15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı...

17 Temmuz 2018 Salı 17:18

15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı...

Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına fotoğraf sergisi açıldı.

Kozlu Belediyesi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı gösterilen direnişte Kozlu ve Zonguldak halkının dik duruşunun karelere yansıdığı "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ‘’adlı fotoğraf sergisi Kozlu Belediyesi yeni hizmet binasında açıldı. 30 gün boyunca devam eden Kozlu ve Zonguldak’ta Direnişinin gün be gün karelere yansıdığı fotoğrafların sergilendiği sergi 15 gün boyunca devam edecek. 
Kozlu belediye Başkanı Kerim Yılmaz "15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra belediyemiz ve Vatandaşlarımızın katılımı ile devam eden demokrasi nöbetlerinde yaşananların fotoğraflarından oluşan sergi, yaşananların hafızalarımız da taze kalmasını sağlayacaktır. Allah bize bir daha böyle kara günler yaşatmasın. O karanlık gece, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara inen vatandaşlarımızın destansı mücadelesi ile parlak bir zafere dönüşmüştür. Kozlu'da gösterilen milli direnişin fotoğrafları 15 Temmuz destanının ikinci yıldönümünde o gün ki ruhun unutulmaması adına sergileniyor" ifadelerini kullandı. 
117 adet fotoğrafın sergilendiği "15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi" adlı fotoğraf sergisinde FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında ve sonrasında Kozlu ve Zonguldak meydanlarında günlerce devam eden darbe karşıtı direniş nöbetlerinden kareler yer alıyor. 

Yorumlar

Verem Dede şimdide camiye el attı...

17 Temmuz 2018 Salı 16:58

Verem Dede şimdide camiye el attı...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, Osmanlar Köyü Camisine ek bina kazandırıyor.

Bu zamana kadar birçok ev, cami ve okul yaptırdıklarını söyleyen Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, yardımda bulunan herkese teşekkür etti. Erdoğan konuşmasında, “Biliyorsunuz biz 50 senedir köylerde geziyoruz. Hastayla, fakirle, fukarayla köylü olduğumuz için ilgileniyoruz. Köylerden kendimizi çekemiyoruz daha çok yakında Rasim Doğan’a ait evi yaptık beraber. O arada buranın ihtiyar heyeti geldi.  Muhammet Kart başta olmak üzere, ustalar ve buranın muhtarı geldiler. Dediler ki bizim burası hiç sağlıklı değil. Burada böyle bir durum var. Bizde kendilerine dedik ki ne lazım? Bunlar dediler 3 ton demir lazım, tuğla lazım,  beton lazım, 250 torba çimento lazım. Bizde bunu arkadaşlarla aramızda konuştuk birlikte şey yaptık. 1 ton demir bir arkadaş alsın, 1 ton demir başka arkadaş alsın, 1 ton demiri de başka arkadaş alsın, tuğlasıyla çimentosunu da bir arkadaş alsın. İnşaata öyle başlandı. Şimdi geldik gördük ki buraya beton atılacak, oraya da bir beton atılacak. Böyle bir mermer olacak. Burada üstte hanımlar namaz kılacak. Altı yemekhane olacak. Sevis alanı olacak ve camiye bir ilave daha yapılmış oluyor. Arkadaşlar çok iştahlı, böyle koşturuyorlar. Bizde bu işleri seviyoruz. Ereğli’de ki arkadaşlarımızla biz her zaman 40 senedir bu sahalarda olduğumuz için çok şeyler yaptık. Hatırlayamadığım kadar evler, okullar, camiler yaptık Allah’a şükür. Hiçbirinde zorlanmadık, bunda da zorlanmadık. Şu ana kadar bize destek veren İşadamı İlhami Yazıcıoğlu, Ankaralı arkadaşım Eczacı Kemal Haberal, Kasap Âdem Erdoğan, Bayram Özkayıkçı’dan temin ettiğimiz malzemeleri buraya getirmiş oldum. Ve kendi adıma bu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah onların gönüllerine göre her şeyi versin. Ve her tarafta bize destek oluyorlar, tabi daha destek olanlar var. Buradan dönüşümde bazı arkadaşları yine arayacağım biçer beton için. Onları da önümüzde ki günlerde şunlar yapılınca birlikte buradan paylaşırız sizinle. Evet, çok güzel bir yer meydana geliyor.  Tabii mesele burada gönül ve sevda işidir. Şimdi bu insanlarımız İbadethanenin güzelleştirmesini yapıyorlar, ilavesini yapıyorlar. Bizimde bu bunlara destek olmamız lazım. Tekrar ediyorum bunlar gönül ve sevda işidir. Gönül ve sevdasız bu işler olmaz. Netice itibariyle Allah bize sağlık verdiği müddetçe halkımızın noksanlarını gidermeye çalışacağız. Tabi imkânlar çerçevemiz de. Allah’a şükür bugüne kadar yaptığımız hiçbir iş yarım kalmadı, bundan sonra da yarım kalmayacaktır. Sizlere de teşekkür ederim bu güzel havayı insanlara yansıttığınız için” ifadelerine yer verdi.

Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’a teşekkür eden Osmanlar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Kart, bayanların rahat ibadet edeceklerini belirtti. Kart, “Önce Hasan abime çok teşekkür ediyorum bizden yardımlarını esirgemediği için. Köylümden, muhtarımdan, azalarımdan, bütün dostlarıma çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Burayı yapmakta bana çok destek verdiler. Yemekhanemizi yaptık, bayanlarımızın yerini yaptık. Burayı da şimdi erkeklerimizin servis alanı yapıyoruz Hasan abimizin de dediği gibi. Üzerine bayanlarımızın ibadetlerini yapması için. İçerisi dar geliyor bundan dolayı burayı genişlettik. Biz istedik Hasan abimiz buluverdi, Allah razı olsun, teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm dostlarımdan Allah razı olsun. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. İnşallah biz dernek olaraktan, muhtarlık olarak Hasan abimizin sayesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Fazla uzatmaya gerek yok, hizmet devam ediyor, yorulmak yok, yola devam. Burada 150-300 kişiye yemek verebiliyoruz. O kadar huzurluyuz. Daha da güzelleştirmeye, daha da çalışmaya özen gösteriyorum. Yardımı dokunan tüm, ustam ve ekibi de dâhil, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Caminin ek bina inşaatının yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Etiketler:

Verem Dede , Verem Savaş , Hasan Erdoğan , Zonguldak , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar

3 günde 3 kilo verdiren mucizevi detoks…

17 Temmuz 2018 Salı 12:36

Elif Altıner

3 günde 3 kilo verdiren mucizevi detoks…

Ereğli Haber olarak sizler için hem sağlıklı hem de hızlı kilo verdiren bir detoks tarifi araştırdık. İşte o mucizevi detoks…

Detoks bildiğiniz üzere kilo verdirmenin yanı sıra, çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Kabak Detoksu da göz sağlığı, tansiyon hastalıkları ve diğer çeşitli hastalıklara da iyi gelmektedir. Kabak detoksu yapan kadınlar 3 günde 3 kilo verdiklerini hatta gün içerisinde kendilerini daha dinç ve daha sağlıklı hissettiklerini iddia ediyorlar. İşte mucizevi detoks tarifi..
Güneşin kendini göstermeye başladığı şu günlerde, yaza daha fit ve sağlıklı girmek isteyen kadınlar tarafından oldukça merak edilen sorular arasında yer alıyor. 3 günlük kabak detoksu ile hem kilolarınızdan arınabilirsiniz. Bağırsak kanalında ki parazit enfeksiyonlar vücudun besinleri emebilme yeteneğini bozar. Tenyalar gibi parazitler, besinleri çalarak vücuda zarar verir ve sağlıklı sindirimi sürdürebilme kabiliyetimizi büyük ölçüde azaltır. Kabak detoksu da bu durumun gerçekleşmesine engel olarak bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
Kabak Detoksu malzemeleri:
¾ fincan kabak püresi
¼ olgun avokado
2 büyük avuç taze ıspanak
½ tatlı kaşığı tarçın
¼ çay kaşığı toz zencefil
1/8 çay kaşığı karanfil
½ tatlı kaşığı vanilya
½ bardak su veya badem sütü
2 avuç buz
Yapılışı
Kabak detoksunun yapılışı oldukça basittir. Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda birleştirin ve sıvılaşana kadar karıştırın. Gerekirse baharatlandırın . Hazır olduğunda tüketebilirsiniz.
3 günlük kabak detoksu yaparken tüketilmesi ve tüketilmemesi gerek yiyeceklere de dikkat etmeniz gerekiyor. Sıvı ihtiyacınızı Kabak detoksu ve bol su ile karşılayın. Kabak detoksu kullanırken hızlı ve kesin sonuç almak için alkolü ve kafeini kesip, şekerden de uzak durmaya çalışın.

Yorumlar

Devrek Müftüsü Çakır ilçeye veda etti...

17 Temmuz 2018 Salı 10:26

Devrek Müftüsü Çakır ilçeye veda etti...

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 4 yıldan bu yana müftülük görevi yapan Mahmut Çakır son mutat toplantısında din görevlileri ile bir araya gelerek helallik istedi.

Yaklaşık 4 yıldan bu yana Devrek'te görev yapan gerek ilçede ve gerekse de köylerde sevilen Müftü Mahmut Çakır Merkez Ulu Camide düzenlenen son mutat toplantısında merkez ve köylerde ki din görevlileri ile bir araya gelerek helallik istedi. Yapılan son toplantıda konuşan Mahmut Çakır,” Öncelikle sizlerle 4 yıl birlikte çalıştığım ve Devrek'te görev yaptığım için mutlu olduğumu belirtmek isterim. Belki bilmeden ve istemeden sizleri incitmiş olabilirim. Ben sizlerden ve Devrek’ten memnun ayrılıyorum şunu unutmayın ki İstanbul’un Kadıköy İlçesinde bir kapınız olduğunu asla unutmayın tekrar hakkınızı helal edin” diye konuştu. 

Yorumlar

Devrilen ağaç dalı otomobilin üzerine düştü...

17 Temmuz 2018 Salı 10:15

Devrilen ağaç dalı otomobilin üzerine düştü...

Zonguldak'ta fırtınada kırılan ağaç dalı park halindeki otomobilin üzerine düştü. İtfaiyenin müdahalesinin ardından ağaç dalı bulunduğu yerden temizlendi.

İlçe merkezinde kısa süreli yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle Kaymakamlık binası önündeki ağaçtan kırılan dal parçası, park halindeki yabancı plakalı otomobilin üzerine düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri araç sahibinin de gelmesiyle birlikte ağacı bulunduğu yerden temizledi. Otomobilde ise herhangi bir maddi hasar meydana gelmedi. 

Etiketler:

ağaç , araba ,

Yorumlar