15 Temmuz gazisine teşekkür ziyareti

15 Temmuz 2019 Pazartesi 20:54

15 Temmuz gazisine teşekkür ziyareti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan’ı evinde ziyaret eden protokol üyeleri daha sonra şehit aileleri ve gazilerle buluştu. 
Kdz. Ereğli’de 15 Temmuz etkinlikleri Kestaneci Mahallesi’nde ki şehit mezarlarının ziyareti ile başladı. Ali Molla Camii’nde düzenlenen mevlüt programının ardından, Belen Yeni Mahalle’deki şehit mezarları ziyaret edildi. Daha sonra ise 15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan’a Kırmacı mahallesindeki evinde ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Vekili Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Murat Türken, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, SYDV Müdürü Abdullah Hasçelik, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş, Müdür Vekili Zafer Gülhan, Aile sosyal Politikalar Bakanlığı İlçe Müdürü İlhan Yılmaz ve diğer protokol üyeleri katıldı. Ziyaret sırasından 15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan o gece yaşadıklarını ve İstanbul’un durumunu anlattı. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan’a teşekkür ederek, geçmiş olsun dileklerini sundu. 
Ziyarette 15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan’a Kaymakam Çorumluoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından çiçek takdim edildi. Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Yorumlar

Aşırı yağış sonrası patlayan lağım suları eve doldu

15 Temmuz 2019 Pazartesi 20:41

Aşırı yağış sonrası patlayan lağım suları eve doldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi’nde sabah saatlerinde yağan aşırı yağışlar sonrası patlayan lağım borusundan akan sular bir evin içerisine doldu.

Eşyaları zarar gören aile yetkililerden yardım istedi. 
Kdz. Ereğli ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan yağmur Hamzafakıhlı Mahallesi’nde 6 kişilik Kaçmaz ailesinin evini su basmasına neden oldu. Lağım borularının patlaması sonucu evin içerisi sularla doldu. 4 çocukları ile birlikte yaşadığı evin lağım suları ile dolduğunu ve evdeki tüm eşyalarının zarar gördüğünü anlatan Elif Kaçmaz gözyaşları içerisinde yetkililerden yardım etmelerini istedi. Evdeki eşyalarını yeni aldıklarını ve henüz borçlarını dahi ödeyemediğini anlatan Kaçmaz, belediyeyi daha önce uyarmalarına rağmen gerekli önlemleri almadığını dile getirdi. Evini su basan Atakan Kaçmaz’da lağım borularının patlaması ile tuvaletten gelen suların eve girdiğini ve çok ciddi zarar gördüklerini anlattı. 
Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Mithat Altıay’da ailenin daha öncede benzer bir sıkıntı yaşadığını belirterek, mahalledeki giderlerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. 
Kaçmaz ailesi yaşanan zarardan dolayı büyük üzüntü yaşarken, kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor. 

Yorumlar

15 Temmuz Şehitleri için mevlit okundu

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:52

15 Temmuz Şehitleri için mevlit okundu

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde, 15 Temmuz Şehitleri için Mevlit okutuldu.

Alaplı Merkez Camisinde, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, öğle namazına müteakip şehitler anısına düzenlenen Mevlit programına Alaplı Kaymakamı Emirhan Arıkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam etti. Mevlid-i Şerif'in ardından camiden çıkan vatandaşlara ikramlar yapıldı. 

Yorumlar

Kaldırım işgali yapan yerlere denetim yapıldı

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:39

Kaldırım işgali yapan yerlere denetim yapıldı

Zonguldak Merkez'de kaldırım işgali yapan seyyar satıcılar, cafeler ve çay ocaklarına denetim yapıldı.

Zonguldak Belediyesine bağlı zabıta ekipleri sabahın erken saatlerinde Zonguldak Merkez'de kaldırım işgali yapan kişilere baskın yaptı. Zabıta ekipleri ilk olarak kaldırımlarda satıcılık yapan kişileri uyararak tezgahlarını kaldırttı. Ardından da kent merkezinde kaldırım işgali yapan çay ocakları ve kafeleri denetleyerek uyarılarda bulundu. Denetimlerin hafta boyunca kent merkezinde devam edeceği öğrenildi. 

Yorumlar

Belediyenin aldığı önlemlere vatandaşlar duyarsız

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:33

Belediyenin aldığı önlemlere vatandaşlar duyarsız

Alaplı Belediyesi, yollara, dönemeçlere ve yaya geçiş yerlerine araç parklarını önlemek için bir dizi önlemler almaya devam ediyor.

Alaplı Belediyesi Fen İşleri tarafından ilçenin bir kaç noktasına park yapılmasını engellemek için dubalar monte edildi. Ancak belediyenin önlemlerine rağmen vatandaşlar bu tedbirlere duyarsız kaldı.
Yapılan çalışma ile hatalı parkların önlenmesini hedefleyen yetkililer, “Yasak olmasına rağmen halen bazı sürücüler araçlarını her yere gelişi güzel park etmektedir. Bunu önlemek için de böyle bir çalışma yapmaya karar verdik” dedi. Belediyenin bu önlemini ise vatandaşlar duyarsız kaldı. Alaplı Yalı caddesi üzerindeki bulunan kavşakta ise dubalarla çevrilen yolda boş yer bulan anında aracını park ediyor. 

Yorumlar