2 gündür kayıp olan Kılıç için arama çalışmaları başlatıldı

21 Mayıs 2019 Salı 17:09

2 gündür kayıp olan Kılıç için arama çalışmaları başlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Öğberler Köyü’nde 2 gündür kayıp olan 40 yaşındaki Muzaffer Kılıç için arama çalışması başlatıldı.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Öğberler Köyü’nde yaşayan Muzaffer Kılıç, dün sabah saatlerinde kayboldu. Ailesi durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma Muzaffer Kılıç’ın arazide ve ormanlık alanda kaybolmuş olabileceği şüphesiyle arama tarama çalışması başlattı. Jandarma Komutanlığı’nca AFAD ve Ereğli Belediyesi İtfaiye ekiplerinden de yardım istendi. Bölgeye gelen ekipler ormanlık alanda arama çalışması başlatırken, Muzaffer Kılıç’a şu ana kadar ulaşılamadığı, arama çalışmalarının aralıksız devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar

22 yaşında ki genç hayata tutunamadı...

21 Mayıs 2019 Salı 16:26

22 yaşında ki genç hayata tutunamadı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 22 yaşındaki Yunus Karadeniz tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kdz. Ereğli İlçesi’ne bağlı Kocaali Mahallesi sakinlerinden Murat Karadeniz'in oğlu Yunus Karadeniz, genç yaşta hayata gözlerini yumdu. Bir süredir İlçedeki bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören ve bugün hayata gözlerini yuman Merhum Yunus Karadeniz için bugün öğle namazına müteakip Kocaali Mahallesi Ahmetcikler Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Merhum Yunus Karadeniz’in cenazesi, daha sonra mahalle mezarlığında toprağa verilecek.

 Kdz. Ereğli Haber Gazetesi olarak, Merhum Yusuf Karadeniz’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz

 

 

Yorumlar

Belediyeden 3 bin kişilik iftar...

21 Mayıs 2019 Salı 12:23

Belediyeden 3 bin kişilik iftar...

Zonguldak Belediyesi tarafından Fevkani Köprü üzerinde iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine yaklaşık 3 binin üzerinde katılım oldu.

Zonguldak Belediyesi tarafından tertiplenen iftar programı için Fevkani Köprüsü gün içinde trafiğe kapatılarak hazırlandı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı iftar yemeğine, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Milletvekilleri Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, AK Parti İl ve İlçe başkanları, bazı daire müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş topluluğu katıldı. İftar programı öncesi, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, vatandaşların tek tek masalarına giderek kendileri ile sohbet edip, ‘Hayırlı Ramazanlar’ temennisinde bulundu.
İftar programı sonrası, vatandaşlara hitap eden Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, ‘Ramazan ayı, insanların manevi duygularını artıran, en bereketli en güzel aylardan biridir. Ramazan’ın bereketini aynı masada paylaşmak ve manevi duygularımıza güç katmak için hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Birlik ve beraberlik duygularımızı daha da güçlendirerek, Ramazan Ayı’nın bu güzel ve manevi ortamında sizlerle birlikte orucumuzu açmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bu mübarek ayda, sevgi, saygı, sabır ve hoşgörü duygularımızın pekişmesi adına, Rabbim nice bereketli sofralarda bir araya gelmeyi nasip eylesin. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Hepinize iftar programımıza katıldığınız için şükranlarımı sunuyorum.’ şeklinde konuştu.

Yorumlar

Posbıyık danışman ordusu kuruyor

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:09

Ereğli Haber

Posbıyık danışman ordusu kuruyor

CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Akşam Gazetesi’nde uzun yıllar görev yapan Nergis Bozkurt ve eşi Nart Bozkurt’u Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işe aldı. Başkan Posbıyık 1,5 ayda yaklaşık 10 kişiyi belediyede danışman olarak işe aldı.

Ereğli Haber- CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bir taraftan Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mali açıdan zor durumda olduğunu söylerken diğer taraftan belediyeye yüksek maaşlarla kendisine yakın bir çok ismi işe almaya devam ediyor.
CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık kendisine Ankara’dan yeni basın danışmanı getirdi. Kdz. Ereğli Belediyesi’nde bu gün işe başlayan Nergis Bozkurt, Belediye’nin basın biriminin başında görev yapacak. Bozkurt’un eşi Nart Bozkurt’da Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nde işe başladığı öğrenildi.

Danışmanların sayısı artıyor
CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık 31 Mart seçimlerinin ardından Eski Belediye Meclis Üyesi Kemal Özer, ANAP Eski İlçe Başkanı Metin Yüksel, Zonguldak Eski İl Kültür Müdürü Raif Tokel, Kayınçısı Halis Gençdoğan ve Tevfik Elmesay’ı danışman olarak farklı birimlerde şirket üzerinden işe almıştı. Posbıyık ayrıca Eski Fen İşleri Müdürü Mustafa Kılıç ile Muhasebe Müdürü Atike Önder’i de belediyede memur kadrosundan işe aldı. Posbıyık’a bu 7 isimle ilgili yapılan “Gençler işsiz gezerken emekli olmuş isimleri neden işe alıyor?” sorusu ve eleştirisi ise şu ana kadar karşılık bulmadı.

AK Partililere “Çöp” sürgünü
CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, AK Partili oldukları bilinen 50’ye yakın ismi ise temizlik işleri yada fen işleri müdürlüklerine sürgün etti. Bir çoğu üniversite mezunu gençlerin bir kısmı AK Partili yöneticilerin araya girmesi ile eski görevlerine yada başka birimlere gönderildi.

Posbıyık’a AK Partili danışman
CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Mustafa Çevik’ide Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işe aldı. AK Partili Çevik’in AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olan eşi ise bu durum nedeniyle görevinden istifa etti.

CHP’li Meclis Üyesi Adayı Özel Kalem Müdürü oluyor
CHP’li Posbıyık 31 Mart seçimlerinden sonra görevden aldığı Özel Kalem Müdürü’nün yerine ise henüz bir atama yapmadı. Resmi yazısı gelmediği halde CHP’den Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı olan Faruk Deniz de bu gün itibari ile Özel Kalem Müdürlüğü makamında oturmaya başladı. Özel Kalem Müdürü olarak atanması beklenen Faruk Deniz’in resmi olarak göreve başlamamasına karşın makam odasını baştan sona değiştirdiği, Özel Kalem Müdürlüğü ve diğer birimlerde çalışanlara talimatlar vermeye başladığı öğrenildi.

CHP’li Belediyede kıyım beklentisi
CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın seçimlerin ardından şu ana kadar yaklaşık 25 kişiyi belediyede işe aldığı öğrenilirken, şirket çalışanları işten çıkartılma korkusu yaşıyor. CHP’li Başkan Posbıyık seçimler öncesi “Kimseyi işten çıkartmayacağız” dese de belediye içerisinde işten çıkartılacak şirket çalışanlarıyla ilgili listeler hazırlandığı dedikodusu ayyuka çıkmış durumda. CHP’li Başkan Posbıyık’ın işten çıkarmalar için CHP Genel Merkezi’nin talimatı doğrultusunda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Seçimleri’nin tamamlanmasını beklediği iddia ediliyor.

Yorumlar
 • Ormancı
  21 Mayıs 2019 Salı 13:00

  Fetodengirenleri cikarsin

 • Vah Ereğli vah!
  21 Mayıs 2019 Salı 10:59

  Zihniyet akp, vitrin chp ! Alın size tecrübeli başkan . Okadar tecrubeliki zaten okeye dönen Eregliyi birde danışman ordusunuyla taclandiriyor, tıpkı Türkiyenin genel durumu gibi. Hizmet falan hikaye, gidene sonundan nekopartsak kar mantığı... Ağlama Ereğli, bile bile öncesini göre göre şimdi aç sesini sonuna kadar kendim ettim kendim buldum şarkısını söyle ...

 • Lutfı
  21 Mayıs 2019 Salı 02:21

  Vedat kardesım sen bu islere fazla karsıma Halil abi ne yapacağını bilir AKP lıler alınca bırsey yok chplılet alınca kıyamey kopuyor

 • Melek yüzlü
  21 Mayıs 2019 Salı 00:41

  Bunlar bildik şeyler değilmiydi daha önce yakın korumalığını yapmış kişiyi işten çıkaran temizliği özelleştirirken ramazan ayında işten atılan arkadaşlar yapacak gram bişey yok halk ister halkcı başkan yapad

 • Hüseyin
  20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:53

  Bu işler olağan değilmi bu işler bütün yönetim değişikliği olan belediyelerde olan işler siz bundan neden rahatsız oluyorsunuz Hüseyin uysal belediye başkanı olduğu dönem neden yapılan işçi kıyımlarını yazmadınız Ereğli'de güzel işler oluyor efsane Başkan'ın geldiği beli oluyor ereğli hareket bereket geldi başka işlerle uğraşın sırf başkana muhalifsiz diye yazıyorsunuz

Ramazan’da baş ağrıları artıyor…

20 Mayıs 2019 Pazartesi 20:00

Ereğli Haber

Ramazan’da baş ağrıları artıyor…

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın Ağustos ayına denk gelmesi nedeniyle uzun saatler süren açlık, susuzluk ve iftar ile sahurda beslenme kurallarına uymamak, dayanılmaz baş ağrıları yaşatabiliyor. Kdz. Ereğli Haber olarak sizlere baş ağrılarının orucu bozmadan ve ilaç kullanmadan kurtulmanın çözümlerini derledik.

Ramazan ayında sağlıklı beslenme kurallarına dikkat etmemek ve uzun saatler aç kalmak şiddetli baş ağrılarına sebep oluyor. İftar sonrası baş ağrılarına sebep vermemek için öneriler ise,
1. İftarda mideye yüklenmemek
2. Bol su tüketmek
3. Sahurun son saatine kadar az ve sık beslenmek
4. Kronik baş ağrısı yaşayanların tetikleyici besinlerden uzak durmaları
5. İftar sonrası soğuk duş almak
6. Sahurda şekerli besinlerden uzak durmak ve bol miktarda protein almak hem baş ağrılarını hafifletirken, hem de iftara kadar tok durulmasını sağlayacaktır.
Gibi çözümler kronik tip baş ağrılarını ve gerilim tipi baş ağrılarına iyi gelirken, iftar sonrası baş ağrısı şikayetini en az seviyeye indirecektir.

Etiketler:

Ramazan , Baş ağrısı , Kronik tip , Gerilim tip

Yorumlar