2019 Fuar hazırlıklarına start verildi

15 Şubat 2019 Cuma 10:21

2019 Fuar hazırlıklarına start verildi

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde 2019 yılı içinde 25-28 Temmuz’da düzenlenecek ve 3. kez açılacak olan DECO BOSS Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı ile 26-29 Eylül’de 4. kez açılacak olan Farmers Fair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın için çalışmalara başlandı.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu ve Meclis Başkanı Ergün Ece’nin evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serhat Dereli ve Fatih Özkütük, Expolink Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan ile Expolife Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Erdoğan katıldı. 

Toplantıda öncelikle önceki yıllarda yapılan fuarlar değerlendirildi ve yurtışında da duyurularak ziyaretçi ve katılımcı anlamında fuarların uluslararasılaştırlması için yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.  

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu toplantı sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son birkaç yıldır Çaycuma’da çok önemli iki fuarlar gerçekleştirilmiş, yüzbinlerce ziyaretçi ile firmalar tarafından da oldukça ilgi de görmüştür. İlçemiz coğrafi konumu ile bölgenin tam ortasında yer almasının yanı sıra, şehir olarak da her yönüyle gelişmiş ve modern bir kent olarak fuarlar şehri olma yolundadır.  Geçen yıllarda ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla bir araya  gelerek hazırlıklarını yaptığımız ve oldukça başarılı gerçekleştirildiğine inandığımız Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarını bu yıl üçüncü kez; Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı da dördüncü kez gerçekleştirmeye hazırlanıyoruz. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin tam kalbinde yer alan Çaycuma bu tip etkinlikler için bir cazibe merkezi olabilmesi için her türlü altyapı yatırımı ile üstyapı düzenlemelerini yaparak fiziki ortamın oluşturulması için Sayın Kaymakamımız Serkan Keçeli, Sayın Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, ilçemizdeki diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde hazırlık çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. 2019 yılında yine bu iki fuarın yüz binlerce insanı ziyaretçi olarak biraraya  getireceği kesindir. Kent dışından, özellikle de yapacağımız davetlerle yurt dışından gelecek misafirlerimizi elbirliği ile Çaycuma’da ağırlamaya hazırlanıyoruz. ” 

Yorumlar

Uysal Sağlık Meslek Lisesi'nde öğrencilerle buluştu

14 Şubat 2019 Perşembe 17:15

 Uysal Sağlık Meslek Lisesi'nde öğrencilerle buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ilçede faaliyet gösteren Kandilli Sağlık Meslek Lisesi’nin ‘Hastalıkları uzmanından öğreniyoruz’ konulu konferansına katıldı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kdz. Ereğli Kandilli Sağlık Meslek Lisesi’nde ‘Hastalıkları Uzmanından Öğreniyoruz” konulu konferansına katılarak ‘Guatr-İyot’ konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Başkan Uysal konferansta okul konferansına davetleri için teşekkür ederken konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Kandilli Sağlık Meslek Lisesinde, ‘Hastalıkları uzmanından öğreniyoruz’ konulu konferansta, ‘Guatr-İyot’ konusunda bildiklerimizi sevgili öğrencilerimizle paylaştık. Nazik davetleri için okul yönetimine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, eğitim çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Yorumlar

Kadınlardan Şahin'e tam destek

14 Şubat 2019 Perşembe 16:51

Kadınlardan Şahin'e tam destek

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan adayı Erol Şahin seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kötü hava şartlarına rağmen esnaf ziyaretlerini sürdüren AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e çalışmalarında İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın yanı sıra partisinin yönetim kurulu üyeleri, Gençlik ve Kadın kolları üyeleri de eşlik etti. Halkın sorunlarını dinleyip projelerini anlatan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin mahalle halkından gelen davetleri de değerlendirerek ev toplantılarına katılıyor. Şahin ev toplantılarında projelerini tek tek ve detaylı bir şekilde anlatırken, Ereğli’nin belli bölgelerinde yapmayı hedeflediği kadınlara yönelik tekstil atölyeleri ve kültür gezileri özellikle kadınların büyük ilgisini çekti. 31 Mart tarihinden sonra Kdz. Ereğli’nin vizyonunun değişeceğine dikkat çeken Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğli’ye olan özel ilgisini ve gözünün kulağının Kdz. Ereğli’de olduğu belirtti. Şahin ev toplantılarının ardından mahallede bulunan bazı kahvehane ve kafeleri de ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Yorumlar

Alan'dan Sevgililer Günü'nde Zonguldak temalı klip

14 Şubat 2019 Perşembe 16:22

Alan'dan Sevgililer Günü'nde Zonguldak temalı klip

AK Parti Zonguldak Belediye Başkan adayı Ömer Selim Alan’ın 14 Şubat Sevgililer gününü kutlayan videosunun Zonguldak temalı olması özellikle sosyal medyada büyük beğeni topladı. Kısa videoda Doktor Alan, “Zonguldak’ım sevgililer günün kutlu olsun” dedi.

Değerlendirmede bulunan Doktor Ömer Selim Alan, “Seçim çalışmalarımızda her geçen gün vites yükseltmeye devam ediyoruz. Zonguldak’ın hak ettiği değerlere kavuşması, insanımızın hak ettiği hizmeti alması için elimizden geleni yapıyoruz. Karış karış gezdiğimiz şehrimizde vatandaşlarımızın teveccühü partimize ve şahsımıza oldukça fazla. Biliyorsunuz 14 Şubat Sevgililer günü de geldi çattı. Bizim en güzel sevgilimiz Zonguldak. Mavi gözleri, yeşil dokusu, biraz hırçın tavrı ile bu şehir bizim aşık olduğumuz yegane yer. İnşallah 31 Mart ile birlikte sevgiliye, şehrimize olan sevdamızı göstereceğiz” dedi. 

Yorumlar

Ziraat Odasında nöbet değişimi

14 Şubat 2019 Perşembe 16:17

Ziraat Odasında nöbet değişimi

Devrek Ziraat Odasında gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı sonucunda yeni başkan Satılmış Ayvacı oldu.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Ziraat Odası Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda oda başkanlığına Satılmış Ayvacı seçildi. Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına başkan adaylığına mevcut başkan İdris Uzunsel ile Satılmış Ayvacı katılırken, Divan Başkanlığını Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkyılmaz üstlendi. 87 delegenin 83’ünün oy kullandığı genel kurul toplantısında oy çokluğu ile yeni başkan Satılmış Ayvacı seçildi. Gerçekleştirilen seçimden sonra genel kurul ile ilgili değerlendirmede bulunan Satılmış Ayvacı,” Bundan sonraki süreçte yeni yönetimiz ile birlikte çiftçi vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için tüm gayretlerimizi ortaya koyacağız. Şimdiye kadar odamızı yöneten başkan ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza yönetimim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu bir hizmet yarışıdır umuyorum ki ben ve arkadaşlarımız üyelerimize en iyi hizmeti vermek için çaba sarf edeceğiz genel kurulun ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
Devrek Ziraat Odası Başkanlığı yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor. Başkan Satılmış Ayvacı, Şaban Civelek, Nazif Meziroğlu, Özcan Pürenli, Hasan Demirbaş, Adnan Demirci ve İsmail Ayaşlı 

Yorumlar