20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

4 Eylül 2019 Çarşamba 12:02

Ereğli Haber

20 halk otobüsü, 30 servis aracı, 30 taksi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alınmasını meclis gündemine getirdi. Başkan Posbıyık önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısına ise 30 adet ticari taksi alımını gündeme getirecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’nda yapıldı. Mecliste Doğalgaz firmasının genel kurullarında temsil edilmek üzere belediye başkanına yetki verilmesi, Kdz. Ereğli ilçesinde Echomar Hastanesi ile Kışla Kamyon Garajı mevkisine yeni taksi duraklarının yapılması, şehir içi toplu taşıma ücretlerine zam yapılması, ilçedeki 115 özel halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha otobüs ile 30 adet S plakalı servis aracı alınması, Köseler Mahallesi’nde belediyeye ait 2 katlı binanın Köseler Mahallesi Kalkındırma Derneği’ne tahsis edilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’nün görev ve yetkilerinde değişikliğe gidilmesi, Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne 4x4 öncü hizmet aracının alınması maddeleri görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi ilçeye 20 adet özel halk otobüsü ve 30 adet S plakalı servis aracı alınmasına gerekçe olarak ilçe nüfusu ve öğrenci sayılarının artışını gerekçe gösterdi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündemde yer alan diğer maddeler ile komisyona havale edilen maddeler karara bağlanmak üzere meclisin 5 Eylül 2019 tarihinde toplanmasına karar verdi. Toplantı sonrasında bir vatandaşın söz almak istemesi üzerine tepki gösteren Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Burası sadece meclisin konuşma yeri, siz sadece izlersiniz, bakarsınız o kadar” dedi.

Başkan Posbıyık'ın önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısında ise 30 adet taksi alımını gündeme getireceği öğrenildi.

Yorumlar

Engelli genç kız kayıp...

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:39

Engelli genç kız kayıp...

Zonguldak'ta kayıp ihbarında bulunulan 25 yaşındaki genç kız ekipleri alarma geçirdi. Engelli kız her yerde aranıyor.


Gökçebey ilçesine bağlı Pazarlıoğlu köyünde yaşayan 25 yaşındaki zihinsel engelli Şükriye Pazarlıklı'nın öğle saatlerinden itibaren kayıp olduğu ihbarı, ekipleri harekete geçirdi. Gece saat 23:00 sıralarında AFAD ekibine jandarma tarafından ihbar edilmesi üzerine bölgeye giden ekipler tarafından yapılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.
Arama çalışmaları köy sakinleri ve jandarma ekibinin yardımıyla devam edecek.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , kayıp kız ,

Yorumlar

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

4 Eylül 2019 Çarşamba 11:29

Motora giren yavru kedi sürücüye zor anlar yaşattı

Zonguldak'ta bir AVM otoparkında aracın motor kısmına giren yavru kedi araç sürücüsüne zor anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre olay akşam saatlerinde bir alışveriş merkezi önünde yaşandı. Yavru kedi park halindeki aracın motor kısmına girdi. Kedinin zarar görmemesi için güvenlik görevlileri araç sürücüsünü bularak olayı haber verdi. Alışveriş merkezi çalışanları ve araç sürücüsü dakikalarca yavru kediyi çıkarmak için uğraşsa da sonuç alamadı. Ardından yavru kedi araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi çalışanları kediye müdahale etmek istemesi üzerine kedi korkarak tekrar araca geri girdi. Uzun süren kovalamacının ardından yavru kedi tekrar araçtan çıkarak aracın altında beklemeye başladı. Alışveriş merkezi güvenlikleri kediyi son bir hamleyle yakalayarak kurtardı. Alışveriş merkezi çalışanlarının hareketi vatandaşlardan takdir topladı.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber ,

Yorumlar

Yavru kediye mama almak için tezgah açtılar...

3 Eylül 2019 Salı 18:30

Yavru kediye mama almak için tezgah açtılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşları 7 ila 12 arasında değişen çocuklar mahallelerinde yeni doğum yapan kedinin yavrularına mama almak için sokağa tezgâh açıp satış yaptı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bağlık Mahallesi Erdemir Lojmanları’nda yaşayan çocuklar mahallerinde yeni doğum yapan kedinin yavrularının bakımı için çalışma başlattı. Yaşları 7 ila 12 arasında değişen çocuklar yavru kedilere süt ve mama alabilmek için mahallelerindeki sokağa kartondan tezgah açıp evlerinde kullanmadıkları süs eşyaları, kırtasiye malzemeleri ve bazı yiyecekleri satmaya başladı. Çocukların bu örnek davranışını gören vatandaşlar ise sattıkları malzemeleri satın alarak destek olmaya başladı. Kedi yavruları için yaklaşık bir haftalık süt ve yiyecek parası toplayan çocuklar yavru kedileri okullar açıldığında harçlıklarını biriktirerek beslemeye devam edeceklerini belirtti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , yavru kedi ,

Yorumlar

Demirtaş arı gibi... Gülüç'ün her noktasında çalışma var...

3 Eylül 2019 Salı 18:27

Demirtaş arı gibi... Gülüç'ün her noktasında çalışma var...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde selden zarar gören menfez, istinat duvarı ve yolların yapımlarına başlandı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş geçtiğimiz ay meydana gelen sel falaketinde zarar gören ev, menfez, yol ve istinad duvarlarını bakım, onarım ve yeniden yapımlarına başlandığını söyledi. Başkan Demirtaş yaptığı açıklamada “Şu anda Gülüç Beldesi’nin tamamında ki yollarda bakım onarım ve asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Kış aylarına gelmeden hedefimiz beldemizdeki tüm mahalle ve sokaklarda ki bozuk olan yolları tamir edip halkımızın kullanımına açmak. Bunun yanı sıra biliyorsunuz geçtiğimiz ay yaşanan selde beldemizde önemli oranda zarar meydana gelmişti. Gülüç Çengel Mahallesi’nde selde çöken menfezi yıkıp yeniden yapımına başladık. Yıkılan istinat duvarlarını da aynı şekilde yeniden yapıyoruz. Zarar gören evlerimizin temizliklerinin yanı sıra laminant parkelerini ve boyalarını sosyal sorumluluk anlayışımız gereği biz yapıyoruz. Selden zarar gören ailelerimize sosyal yardımlarda da bulunuyoruz. Bu bir felaket ve biz Gülüç Belediyesi olarak ilk günden bu yana zarar gören ailelerimizin yanında olduk. Bundan sonrada yaralar sarılıncaya kadar yanlarında olacağız. İnşallah böyle felaketler bir daha yaşanmaz. Biz Gülüçümüzün bu günden daha iyi olması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Halkımızın bize olan güveni ve desteği ile Gülüç daha güzel olacak. Tüm çalışmalarımızı bu yönde aralıksız sürdürüyoruz” dedi.
Başkan Demirtaş hedeflerinin Gülüç’ü Batı Karadeniz’in parlayan yıldızı haline getirmek olduğunu ifade etti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , gökhan demirtaş , gülüç ,

Yorumlar