165 köy yolu ulaşıma kapandı

17 Şubat 2021 Çarşamba 10:38

165 köy yolu ulaşıma kapandı

Zonguldak genelinde etkili olan kar yağışı sonrası İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu. Yoğun kara yağışı nedeniyle 165 köy yolu ulaşıma kapandı.

Zonguldak’ta etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle yüksek kesimlerde kar kalınlığı 50 cm buldu. Yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik direklerinde meydana gelen hasarlar sonrası bir çok köye enerji verilemiyor. İl Özel İdaresi’nden alınan bilgilere göre, sabaha karşı etkisini artıran kar yağışı sonrası Alaplı’da 3, Kdz. Ereğli’de 42, Kozlu 9, Merkez 8, Çaycuma 22, Devrek 63 Gökçebey 17 ve Kilimli 'de 1 olmak üzere Zonguldak’ta 165 köy yolu ulaşıma kapandı. Ekipler 59 araç ile karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Öte yandan Zonguldak - İstanbul karayolunda kar yağışının devam etmesi nedeniyle, güzergah uzun araçlara kapatıldı. Kış lastiği olmayan araçların geçişine izin verilmiyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar

Yorumlar

Ereğli beyaz gelinliğini giydi

16 Şubat 2021 Salı 18:44

Ereğli beyaz gelinliğini giydi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı sonrası şehir beyaza büründü.

Kdz. Ereğli’de yoğun kar yağışı kendini gösterdi. Şehrin sahil ve iç kesimlerinde 10 cm, yüksek kesimlerinde ise 40-45 cm’ye ulaşan kar kalınlığı, günlük hayatı olumsuz etkiledi. İlçenin kırsal mahallelerinde yollar karla kaplanırken, belediye ekipleri gece saatlerinden itibaren tuzlama çalışması yaptı. Bir çok vatandaş kendi araçlarını çıkaramazken, toplu taşıma kullanarak veya yürüme olarak işlerine gitti. Belediye ekipleri, kent merkezinde kaldırımları temizlerken, iş makineleri ise ring atarak herhangi bir olumsuzluğa karşı önlem aldı.

Vatandaşlar yürümekte zorluk yaşarken, kimi vatandaş ise sahil kesiminde karın tadını yaşadı. Sahildeki ağaçlar ve kamelyalar beyaz örtüleri ile adeta kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

Fırtına ile birlikte denizde şiddetli dalgalar meydana geldi. Dalgaların sahil bandını aşması sonucu, sahilde yer alan ışıklı koruyucu direklerden bazılarının zarar görerek devrildiği görüldü.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar , ereğli

Yorumlar

Yıkılan elektrik direkleri için seferber olundu

16 Şubat 2021 Salı 18:29

Yıkılan elektrik direkleri için seferber olundu

Etkisini sürdüren yoğun kar yağışı bir çok elektrik direğinin yıkılmasına neden oldu. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu incelemelerde bulundu.

Kdz. Ereğli’nin yüksek kesimleri ve köylerinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı elektrik direklerini devirdi. Bir çok köy yolu ulaşıma kapanırken, enerji verilemeyen bir çok köyde de vatandaşlar mağdur oldu.

İlçeye bağlı Bayat Köyü’nde elektrik direği ortadan kırılması sonucu köyde enerji sıkıntısı yaşanıyor. Enerji sorununun giderilmesi için bölgeye 5 ayrı ekip yönlendirildi. İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da köye giderek incelemelerde bulundu, çalışmaları yerinde takip etti. Ekipler kesintinin giderilmesi için çalışmalara başladı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , kar

Yorumlar

Sokak hayvanlarına kulübe desteği

16 Şubat 2021 Salı 16:33

Sokak hayvanlarına kulübe desteği

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Gençlik Kolları tarafından başlatılan proje ile sokak hayvanlarına kulübeleri teslim ediliyor.

Batı Karadeniz bölgesinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Gençlik Kolları sokak hayvanları için hayata geçirilen proje ile yapılan kulübeler kentin bir çok noktasına yerleştirilmeye başlandı. Kış günlerinde sokak hayvanlarının barınma ihtiyacına dikkat çekilirken, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber, Yönetim Kurulu üyeleri ve Kdz. Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan ile birlikte kulübeleri Ömerli Mahallesi’ne teslim etti.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tunay Berber yaptığı açıklama ile vatandaşlara çağrıda bulundu. Berber açıklamasında, “AK Parti Karadeniz Ereğli ilçe Gençlik Kolları olarak sokak hayvanları ile alakalı yapmış olduğumuz mücadelemize bir yenisi daha eklendi. Pandemi süreci ve kar yağışının da ardından sokak hayvanlarımızla alakalı neler yapabiliriz diye düşündüğümüzde, onlar için sıcak bir yuvanın ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarımızla birlikte karar verip kulübeler yapmaya başladık. Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bir mobilyacı ağabeyimizden destek alarak şık kulübeleri yapmaya başladık. Bittiği gün Karadeniz Ereğli Gönülden Hayvan Sevenler Derneği ile irtibata geçip Belgin hanımla irtibata geçip, kulübelerimizi nereye koyabiliriz diye istişare ettikten sonra ilk olarak Ömerli‘de teslim ettik. Elimizde birkaç kulübemiz daha var. Bu kulübeler de en kısa zamanda yerlerine teslim edilmek üzere çalışmalara başladık. Bizler hayvan sevenler derneği ile birlikte buradan tüm vatandaşlarımıza “Kapımızın Önlerine Bir Kap Sevgi Bırakalım” diyerek çağrıda bulunmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi’nden THK’ya yer tahsisi

16 Şubat 2021 Salı 16:26

Kdz. Ereğli Belediyesi’nden THK’ya yer tahsisi

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Belediyesi ile Türk Hava Kurumu Kdz. Ereğli Şubesi arasında kendilerine tahsis edilen hizmet binası protokolü imzalandı.

Türk Hava Kurumu 96. Yılı kutlamaları kapsamında tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. THK Kdz. Ereğli Şubesi yönetimi törenin ardından Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı ziyarette bulundu.
Başkan Posbıyık ziyarette belediyenin Türk Hava Kurumu’na tahsis ettiği hizmet binası protokolünü imzaladı. THK Başkanı Abdullah Hasçelik ve yönetimi, Başkan Posbıyık’a belediyenin THK’ye yer tahsis etmesi nedeniyle teşekkür etti, kurumun 96’ncı kuruluş yıl dönümü anısına plaket takdim etti. Hasçelik, “Kurumumuza bugüne kadar hep destek oldunuz. Çalışmalarımızda sizleri yanımızda gördük. Katkılarınız için bütün arkadaşlarımız ve THK adına teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Halil Posbıyık da THK yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi ve kamu yararına çalışan dernekler statüsü kapsamındaki Türk Hava Kurumu (THK) Kdz. Ereğli Şubesi’ne, mülkiyeti belediyeye ait Bağlık Mahallesi Şehit Rıdvan Sokak No:48’deki hizmet binasının Belediye Meclisi kararıyla tahsisini öngören protokolü imzaladı.
İmza sırasında THK Kdz. Ereğli Başkan vekili, İlçe Malmüdürü Nahit İnel, THK Kdz. Ereğli Başkan Yardımcısı, AK Parti Belediye Meclis Grup Sözcüsü Numan Korkmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Selma Açıkgöz hazır bulundu.

Yorumlar