtarı Şakir Başol, Başkan Uysal’a yaptığı konuşmada, “Topçalı son 5 yıl içerisinde sizlerin büyük hizmetlerini gördü. Mahalle halkım adına teşekkür ediyorum. İnşallah sandıkta karşılığını bulacaksınız. Çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum” dedi. Başkan Uysal ise mahalle sakinlerine yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Yıllardır hizmet götürülmeyen mahallelerimize dönemimde ayrı bir önem verdim. Her mahalleye eşit hizmet etmeye çalıştık. Topçalı’da da güzel hizmetlerimiz oldu. Önümüzdeki dönem en büyük hayalim, Topçalı-Hamzafakılı-Bölücek bağlantı köprüsüdür. Göreve geldiğimde SBD kafe, Çilek kafe birilerine verilmiş, su ürünleri de verilecekti. Buraları halkımızın hizmetine açtım 1 liraya çay içebilsinler diye. Bu bile başlı başına hizmet anlayışımızın halkımızın yanında olduğunun bir kanıtıdır. Bugün bakıyoruz ‘Sosyal tesisler özelleştirilmeyecek’ diyorlar. Demek ki biz doğruları yapmışız. Her zaman halkımın yanında olmaya devam edeceğim.” Topçalı Mahallesinin ardından Hamzafakılı’ya geçen Başkan Uysal mahalle sakinlerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederken her zaman halkının yanında olacağını belirtti.

Yorumlar

Çaresiz anne, oğlu için uzanacak yardım elini bekliyor

28 Şubat 2019 Perşembe 10:03

Çaresiz anne, oğlu için uzanacak yardım elini bekliyor

Zonguldak'ın Beycuma Çamlık Mahallesi'nde iki çocuğuyla beraber yaşayan Hülya Alan, oğlu için yardım eli bekliyor.

Beycuma beldesi Çamlık Mahallesi’nde yaşayan 40 yaşındaki Hülya Alan, eşinden ayrılmasının ardından iki çocuğuyla geçim mücadelesi veriyor. Bir dakika arayla ikiz çocukları Bahar ve Bayram’ı dünyaya getiren Hülya Alan, oğlunun duymadığını öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Oğlunun duyması için hayırseverin desteği sayesinde cihaz takıldığını anlatan anne Hülya Alan, "Ankara Altındağ Hastanesinde bebeklerim dünyaya gözlerini açtı. Oğlum Bayram'ın iki buçuk yaşında duymadığı fark edildi. Tedavisi için elimden geleni yapsam da ameliyat olması şart denildi. Yüzde 70 rapor verdiler. Geçen sene cihaz takılacaktı para istediler. Sağ olsun bir yardımsever sayesinde oğlumun kulağına cihaz takıldı. Ama yeterli gelmiyor. Duymadığı, konuşamadığı halde üç, dört puanla teşekkür belgesini kaçırdı oğlum. Öğretmenleri Bayram'ı çok seviyor ve zeki çocuk olduğunu söylüyor. Çocukların, babalarını hiç görmediğini söyleyen Hülya Alan, "11 senedir babasız tek başıma büyüttüm. Devletten nakliye yardım alarak geçiniyorum. Sosyal hizmetlerin yardımı ile 2 çocuğuma bakarak ayakta duruyorum ama sakatlık aylığı aldığım için sosyal yardımlaşma bakım maaşımın kesileceğini söyledi. Ben tek maaşla 2 çocuğuma nasıl bakacağım bilmiyorum. Hele ki oğlum hastayken ne yaparım. Belediye başkanı ve muhtar durumumu biliyor. Ben sadece oğlumun tekrar duymasını istiyorum. Doktorları bunun için de ameliyat şart diyorlar. Şuan ameliyat 60 bin lira tutuyor. Yetkililerden, hayırseverlerden yardım bekliyorum. Her anne gibi Oğlum Bayram duysun, konuşsun istiyorum" dedi. 

Yorumlar
  • Fatih
    2 Mart 2019 Cumartesi 00:55

    Rabbim yardımcıniz olsun nerde bizim devlet yoneticileri sorumlular her şeye para varda boyle yardıma ihtiyac olanlarami yok

Nadir görülen hastalıklar için farkındalık oluşturacaklar

27 Şubat 2019 Çarşamba 19:12

Nadir görülen hastalıklar için farkındalık oluşturacaklar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren birçok ilkokul ve ortaokul e-Twinnig Projesi kapsamında nadir görülen hastalıklar için ilçede eşzamanlı mavi kurdele takma etkinliğini düzenliyor.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Ören İlkokulu, Kdz. Ereğli İlkokulu ve Kdz. Ereğli Erdemir İlkokulu idarecileri ve öğretmenleri dünya genelinde nadir görülen hastalıklarla mücadele eden insanların sesi olmak, toplumda ki duyarlılığı arttırmak ve minik öğrencilerin empati kurma yeteneğini geliştirmek için ilçede eşzamanlı mavi kurdele takma etkinliği düzenliyor. 28 Şubatta Türkiye de birçok il ve ilçede aynı anda eşzamanlı mavi kurdele takma etkinliği yapılacağını belirten yetkililer açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Dünya genelinde 300 milyon, Türkiye’de ise 6-7 milyon insan nadir görülen hastalıklarla mücadele ediyor. Bu sayının neredeyse yarısı çocuklardan oluşmaktadır. Bu hastalıkları taşıyan insanların maalesef %30’una yakını 5 yaşını göremiyor. %50’si acılar içinde yaşıyor. % 20’lik kısmı ise şanslı kesim çok ağır seyir hali vermiyor ama yaşamlarını olumsuz etkiliyor.

Yorumlar