20 kişi tedbir amaçlı gözlem altında...

15 Haziran 2020 Pazartesi 09:12

20 kişi tedbir amaçlı gözlem altında...

Zonguldak'ta akrabalarını ziyarete gelen kadın ve 3 akrabasının korona virüs testi pozitif çıktı. Köyde temas kurulduğu düşünülen 20 kişi karantina altına alındı. Jandarma ekiplerinin 24 saatlik nöbeti sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Yalova'da yaşayan M.K. isimli kadın annesi ile birlikte Kozlu ilçesine bağlı Sivriler köyü Dere Mahallesi'nde ikamet eden dedesini ziyarete geldi. Bir süre sonra ev halkından bazıları rahatsızlanınca 112 acil sağlık ekiplerine haber verildi.
M.K. isimli kadın ile babaannesi, annesi ve kuzeninin korona virüs testleri pozitif çıktı. Harekete geçen ekipler M.K. ve babaannesini hastaneye yatırarak gözlem altına aldı. Testi pozitif çıkan anne ve kuzenin ise evdeki tedavileri sürüyor. Öte yandan, temas kurulduğu düşünülen ve mahallede yaşayan 20 kişi tedbir amaçlı gözlem altına alındı.
Jandarma ekipleri mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattı. Giriş ve çıkışların durdurulduğu mahallede vatandaşların ihtiyaçları ise bariyerlerin bulunduğu bölgeye getirilerek karantina altındaki vatandaşlara iletiliyor.
Sivriler köyü muhtarı Şenol Taşkın da vatandaşların ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtti. Taşkın, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin de günlük olarak mahalleye gelerek gözlem altındaki vatandaşların sağlık durumlarını takip ettiklerini ifade etti.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdzereğlihaber , karantina ,

Yorumlar

31 kök kenevir bitkisi ele geçirildi...

15 Haziran 2020 Pazartesi 09:08

31 kök kenevir bitkisi ele geçirildi...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 31 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı; İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen istihbari çalışmalar sonucunda; Kdz. Ereğli ilçesi, Fındıklı köyünde ormanlık alan içerisinde G.D. (31) isimli şüphelinin izinsiz olarak kenevir bitkisi yetiştirdiği bilgisi üzerine ekipler hareke geçti. Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama talimatına istinaden 21.00 sıralarında şahsın ev ve eklentileri ile ormanlık alanda yapılan arama faaliyeti sonucunda; 31 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
Şüpheli G.D. gözaltına alınırken, ele geçirilen kenevir bitkileri jandarma ekiplerince muhafaza altına alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , uyuşturcu , operasyon ,

Yorumlar

Define avcıları yakalandı...

15 Haziran 2020 Pazartesi 09:06

Define avcıları yakalandı...

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde izinsiz kazı yapan 4 şüpheli jandarmaya yakalandı. Kazıda kullanılan kazma, kürek ve metal arama dedektörü ele geçirildi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Gökçebey İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülen istihbari çalışmalar sonucunda; Gökçebey ilçesi Bodaç köyü Kurtdamı mevkiinde izinsiz kazı yapıldığı bilgisi üzerine ekipler harekete geçti. Yapılan baskında R.B. (38), M.B. (32), R.S. (33) ve C.A. (39) isimli şüpheliler; belirtilen mevkide kazma, kürek ve levye ile arazide yaklaşık 1,5 metre derinliğinde ve 5 metre genişliğinde toprağı kazdıkları esnada suçüstü yakalandılar. Şüphelilerin yanlarında ayrıca metal arama dedektörü ile otomatik av tüfeğinin bulunduğu tespit edildi. Olayda 1 adet metal arama dedektörü ve ekipmanları, 1 otomatik av tüfeği, 2 adet kazma, 1 adet kürek, 1 adet levye, 1 adet çakı, 1 adet metre, 2 adet kitapçık ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Şüpheliler hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , kdz ereğli haber , operasyon , define ,

Yorumlar

Uyuşturucu operasyonu... 2 kişi gözaltında...

15 Haziran 2020 Pazartesi 09:04

Uyuşturucu operasyonu... 2 kişi gözaltında...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde jandarma ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda metamfetamin, bonzai, kubar esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüphelinin gözaltındaki sorgusu sürüyor.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığınca yürütülen istihbari faaliyetler sonucunda Alaplı ilçesine bağlı Kılçak köyü Fatih Mahallesi'nde bir eve baskın düzenlendi. Evde ikamet eden M.T. (33) ve F.K. (26) isimli şüphelilerin uyuşturucu madde ticareti yaptıkları bilgisi üzerine düzenlenen operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerden birinin aracında diğerinin evinde yapılan aramada 2 gram metamfetamin, 4 gram bonzai, 2 gram kubar esrar, 4 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.
İki şüpheli gözaltına alınırken olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , uyuşturcu , operasyon ,

Yorumlar

Kenevir operasyonu yapıldı

12 Haziran 2020 Cuma 13:48

Kenevir operasyonu yapıldı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri izinsiz kenevir yetiştiren şahsın evine baskın düzenlendi. Baskında 69 kök bitkisi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlükleri ekipleri Çaycuma ilçesi, Muharremşah köyünde ikamet eden H.K.(71) isimli şahsın izinsiz olarak kenevir bitkisi yetiştirdiği bilgisi alınması üzerine harekete geçti. Şahsın evin bahçe kısmında bulunan sera içerisinde (69) kök, boyları 15 cm ile 230 cm arasında değişen kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak H.K., gözaltına alınırken, olayla ilgili adli tahkikat başlatıldı.

Yorumlar