19 Mayıs Bayramı törenle kutlandı

19 Mayıs 2020 Salı 17:09

19 Mayıs Bayramı törenle kutlandı

Kdz. Ereğli’de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Kdz. Ereğli ilçesindeki tören Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ile başlayan tören İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve anıt önüne çelenk konulması ile sona erdi. Anıt önünde düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Bölge ve Garnizon Komutanı Hüseyin Sami Uyar, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, Milli Eğitim Müdür İsmail Aksoy, İlçe Emniyet Müdür Hakan Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş katıldı.

Yorumlar

Kdz. Ereğli'de Vaka sayısı 115'e yükseldi...

19 Mayıs 2020 Salı 14:59

Kdz. Ereğli'de Vaka sayısı 115'e yükseldi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde korona virüs salgınının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı 115’yükseldi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak ve Ereğli’de de korona virüs salgını ile mücadele sürüyor. Kdz. Ereğli'de korona virüsü salgınının başlamasından bu güne kadar tespit edilen pozitif vaka sayısı 115’e yükseldi. Korona virüs testi pozitif çıkan 115 kişiden 68’i tedavi gördüğü hastanelerden iyileşerek taburcu edilirken, 20 kişi ise hiç hastaneye yatmadan evinde tedavi ile hastalığı yenmeyi başardı. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı ise 2 olduğu belirtildi. Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs hastalığına yakalananlarda vefat sayısı 4 iken, numune alınan 7 kişinin ise test sonuçlarının beklendiği dile getirildi. Yetkililer vaka sayısının artmaması için vatandaşların kalabalık yemek ve ev ziyaretinden uzak durmaları konusunda uyardı.

Yorumlar
 • ismail
  20 Mayıs 2020 Çarşamba 11:05

  rehavet var, sorumsuz vatandaşlar var, bu işin önü alınamaz hale gelebilir, bilinçli olalım

Zonguldak'ta 19 Mayıs Bayramı törenle kutlandı

19 Mayıs 2020 Salı 12:27

Zonguldak'ta 19 Mayıs Bayramı törenle kutlandı

Zonguldak'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Valilik binası önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene il protokolünün yanı sıra törende görevli öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu törende Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı.
Yeni tip korona virüs salgını dolayısıyla sosyal mesafe kuralları ile maske kullanımı dikkate alınarak gerçekleştirilen tören sonrası Vali Erdoğan Bektaş, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bektaş, "Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı için Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü. Anadolu'da başlayan Kurtuluş Savaşı, arkasından Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile gerçekleşen bağımsızlık arayışı, sonrasında gençlerimize hediye edilen bir gençlik bayramı. Maalesef bu sene gördüğünüz şartlarda kutlamak zorunda kaldık. Bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz de pandemi sürecinden geçiyor. Daraltılmış bir bayram kutlaması yaptık. Gençlerimizin bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Başkan Başol altyapı çalışmalarına hız kazandırdı

18 Mayıs 2020 Pazartesi 22:15

Başkan Başol altyapı çalışmalarına hız kazandırdı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ormanlı Belediyesi altyapı çalışmalarına hız kazandırdı.

Ormanlı Beldesi’nde bulunan ve yaklaşık 30 sene önce yapılan yağmur suyu taşıma ve kanalizasyon hattının yenileme çalışması başladı. Korona virüs ile mücadelenin yanı sıra belediyenin asli hizmetlerinin de devam ettiğini belirten Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, görevlerinin halka hizmet olduğunu söyledi. Başol konuşmasında, “Korona virüs salgını gündeme geldiği günden itibaren mücadelemiz sürüyor. Beldemizde sık sık dezenfekte çalışmalarının yanı sıra belediyemiz bünyesinde maske üretimi ve halka dağıtımı noktasında çalışmalarımızda devam ediyor. Fakat hayat devam ediyor, bizlerde görevimizin başında halkımıza daha iyi nasıl hizmet verebiliriz onun derdindeyiz. Bu sebeple korona virüs ile mücadelemiz devam ederken, beldemizin diğer sorunları ve ihtiyaçları noktasında da çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bu bağlamda 30 yıl önce beldemizde yapılan yağmur suyu taşıma ve kanalizasyon hattımızın eskidiğini biliyorduk. Hemen harekete geçerek, bu hattı yenileme çalışmamıza başladık. Nasipse birkaç güne bitmiş olacak. İnşallah beldemizde en ufak bir alt yapı sıkıntısı kalmayacak. Ormanlı halkımızın içi rahat olsun, bizler her koşulda hizmete hazırız. Çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak inşallah. Bizler görevde olduğumuz müddetçe halkımızın refahı için çalışmalarımız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ormanlı , bayram başol ,

Yorumlar

Tanzim Satış’ta fiyatlarda bayram erken başladı...

18 Mayıs 2020 Pazartesi 18:00

Tanzim Satış’ta fiyatlarda bayram erken başladı...

Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de etkili olan Korona virüs salgını sonrasında sebze ve meyve fiyatlarında büyük artışlar meydana geldi. Ancak Tanzim Satış Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlara fiyatlarda da bayramı yaşatıyor.

Tanzim Satış’ta 1 kilogram salatalık 0,90 Kuruş, Domates 2,50 TL, Nektari 5 TL, Şeftali 5 TL, Kuru Soğan 0,90 Kuruş, Taze Patates 1,45 TL ve Karpuz 2,50 TL’den satışa sunulacak.
Üreticiden halka sloganıyla yola çıkan ve Türkiye’nin bir çok noktasında satış noktaları bulunan Tanzim Satış yaptığı bu büyük indirimlerle Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşlara bayramı yaşattı. Korona virüs salgını nedeniyle sebze ve meyveyi yüksek rakamlara almak zorunda kalan vatandaşlar Tanzim Satış’ın üreticiden direk alıp satışa sunduğu ve fiyatlarında büyük indirim uygulaması ile bayram sevincini erken yaşamaya başladı.
Eren 44 Tarım Limited Şirketi Sahibi Hacı Koltuk, ülkemizin Korona virüs salgını mücadelesine destek vermek ve bu zor koşullarda halkın yanında yer almak için fiyatları indirdiklerini söyledi. Hacı Koltuk konuşmasında “Firma olarak direk üreticiden aldığımız ürünlerimizi tüm tazeliği ile halkımızla buluşturuyoruz. Ramazan Bayramı öncesinde bir çok ürünümüzün fiyatlarını indirerek Ramazan Bayramı sevincini daha da erkene çektik. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Korona virüs salgını ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Bu zorlu sürece Tanzim Satış olarak bizlerde destek verip halkımızın yanında yer almak istedik. Tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar
 • Azat İpteş
  18 Mayıs 2020 Pazartesi 21:54

  Var kardeşim buyur gel dergaz yanındaız

 • Recep
  18 Mayıs 2020 Pazartesi 18:11

  Nerde ereglide varmı