15 Temmuz Gazisi'nin baba acısı

30 Aralık 2018 Pazar 13:45

15 Temmuz Gazisi'nin baba acısı

15 Temmuz Gazisi Tamer Gülhan ve Gençlik Spor Müdürlüğü çalışanlarından Zafer Gülhan'ın babaları Nihat Gülhan hakka yürüdü.

15 Temmuz GazisiTamer Baris Gülhan ve Gençlik Spor Müdürlüğü çalışanlarından Zafer Gülhan'ın babaları Nihat Gülhan vefat etti. Merhum Nihat Gülhan için bugün ikindi namazından sonra Kırmacı Mahallesi Hacı Ali Baycık Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Yorumlar

Çakır'dan Ereğli-Devrek yolu müjdesi...

29 Aralık 2018 Cumartesi 23:44

Çakır'dan Ereğli-Devrek yolu müjdesi...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır Ereğli-Devrek arası karayolunun Çaylıoğlu kesiminde yarım kalan 1,5 km yolun yapım ihalesinin Kasım ayı sonunda gerçekleştiğini söyledi.

Çakır, Değişim FM'de Şenol Azman'ın hazırlayıp sunduğu programda İhlas Haber Ajansı Kdz.Eregli muhabiri Vedat Kılıç'ın 'Siyasiler yarım kalan yolda seçim döneminde poz verip gittiler. Türkiye' de 20 bin km duble yol yapan AK Parti 1,5 kilometre yolu yapamadı' şeklindeki eleştirisine yanıt verdi. Çakır yaptığı açıklamada Ereğli-Devrek karayolunun Çaylıoğlu kısmına kadar olan bölgede yarım kalan kısımların yapımı için Kasım ayında ihale yapıldığını ve itiraz sürecinin beklendiğini söyledi. İtiraz sürecinin tamamlanması ile ihaleyi alan firmaya yer teslimini yapılacağını anlatan Çakır, havaların elverişli olduğu en kısa sürede yolun eksiklerinin tamamlanarak halkın hizmetine açılacağını dile getirdi.

Yorumlar

Teknoloji Bağımlılığı Hastalık mı ?

29 Aralık 2018 Cumartesi 19:00

Teknoloji Bağımlılığı Hastalık mı ?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi Psikoloğu Savaş Kurt, ‘Teknoloji Bağımlılığı’ ile ilgili seminer düzenledi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren özel bir okulda ‘Teknoloji Bağımlığı’ hakkında seminer veren Kdz. Ereğli Hastanesi Psikoloğu Savaş Kurt, veliler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Teknoloji bağımlılığının insana zarar veren en tehlikeli bağımlılık olduğunu belirten Kurt, konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Teknoloji bağımlılığı belki de insana zarar veren bağımlılıklar arasında en tehlikelisi. Çünkü günümüzde hayatımızı toplumla uyumlu şekilde sürdürebilmemiz için teknolojik aletleri sürekli kullanıyor olmamız gerekiyor. Bu cihazları hem hayatımızdan çıkarmamamız hem de onlara bağımlı olmamamız gerekiyor. İnsanın sürekli cebinde taşımak zorunda olduğu bir şeye bağımlı olmadan yaşaması zor bir görev. Bu yüzden de bir sürü insan giderek daha fazla teknoloji, internet, oyun ve sosyal medya bağımlısı haline geliyor. Teknoloji bağımlılığı hem psikolojik rahatsızlıkların bir sonucu olarak ortaya çıkabiliyor hem de kendisi yeni psikolojik sorunların ortaya çıkmasına sebep oluyor.” Psikolog Savaş Kurt’a seminer sonunda çiçek ve plaketi takdim edildi.

Yorumlar

Orhanlar’ın genç muhtar adayı projeleriyle geliyor

29 Aralık 2018 Cumartesi 18:12

Orhanlar’ın genç muhtar adayı projeleriyle geliyor

Kdz. Ereğli Orhanlar Mahallesi’nin Muhtar Adayı Erkan Aktürk önce adaylığını açıkladı ardından da seçildiği takdirde yapacağı projelerini açıkladı.

Ereğli Haber- Sosyal Medya üzerinden bir video hazırlayarak Orhanlar Mahallesi Muhtar Adaylığını açıklayan Erkan Aktürk, önce kendisini tanıttı ardından da bir bir projelerini açıklamaya başladı.

Orhanlar Mahallesi halkından destek isteyen Aktürk, mahallesinin ve mahalle sakinlerinin menfaatleri için yola çıktığını söyledi.

Seçildiği takdirde mahalle halkının istediği doğrultusunda kültür gezileri düzenleyeceğini ve Orhanlar Mahallesi olarak kan bankası oluşturacaklarını dile getiren Aktürk kendisini şu sözlerle tanıttı; “Sevgili Orhanlar Mahallesi sakinleri! Ben Erkan Aktürk. 45 yaşındayım, evli ve 2 çocuk babasıyım. 45 yıllık hayatımın tamamını üniversite eğitimimim dışında Orhanlar Mahallesi’nde geçirdim. Üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme bölümünden mezunum. Birçok Sivil Toplum Örgütünde görev aldım ve yöneticilik yaptım. Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Konseyi’nde Avrupa Birliği Masası’nda da bir dönem görev aldım. Kdz. Ereğli’mizin güzide kurumlarından bir tanesinde Bilgi ve Teknoloji üzerinde öğretmenlik yaptım. Mesleğimle ilgili 2 adet patent alarak, ülkemizin gelişimine, ekonomisine ve teknolojisine fayda sağladım. Bu patentlerin global markalar tarafından hala kullanılmakta ve ben bu firmalara fikir danışmanlığı yapmaktayım. Şimdi de Kdz. Ereğli’mizin en güzel mahallelerinden, doğup büyüdüğüm Orhanlar Mahallesi’ne fayda sağlamak, mahallemizin hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için, daha önce hiçbir mahallede görülmemiş projeleri ile 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde mahallemizden muhtar adayıyım. Muhtarlık hizmet etme sırasıdır. Mahallemizi daha iyi temsil etmek, bilgi ve birikimlerimin avantajlarını, tecrübelerini, mahallemizin ve mahalle sakinlerinin menfaatine kullanabilmek için adayım. Çünkü biz daha iyisini hak ediyoruz. Çünkü biz Orhanlar Mahallesiyiz. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ediyorum. Mahallemize ve Kdz. Ereğli’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.”

Yorumlar

İlkokul öğrencileri ‘Dilek Ağacı’ ile mutlu oldu

29 Aralık 2018 Cumartesi 14:58

İlkokul öğrencileri ‘Dilek Ağacı’ ile mutlu oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Cemile Tatoğlu Anaokulu bir ilke imza atarak ‘Dilek Ağacı’ sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli’de hizmet veren Cemile Tatoğlu Anaokulu, Bakırlık Çınar İlkokulu ve Fındıklı Şehit Metin Çevik İlkokulu öğrencileri, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek ilk olarak çizgi film izleyip daha sonra ‘Dilek Ağacı’ projesini gerçekleştirdiler. Cemile Tatoğlu Anaokulu yetkilileri, projenin asıl amacının çocukların küçükte olsa dileklerini gerçekleştirmek olduğunu belirtti. Yoğun veli katılımıyla gerçekleştirilen programda, projenin ilk etabı da öğrenci dileklerinin velilere ulaştırılmasıydı. Bakırlık Çınar İlkokulu ve Fındıklı Şehit Metin Çevik İlkokulu öğrencileri Cemile Tatoğlu Anaokulu yemekhanesinde bir araya gelip yemeklerini yerken, Cemile Tatoğlu Anaokulu yetkilileri misafir öğrencilere hediyeler dağıttı.

Yorumlar