15 Temmuz Şehitleri için mevlit okundu

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:52

15 Temmuz Şehitleri için mevlit okundu

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde, 15 Temmuz Şehitleri için Mevlit okutuldu.

Alaplı Merkez Camisinde, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, öğle namazına müteakip şehitler anısına düzenlenen Mevlit programına Alaplı Kaymakamı Emirhan Arıkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam etti. Mevlid-i Şerif'in ardından camiden çıkan vatandaşlara ikramlar yapıldı. 

Yorumlar

Kaldırım işgali yapan yerlere denetim yapıldı

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:39

Kaldırım işgali yapan yerlere denetim yapıldı

Zonguldak Merkez'de kaldırım işgali yapan seyyar satıcılar, cafeler ve çay ocaklarına denetim yapıldı.

Zonguldak Belediyesine bağlı zabıta ekipleri sabahın erken saatlerinde Zonguldak Merkez'de kaldırım işgali yapan kişilere baskın yaptı. Zabıta ekipleri ilk olarak kaldırımlarda satıcılık yapan kişileri uyararak tezgahlarını kaldırttı. Ardından da kent merkezinde kaldırım işgali yapan çay ocakları ve kafeleri denetleyerek uyarılarda bulundu. Denetimlerin hafta boyunca kent merkezinde devam edeceği öğrenildi. 

Yorumlar

Belediyenin aldığı önlemlere vatandaşlar duyarsız

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:33

Belediyenin aldığı önlemlere vatandaşlar duyarsız

Alaplı Belediyesi, yollara, dönemeçlere ve yaya geçiş yerlerine araç parklarını önlemek için bir dizi önlemler almaya devam ediyor.

Alaplı Belediyesi Fen İşleri tarafından ilçenin bir kaç noktasına park yapılmasını engellemek için dubalar monte edildi. Ancak belediyenin önlemlerine rağmen vatandaşlar bu tedbirlere duyarsız kaldı.
Yapılan çalışma ile hatalı parkların önlenmesini hedefleyen yetkililer, “Yasak olmasına rağmen halen bazı sürücüler araçlarını her yere gelişi güzel park etmektedir. Bunu önlemek için de böyle bir çalışma yapmaya karar verdik” dedi. Belediyenin bu önlemini ise vatandaşlar duyarsız kaldı. Alaplı Yalı caddesi üzerindeki bulunan kavşakta ise dubalarla çevrilen yolda boş yer bulan anında aracını park ediyor. 

Yorumlar

Babal, 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında açıklamada bulundu

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:19

Babal, 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında açıklamada bulundu

Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ziya Babal, aradan geçen 3 yıla rağmen 15 Temmuz darbe girişiminin halen daha ciddiyetini kavrayamayanlar olduğunu söyledi.

Eğitim Bir Sen Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ziya Babal, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. “15 Temmuz!u unutmayacağız” diye beyanlarda bulunup bu konularda hiçbir adım atmayanların adeta tiyatro oyunu sahnelediğini dile getiren Babal, “15 Temmuz’u senede bir kez takvim yapraklarında görünce hatırlayanların 15 Temmuz’u unutmak gibi bir sorunları elbette vardır. Bu tiplere, unutmamalarına yardımcı olmak için her 14 Temmuz’dan bir gün sonrasının 15 Temmuz olduğunu bir ipucu olarak hatırlatmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Babal yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Şüphesiz her milletin tarihinde son derece önemli bazı dönüm noktaları vardır. Bizim için İstanbul’un Fethi, Çanakkale ve istiklal savaşı,15 Temmuz direnişi bu noktalardan bazılarıdır. Üç yıl önce yaşadığımız hain FETÖ darbe kalkışmasının üçüncü yıldönümünü milletçe bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle o gece ardına bakmadan, gözünü kırpmadan, kısaca hesap yapmadan ölümün üzerine yürüyen ve tüm hesapları bozan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimize de en içten saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Üzerinden 3 yıl geçmesine ve yaşanan bunca ihanete rağmen hala olayın ciddiyetini kavrayamayan, önemsemeyen ve tiyatro diyenler olduğu gibi, bu konuda ikiyüzlü davranan, FETÖ sözcüğünü ağzına almadan güya darbecileri kınayıcı beyanatlarda bulunan aymazların varlığı da başka bir gerçek maalesef. “15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” deyip de bu yönde hiç bir icraat ortaya koymayanların,15 Temmuz’a “tiyatro “ diyenlerden daha dürüst ve vatansever olduğunu kim iddia edebilir. 15 Temmuz’u senede bir kez takvim yapraklarında görünce hatırlayanların 15 Temmuz’u unutmak gibi bir sorunları elbette vardır. Bu tiplere, unutmamalarına yardımcı olmak için her 14 Temmuz’dan bir gün sonrasının 15 Temmuz olduğunu bir ipucu olarak hatırlatmak istiyoruz. Ancak 15 Temmuz’u adeta her gün yaşayan ve iliklerine kadar hisseden vatanseverler için bugünü unutmak diye bir tehlike söz konusu olamaz. Bu ülkede, soldan sağa, doğudan batıya her kesimden ve her görüşten vatansever insanlar artık “iyi darbe-kötü darbe“ ayrımı yapmadan ve tankları balkondan alkışlayan dönmelere inat, her türlü darbeye birlikte karşı koymayı, vatanını namusundan aziz bilmeyi öğrenmiş durumdadırlar. Dahili ve harici düşmanlarımız bunu bu şekilde not edebilirler. 
“Su uyur düşman uyumaz” sözünden hareketle yaşadığımız olaylardan ders çıkarmamız ve uyanık olmamız gerekirken, özellikle vatan millet sakarya nutuklarını çok seven, sorumluluk sahibi bilumum zevat-ı kiramda bu hassasiyeti göremediğimizi üzülerek belirtmek isteriz. Karnı tok, sırtı pek ve tuzu kuru olanlara inat, tıpkı Nene Hatunlar, Sütçü İmamlar gibi vatanımıza kastedenlere karşı simitçisinden şoförüne, ayyaşından polisine kadar sokakta yürüyen baldırı çıplak bilumum vatan evladı, göğsünü siper ederek bu hayasız akını durdurmuş ve Merhum Akif’in “KORKMA” çağrısına uygun olarak ölüme meydan okumuştur. Bundan sonra da FETÖ ile mücadele edecekse gene bu insanlar edecektir. Havayı iyi koklayan, şartlara göre şekil alan ve ajandasında fetö ile mücadele diye bir gündemi olmayan siyasi kadrolarla bu mücadeleyi sürdürebilmek neredeyse imkansızdır. Genel merkezden taşra teşkilatlarına kadar sendikamızın bu hususlarla ilgili duruşu da, görüşü de kamuoyu tarafından çok iyi bilinmektedir. Eğitim Bir-Sen Karadeniz Ereğli temsilciliği olarak başta Sn. Cumhurbaşkanımızın duruşu ve genel merkezimizin görüşü istikametinde aziz şehitlerimizin hatırasına sahip çıkma hassasiyetimizi ısrarla sürdürüyoruz. Bu duruşumuzdan rahatsız olanların her türlü susturma ve yıldırma girişimlerine rağmen doğru bildiklerimizi söylemeye ve bu uğurda gerekirse bedel ödemeye devam edeceğimizi vurgulamak isteriz. Darbe akşamında sokakları, sabahında ise “ Darbeye hayır” mitingi ile Kızılay Meydanını dolduran ve hainlere meydan okuyan bir sendikanın temsilcileri olarak, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’da unutan yıldönümü törencilerinden olmayacağız. Bu vatanı bize emanet eden dedelerimizin ruhunu incitecek her girişime ve oluşuma aynı inanç ve cesaretle karşı duracağız. Bugün aziz milletimiz şehidi ve gazisi ile alnı açık başı dik bir şekilde bu kutsal topraklarda var olmaya devam ediyor. Ama milleti arkadan hançerleyip kaçanlar ise, kilise gölgesinde, çan sesleri eşliğinde melum ve mahsurlar. Rabbim, yeryüzündeki tüm mazlumların umudu olan milletimizi korusun.” 

Yorumlar

Gülüç Belediyesi 15 Temmuz şehitleri için kuran okuttu

15 Temmuz 2019 Pazartesi 16:09

Gülüç Belediyesi 15 Temmuz şehitleri için kuran okuttu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle şehitler için Kur’an-ı Kerim okutuldu.

Gülüç Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Site Camii’nde anma programı düzenlendi. Yaz Kur’an kursuna katılan öğrenciler tarafından camide şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı. Programa katılan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş vatanın bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayan kahraman şehitlere Allah’tan rahmet diledi. 15 Temmuz direnişinin ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden hain bir işgal girişimi olduğunu belirten Demirtaş “15 Temmuz gecesi başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere kahraman asker ve polislerimiz ile milletimizin dik duruşu sayesinde darbe girişimi püskürtülmüştür. Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen iç ve dış güçler dün Çanakkale’de, Sakarya’da nasıl derslerini almışsa 15 Temmuz geçeside derslerini almışlardır. Şu çok iyi bilinmelidir ki Türk milleti tarih boyunca hürriyetinden ödün vermediği gibi bundan sonrada vermeyecektir. Ülkemize terör örgütleri ile diz çöktürmeye çalışanlar bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Ben bu vesile 15 Temmuz gecesi ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kahraman Gazilerimizi de şükran ve minnetle bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi.
Başkan Demirtaş, programın hazırlanmasından dolayı görevli imam hatipleri ile Kur’an Kursu öğrencilerine teşekkür etti.

Yorumlar