16 kişiye sertifika 5 kişiye de 50 adet kovan verildi!

14 Kasım 2019 Perşembe 15:19

16 kişiye sertifika 5 kişiye de 50 adet kovan verildi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Karakavuz Köyü’nde arıcılık kursunu tamamlayan 16 kursiyere sertifikaları Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafından verildi. Çorumluoğlu 5 kursiyere toplam 50 adet kovan verdi.

 Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Karakavuz Köyü’nü ziyaret ederek arıcılık kurusun u başarıyla tamamlayan 16 kursiyere sertifikalarının verilmesi törenine katıldı. Karakavuz Köyü’ne kalabalık tarafından coşkuyla karşılanan Çorumluoğlu 16 kursiyere sertifikalarını verdikten sonrası 5 kursiyere de 10’ar adetten toplam 50 adet arı kovanı teslim etti. Kaymakam Çorumluoğlu daha sonra beraberindekilerle aynı köyde yapımı tamamlanan prefabrik evin anahtarlarını ihtiyaç sahibi Aydemir Yatman’a verdi. Ziyaretlerde Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Gönül Çelik ile vakıf üyeleri Mal Müdürü Nahit İnel, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Sağlık Müdürü Sezer Çetinkaya, İlçe Tarım Müdürü Doğan Kale, İlçe Müftü Vekili Mehmet Şen, Halk eğitim Müdürü Canan Ayan, SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeleri Ali Kemal Karaca ile Engin Temel, Hayırsever Üyeler Necmi Kuru, Recep Akdeniz, STK temsilcisi Atanur Işık, ZAYBİR temsilcisi Abdurrahman Canlı, Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, vakıf görevlileri ve proje koordinatörü eşlik etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Karakavuz Köyü , arıcılık kursu , sertifika , Kaymakam

Yorumlar

Başkan Keleş Pakistan’da EİT toplantısına katıldı

14 Kasım 2019 Perşembe 14:34

Başkan Keleş Pakistan’da EİT toplantısına katıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Pakistan'ın Karaiçi şehrinde gerçekleşen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın (EİT) Ticaret ve Sanayi Odası 27. Yürütme Kurulu, tüm komite toplantıları ile İslam Ticaret Sanayi Tarım Odası yatırım konferansına katıldı.

 Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Pakistan'ın Karaiçi şehrinde gerçekleşen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın (EİT) Ticaret ve Sanayi Odası 27. Yürütme Kurulu, tüm komite toplantıları ile İslam Ticaret Sanayi Tarım Odası yatırım konferansında Sanayi Yatırım ve KOBİ’lerin Teşviki Komite Başkanı olarak konuşma yaptı. KOBİ’lerin ve yabancı yatırımcının önemine vurgu yapan Başkan Keleş bölgesel entegrasyonun ön planda tutulması gerektiğini söyledi. Keleş Konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonuna toplantımıza ev sahipliği yaptığı için teşekkür ediyoruz. Burada sanayi yatırım fırsatları ve ortamı ile KOBİ’lerin ekonomilere sağlayacağı katkılar üzerinde duruyoruz. Hepimizin bildiği gibi EİT 2025 Vizyonu, üye devletlerin ekonomik rekabet güçlerinin ve sürdürebilirliklerinin yükselmesine stratejik bir yaklaşım getiriyor. Bunun içinde Bölgesel entegrasyonu ön planda tutuyor. İş yapma ortamı, başta sanayi olmak üzere tüm yatırımlar açısından belirleyicidir. İş yapma ortamının cazip olması, girişimciliğinde gelişerek yerleşmesine katkı sağlar. EİT bölgesi olarak zengin kaynaklarımız ve ciddi bir insan gücümüz var. Altyapılarımızı iyileştirdiğimiz sanayileşmenin ve yatırımların önünü açtığımız zaman ancak gerçek potansiyelimizi yakalamamız mümkün olacaktır. Bugün hepimiz biliyoruz ki yatırım olmadan kalkınma sağlanamaz, üretim artmaz. Bu sebeple yatırımlar ekonominin kalkınma sürecinde büyük bir öneme sahiptir. Günümüzün küreselleşen dünyasında gerek sanayileşmiş ve gelişmesini tamamlamış ülkeler, gerekse gelişme yolunda olan ülkeler, yabancı, özel doğrudan sabit sermaye yatırımlarını kendilerine çekebilmek için büyük çaba harcamaktadırlar. Üye ülkelerimizin iş yapma kolaylığı açısından sıralaması, 190 ülke arasında 33 ile 173 arasında değişmektedir. İş yapma kolaylığı yatırım için temel göstergeler arasında yer almaktadır. Klasik anlamda kitlesel üretimin Batı’dan Doğu’ya doğru kaydığı bir dönemde, kuşkusuz ülkelerimizin daha fazla doğrudan yabancı yatırımcı çekebilmesi gerekir. Yabancı yatırım çekmek için yatırım ortamını cazip hale getirmek, altyapıyı iyileştirmek, bürokrasiyi azaltmak ve teşvik sistemlerini geliştirmek zorundayız. Bunun için piyasa ekonomisinin kurallarını eksiksiz uygulamak zorundayız. Hükümetlerimizi yatırımın teşviki ve korunması anlaşmasını tamamlamaları için teşvik etmeliyiz. Üretmeden, tüketmek, ekonomiyi gerçek anlamda büyütmüyor. Diğer taraftan KOBİ’ler EİT Bölgesi’ndeki ekonomik ve sosyal kalkınma için kritik öneme sahiptir. KOBİ’lerin kurulmasının teşvik edilmesi, ekonomik inşasında refahın ilerlemesinde ve yeniliklerin önünü açmada önemli bir rol oynamaktadır. Biz Türk iş dünyası olarak, işletmelerin %99 ‘u KOBİ niteliğinde olan Türkiye’nin katkılarıyla, EİT bölgesinde ortak bir refah alanının oluşturulmasını istiyoruz. KOBİ’lere son derece önem veriyoruz” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ticaret ve Sanayi Odası , Arslan Keleş , Pakistan , yatırım konferansı , toplantı

Yorumlar

Evine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı...

14 Kasım 2019 Perşembe 14:28

Evine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan İsmail Yaman Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından kendisi ve ailesi için yaptırılan prefabrik eve kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

 Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü’nde yaşayan ihtiyaç sahibi İsmail Yaman bir süre önce muhtarlık aracılığı ile Kdz. Ereğli Kaymakamlığından ev talebinde bulundu. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’da durumunu değerlendirdiği İsmail Yaman’a sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığı ile prefabrik ev yapımı kararı aldı. Yapımı tamamlanan evi inceleyen Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yaman’a evin anahtarlarını teslim ederek ailesi ile birlikte hayırlı olması temennisinde bulundu. Yeni evine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan İsmail Yaman, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve beraberindekilere teşekkür etti. Süleymenbeyler Köyü Muhtarı Mehmet Morcu’nun bulunduğu ziyarette Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’na Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Gönül Çelik ile vakıf üyeleri Mal Müdürü Nahit İnel, Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Sağlık Müdürü Sezer Çetinkaya, İlçe Tarım Müdürü Doğan Kale, İlçe Müftü Vekili Mehmet Şen, Halk eğitim Müdürü Canan Ayan, SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, Hayırsever Üyeler Necmi Kuru, Recep Akdeniz, STK temsilcisi Atanur Işık, ZAYBİR temsilcisi Abdurrahman Canlı, Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat, vakıf görevlileri ve proje koordinatörü katıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kaymakam , prefabrik , aile , yardım , ev

Yorumlar

Akbıyık,Gazeteciler Cemiyeti görevine getirildi

13 Kasım 2019 Çarşamba 15:59

Akbıyık,Gazeteciler Cemiyeti görevine getirildi

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Mali Sekreteri ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Derya Akbıyık, Gazeteciler Cemiyeti Basın Vakfı Genel Başkan vekilliği görevine getirildi.

 Gazeteciler Cemiyeti Basın Vakfı Yönetim Kurulu toplantısında bu kararın alındığını belirten Derya Akbıyık, şunları söyledi: 
"Hafta sonu çeşitli toplantılar için İstanbul'daydım. İstanbul'da Avrasya gazeteciler Cemiyeti'nin misafiri olduk. Burada 2 gün toplantılara katıldım. hem Türkiye Gazeteciler Federasyonu hem de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti basın Vakfı'nın yönetim kurulunda yer alıyoruz. Yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Gazeteciler Cemiyeti basın Vakfı genel başkan vekilliği görevine getirildim. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti basın vakfı çok önemli bir kuruluş. genel başkanımız Yılmaz Karaca ve bizlerde yönetim kurulunda yer alıyoruz. uzun zamandır da orada görev yapmaktayım. yapılan Yönetim Kurulu toplantısında genel başkan vekilliğine Zonguldak cemiyet başkanı olarak ve Derya Akbıyık olarak beni uygun gördüler. bu Tabii ki çok önemli bir görev ve sorumluluktur. hem Gazeteciler Cemiyeti'nde hem Türk dünyasında önemli çalışmalara imza atıyoruz. önümüzdeki günlerde Bulgaristan ve Yunanistan gezi ve toplantılar olacak. Daha sonra 2020 yılında Özbekistan olacak. Daha önce de basın şuraları yapılmıştı. genel başkan vekilliği görevini Zonguldakımıza hayırlı olmasını diliyorum.Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak biliyorsunuz hem Türkiye Gazeteciler Federasyonu da hem de Türk dünyası gazeteciler Federasyonu Türk dünyasında sıkça Federasyonda önemli görevler almaktayız. Bu yeni görevimiz ZonguldakGazeteciler Cemiyeti'ne ve şahsınıza ilimize Hayırlı uğurlu olsun diyorum." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gazeteciler Cemiyeti Basın Vakfı Yönetim Kurulu , görev , Derya Akbıyık ,

Yorumlar

Otomobili kullanılmaz hale geldi!..

13 Kasım 2019 Çarşamba 15:51

Otomobili kullanılmaz hale geldi!..

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde elektrik aksamından çıkan yangın otomobili kullanılamaz hale getirdi.

 Edinilen bilgiye göre Çaycuma ilçesi Kayıkçılar Köyü mesire alanında O.D (31 )isimli şahsın idaresindeki otomobil motor kısmından yanmaya başladı. Olay yerine gelen Çaycuma İtfaiye ekipleri ve olaya müdahale eden jandarma devriyesi tarafından yanan araç söndürüldü. Araç tamamen kullanılamaz hale geldi. Çıkan yangında yaralanan herhangi bir kimse olmazken, itfaiye ekipleri tarafından yanan araç üzerinde yapılan ilk incelemede, yangının aracın motor kısmından başladığı, muhtemelen elektrik aksamında arızanın olması neticesinde aracın yandığı tespit edildi. Olayla ilgili tahkikata başlanıldı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , otomobil , yangın ,

Yorumlar