200 aileye yardım yaptılar

8 Şubat 2021 Pazartesi 14:55

200 aileye yardım yaptılar

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde faaliyet gösteren Hacıuslu Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, pandemi dolayısıyla çalışamayan kişilere yardımda bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında bir çok işyeri kısıtlama çerçevesinde işlerine ara verdi. Pandemi dolayısıyla çalışamayan vatandaşlar da yardım kuruşlarından sağlanan desteklere başvuru yapıyor. Kdz. Ereğli’ye bağlı Hacıuslu Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, köylerde ve ilçe merkezinde yardıma muhtaç 200 aileye gıda desteğinde bulundu. 

Dernek yöneticileri tarafından yardım kampanyası için şu ifadelere yer verildi. “Ülke olarak içinde bulunduğumuz bu zor süreçte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımda bulunmak istedik. Onları bir nebze de olsa mutlu etmemiz bizlere güç kuvvet veriyor. Umarız en yakın zamanda şu süreci geride bırakmış oluruz. Dernek olarak her zaman farkındalık ve sosyal sorumluluk projelerinin içinde olacağız ve bundan sonra da hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

Düzenlenen bu yardım kampanyasında aileler, dernek yöneticilerine teşekkürlerini iletti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , hacıuslu köyü

Yorumlar

Kızına kavuşan baba çocuklar gibi eğlendi

7 Şubat 2021 Pazar 18:11

Kızına kavuşan baba çocuklar gibi eğlendi

Zonguldak’ta 11 aydır kızını göremeyen baba Ali Yamalı, kızını haciz memurlarıyla alarak hasret giderdi. 11 aydır zor günler geçirdiğini söyleyen baba Yamalı "7 yıldır boşanmak istiyorum ama anlaşamadığımız için boşanamıyoruz" dedi.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan Ali Yamalı ile S.Y. 2007 yılında görücü usulü evlendi. Çiftin evliliğinden İ.N.Y. (11) isminde bir kız çocukları dünyaya geldi. 2015 yılında ise şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle S.Y., kızıyla birlikte İstanbul'a giderek eşi Ali Yamalı’ya boşanma davası açtı. Mahkeme, boşanmanın reddine, küçük kızın geçici olarak velayetinin annesine verilmesine ve Ali Yamalının eşi ve çocuğu için ayrı nafaka ödemesine hükmetti. İlerleyen süre içerisinde bir aracı vasıtasıyla 'protokol' şartı konularak barışan çift, tekrar aralarında tartışma yaşayınca olay yine mahkemeye taşındı ve boşanma dava dosyası tekrar açıldı. Yaklaşık 7 yıldır süren boşanma davası süresince Ali Yamalı’nın kızını ayda 1 gün görebilmesine izin verildi. Baba Ali Yamalı, boşanma aşamasındaki eşinin Zonguldak'ta yaşaması sebebiyle kızını ayda 1 gün görebilmek için Antalya'dan Zonguldak'a gitmek zorunda kaldı. Ali Yamalı tarafından açılan boşanma davası da reddedildi. Mahkeme tarafından alınan kararda Ali Yamalı’nın kızını bayram, sömestr ve yaz aylarında görebilmesine imkan tanındı. Ali Yamalı ise kızının gösterilmediğini iddia ederek icra yoluna başvurdu. Ali Yamalı icra yolu ile ekiplerle çocuğunu almaya gitti. Çocuğunu 11 aydır görmeyen baba çocuğu ile 8 saat boyunca vakit geçirerek hasret giderdi.

“Korkularım vardı ama çok mutluyum, milyonları verseler bu anı değişmem”

11 aydır görmediği çocuğu için ne tepki vereceğine karşı korkusu olduğunu ifade eden baba Ali Yamalı, “Ben çocuğumu görebilmek için 950 kilometre yoldan geldim. 11 aydır çocuğumu görmüyordum çok mutluyum çok şükür. Kızım geceleri rüyama giriyordu ağlıyordum. 11 aydır hiçbir şekilde iletişim kuramadım. Bugün için korkularım vardı ya beni istemezse ya benden soğuduysa diye. Çok mutlu oldum Allah kimseye evlat hasreti göstermesin çok korkunçtu. 11 ayda neler yaşadığımı bir ben bilirim birde Allah bilir. Şu an çok mutluyum milyonları verseler hiç umurumda değil çünkü evladımla görüştüm o da çok mutlu. O da beni çok özlemiş. Biraz çekindi ama olsun. Akşam 6’ya kadar kızım bende 8 saat vaktimiz var. Bu fırsatı çok iyi değerlendireceğim” dedi.

“Ne yaptıysam çocuğumla görüşemedim”

Eşi ile boşanmak istediğini ifade eden Ali Yamalı, “Aramızda bir vekil var eşimin abisi bana sürekli engeller çıkartıyor. Çocuğumu koz olarak kullanıyor. İcra başlatıyorum itiraz ediyorlar. Eşim bana çocuğumu göstermiyor. 2 ay önce cenazemiz vardı. Onun için buraya geldim ve çocuğumu görmek istedim hayır dediler yine bana göstermediler bana. Uzaktan görmek istedim korona bahanesiyle göstermediler. Telefonla görüşmek istedim ona da hayır dediler. Telefonla konuşunca da mı korona bulaşıyor. Aramızdaki yaşadığımız şeyler çocuğumuza yansıyor. Çocuğum psikolojik olarak çöküyor. Çocuğumun hem annesine hem babasına ihtiyacı var. Eşler ayrılabilir ama çocuk başka. 7 yıldır boşanamıyoruz. Bir türlü anlaşmaya varamadık bütün sıkıntılarımızı çocuğumuz çekiyor. Buradan Cumhurbaşkanımıza ve Adalet Bakanımıza sesleniyorum çocuklarımız maşa olarak, koz olarak kullanılıyor bu yasanın artık çıkması gerekiyor. Bu çocukların geleceği etkileniyor. Çocuk anne ve baba sevgisine muhtaç. Çocuk yasasını çocuk haczini ve icrasının iptalini dört gözle bekliyoruz” dedi.

“11 ay sonra ilk defa gördüm ve sesini duydum”

Çocuğuna hasret kaldığını ve 11 aydır ilk defa kızını gördüğünü ifade eden baba Ali Yamalı, “11 ay sonra ilk defa gördüm ve sesini duydum. Yemin ederim öyle bir mutluyum ki anlatamam. Allah’ım bir daha yaşatmasın. Bir daha icra müdürlüğü ile görmeyeceksin diye bilgi geldi. Bu saatten sonra inşallah kendileri de sözünü tutar çocuğumu icrasız görebilirim. İcra Müdürlüğü bu saatten sonra çocuğunu icra ile görmeyeceksin normal bir şekilde alıp görebilecekmişim çok mutluyum. Karşı tarafa da teşekkür ederim. Bizim aramızda olan sıkıntıları çocuğumuza yansıtmayalım. Kızımızın günahı yok o anneye de babaya da hasret” şeklinde konuştu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ali yamalı , kız , baba

Yorumlar

Yangında evsiz kalan aileye Kızılay’dan yardım eli

6 Şubat 2021 Cumartesi 17:12

Yangında evsiz kalan aileye Kızılay’dan yardım eli

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü’nde 14 Ocak’ta meydana gelen yangın sonrası evsiz kalan Demir ailesine Türk Kızılayı yardımda bulundu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bakırlık Köyü’nde 14 Ocak’ta sobadan çıkan kıvılcım sonrası evin tutuşması ile birlikte çıkan yangında, 2 katlı ev kullanılamaz hale geldi. Tüm eşyaları yanan Demir ailesi, yaklaşık 3 haftadır akrabasının evinde kalıyor. Büyük bir dram yaşayan Demir ailesinin ihtiyaçlarına Kızılay yetişti.

Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi, Bakırlık Köyü’ne giderek ailenin incelemelerde bulundu. Evi gezen Kızılay yöneticileri, yangının bıraktığı izleri yakından görürken ihtiyaçları tespit etti.

Ev sahipleri Yılmaz ve Havagül çiftini dinleyen Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer, kendilerine destek vereceklerini söyledi. Başkan Ciğer konuşmasında;

“Yangın raporu tespiti sonrası, Genel Merkezimiz kanalıyla yardım sağlayacağız. Bugün ne ihtiyacınız var görelim dedik. Gelirken gıda, giysi gibi temel ihtiyaçları getirdik. Sonra bir daha geleceğiz. Her zaman sizlerin yanında olacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız.” İfadelerini kullandı.

Kızılay yöneticileri, içlerinde gıda, giysi, hijyen olan kolileri aileye teslim etti. Yardımları kabul eden Yılmaz ailesi Kızılay’a teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , kızılay , yaşar ciğer

Yorumlar

Emekli Tuğamiral Ertürk “Alemdar’ı kaptırmam” dedi…

6 Şubat 2021 Cumartesi 15:42

Emekli Tuğamiral Ertürk “Alemdar’ı kaptırmam” dedi…

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Alemdar Müze Gemisi’nin yapımına 2006 yılında Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı yaptığı dönemde kendisi tarafından başlatıldığını belirterek, Alemdar Gemisi’nin kahraman denizcilerinin 100 yılı etkinliklerine davet edilmemesine değindi. Konuya ilişkin bir yazı kaleme alan Emekli Tuğamiral Ertürk, Alemdar Müze Gemisi’nin yapım hikayesini anlatırken, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a yönelikte eleştirilerde bulundu. Emekli Tuğamiral Ertürk, o dönem Belediye Başkanı olan Murat Sesli’nin bir dediğini iki etmeyerek yüreğini ortaya koyup destek verdiğini yazdı.
Emekli Tuğamiral Türker Ertürk’ün kendi ismini taşıyan https://www.turkererturk.com.tr internet sitesinde “Alemdar’ı Kaptırmam” başlığı ile kaleme aldığı yazısına aşağıdaki linkten ulaşıp okuyabilirsiniz;

https://www.turkererturk.com.tr/alemdari-kaptirmam/

 

 

Yorumlar

Çalışmaları yerinde inceledi

5 Şubat 2021 Cuma 17:08

Çalışmaları yerinde inceledi

Gülüç’te çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

Gülüç’te yol kenarları ve apartmanların önünde yer alan bölgelerde peyzaj çalışmaları yapılıyor. Belediyeye ait Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar aralıksız devam ediyor. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, Bekyeri Mahallesinde devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplerden bilgiler alan Başkan Demirtaş, hizmetlerin aralıksız süreceğini ifade ederek şunları söyledi;

“Belediye olarak biz halkımızın hizmetindeyiz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Gülüç’te her noktaya dokunuyoruz. Çevre düzenlemesi ile daha yaşanılabilir bir kent için ekiplerimiz yoğun mesai harcıyor. Gülüç’te her mahallede vatandaşlarımızın taleplerine koşuyoruz. Biz çalışıyoruz, Gülüç güzelleşiyor.”

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , gülüç , gökhan demirtaş

Yorumlar