14 aylık Zekiye bebek kanserle savaşıyor

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:49

14 aylık Zekiye bebek kanserle savaşıyor

Zonguldaklı İsa-Merve Demir çifti, kanserle savaşan 14 aylık bebekleri Zekiye Nur için kan bağışı ve maddi yardım bekliyor.

İsa-Merve Demir çiftinin 14 aylık bebekleri Zekiye Nur çok küçük yaşta hastaneyle tanıştı. Lösemi teşhisi konulan Zekiye bebeğin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki tedavi sürecinde nöroblastom kanseri olduğu ortaya çıktı. Çocuğunun tedavisi için 12 yıldır mermer ustası olarak çalıştığı Bilecik’ten Ankara’ya taşınan ve işsiz kaldığı için işsizlik maaşıyla geçinen İsa Demir, kızının tedavi sürecinde maddi sıkıntılar yaşıyor. Küçük kızlarının tedavisi ile ilgili bilgi veren baba Demir, “Ben aslen Zonguldak Devrekliyim. 12 yıldır Bilecik’te çalışıyordum. Kızımın karnında şişlik ve yürümesinde aksaklık olunca Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine götürdük. İlk önce bir teşhis koyamadılar. Yine rahatsızlanınca ikinci kez götürdük. Kan testine göre lösemi teşhisi konuldu. İlik nakli yapma imkânlarının olmadığını ve Ankara’ya götürmemiz gerektiğini söylediler. Ankara Hacettepe Hastanesine getirdiğimizde kızımızın kan kanseri olmadığını öğrendik. Burada kızımızın böbrek üstü yağ bezinde tümör tespit edildi. Bu tümör karaciğeri kaplamış. Nöroblastom denilen hastalık. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine numune gönderdik. Sonuçlar iyi geldi. Kızımız inşallah iyileşecek ama dişi tümör olduğu için yine nüksetmemesi için düzenli kontrol gerekiyor. Sürekli kan ihtiyacı oluyor. Şu an 3 aylık kan ihtiyacı karşılandı. Sağ olsun duyarlı insanlar sayesinde kan gelmeye başladı. Ancak maddi yönden desteğe ihtiyacımız var. Tedavimiz 1 yılı bulacak. Bir senenin sonrasında aylık, 6 aylık kontroller olacak. Hastalığımız ayrıca üreme durumu olabilen bir rahatsızlık. Duyarlı insanlardan yavrumuza kan desteği ve maddi yardım istiyoruz. İlgilenen herkese teşekkür ederiz. İnşallah kızım bu süreci atlatacak. Ben onun iyileşmesi için işimi, yaşadığım şehri terk ettim. Yeter ki o iyileşsin” dedi.
Öte yandan Zonguldaklı vatandaşlar bu duruma duyarsız kalmayarak, sosyal medya hesaplarından aileye destek paylaşımlarında bulundular.

Yorumlar

Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:44

 Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 91 yaşında hayatını kaybeden Kore Gazisi Mehmet Kerti, son yolculuğuna uğurlandı.

Devrek ilçesinde hayatını kaybeden Kore Gazisi Mehmet Kerti için Eren köyünde tören düzenlendi. Törene Kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Belediye Başkanı Mustafa Semerci'nin yanı sıra gaziler ve Kerti'nin yakınları katıldı.
Kazcılar Camii'ne getirilen Kore Gazisi'nin cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yorumlar

Şahin esnafları ziyaret ederek destek istedi

21 Ocak 2019 Pazartesi 21:12

Şahin esnafları ziyaret ederek destek istedi

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin çarşı merkezinde esnafı ziyaret ederek seçim çalışmalarına başladı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin esnafları ziyaret ederek 31 Mart Yerel Seçimler için destek istedi. Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, İl Başkanı Zeki Tosun, Önceki Dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Belediye Başkan Aday Adaylarının tamamı ve teşkilatın çeşitli kademelerinde görev alanlar ziyarete eşlik ederken, Başkan Adayı Şahin esnafları yapacakları projeler hakkında bilgilendirdi.

Yorumlar

Başkan Uysal aday olacağını açıkladı...

21 Ocak 2019 Pazartesi 19:03

Başkan Uysal aday olacağını açıkladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çeşitli mahallelerden toplanan ev hanımları Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli’nin çeşitli mahallelerinden toplanarak bir araya gelen ev hanımları, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı makamında ziyaret ederek destekte bulundular. Kadınların bu desteğiyle daha da güçlendiğini belirten Başkan Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Hiç merak etmeyin, adayım ve bu seçimleri alacağız. Bu desteğinizle daha güçlendim. Daha da güçlenmeye devam edeceğiz. Gittikçe büyüyeceğiz. Yola çıkıyorum. Çıktığım yol doğru yol. Çıktığım yol, sizin yürüdüğünüz yol. Sizlerden aldığım güçle bu seçimi açık ara önde bitireceğiz. 31 Mart’ta seçimlere girecek tüm adaylara ve partilere başarılar diliyorum. Ama sonuçta zafere bizler ulaşacağız.” Başkan Uysal’ın Kdz.Ereğli’ye güzel hizmetler yaptığını belirten kadınlar ise “Sana yapılan haksızlığa karşı biz seninleyiz. Ereğli’mizin geleceği için dik dur.” dedi.
Ziyaret Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal’ın kadınlarla sohbetinden sonra sona erdi.

Yorumlar

Sokak hayvanları yararına olan kermes büyük ilgi gördü

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:06

Sokak hayvanları yararına olan kermes büyük ilgi gördü

Zonguldak/Devrek ilçesi Cumhuriyet meydanında sokak hayvanları yararına düzenlenen “Sevimli Patiler” isimli kermes vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Projesi kapsamında, ZBEÜN Devrek Meslek Yüksekokulu ve Devrek Belediyesinin katkılarıyla Devrek Hayvan Hakları ve Eğitimi Grubu (DEVHAYDER) gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen Sevimli Patiler Kermesi vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Bir çok Devrekli vatandaş evlerinde pasta, börek, kek gibi yiyecekler yaparak kermes alanına getirdi ve projeye katkı sağlamaya çalıştı. Diğer taraftan Devrek Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından hazırlanan el emeği göz nuru baskılı çantalar, tokalar, ataclar ve ayraçlar satışa sunuldu. Proje kapsamında atık malzemeler geri dönüştürülerek mama bağış kutuları yapıldı ve esnaflarımızın iş yerlerine konuldu. Ayrıca hayırseverlerimiz tarafından mama odak noktaları yaptırılarak kermes alanında sergilendi. Vatandaşlar bir yandan kermes alanında satışa sunulan ürünleri alarak destek olurken diğer taraftan da sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere mama bağışında bulundular.
Devrek Hayvan Hakları ve Eğitimi Grubu üyelerinin şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmaların ve gruba destek veren esnafların fotoğrafları Belediye binası önündeki ekrandan yayınlandı ve herkesin bu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına karşı daha bilinçli olması amaç edinildi. DEVHAYDER adına konuşan Devrek Meslek Yüksekokulu Müd. Yar. Öğr. Gör. Şule Kıycı, “Öncelikle pasta, börek yaparak destek veren duyarlı tüm kadınlarımıza, projenin başından sonuna kadar gerek mama bağışı ile gerekse manevi olarak yanımızda bulunan tüm Devrekli esnafımıza, Devrek MYO öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize, kermes alanımıza gelerek ürünlerimizi alan ve destek olan duyarlı herkese teşekkür ederim. Havalar oldukça soğuk ve ne yazık ki yiyecek bir şey bulamayıp aç kalan sokak canlarımız donarak can veriyor. Bizler insan olarak sokak hayvanlarının yaşam alanlarını da işgal etmiş bulunuyoruz ve onları görmezden geliyoruz. Onların da yaşama hakkı olduğunu unutmayalım ve daha merhametli olalım. Kapılarımızın önüne su ve mama koyalım. Beslenme odaklarımız yapıldı, bu odaklara mamalar bırakalım, Devrek Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret ederek oradaki canlara destek olalım istiyoruz. Basında hayvanlara yapılan bir çok eziyete şahit oluyor ve üzülüyoruz, bizler Devrekliler olarak sokak canları konusunda Türkiye’ye örnek olalım diyorum” dedi ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Yorumlar